<
 • Главная
Статьи

10 секретів «Диспетчера завдань» Windows

 1. 1. Запуск «Диспетчера завдань»
 2. 2. Чому саме зависло додаток
 3. 3. Перезавантаження Провідника
 4. 4. Продуктивність і ресурси
 5. 5. Пошук в Інтернеті інформації про процес
 6. 6. Додаткові колонки в списку процесів
 7. 7. Перемикання між відсотками і абсолютними значеннями
 8. 8. Управління вікнами додатків
 9. 9. Відкрити розташування файлу
 10. 10. Запуск командного рядка
 11. Як ви використовуєте Диспетчер завдань?

Якщо ви типовий користувач Windows, то напевно запускаєте »Диспетчер завдань» тільки для того, щоб вивантажити завислий процес з пам'яті. Це цілком нормально і очевидно, але цей інструмент має куди більш багатим функціоналом, про яку треба знати.

Це цілком нормально і очевидно, але цей інструмент має куди більш багатим функціоналом, про яку треба знати

У Windows 10 «Диспетчер завдань» став по-справжньому крутим інструментом, який дозволяє в одному місці знайти і усунути відразу безліч проблем з роботою програм.

Давайте подивимося ближче на те, чого ви, можливо, навіть не знали про цю чудову інструменті в Windows 10.

1. Запуск «Диспетчера завдань»

Для запуску «Диспетчера завдань» є відразу кілька способів. Причому ви можете вибрати будь-який, який вам зручніший. Хтось робить це за допомогою мишки, а хтось виключно через поєднання гарячих клавіш. Нижче ви знайдете цілих 5 способів запуску «Диспетчера завдань».

Ctrl + Alt + Del. Це один з найстаріших способів запуску «Диспетчера завдань». Після натискання на це поєднання з'явиться меню, де треба буде вибрати «Диспетчер завдань».

Ctrl + Shift + Esc. Моє улюблене поєднання, тому що саме воно відразу запускає «Диспетчер завдань», минаючи різні меню і діалоги. Натиснули і відразу бачите вікно диспетчера. Дуже зручно.

Панель завдань. Якщо правою кнопкою кликнути по порожньому місці на панелі завдань, що ви побачите меню, серед пунктів якого буде «Диспетчер завдань». Клікаєте по ньому і запускається потрібно отримати доступ. Все це робиться виключно мишкою і клавіатуру для цього задіяти не потрібно. Так що якщо вам не хочеться тягнутися до клавіатури, то цей спосіб найкращий.

Меню кнопки «Пуск». В останніх версіях Windows при правом кліці по кнопці «Пуск» відкривається меню просунутого користувача (The Power User Menu). Також його можна викликати поєднанням клавіш Win + X. У ньому є багато пунктів для настройки та управління операційною системою, серед яких є і «Диспетчер завдань».

Командний рядок. Для любителів клавіатури є ще один спосіб - запуск через командний рядок. Для цього натисніть Win + R, у вікні введіть taskmgr і натисніть Enter.

Див. також:
- 10 гарячих клавіш Windows 10, про які треба знати
- Неприємна правда про Windows 10

2. Чому саме зависло додаток

Завислий додаток це погано. Його можна вивантажити і запустити знову. Але якщо проблема проявляється постійно, можна спробувати вивчити проблему і знайти причину зависання.

Для цього на вкладці «Подробиці» в «Диспетчері завдань» виберіть завислий процес і клацніть по ньому правою кнопкою мишки. В меню оберіть пункт «Аналіз ланцюжка очікування».

3. Перезавантаження Провідника

Іноді деякі частини Windows можуть зависнути. Наприклад: «Панель задач», «Провідник», «Меню« Пуск »і багато інших елементів. Все це частина оболонки Windows Explorer (Провідника). В цьому випадку може врятувати перезавантаження «Провідника».

Для цього знайдіть в списку процесів пункт Windows Explorer, клікніть по ньому правою кнопкою мишки і виберіть пункт «Запустити знову».

4. Продуктивність і ресурси

Ще одним цікавим інструментом «Диспетчера завдань» є монітор ресурсів і продуктивність, які доступні на вкладці «Продуктивність». Там ви можете оцінити використання ресурсів комп'ютера процесами і виявити найбільш «ненажерливих», процеси з витоками пам'яті, побачити надмірне навантаження на мережу або диски комп'ютера і багато іншого.

У нижній частині вкладки «Продуктивність» є текстове посилання «Запустити монітор ресурсів». У вікні ви зможете подивитися використання кожним окремим процесом пам'яті, диска, мережі, процесорного часу. Це все дозволяє виявляти процеси, які з тієї чи іншої причини не працюють належним чином.

Наприклад, комп'ютер став сильно гальмувати. Ви запускаєте «Диспетчер завдань» на вкладці «Продуктивність» і бачите, що вільної оперативної пам'яті практично немає. Тоді ви запускаєте «Монітор ресурсів» і можете виявити окремі процеси, які більше за інших використовують пам'ять. Все досить просто.

У спрощеній формі отримати цю ж інформацію можна на вкладці «Процеси», якщо впорядкувати таблицю за стовпцем «Пам'ять».

5. Пошук в Інтернеті інформації про процес

Іноді список процесів може бути досить значним. Непідготовленого користувача це може відлякати, бо багато з програм в списку просто невідомі. Щоб такого не було, в Microsoft додали пункт контекстно меню «Пошук в Інтернеті».

Просто клікаєте правою кнопкою мишки на невідомому вам процесі, в меню вибираєте пункт «Пошук в Інтернеті» та відкриється браузер з результатами пошуку за обраним процесу. Звідти ви зможете дізнатися всю інформацію про вибраний процесу.

6. Додаткові колонки в списку процесів

Іноді хочеться подивитися більше інформації про процеси, ніж є спочатку. Для таких випадків можна розширити кількість колонок в списку процесів.

Для цього клікніть правою кнопкою мишки по заголовку будь-якого із стовпців і відзначте галочками ті стовпці, які хочете бачити.

7. Перемикання між відсотками і абсолютними значеннями

Споживання ресурсів корисно знати. Але в деяких випадках також корисно знати, скільки від загального числа наявних ресурсів споживає ту чи іншу програму.

Наприклад, ви можете дізнатися, що Reg Organizer споживає 53Mb оперативної пам'яті. Багато це чи мало? Якщо ви знаєте, скільки у вас всього оперативки, то можна обчислити і приблизно уявити. Але набагато простіше просто переключитися в відображення відсотків і побачити, що це всього 1.2% від загального обсягу оперативки.

8. Управління вікнами додатків

Якщо якийсь додаток має кілька вікон (наприклад, відкрито кілька документів Word), то за допомогою «Диспетчера завдань» ви можете управляти окремими вікнами.

Для цього клікніть по стрілці вниз близько потрібного вам додатка і виберіть одне з вікон. Клацніть правою кнопкою мишки по вибраному пункту, в випадаючому меню будуть представлені пункти управління вікном. Можна згорнути його, розгорнути на весь екран, розмістити попереду інших вікон або ж закрити.

9. Відкрити розташування файлу

Іноді буває корисно подивитися, де саме розташовується файл того чи іншого процесу. Можна шукати папку в Program Files через «Провідник». А можна запустити «Диспетчер завдань», знайти потрібну програму і перейти до розташування безпосередньо з диспетчера.

Для цього клікніть правою кнопкою мишки по потрібній програмі і виберіть пункт «Відкрити розташування файлу». Автоматично відкриється «Провідник» відразу в потрібній папці.

10. Запуск командного рядка

Якщо ви клацніть по пункту «Запуск нового завдання» із затиснутою клавішею Ctrl, то відкриється вікно командного рядка (CMD), куди ви можете вводити багато різних потрібних команд.

Не зовсім зрозуміло, навіщо саме це реалізовано таким чином, навіщо саме додали такий ось «прихований» спосіб запуску через клавішу Ctrl, але тим не менше він є і він працює.

Як ви використовуєте Диспетчер завдань?

Розкажіть в коментарях, як саме ви використовуєте «Диспетчер завдань» і використовуєте його взагалі? Можливо, ви розкриєте ще якісь секрети, які не вказані в статті, які будуть також корисні іншим читачам.

Багато це чи мало?
Як ви використовуєте Диспетчер завдань?
Розкажіть в коментарях, як саме ви використовуєте «Диспетчер завдань» і використовуєте його взагалі?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью