<
 • Главная
Статьи

Аналіз сайтів конкурентів

 1. Кого називають конкурентним сайтом
 2. Загальний аналіз сайту
 3. Відвідуваність і ключові слова
 4. аналіз контенту

Так вийшло, що в різних тематиках і напрямках сайтів існують свої тонкощі, які дозволяють вилізти в топ пошукових запитів. А найкращий спосіб потрапити в топ - зробити аналіз сайтів конкурентів, які знаходяться на перших місцях. Так вийшло, що в різних тематиках і напрямках сайтів існують свої тонкощі, які дозволяють вилізти в топ пошукових запитів Потрібно підкреслити всі достоїнства і плюси сайту і вміст контент. Але не варто забувати, що незважаючи на хороші позиції конкурента, він міг допустити якісь помилки, які не варто повторювати і в слідстві саме вони допоможуть переплюнути його в майбутньому.

Кого називають конкурентним сайтом

Конкурентний сайт - це той, хто знаходиться в одній тематики з вами. А також має непрямі або прямі перетину з ключовими словами або темам. По суті такі сайти мають загальну аудиторію з вами і навіть можуть забирати ваших потенційних клієнтів.

Тому краще всього проводити аналіз конкурентів хоча б раз на місяць і намагатися бути краще їх по кожному з показників. Для того, щоб знайти такі сайти і дізнатися за якими ключовими словами вони в топі, рекомендую використовувати сервіс - Тому краще всього проводити аналіз конкурентів хоча б раз на місяць і намагатися бути краще їх по кожному з показників SerpStat .

У сервісі досить ввести назву свого сайту і перегорнути в самий кінець сторінки, де буде список сайтів конкурентів з пошукової видачі. Ось з ким я конкурую на думку сервісу:
У сервісі досить ввести назву свого сайту і перегорнути в самий кінець сторінки, де буде список сайтів конкурентів з пошукової видачі Надалі я буду аналізувати саме цих конкурентів для просування свого сайту, постараюся знайти, чим вони кращі за мого блогу. А так само важливо подивитися семантичне ядро, яке приносить їм основну частину трафіку.

Загальний аналіз сайту

Коли ви дізналися хто ваші конкуренти і їх топові позиції, то можна зрозуміти, що хоче бачити пошуковик у власній видачі. Далі проводимо загальний аналіз сайтів своїх конкурентів, щоб дізнатися їх показники: тИЦ, PR, вік сайту, кількість проіндексованих сторінок.

У цьому нам допоможе знаменитий безкоштовний сервіс Pr-cy.ru . Пам'ятайте, чим більше будь-якої з показників, тим краще будуть його позиції в пошуку по якимось окремим фразам. Припустимо у вашого сайту 50 сторінок, у конкурента 500, а також у нього вище тИЦ і вік, то пошуковик буде відчувати більшу довіру до нього, ніж до вас і його сторінки будуть мати більший бонус, ніж ви.

Ось показники головного конкурента Seoslim:
Ось показники головного конкурента Seoslim:

А ось показники мого блогу Seosko:
А ось показники мого блогу Seosko:

Як виявилося, сайт конкурента в кілька разів більше, старше і має настільки ж краще будь-який показник. Тому наступним кроком потрібно визначити на які основні сторінки йде трафік і які ключові слова йому приносять максимальну користь.

Відвідуваність і ключові слова

Для того, що б дізнатися відвідуваність конкурента досить подивитися на його лічильники, якщо такі є. Як правило це лічильники: Liveinternet, Я. Метрика, Рамблер, Мейл і ін. Але якщо таких немає, то можна перейти на сайт Alexa , Де покаже приблизну відвідуваність і загальний рейтинг.

Ну а позиції за ключовими словами можна подивитися всі тим же сервісом Prodvigator. Але на жаль, якщо хочете подивитися повний список ключових слів, то за це треба платити. Тому я використовую для цього Megaindex , Де після реєстрації переходите у вкладку «SEO сервіси»> «Видимість сайту».

На жаль список по ключовим словам не повний, але якщо потрібно отримати повну статистику конкурента за це потрібно платити і робити за допомогою Prodvigatora, тому будемо задовольнятися, що дають безкоштовно
На жаль список по ключовим словам не повний, але якщо потрібно отримати повну статистику конкурента за це потрібно платити і робити за допомогою Prodvigatora, тому будемо задовольнятися, що дають безкоштовно. Де я виділив для себе 3 ключових фрази, які я додам до свого СЯ (Семантичне Ядро). І в майбутньому буду намагатися вийти в топ по тим же позиціях, що і мій конкурент.

Наступний крок - дізнатися, що дозволяє окремим сторінкам знаходиться в топі, за якими я в подальшому буду просуватися. А для цього потрібно провести аналіз контенту.

аналіз контенту

Аналіз контенту - це перевірка вмісту окремої сторінки, де аналізується текст, картинки, відео, посилання, ключові слова їх щільність, нудота і тд. Коли ви знаєте по яких запитах ваш конкурент в топі, то можна вибрати деякі з них і вивчити більш детально. Давайте за приклад візьмемо ключову фразу «Як заробити гроші через інтернет».

Ця стаття є у Seoslim і він по цій ключовій фразі перший в Яндекс пошуку. Тепер перевіримо релевантність сторінки за допомогою того ж Megaindex, вкладка «SEO сервіси»> «Аналіз релевантності». І ось які результати у його сторінки:
Ця стаття є у Seoslim і він по цій ключовій фразі перший в Яндекс пошуку

Чим він ще виявився краще конкурентів, крім хороший щільності ключових слів в тексті?

Сніппет для пошукових систем:
Сніппет для пошукових систем:

 1. Унікальний заголовок з повним входженням ключової фрази;
 2. Правильно сформований URL-адресу (Яндекс підсвічує);
 3. У description (описі) так само повністю повторюється ключова фраза.

Контент на сторінці:

1. Тема h1 повторює ключову фразу;
2. оптимізовані зображення ;
3. Наявність h2 з розмитими ключовими словами;
3. Унікальний текст;
4. Текст без помилок;
5. Стоять додаткові посилання;
6. Є коментарі (19 шт.);
7. Лайки і репости в соц. мережах;
8. На цю сторінку посилаються інші сторінки сайту.

Є кілька мінус по оптимізації тексту:

1. Мало повторень ключової фрази;
2. Мало картинок з неправильним alt тегом;
3. Багато посилань (внутрішніх і зовнішніх);
4. Багато виділень в тексті;
5. Погано складений description (Яндекс набагато краще зробив).

Тепер, маючи такий аналіз сайту конкурента, я спокійно можу написати статтю на цю тему, знаючи яка повинна бути щільність ключових слів, розмір тексту і яких помилок варто уникнути, що б в майбутньому обігнати його. Але для того, що б точно потрапити в топ 5, потрібно перебути такий же аналіз конкурентів з іншими топовими сайтами по цьому запиту.Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью