<
 • Главная
Статьи

Якір на сайті - що це і як зробити якір на сайті

 1. Що таке якір на сайті.
 2. Навіщо потрібні якоря і в яких випадках їх використовувати.
 3. Як зробити якоря на сторінці із записом.
 4. Схожі статті:

Привіт шановні читачі блогу history-of-blog.ru . Мало кому відомо, що на сторінку сайту можна поставити якоря, а тих, хто користується ними ще менше. Однак використання якорів на сайті в деяких випадках є дуже зручною функцією - вона допомагає відразу знаходити потрібну інформацію і економити час. Але давайте про все по порядку.

Ось один із прикладів використання якорів:

З цієї статті Ви дізнаєтесь:

Пізніше я опублікував ще одну дуже важливу статтю:

Як Ви бачите я зробив невеликий вміст даної статті, яке виконано у вигляді посилань, клікнувши по одній з них, Ви, без перезавантаження сторінки, опинитеся в певному місці статті. Отже:

Що таке якір на сайті.

Якір на сайті - це такий тег, який ставиться в html-код сторінки, на який ми можемо зробити посилання. Таким чином клацаючи по посиланню якоря ми можемо відкрити сторінку на будь-якому місці, в залежності від того куди посилається якір.

Найпоширеніший приклад якоря на сайті - це тег more (читати далі), який використовується практично в кожному шаблоні WordPress. Клікнувши по посиланню "читати далі" перед відвідувачем відкривається стаття не з самого початку, а на той момент де він закінчив читання.

Навіщо потрібні якоря і в яких випадках їх використовувати.

Як було сказано вище якоря потрібні для того, щоб користувач міг відразу знайти потрібну йому інформацію. Клікнувши на посилання яка йому цікава він відразу вирушає на певне місце на сторінці.

наприклад:
Відвідувачу стало цікава думка Руслана Ахматьянова з приводу питання: "Що важливіше для сайту? Відвідуваність, пузомерки, траст або будь-якої іншої параметр? ". Найзручнішим варіантом відповісти на це питання є надати відвідувачеві наступну посилання . Погодьтеся, надати людині таку посилання набагато зручніше, адже в такому випадку йому не доведеться шукати це питання в інтерв'ю. Може бути це не найкращий приклад, але щоб зрозуміти суть якорів цілком згодиться.

Так само за допомогою якорів дуже зручно розбивати великі статті. Наприклад якщо читач знає що таке якір для сайту і його пристрій, але не знає як його встановити, то клікнувши по останньому посиланню в змісті статті він відразу перейде до цієї теми.

Практично жодна сторінка FAQ (правила), що поважає себе сервісу не обходиться без якорів. Зайдіть в свій аккаунт GoGetLinks і подивіться як влаштована у них ця сторінка:

Клікнувши по цікавого для нас питання - відразу під ним "виїжджає" відповідь, а в рядку браузера додається невелика приписка на сторінку # і ціле число:

В даному випадку разом з якорями використовуються інші засоби, завдяки яким сторінка FAQ стає ще зручніше - прийом приховування контенту, тобто поки ми не кликнемо з питання ми не дізнаємося на нього відповідь, що в принципі нам і не потрібно. Таким чином ціла сторінка, з великим достатком контенту, практично поміщається в першому екрані (частина сторінки яку ми бачимо не прокручуючи її коліщатком мишки).

Як зробити якоря на сторінці із записом.

Вставити якоря на сторінку з записом можна декількома способами. Давайте розглянемо самий зручний, простий і органічний з них. Поділимо його на два етапи:

1. Робимо якір на сторінці сайту:

Спочатку потрібно визначитися з тим місцем сайту, яке буде знаходиться в самому верху. Наприклад мені потрібно щоб сторінка відкрилася з цього місця:

Немає проблем! Відкриваємо статтю в Html-редакторі:

і шукаємо заголовок H3 "Навіщо потрібні якоря і в яких випадках їх використовувати. ":

Потім в місці де відкривається заголовок (<h3>) приписуємо через пробіл id = "2", де замість двійки можна використовувати будь-яке ціле число або символи. Таким чином наша рядок в html буде виглядати ось так:

Замість заголовка h3 може використовуватися будь-який тег: новий абзац (<p>), виділення жирним (<strong> або <b>) і так далі. Таким чином ми можемо "закинути якір" куди завгодно.

2. Робимо посилання на якір:

Тепер підбираємо анкор посилання, який буде вести на якір. У моєму прикладі це елемент списку на початку статті: "Навіщо потрібні якоря і в яких випадках їх використовувати".

Так само відкриваємо статтю в HTML-редакторі і шукаємо ці рядки:

Робимо з нашого анкора посилання наступного виду: Перед анкором додаємо:

<a href="#2">

А після закриваємо це посилання:

</a>

Зверніть увагу на двійку - це число ми вказували в попередньому кроці, воно повинно збігатися.

Тепер при переході по цьому посиланню ми відразу опинимося в потрібній частині сторінки, а в рядку Бразер з'явиться приписка # 2.

Це найпростіший метод вставки якорів на сайт без додаткових "прикрас". У висновку поста ось така картинка в тему, яка відображає зміст цієї статті:

Схожі статті:

Коментувати через ВКонтакте:

Відвідуваність, пузомерки, траст або будь-якої іншої параметр?


Новости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью