<
 • Главная
Статьи

Чим відрізняються домен, сайт і хостинг | Інфонік - говоримо про доменах і хостингу без формальностей

 1. доменні імена
 2. Чим ви володієте в інтернеті
 3. Хостинг-сервери
 4. файли сайту

Хостинг це будинок для вашого сайту, на хостинг-серверах розміщені ваші файли. А доменне ім'я - адреса вашого «дому». Якщо таке пояснення не задовольнило цікавість, ми додамо трохи технічних деталей. Їх корисно знати, якщо у вас є сайт.

Хостинг

Щоб потрапити на ваш сайт, відвідувач використовує доменне ім'я. Здається, що це просто, але насправді це цілий процес:

користувач надрукував ім'я домену → натиснув Enter → домен переводиться на IP-адресу сервера → сервер відправляє цьому користувачеві файли вашого сайтубраузер перетворює їх в звичайну веб-сторінку.

Без трьох складових, які ми згадали в заголовку до цієї статті, веб-сайт існувати не може. Розповімо про них окремо.

доменні імена

Комп'ютери взаємодіють між собою за посередництвом номерів, званих IP-адресами. Приблизно так само ми використовуємо телефонний номер, щоб подзвонити другу. доменні імена в інтернеті - як контакти в телефонній книзі. Телефонні книги дозволяють людям дізнатися, який номер набрати, щоб зробити виклик. Точно також домени повідомляють людям (тобто їх комп'ютерів), що сайт знаходиться на певному сервері.

Без домену вам довелося б говорити відвідувачам сайту, що сайт розташовується по тимчасовій посиланням 123.456.789.123/-мойсайт замість доменного імені мойсайт.укр. Погодьтеся, це було б вкрай незручно.

Чим ви володієте в інтернеті

Що таке домен з юридичної точки зору? Це вашу адресу в інтернеті, єдина інтелектуальна власність користувачів і компаній в мережі інтернет. Більше нічого, крім домену, вам не належить. Адреса каналу в YouTube належить компанії Google, логін в Skype належить компанії Microsoft. Ваш аккаунт в Facebook теоретично може перестати працювати. Уже зараз ваші публікації в соціальній мережі бачить тільки частина ваших друзів, тому що в Facebook так вирішили.

домен можна порівняти з торговою маркою. Після реєстрації торгової марки в державному органі скасувати її реєстрацію без рішення суду ніхто не може. Те ж саме і з доменом.

Те ж саме і з доменом

Хостинг-сервери

Хостинг-сервери - немов приміщення, яке ви орендуєте для вашого підприємства. Спочатку це приміщення порожнє, в ньому немає меблів, як і на хостинг-сервері немає файлів вашого сайту.

Без хостинг-серверів у вас не було б простору, на якому можна розмістити ваш сайт. Їх можна порівняти з АТС, без якої ви були б просто власником відключеного номера телефону. Саме завдяки телефонної станції телефонні номери можуть працювати.

файли сайту

Файли сайту це те, що відвідувачі (або навіть потенційні клієнти) бачать, коли потрапляють на ваш сайт. Файли сайту не відрізняються від тих, які ви використовуєте в повсякденному житті. Наприклад, це можуть бути фотографії у форматі .jpg або музичні файли .mp3. Файли сайту можуть мати також формат .php або .html (в залежності від того, який код використовує програміст для їх створення).

Хостинг-сервери вміють «віддавати» ці файли браузеру, який «читає» інформацію про те, як повинна виглядати веб-сторінка і відображає її відвідувачеві.

Важливими для сайту є всі три компоненти. Щоб він працював швидко, хостинг-сервери повинні фізично знаходитися в тій же країні, в якій знаходяться користувачі (це важливо і для позицій в Google). Доменне ім'я повинне бути таким, що запам'ятовується і простим, щоб відвідувачі сайту легко його знайшли.Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью