<
 • Главная
Статьи

Як спрогнозувати результат SEO-просування?

 1. Прогнозування на основі частотності
 2. приклад
 3. Як враховувати сезонність?
 4. Як враховувати тенденцію до зростання / падіння попиту?
 5. Прогнозування на основі тестового запуску контекстної реклами
 6. Автоматизація SEO-прогнозування
 7. «Хитрий» метод SEO-прогнозування
 8. Що важливо запам'ятати

Зі статті ви дізнаєтесь:

 • чи можна вважати результати SEO-прогнозування достовірними;
 • які чинники впливають на відхилення реального трафіку від прогнозованого;
 • за допомогою яких методів можна оцінити трафік.

Перед тим як вкласти гроші в SEO ви напевно запитаєте: скільки цільового трафіку я отримаю? Точну цифру вам не дасть навіть самий тямущий фахівець. Проте прогнозування в SEO існує, і сьогодні ви дізнаєтеся, як самостійно оцінити очікуваний обсяг трафіку.

Прогнозування на основі частотності

Частотність - це кількість звернень за пошуковим запитом протягом місяця. Відповідно, чим популярніше запит, тим вище частотність.

Визначити частотність в Яндексі можна за допомогою сервісу Вордстат. З Google складніше: Планувальник ключових слів показує частотність в укрупнених діапазонах (0-100; 100-1000 і т. П.), Тому розкид даних високий.

Логічно припустити, що якщо ви вийдете в ТОП за запитом з частотністю 1000, то отримаєте більше трафіку, ніж за запитом з частотністю 100. Але це тільки при інших рівних умовах, а умов цих чимало. Розглянемо на прикладі, як спрогнозувати трафік за допомогою Яндекс.Вордстат та інших допоміжних інструментів.

приклад

Вихідні дані

Вихідний запит - «смартфони Xiaomi». Регіон просування - Москва.

Що робити

переходимо в Яндекс.Вордстат , Вибираємо потрібний регіон і вбиваємо запит:

Вордстат  , Вибираємо потрібний регіон і вбиваємо запит:

За запитом «смартфони Xiaomi» користувачі зверталися 69252 рази. Ця цифра включає всі запити, в яких присутні слова з заданої фрази ( «смартфон Xiaomi Redmi», «смартфон Xiaomi 64GB» і т. Д.). Щоб дізнатися точну статистику саме по заданому запиту, використовуйте оператори відповідності: візьміть фразу в лапки і перед кожним словом поставте знак оклику. Як бачите, частотність впала до 1955 показів:

Як бачите, частотність впала до 1955 показів:

Важливо: 1955 показів не означає 1955 відвідувань сайту. Відвідувань (трафіку) може бути в рази більше. Користувач, який ввів запит може зайти на 5 або 10 сайтів.

Цю процедуру потрібно повторити для кожного запиту, за яким ви плануєте просуватися, і підсумувати все частотності.

Якщо запитів багато (більше 100-200), то вручну збирати частотності занадто багато роботи. Використовуйте для цих цілей інструмент « парсер Wordstat »: Завантажте слова списком або за допомогою XLSX-файлу, вкажіть регіон, оператор відповідності та запустіть парсинг:

Використовуйте для цих цілей інструмент «  парсер Wordstat  »: Завантажте слова списком або за допомогою XLSX-файлу, вкажіть регіон, оператор відповідності та запустіть парсинг:

Результат доступний у вигляді таблиці XLSX з переліком вихідних фраз і частотністю кожної з них.

Трафік розподіляється між результатами пошуку нерівномірно: основна його частина припадає на ТОП-3, далі - ТОП-4 і 5, значно менше трафіку отримують інші позиції, не кажучи вже про ТОП-20. Наочно розподіл відвідуваності представлено на графіку:

Залежність CTR від позиції сторінки в результатах видачі ПС Яндекс (джерело:  searchengines Залежність CTR від позиції сторінки в результатах видачі ПС Яндекс (джерело: searchengines.ru , Стаття від 22.02.2016)

Цікаво, що чим вище частотність запиту, тим вище CTR верхніх позицій. За НЧ запитам CTR більше «розмазується» між результатами в ТОП-10:

Залежність CTR від позиції сторінки і частотності запиту в ПС Яндекс Залежність CTR від позиції сторінки і частотності запиту в ПС Яндекс

Точно дізнатися, яку позицію займе сайт, нереально. Він може «застрягти» десь на шостій позиції, а може відразу вистрілити в ТОП-3.

Для цілей SEO-прогнозування немає сенсу виводити складні моделі. Можна просто усереднити трафік з ТОП-5 або, якщо ви хочете отримати більш песимістичну оцінку, з ТОП-10.

Насправді, все залежить від ваших ресурсів і зусиль: якщо ви плануєте інвестувати в SEO і буквально «виносити» конкурентів, можна і по ТОП-3 усереднити трафік.

На практиці це виглядає так:

Кількість показів за запитом «смартфони Xiaomi» - 1955 в місяць.

CTR 1-й позиції: 40%

CTR 2-й позиції: 16%

CTR 3-й позиції: 14%

CTR 4-й позиції: 12,5%

CTR 5-й позиції: 11,5%

Загальний трафік для ТОП-5:

1955 * (40 + 16 + 14 + 12,5 + 11,5) / 100 = 1838 відвідувань в місяць

Прогнозований трафік за запитом «смартфони Xiaomi» за умови потрапляння в ТОП-5:

1838/5 = 368 відвідувань в місяць

Реальний трафік буде відрізнятися в залежності від позиції, яку займе сторінка. Так, якщо сайт займе першу позицію, то він отримає:

1955 * 40/100 = 782 переходу,

а якщо п'яту:

1955 * 0,115 / 100 = 225 переходів.

Зверніть увагу на те, що Яндекс все більше робить видачу комерційної (Директ, Маркет), витісняючи природну за межі «першого екрану»:

Червоним виділена комерційна видача Червоним виділена комерційна видача. Початок природною - остання позиція на першому екрані монітора

Прогнозуючи трафік, враховуйте, що, якщо видача перевантажена комерційними модулями Яндекса, то CTR може падати в два і більше разів.

Прогнозування в Google ускладнюється відсутністю точної статистики по частотності запитів. В Завдання за розкладом ключових слів діапазон становить 10х:

В  Завдання за розкладом ключових слів  діапазон становить 10х:

В принципі, можна усереднити пропонований Google діапазон частотності. Але це довго, і отримана цифра все одно буде далека від реальності.

Є більш хитрий спосіб оцінити потенційний трафік з Google. Лічильник статистики Liveinternet збирає дані по всім сайтам, де встановлено його код, в тому числі про джерела переходів. інформація доступна за посиланням :

Якщо припустити, що користувачі Google задають конкретні пошукові запити приблизно з тією ж частотою, що і користувачі Яндекса, то оцінити частотність досить просто:

1955 * 51,4 / 44,8 = 2243 запиту.

Тепер дивимося на графік розподілу CTR в Google, доступний в сервісі Advanced Web Ranking :

Залежність CTR від позиції сторінки в результатах видачі ПС Google Залежність CTR від позиції сторінки в результатах видачі ПС Google

Залишається оцінити прогнозований трафік:

Кількість показів за запитом «смартфони Xiaomi» - 2243 в місяць.

CTR 1-й позиції: 37%

CTR 2-й позиції: 16%

CTR 3-й позиції: 11%

CTR 4-й позиції: 7,5%

CTR 5-й позиції: 5,5%

Загальний трафік для ТОП-5:

2243 * (37 + 16 + 11 + 7,5 + 5,5) / 100 = 1727 відвідувань в місяць

Прогнозований трафік за запитом «смартфони Xiaomi» за умови потрапляння в ТОП-5:

1727/5 = 345 відвідувань в місяць.

Загальний очікуваний трафік з Яндекса і Google:

368 + 345 = 713 відвідувань в місяць.

Як враховувати сезонність?

Вордстат відображає статистику за останній місяць, і якщо попит на вашу продукцію або послуги схильний до сезонних коливань, то ви отримаєте невірну оцінку.

Яскравий приклад - запит «установка кондиціонерів». Станом на березень сервіс показує частотність 66784:

Станом на березень сервіс показує частотність 66784:

Але якщо відкрити «Історію запитів», то ми побачимо, що в пікові місяці частотність перевищувала 100000 запитів, а в періоди спаду була менш 50000:

Але якщо відкрити «Історію запитів», то ми побачимо, що в пікові місяці частотність перевищувала 100000 запитів, а в періоди спаду була менш 50000:

Вихід - усереднити значення трафіку за останній рік.

Як враховувати тенденцію до зростання / падіння попиту?

Якщо сьогодні частотність за запитом «смартфони Xiaomi» одна, то це не означає, що вона буде на такому ж рівні через рік. І справа тут не в сезонності, а в популярності того чи іншого запиту. Зверніть увагу, як може зростати попит:

Очевидно, що якщо усереднити дані за останній рік, то прогноз буде нерелевантних. З іншого боку, як зрозуміти, чи буде рости попит далі? Який темп зростання закладати?

Краще взагалі не закладати зростання, а припустити, що попит залишиться на рівні поточного місяця, і просто оперувати даними, які виводить Вордстат. Але це за умови, що зростання стабільний, як у наведеному прикладі. Якщо ж спостерігаються різкі скачки, то потрібно дивитися по ситуації: можливо, це короткострокові сплески на тлі якогось інфоприводи.

Як бачите, SEO-прогнозування на основі частотності досить неточне, але приблизний порядок цифри отримати можна. Тим більше що складання прогнозу (за умови автоматизації збору частотний) займає мало часу і майже не вимагає витрат.

Прогнозування на основі тестового запуску контекстної реклами

Це більш точний метод, ніж попередній, оскільки ви на практиці «промацує» свою нішу. Крім того, отримуєте можливість попередньо оцінити конверсію по конкретним фразам, і вибрати для просування ті з них, які приносять найбільший ефект.

Суть методу в тому, щоб запустити на місяць рекламну кампанію по запитах з семантичного ядра, і на основі зібраної інформації прийняти рішення про перспективність запуску SEO.

Звичайно, і в цьому методі є недоліки:

 • реклама коштує грошей;
 • потрібен час (або, знову ж таки, гроші) для складання оголошень та націлювання;
 • отримані результати не завжди доречні (наприклад, в одних нішах користувачі віддають перевагу органічним результатів пошуку, а не рекламним, в інших - навпаки).

Разом з тим при правильному налаштуванні у вас вже буде готова до запуску кампанія, яку ви можете використовувати в майбутньому.

При обмеженому бюджеті можна скористатися безкоштовним інструментом прогнозування бюджету на контекстну рекламу від Яндекс.Директа. Для цього вкажіть регіон і фрази з операторами відповідності. Результат виглядає так:

Результат виглядає так:

Цікаво, що прогнозні оцінки трафіку Яндекс.Директ за умови потрапляння в спецрозміщення (363, 328 і 304 переходів в місяць) близькі до прогнозу на основі частотності (368 переходів), який ми робили в попередньому розділі. Так що метод, в тій чи іншій мірі, працює.

Автоматизація SEO-прогнозування

Для експрес-оцінки трафіку можна скористатися інструментом «Підбирач ключових слів» від SeoPult. Для цього:

 • перейдіть на seopult.ru і додайте свій сайт в систему;
 • запустіть модуль SEO-просування;
 • в профілі проекту виберіть «Слова»;
 • в профілі проекту виберіть «Слова»;

 • в розділі «Підбір семантичного ядра» вкажіть цікавлять фрази (їх можна завантажити списком) і необхідний ТОП.
 • в розділі «Підбір семантичного ядра» вкажіть цікавлять фрази (їх можна завантажити списком) і необхідний ТОП

Система відразу розрахує орієнтовну кількість переходів. Єдине, дані представлені для всієї Росії. Тому якщо ви плануєте просуватися по окремому регіону, необхідно відкоригувати результат.

Розрахувати коригувальний коефіцієнт можна декількома способами. Наприклад, в статистиці Liveinternet вказані частки трафіку , Які припадають на окремі регіони. Наприклад, Москва дає 28% трафіку.

Наприклад, Москва дає 28% трафіку

Оцінюємо прогноз трафіку для Москви:

1997 * 28/100 = 559 переходів в місяць.

Можна піти іншим шляхом: порівняти частотності основний фрази в широкому відповідно (або декількох основних фраз) в вордстат по Росії і по Москві. Так, по фразі «смартфони xiaomi» загальна частотність по Росії становить 276 624, по Москві - 69090 показів на місяць.

Коригувальний коефіцієнт:

69090/276624 = 0,25

Прогнозний трафік:

Тисячі дев'ятсот дев'яносто сім * 0,25 = 499 переходів в місяць.

Тобто отримані значення при оцінці коригуючого коефіцієнта цими двома способами близькі.

Якщо ж порівнювати ці значення з отриманими раніше прогнозами, то відміну становить близько 30-35%. Це невелика похибка, тому даний метод теж можна вважати релевантним.

«Хитрий» метод SEO-прогнозування

Цей метод не дуже політкоректним, але деякі ним користуються, тому він має право на існування. Суть в тому, щоб зібрати семантичне ядро ​​і звернутися в кілька агентств з проханням оцінити бюджет просування (скажімо, в ТОП-10) і підрахувати приблизний трафік. У кожного агентства свої методики оцінки, і якщо усереднити цифри, то можна вийти на більш-менш реалістичну цифру.

Правда, у методу є недоліки. По-перше, потрібно знайти агентства, зв'язатися з ними, пояснити ситуацію; по-друге, потрібно залишити контактні дані, за якими в майбутньому вам писатимуть, дзвонити і пропонувати співпрацю. Але якщо немає бажання самому займатися прогнозуванням, то спробувати можна.

Що важливо запам'ятати

 • В SEO-прогнозуванні результат залежить від маси факторів, в тому числі бюджету і вашої готовності інвестувати час в SEO.
 • Прогнозування на основі частотного просте, безкоштовне (або майже безкоштовне), але показує скоріше середню температуру по лікарні, ніж дає реалістичний прогноз, тим не менш, порядок цифр більш-менш ясний.
 • Більш точний метод - прогнозування на основі тестової контекстної реклами. Крім трафіку, ви зможете «прощупати» конверсію по конкретним фразам, і просуватися по найбільш ефективним з них.
 • Якщо вам потрібно дуже швидко «прикинути» трафік, завантажте список фраз в підбирач слів від SeoPult , І шляхом нескладних маніпуляцій ви вийдете на прогноз трафіку в вашому регіоні.
 • Для більш точного прогнозування використовуйте кілька методів - якщо результати близькі, то і реальні цифри, ймовірно, будуть десь поруч.

Для кращого розуміння SEO-прогнозування реєструйтеся на безкоштовні вебінари по веб-аналітиці від CyberMarketing. Також підпишіться на YouTube-канал CyberMarketingTV , На якому ви знайдете масу корисних тематичних відео.

Як враховувати тенденцію до зростання / падіння попиту?
Перед тим як вкласти гроші в SEO ви напевно запитаєте: скільки цільового трафіку я отримаю?
Як враховувати сезонність?
Як враховувати тенденцію до зростання / падіння попиту?
З іншого боку, як зрозуміти, чи буде рости попит далі?
Який темп зростання закладати?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью