<
 • Главная
Статьи

7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux

 1. 7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про...
 2. RealVNC Viewer
 3. Remmina
 4. TeamViewer
 5. TigerVNC
 6. Vinagre
 7. Krdc
 8. NoMachine NX Client
 9. остаточний висновок
 10. 7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux
 11. Як проходило тестування
 12. RealVNC Viewer
 13. Remmina
 14. TeamViewer
 15. TigerVNC
 16. Vinagre
 17. Krdc
 18. NoMachine NX Client
 19. остаточний висновок
 20. 7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux
 21. Як проходило тестування
 22. RealVNC Viewer
 23. Remmina
 24. TeamViewer
 25. TigerVNC
 26. Vinagre
 27. Krdc
 28. NoMachine NX Client
 29. остаточний висновок
 30. 7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux
 31. Як проходило тестування
 32. RealVNC Viewer
 33. Remmina
 34. TeamViewer
 35. TigerVNC
 36. Vinagre
 37. Krdc
 38. NoMachine NX Client
 39. остаточний висновок
 40. 7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux
 41. Як проходило тестування
 42. RealVNC Viewer
 43. Remmina
 44. TeamViewer
 45. TigerVNC
 46. Vinagre
 47. Krdc
 48. NoMachine NX Client
 49. остаточний висновок
 50. 7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux
 51. Як проходило тестування
 52. RealVNC Viewer
 53. Remmina
 54. TeamViewer
 55. TigerVNC
 56. Vinagre
 57. Krdc
 58. NoMachine NX Client
 59. остаточний висновок
 60. 7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux
 61. Як проходило тестування
 62. RealVNC Viewer
 63. Remmina
 64. TeamViewer
 65. TigerVNC
 66. Vinagre
 67. Krdc
 68. NoMachine NX Client
 69. остаточний висновок
 70. 7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux
 71. Як проходило тестування
 72. RealVNC Viewer
 73. Remmina
 74. TeamViewer
 75. TigerVNC
 76. Vinagre
 77. Krdc
 78. NoMachine NX Client
 79. остаточний висновок
 80. 7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux
 81. Як проходило тестування
 82. RealVNC Viewer
 83. Remmina
 84. TeamViewer
 85. TigerVNC
 86. Vinagre
 87. Krdc
 88. NoMachine NX Client
 89. остаточний висновок
 90. 7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux
 91. Як проходило тестування
 92. RealVNC Viewer
 93. Remmina
 94. TeamViewer
 95. TigerVNC
 96. Vinagre
 97. Krdc
 98. NoMachine NX Client
 99. остаточний висновок
 100. 7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux
 101. Як проходило тестування
 102. RealVNC Viewer
 103. Remmina
 104. TeamViewer
 105. TigerVNC
 106. Vinagre
 107. Krdc
 108. NoMachine NX Client
 109. остаточний висновок
 110. 7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux
 111. Як проходило тестування
 112. RealVNC Viewer
 113. Remmina
 114. TeamViewer
 115. TigerVNC
 116. Vinagre
 117. Krdc
 118. NoMachine NX Client
 119. остаточний висновок
 120. 7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux
 121. Як проходило тестування
 122. RealVNC Viewer
 123. Remmina
 124. TeamViewer
 125. TigerVNC
 126. Vinagre
 127. Krdc
 128. NoMachine NX Client
 129. остаточний висновок
 130. 7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux
 131. Як проходило тестування
 132. RealVNC Viewer
 133. Remmina
 134. TeamViewer
 135. TigerVNC
 136. Vinagre
 137. Krdc
 138. NoMachine NX Client
 139. остаточний висновок

7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети в Linux

Контроль над віддаленим комп'ютером може розглядатися як акт агресії, але іноді він просто необхідний.

Відомі випадки, коли користувачі використовують віддалені сесії для тієї самої машини (звучить незвично, але має місце бути для організації роботи з декількома робочими столами). Більшість користувачів не знають, коли саме їм знадобиться дана функціональність.

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети.

Портал Techradar протестував систему VNC і її функції в багатьох клієнтів. Проте, існують інші протоколи та види доступу до віддаленого робочого столу. Зростаюча популярність подібних клієнтів полягає в підтримці декількох протоколів передачі, тому незалежно від типу використовуваного сервера і цільової машини, Ви знайдете відповідне рішення.

Дослідники дотримувалися принципу справедливої ​​оцінки різних протоколів. Наприклад, NoMachine NX підтримує підключення VNC, але він перевірявся в зв'язці з власним сервером NX, що цілком розумно.

Клієнт TightVNC не пройшло перевірку, тому що він дуже схожий з реалізацією TigerVNC. Обидва продукти мають однакову кодову базу, але TigerVNC має кілька додаткових функцій.

Як проходило тестування

Ключовим елементом ефективного клієнта віддаленого робочого столу є швидкий відгук на виконувані операції. Ідеальний інтерфейс не буде такий хороший, якщо вам потрібно чекати по дві хвилини через кожної реєстрації натискання клавіш.

При тестуванні перевірялася здатність віддалено відтворювати гру Armegatron. У цій невимоглива грі на OpenGL на оновлення екрану потрібні частки секунд часу. Результати можуть бути дещо суб'єктивні, але даний спосіб виявився дуже дієвим при демонстрації чуйності клієнтів.

Клієнти були протестовані спільно з локальним комп'ютером з 4-х ядерним процесором і 16 гігабайтами пам'яті в гигабитной локальної мережі під Ubuntu 14.04.3. Як сервери використовувався сервер X11 VNC і офіційний сервер NX для клієнтів NX. Функціональність на базі протоколу RDP підтримується деякими продуктами, але на практиці не була протестована.

Самі клієнти працювали на віртуальній машині з 2-х ядерним процесом Core i7, 4 Гб ОЗУ і Fedora 23.

RealVNC Viewer

RealVNC Viewer

RealVNC - це автономна програма для підключення до комп'ютерів по протоколу VNC. Після завантаження, користувач повинен відкрити термінал, перейти в директорію з програмою і задати права доступу chmod 700 для запуску програми.

Це батьківська програма для TigerVNC, але містить меншу кількість опції. Проте, додаток вміє автоматично визначати VNC сервера, спрощуючи і прискорюючи підключення. Виберіть "Опції", і Ви зможете змінювати розмір вікна, адаптуючи його під ваш монітор, працювати в повноекранному режимі і перевизначати автоматичні параметри стиснення для примусового відображення більш 256 кольорів.

Підключення виконується швидко і просто, але продуктивність відстає від інших переглядачів VNC в даному тесті. Фіксувалися істотні уповільнення при роботі з робочим столом і при запуску Armegatron, які оцінювалися приблизно в півсекунди.

Технології матричного растрирования або дізерінга утруднювали роботу, коли відбувалися глюки, під час тестування це спостерігалося кілька разів. Аналогічні проблеми спостерігалися і з копіями RealVNC, які включають меншу кількість опцій. TigerVNC є окремою гілкою розвитку кодової бази VNC, тому містить ділянки коду з RealVNC і TightVNC, хоча процес розробки останніх триває.

Таким чином, RealVNC нагадує менш ефективну версію TigerVNC і спрацював в тестах не кращим чином. Можливо підтримка передачі аудіо потоку поліпшила б думка про продукт. Як би там не було, в разі непередбачених обставин, портативний автономний клієнт буде відмінним варіантом.

Висновок: далеко не найшвидший клієнт, але підійде для випадків екстреного доступу.

Remmina

Remmina

Remmina не є офіційним Gnome-клієнтом, але виразно зовні дуже нагадує робочий стіл Gnome зі стилями GTK. Добре опрацьовані шаблони працюють відмінно як на невеликому ноутбуці, так і на гігантському моніторі.

Мінімалістичний головний екран містить панель інструментів і список доступних підключень. Після підключення, відкривається нове вікно з відображенням віддаленого робочого столу. Кілька підключень можна контролювати за допомогою іменованих вкладок.

Корисні елементи управління панелі залишаються видимими протягом усього підключення, дозволяючи дуже швидко масштабувати вікно, щоб заповнити обсяг пам'яті, доступний монітора, перейти в повноекранний режим перегляду або навіть окремо змінювати горизонтальну або вертикальну шкали вікна.

На відміну від деяких клієнтів, Ви не отримаєте занадто детальний контроль над параметрами протоколу, наприклад, над стисненням, але Ви все ще можете вибирати колірні режими і перемикатися між чотирма рівнями якості, що є розумним способом управління пропускною спроможністю мережі і використанням ресурсів ЦПУ. Управління підключеннями і додавання підключень в закладки здійснюються інтуїтивно, хоча функція автоматичного виявлення відсутня.

З точки зору чуйності, Remmina вразила високою продуктивністю під час тестування в грі Armegatron - складно було відрізнити роботу гри на віддаленому комп'ютері від локальної машини.

У Remmina Вам не доступні чат або функція передачі файлів для основних VNC підключень, але дана функціональність є для RDP посилань, які також підтримуються клієнтом спільно з NX (NoMachine NX і Free NX), XDMCP і SSH, що робить Remmina універсальним клієнтом з підтримкою широкого набору протоколів.

Зверніть увагу, що вам доведеться завантажити і встановити додаткові протоколи, включаючи VNC за допомогою плагінів.

Висновок: відмінні функції, відмінна продуктивність, неясно, що можна поліпшити.

TeamViewer

TeamViewer

TeamViewer є дуже відомим ім'ям, і рішення дуже популярно серед корпоративних користувачів. Linux-версія додатка вийшла з бета-стадії порівняно недавно, на сайті пропонуються пакети deb і rpm, але будьте обережні - фактично це програма для Windows з обгорткою у вигляді Wine.

Першою перевагою, а може в деяких випадках і недоліком є ​​використання пропріетраного протоколу, який організовує підключення до клієнта через керуючий центральний сервер.

Інша перевага, пов'язане з великою кількістю доступних клієнтів, полягає в тому, що користувач може переглядати віддалену систему практично звідусіль, навіть на заблокованих системах, в яких недоступно SSH підключення або навіть на машинах з активними корпоративними фаєрвол. Рішення підтримує Windows і Mac, а значить є простим способом управління машинами на різних ОС.

Команда TeamViewer серйозно попрацювала над поліпшенням продуктивності, а остання версія обіцяє збільшити швидкість роботи в 15 разів у порівнянні з попередніми версіями. Armagetron працював також плавно, як і в випадку з Remmina, радуючи пристойною якістю графіки під час локального підключення.

Є додаткові переваги використання пропрієтарного протоколу. TeamViewer може працювати з аудіо-потоком, включає чат, функцію передачі даних і навіть сервіс IP-телефонії.

З'єднання управляються роздачею PIN-коду на одній машині і введення цього коду на іншій машині, що не є безпечною мірою, але Ви завжди зможете створити обліковий запис і налаштувати неконтрольований доступ. Безкоштовна версія доступна для некомерційного використання, нагадування про це з'являється при завершенні сеансу.

За останні кілька років TeamViewer розвинувся в привабливу альтернативу традиційним підключенням VNC, особливо якщо Вам потрібна кроссплатформенность.

Висновок: TeamViewer став повноцінним потужним продуктом, який є прекрасною альтернативою традиційним сервісів, незважаючи на те, що програма не сильно вітається шанувальниками відкритого ПЗ.

TigerVNC

TigerVNC

Як тільки Ви запустите TigerVNC , Ви отримаєте гарне уявлення про те, хто створив цей продукт і чому. Невеликий спливає запит пропонує вибрати сервер, до якого потрібно підключитися - немає ніяких закладок або списків підключених серверів, тому Вам потрібно знати цільової IP-адреса.

Хоча, якщо Ви зайдете на вкладку параметри, то знайдете велику кількість налаштувань, пов'язаних з підключеннями і протоколами. Програма автоматично визначить оптимальні параметри для вас, але можна самостійно налаштувати ступінь стиснення і колірну передачу.

Високий ступінь стиснення дозволить заощадити пропускну здатність мережі, необхідну для ефективного робочого столу і дорогоцінні ресурси процесора. При тестуванні з Vino і стандартними серверами VNC TigerVNC, відпрацював гідно, хоча підключення було недоступно, якщо пароль спочатку не було наведено.

Якщо порівнювати з іншими клієнтами VNC, то продукт працював швидше, ніж Vinagre і був практично нарівні з Remmina. Довготривалі проблеми оновлення в новій версії схоже відсутні - ніяких обрізаних вікон або перекручених фонових зображень під час випробування не було зафіксовано.

Що стосується часу відгуку, як курсор миші, так і натискання клавіатури працювали швидко і стабільно. Функція масштабування відсутнє, за винятком повноекранний режим, тому при використанні невеликих моніторів на локальній машині можуть відображатися смуги прокрутки.

Клієнт досить полнофункціонален і був спочатку призначений для системних адміністраторів, але навіть в цьому випадку деякі елементарні зручності були б дуже до речі. Погодьтеся, навіть досвідчений IT-інженер не завжди хоче вручну вводити IP-адресу для підключення.

Висновок: безліч різних опцій і високу швидкодію з одного боку і деякі недоробки інтерфейсу, і відсутність дружніх користувачеві аспектів, з іншого боку.

Vinagre

Vinagre

Хоча назва програми більше викликає смакові асоціації, даний переглядач віддаленого робочого столу можна знайти в стандартному меню Gnome, тому що утиліта фактично є складовою частиною робочого столу Gnome. При запуску інструменту відкривається звичайне вікно.

Панель праворуч відображає доступні сервера і закладки. Основна частина вікна призначена для підключення клієнта до сервера, відображення може здійснюватися в повноекранному режимі або за допомогою прокручуваних вікон з смугами прокрутки.

Якщо Ви відкриваєте кілька сеансів з різними серверами, віддалені екрани з'являться в кількох вкладках. Закладки працюють стабільно, але можуть призвести до плутанини, тому що їх складно відрізнити від виявлених серверів.

Як і інші протестовані клієнти VNC, продуктивність програми залежить від сервера і активованих функцій.

Vinagre тестувався в парі з сервером X11VNC і з Vino. Vino володіє графічною оболонкою і є VNC сервером, розробленим для простого обміну екранами між комп'ютерами. Ніяких проблем при підключенні до віддаленого екрану і при використанні параметрів сервера Vino, зокрема стиснення і глибини кольору, не спостерігалося.

Однією з цікавих проблем стала затримка поновлення курсора. Швидше за все, не варто пов'язувати цю проблему з підключенням, тому що все меню і графічні елементи відображалися практично миттєво. Тим не менш, це дуже незручна проблема, адже часто потрібно знати, де знаходиться курсор в будь-який момент часу.

При тестуванні не вдалося добитися нормальної роботи Armagetron через втрату управління з клавіатури після запуску гри, що унеможливило оцінку його можливостей. Це дуже серйозна неприємність, а інтерфейс програми є одним з найбільш дружніх.

Висновок: простий у використанні клієнт, працює непогано до тих пір, поки не втратите з уваги курсор.

Krdc

Krdc

Так як Vinagre тестувався в парі з сервером-компаньйоном, при тестуванні Krdc використовувалося стандартне оточення KDE, як на клієнтської, так на серверній стороні, а як сервер виступав Krfb сервер.

Незважаючи на те, що в продукті реалізовані аналогічні з іншими учасниками тестування протоколи VNC, дана комбінація виявилася гіршою за чуйності після TeamViewer. Krdc працював набагато краще зі стандартним VNC сервером і з X11VNC, ніж з Krfb.

При відмові від Krfb, клієнт Krdc працював зовсім непогано. При тестуванні в Armegatron час відгуку було на одному рівні з конкурентами. Чуйність і швидкість передачі кадрів були на висоті, навіть у випадках, коли Krdc відчував деякі проблеми з перекручуванням фонових зображень.

Для зміни опцій відображення доступна кнопка для перемикання повноекранного та масштабується режимів перегляду. Підтримуються вкладки для одночасного відображення декількох підключень, і є бічна панель праворуч, що відображає закладки, недавні підключення і виявлені в локальній мережі сервера.

Сам клієнт також включає велику кількість налаштувань, але параметрів настройки підключення не так багато - користувач може налаштувати високу, середню чи низьку швидкості підключення, а програма сама підбирає оптимальні настройки для кожного режиму. Це обмежує можливості і може дратувати користувачів.

Проте, робота з Krdc була позбавлена ​​будь-яких ускладнень. Клієнт підтримує протокол RDP, який використовується для віддаленого доступу до систем Windows. При додаванні плагіна NX рішення могло б бути ще більш корисним. Якщо Ви працюєте в KDE, і вам потрібен клієнт VNC для рідкісних випадків, немає переконливих причин для відмови від Krdc.

Висновок: в парі з Krfb фіксується низька продуктивність, але клієнтська сторона при цьому відрізняється високою ефективністю.

NoMachine NX Client

NoMachine NX Client

NoMachine прагне повернути колишню велич, але серйозне нагромадження можливостей не враховує найголовніший аспект-взаємодія сервера і клієнта. Підхід додатки відрізняється від інших стандартних переглядачів VNC.

Протокол NX працює по SSH. Цей захід додає безпеку та інші переваги, які не властиві протоколу VNC. Продукт використовує інтелектуальні методи шифрування і стиснення даних, оптимізовано використовує кеш для економії пропускної здатності мережі. Якщо Ви хочете зберегти смугу пропускання, можна піти на інші хитрощі, наприклад, використовувати аудіо-потік хост-машини для передачі.

Перевага використання SSH полягає в тому, що, якщо Ви використовуєте обліковий запис на цільовій машині, можна просто авторизуватися і почати нову. Захопити вже запущений екран є важким завданням, хоча NoMachine може справлятися з нею за допомогою стандартного підключення VNC шляхом запуску паралельного сеансу (так званої Shadow сесії).

Сесії Shadow працюють стабільно і, в залежності від налаштувань, віддалена машина може автоматично підтвердити підключення. Як правило, в цьому випадку підключення працює повільніше, ніж при поділі на потоки власного сеансу.

Також, як і VNC, NoMachine також підтримує RPC для машин Windows з аналогічним інтерфейсом, що дозволяє використовувати програму в якості основного інструменту віддаленого доступу. Хоча клієнтське ПЗ дозволяє налаштовувати підключення і зберігати налаштування, воно сподобається не всім користувачам.

NoMachine не підтримує перегляд в окремих вкладках і несколькодругіх зручних функцій, і Вам доведеться налаштовувати сеанси в різних запускаються під час сесій додатках. Але всі ці недоліки втрачають силу, коли Ви бачите програму в дії.

NX на протоколі NX дає найкращу продуктивність, а повна кроссплатформенность з підтримкою Mac і Windows робить клієнт відмінним вибором, незважаючи на деякі обмеження безкоштовної версії.

Висновок: підключення NX дозволяють відтворювати звук і дозволяють швидко працювати навіть з вимогливими додатками

остаточний висновок

Опустивши реальні проблеми деяких клієнтів, зауважимо, що існує ціле протиборство ідеологій програм віддаленого доступу для Linux. Треба визнати, що NoMachine, незважаючи на відмову від стандартних технологій VNC чудово справляється зі своїм завданням.

При тестуванні, гра на графічній платформі OpenGL працювала спритно, і в неї можна було комфортно грати. NoMachine може бути досить складний в налаштуванні, зате в роботі він проявив себе краще за більшість конкурентів. Протокол NX ще можна вдосконалювати, але клієнтське ПЗ має широкі можливості.

Утіліта Krdc з стандартного набору KDE відпрацювала теж добре, незважаючі на катастрофічні результати при тестуванні з сервером-компаньйон. Можливо, для багатьох Користувачів Krdc це буде серйозною проблемою.Більше, Аджея за замовчуванню смороду могут використовуват Цю ​​пару разом, розчарувавшісь в продуктівності. Якщо Ви працюєте з робочими столами KDE і потребуєте простому клієнта VNC, ймовірно вам варто підшукати інший варіант.

TeamViewer був серйозно покращено за останні роки. Він став швидким, чуйним і простим у використанні. Додаткові можливості, а саме IP-телефонія і чат роблять програму відмінним вибором для користувачів, яким важливо комунікативну взаємодію з віддаленими користувачами. Програма має закритий вихідний код і не поставляється з системою, що може розчарувати ряд користувачів.

Remmina показав зразкову продуктивність - тільки TigerVNC спрацював швидше, але це ще не всі переваги програми. Remmina продемонстрував кращі показники чуйності серед всіх клієнтів. Таким чином, при використанні рішення Ви зможете взаємодіяти з віддаленою машиною як з комп'ютером в локальній мережі.

Більш того, клієнт має кращий набір функціональних можливостей, а також продуманий і дружній інтерфейс. Хоча підтримується поділ на кілька вікон, елементи управління завжди залишаються доступні.

Remmina підтримує протокол NX, відмінно справляється з виявленням серверів і збереженням підключень і в кінцевому підсумку стає лідером тестування програм віддаленого доступу для Linux.

за матеріалами Techradar

Знайшли друкарська помилку? Віділіть и натісніть Ctrl + Enter

7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети в Linux

Контроль над віддаленим комп'ютером може розглядатися як акт агресії, але іноді він просто необхідний.

Відомі випадки, коли користувачі використовують віддалені сесії для тієї самої машини (звучить незвично, але має місце бути для організації роботи з декількома робочими столами). Більшість користувачів не знають, коли саме їм знадобиться дана функціональність.

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети.

Портал Techradar протестував систему VNC і її функції в багатьох клієнтів. Проте, існують інші протоколи та види доступу до віддаленого робочого столу. Зростаюча популярність подібних клієнтів полягає в підтримці декількох протоколів передачі, тому незалежно від типу використовуваного сервера і цільової машини, Ви знайдете відповідне рішення.

Дослідники дотримувалися принципу справедливої ​​оцінки різних протоколів. Наприклад, NoMachine NX підтримує підключення VNC, але він перевірявся в зв'язці з власним сервером NX, що цілком розумно.

Клієнт TightVNC не пройшло перевірку, тому що він дуже схожий з реалізацією TigerVNC. Обидва продукти мають однакову кодову базу, але TigerVNC має кілька додаткових функцій.

Як проходило тестування

Ключовим елементом ефективного клієнта віддаленого робочого столу є швидкий відгук на виконувані операції. Ідеальний інтерфейс не буде такий хороший, якщо вам потрібно чекати по дві хвилини через кожної реєстрації натискання клавіш.

При тестуванні перевірялася здатність віддалено відтворювати гру Armegatron. У цій невимоглива грі на OpenGL на оновлення екрану потрібні частки секунд часу. Результати можуть бути дещо суб'єктивні, але даний спосіб виявився дуже дієвим при демонстрації чуйності клієнтів.

Клієнти були протестовані спільно з локальним комп'ютером з 4-х ядерним процесором і 16 гігабайтами пам'яті в гигабитной локальної мережі під Ubuntu 14.04.3. Як сервери використовувався сервер X11 VNC і офіційний сервер NX для клієнтів NX. Функціональність на базі протоколу RDP підтримується деякими продуктами, але на практиці не була протестована.

Самі клієнти працювали на віртуальній машині з 2-х ядерним процесом Core i7, 4 Гб ОЗУ і Fedora 23.

RealVNC Viewer

RealVNC Viewer

RealVNC - це автономна програма для підключення до комп'ютерів по протоколу VNC. Після завантаження, користувач повинен відкрити термінал, перейти в директорію з програмою і задати права доступу chmod 700 для запуску програми.

Це батьківська програма для TigerVNC, але містить меншу кількість опції. Проте, додаток вміє автоматично визначати VNC сервера, спрощуючи і прискорюючи підключення. Виберіть "Опції", і Ви зможете змінювати розмір вікна, адаптуючи його під ваш монітор, працювати в повноекранному режимі і перевизначати автоматичні параметри стиснення для примусового відображення більш 256 кольорів.

Підключення виконується швидко і просто, але продуктивність відстає від інших переглядачів VNC в даному тесті. Фіксувалися істотні уповільнення при роботі з робочим столом і при запуску Armegatron, які оцінювалися приблизно в півсекунди.

Технології матричного растрирования або дізерінга утруднювали роботу, коли відбувалися глюки, під час тестування це спостерігалося кілька разів. Аналогічні проблеми спостерігалися і з копіями RealVNC, які включають меншу кількість опцій. TigerVNC є окремою гілкою розвитку кодової бази VNC, тому містить ділянки коду з RealVNC і TightVNC, хоча процес розробки останніх триває.

Таким чином, RealVNC нагадує менш ефективну версію TigerVNC і спрацював в тестах не кращим чином. Можливо підтримка передачі аудіо потоку поліпшила б думка про продукт. Як би там не було, в разі непередбачених обставин, портативний автономний клієнт буде відмінним варіантом.

Висновок: далеко не найшвидший клієнт, але підійде для випадків екстреного доступу.

Remmina

Remmina

Remmina не є офіційним Gnome-клієнтом, але виразно зовні дуже нагадує робочий стіл Gnome зі стилями GTK. Добре опрацьовані шаблони працюють відмінно як на невеликому ноутбуці, так і на гігантському моніторі.

Мінімалістичний головний екран містить панель інструментів і список доступних підключень. Після підключення, відкривається нове вікно з відображенням віддаленого робочого столу. Кілька підключень можна контролювати за допомогою іменованих вкладок.

Корисні елементи управління панелі залишаються видимими протягом усього підключення, дозволяючи дуже швидко масштабувати вікно, щоб заповнити обсяг пам'яті, доступний монітора, перейти в повноекранний режим перегляду або навіть окремо змінювати горизонтальну або вертикальну шкали вікна.

На відміну від деяких клієнтів, Ви не отримаєте занадто детальний контроль над параметрами протоколу, наприклад, над стисненням, але Ви все ще можете вибирати колірні режими і перемикатися між чотирма рівнями якості, що є розумним способом управління пропускною спроможністю мережі і використанням ресурсів ЦПУ. Управління підключеннями і додавання підключень в закладки здійснюються інтуїтивно, хоча функція автоматичного виявлення відсутня.

З точки зору чуйності, Remmina вразила високою продуктивністю під час тестування в грі Armegatron - складно було відрізнити роботу гри на віддаленому комп'ютері від локальної машини.

У Remmina Вам не доступні чат або функція передачі файлів для основних VNC підключень, але дана функціональність є для RDP посилань, які також підтримуються клієнтом спільно з NX (NoMachine NX і Free NX), XDMCP і SSH, що робить Remmina універсальним клієнтом з підтримкою широкого набору протоколів.

Зверніть увагу, що вам доведеться завантажити і встановити додаткові протоколи, включаючи VNC за допомогою плагінів.

Висновок: відмінні функції, відмінна продуктивність, неясно, що можна поліпшити.

TeamViewer

TeamViewer

TeamViewer є дуже відомим ім'ям, і рішення дуже популярно серед корпоративних користувачів. Linux-версія додатка вийшла з бета-стадії порівняно недавно, на сайті пропонуються пакети deb і rpm, але будьте обережні - фактично це програма для Windows з обгорткою у вигляді Wine.

Першою перевагою, а може в деяких випадках і недоліком є ​​використання пропріетраного протоколу, який організовує підключення до клієнта через керуючий центральний сервер.

Інша перевага, пов'язане з великою кількістю доступних клієнтів, полягає в тому, що користувач може переглядати віддалену систему практично звідусіль, навіть на заблокованих системах, в яких недоступно SSH підключення або навіть на машинах з активними корпоративними фаєрвол. Рішення підтримує Windows і Mac, а значить є простим способом управління машинами на різних ОС.

Команда TeamViewer серйозно попрацювала над поліпшенням продуктивності, а остання версія обіцяє збільшити швидкість роботи в 15 разів у порівнянні з попередніми версіями. Armagetron працював також плавно, як і в випадку з Remmina, радуючи пристойною якістю графіки під час локального підключення.

Є додаткові переваги використання пропрієтарного протоколу. TeamViewer може працювати з аудіо-потоком, включає чат, функцію передачі даних і навіть сервіс IP-телефонії.

З'єднання управляються роздачею PIN-коду на одній машині і введення цього коду на іншій машині, що не є безпечною мірою, але Ви завжди зможете створити обліковий запис і налаштувати неконтрольований доступ. Безкоштовна версія доступна для некомерційного використання, нагадування про це з'являється при завершенні сеансу.

За останні кілька років TeamViewer розвинувся в привабливу альтернативу традиційним підключенням VNC, особливо якщо Вам потрібна кроссплатформенность.

Висновок: TeamViewer став повноцінним потужним продуктом, який є прекрасною альтернативою традиційним сервісів, незважаючи на те, що програма не сильно вітається шанувальниками відкритого ПЗ.

TigerVNC

TigerVNC

Як тільки Ви запустите TigerVNC , Ви отримаєте гарне уявлення про те, хто створив цей продукт і чому. Невеликий спливає запит пропонує вибрати сервер, до якого потрібно підключитися - немає ніяких закладок або списків підключених серверів, тому Вам потрібно знати цільової IP-адреса.

Хоча, якщо Ви зайдете на вкладку параметри, то знайдете велику кількість налаштувань, пов'язаних з підключеннями і протоколами. Програма автоматично визначить оптимальні параметри для вас, але можна самостійно налаштувати ступінь стиснення і колірну передачу.

Високий ступінь стиснення дозволить заощадити пропускну здатність мережі, необхідну для ефективного робочого столу і дорогоцінні ресурси процесора. При тестуванні з Vino і стандартними серверами VNC TigerVNC, відпрацював гідно, хоча підключення було недоступно, якщо пароль спочатку не було наведено.

Якщо порівнювати з іншими клієнтами VNC, то продукт працював швидше, ніж Vinagre і був практично нарівні з Remmina. Довготривалі проблеми оновлення в новій версії схоже відсутні - ніяких обрізаних вікон або перекручених фонових зображень під час випробування не було зафіксовано.

Що стосується часу відгуку, як курсор миші, так і натискання клавіатури працювали швидко і стабільно. Функція масштабування відсутнє, за винятком повноекранний режим, тому при використанні невеликих моніторів на локальній машині можуть відображатися смуги прокрутки.

Клієнт досить полнофункціонален і був спочатку призначений для системних адміністраторів, але навіть в цьому випадку деякі елементарні зручності були б дуже до речі. Погодьтеся, навіть досвідчений IT-інженер не завжди хоче вручну вводити IP-адресу для підключення.

Висновок: безліч різних опцій і високу швидкодію з одного боку і деякі недоробки інтерфейсу, і відсутність дружніх користувачеві аспектів, з іншого боку.

Vinagre

Vinagre

Хоча назва програми більше викликає смакові асоціації, даний переглядач віддаленого робочого столу можна знайти в стандартному меню Gnome, тому що утиліта фактично є складовою частиною робочого столу Gnome. При запуску інструменту відкривається звичайне вікно.

Панель праворуч відображає доступні сервера і закладки. Основна частина вікна призначена для підключення клієнта до сервера, відображення може здійснюватися в повноекранному режимі або за допомогою прокручуваних вікон з смугами прокрутки.

Якщо Ви відкриваєте кілька сеансів з різними серверами, віддалені екрани з'являться в кількох вкладках. Закладки працюють стабільно, але можуть призвести до плутанини, тому що їх складно відрізнити від виявлених серверів.

Як і інші протестовані клієнти VNC, продуктивність програми залежить від сервера і активованих функцій.

Vinagre тестувався в парі з сервером X11VNC і з Vino. Vino володіє графічною оболонкою і є VNC сервером, розробленим для простого обміну екранами між комп'ютерами. Ніяких проблем при підключенні до віддаленого екрану і при використанні параметрів сервера Vino, зокрема стиснення і глибини кольору, не спостерігалося.

Однією з цікавих проблем стала затримка поновлення курсора. Швидше за все, не варто пов'язувати цю проблему з підключенням, тому що все меню і графічні елементи відображалися практично миттєво. Тим не менш, це дуже незручна проблема, адже часто потрібно знати, де знаходиться курсор в будь-який момент часу.

При тестуванні не вдалося добитися нормальної роботи Armagetron через втрату управління з клавіатури після запуску гри, що унеможливило оцінку його можливостей. Це дуже серйозна неприємність, а інтерфейс програми є одним з найбільш дружніх.

Висновок: простий у використанні клієнт, працює непогано до тих пір, поки не втратите з уваги курсор.

Krdc

Krdc

Так як Vinagre тестувався в парі з сервером-компаньйоном, при тестуванні Krdc використовувалося стандартне оточення KDE, як на клієнтської, так на серверній стороні, а як сервер виступав Krfb сервер.

Незважаючи на те, що в продукті реалізовані аналогічні з іншими учасниками тестування протоколи VNC, дана комбінація виявилася гіршою за чуйності після TeamViewer. Krdc працював набагато краще зі стандартним VNC сервером і з X11VNC, ніж з Krfb.

При відмові від Krfb, клієнт Krdc працював зовсім непогано. При тестуванні в Armegatron час відгуку було на одному рівні з конкурентами. Чуйність і швидкість передачі кадрів були на висоті, навіть у випадках, коли Krdc відчував деякі проблеми з перекручуванням фонових зображень.

Для зміни опцій відображення доступна кнопка для перемикання повноекранного та масштабується режимів перегляду. Підтримуються вкладки для одночасного відображення декількох підключень, і є бічна панель праворуч, що відображає закладки, недавні підключення і виявлені в локальній мережі сервера.

Сам клієнт також включає велику кількість налаштувань, але параметрів настройки підключення не так багато - користувач може налаштувати високу, середню чи низьку швидкості підключення, а програма сама підбирає оптимальні настройки для кожного режиму. Це обмежує можливості і може дратувати користувачів.

Проте, робота з Krdc була позбавлена ​​будь-яких ускладнень. Клієнт підтримує протокол RDP, який використовується для віддаленого доступу до систем Windows. При додаванні плагіна NX рішення могло б бути ще більш корисним. Якщо Ви працюєте в KDE, і вам потрібен клієнт VNC для рідкісних випадків, немає переконливих причин для відмови від Krdc.

Висновок: в парі з Krfb фіксується низька продуктивність, але клієнтська сторона при цьому відрізняється високою ефективністю.

NoMachine NX Client

NoMachine NX Client

NoMachine прагне повернути колишню велич, але серйозне нагромадження можливостей не враховує найголовніший аспект-взаємодія сервера і клієнта. Підхід додатки відрізняється від інших стандартних переглядачів VNC.

Протокол NX працює по SSH. Цей захід додає безпеку та інші переваги, які не властиві протоколу VNC. Продукт використовує інтелектуальні методи шифрування і стиснення даних, оптимізовано використовує кеш для економії пропускної здатності мережі. Якщо Ви хочете зберегти смугу пропускання, можна піти на інші хитрощі, наприклад, використовувати аудіо-потік хост-машини для передачі.

Перевага використання SSH полягає в тому, що, якщо Ви використовуєте обліковий запис на цільовій машині, можна просто авторизуватися і почати нову. Захопити вже запущений екран є важким завданням, хоча NoMachine може справлятися з нею за допомогою стандартного підключення VNC шляхом запуску паралельного сеансу (так званої Shadow сесії).

Сесії Shadow працюють стабільно і, в залежності від налаштувань, віддалена машина може автоматично підтвердити підключення. Як правило, в цьому випадку підключення працює повільніше, ніж при поділі на потоки власного сеансу.

Також, як і VNC, NoMachine також підтримує RPC для машин Windows з аналогічним інтерфейсом, що дозволяє використовувати програму в якості основного інструменту віддаленого доступу. Хоча клієнтське ПЗ дозволяє налаштовувати підключення і зберігати налаштування, воно сподобається не всім користувачам.

NoMachine не підтримує перегляд в окремих вкладках і несколькодругіх зручних функцій, і Вам доведеться налаштовувати сеанси в різних запускаються під час сесій додатках. Але всі ці недоліки втрачають силу, коли Ви бачите програму в дії.

NX на протоколі NX дає найкращу продуктивність, а повна кроссплатформенность з підтримкою Mac і Windows робить клієнт відмінним вибором, незважаючи на деякі обмеження безкоштовної версії.

Висновок: підключення NX дозволяють відтворювати звук і дозволяють швидко працювати навіть з вимогливими додатками

остаточний висновок

Опустивши реальні проблеми деяких клієнтів, зауважимо, що існує ціле протиборство ідеологій програм віддаленого доступу для Linux. Треба визнати, що NoMachine, незважаючи на відмову від стандартних технологій VNC чудово справляється зі своїм завданням.

При тестуванні, гра на графічній платформі OpenGL працювала спритно, і в неї можна було комфортно грати. NoMachine може бути досить складний в налаштуванні, зате в роботі він проявив себе краще за більшість конкурентів. Протокол NX ще можна вдосконалювати, але клієнтське ПЗ має широкі можливості.

7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети в Linux

Контроль над віддаленим комп'ютером може розглядатися як акт агресії, але іноді він просто необхідний.

Відомі випадки, коли користувачі використовують віддалені сесії для тієї самої машини (звучить незвично, але має місце бути для організації роботи з декількома робочими столами). Більшість користувачів не знають, коли саме їм знадобиться дана функціональність.

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети.

Портал Techradar протестував систему VNC і її функції в багатьох клієнтів. Проте, існують інші протоколи та види доступу до віддаленого робочого столу. Зростаюча популярність подібних клієнтів полягає в підтримці декількох протоколів передачі, тому незалежно від типу використовуваного сервера і цільової машини, Ви знайдете відповідне рішення.

Дослідники дотримувалися принципу справедливої ​​оцінки різних протоколів. Наприклад, NoMachine NX підтримує підключення VNC, але він перевірявся в зв'язці з власним сервером NX, що цілком розумно.

Клієнт TightVNC не пройшло перевірку, тому що він дуже схожий з реалізацією TigerVNC. Обидва продукти мають однакову кодову базу, але TigerVNC має кілька додаткових функцій.

Як проходило тестування

Ключовим елементом ефективного клієнта віддаленого робочого столу є швидкий відгук на виконувані операції. Ідеальний інтерфейс не буде такий хороший, якщо вам потрібно чекати по дві хвилини через кожної реєстрації натискання клавіш.

При тестуванні перевірялася здатність віддалено відтворювати гру Armegatron. У цій невимоглива грі на OpenGL на оновлення екрану потрібні частки секунд часу. Результати можуть бути дещо суб'єктивні, але даний спосіб виявився дуже дієвим при демонстрації чуйності клієнтів.

Клієнти були протестовані спільно з локальним комп'ютером з 4-х ядерним процесором і 16 гігабайтами пам'яті в гигабитной локальної мережі під Ubuntu 14.04.3. Як сервери використовувався сервер X11 VNC і офіційний сервер NX для клієнтів NX. Функціональність на базі протоколу RDP підтримується деякими продуктами, але на практиці не була протестована.

Самі клієнти працювали на віртуальній машині з 2-х ядерним процесом Core i7, 4 Гб ОЗУ і Fedora 23.

RealVNC Viewer

RealVNC Viewer

RealVNC - це автономна програма для підключення до комп'ютерів по протоколу VNC. Після завантаження, користувач повинен відкрити термінал, перейти в директорію з програмою і задати права доступу chmod 700 для запуску програми.

Це батьківська програма для TigerVNC, але містить меншу кількість опції. Проте, додаток вміє автоматично визначати VNC сервера, спрощуючи і прискорюючи підключення. Виберіть "Опції", і Ви зможете змінювати розмір вікна, адаптуючи його під ваш монітор, працювати в повноекранному режимі і перевизначати автоматичні параметри стиснення для примусового відображення більш 256 кольорів.

Підключення виконується швидко і просто, але продуктивність відстає від інших переглядачів VNC в даному тесті. Фіксувалися істотні уповільнення при роботі з робочим столом і при запуску Armegatron, які оцінювалися приблизно в півсекунди.

Технології матричного растрирования або дізерінга утруднювали роботу, коли відбувалися глюки, під час тестування це спостерігалося кілька разів. Аналогічні проблеми спостерігалися і з копіями RealVNC, які включають меншу кількість опцій. TigerVNC є окремою гілкою розвитку кодової бази VNC, тому містить ділянки коду з RealVNC і TightVNC, хоча процес розробки останніх триває.

Таким чином, RealVNC нагадує менш ефективну версію TigerVNC і спрацював в тестах не кращим чином. Можливо підтримка передачі аудіо потоку поліпшила б думка про продукт. Як би там не було, в разі непередбачених обставин, портативний автономний клієнт буде відмінним варіантом.

Висновок: далеко не найшвидший клієнт, але підійде для випадків екстреного доступу.

Remmina

Remmina

Remmina не є офіційним Gnome-клієнтом, але виразно зовні дуже нагадує робочий стіл Gnome зі стилями GTK. Добре опрацьовані шаблони працюють відмінно як на невеликому ноутбуці, так і на гігантському моніторі.

Мінімалістичний головний екран містить панель інструментів і список доступних підключень. Після підключення, відкривається нове вікно з відображенням віддаленого робочого столу. Кілька підключень можна контролювати за допомогою іменованих вкладок.

Корисні елементи управління панелі залишаються видимими протягом усього підключення, дозволяючи дуже швидко масштабувати вікно, щоб заповнити обсяг пам'яті, доступний монітора, перейти в повноекранний режим перегляду або навіть окремо змінювати горизонтальну або вертикальну шкали вікна.

На відміну від деяких клієнтів, Ви не отримаєте занадто детальний контроль над параметрами протоколу, наприклад, над стисненням, але Ви все ще можете вибирати колірні режими і перемикатися між чотирма рівнями якості, що є розумним способом управління пропускною спроможністю мережі і використанням ресурсів ЦПУ. Управління підключеннями і додавання підключень в закладки здійснюються інтуїтивно, хоча функція автоматичного виявлення відсутня.

З точки зору чуйності, Remmina вразила високою продуктивністю під час тестування в грі Armegatron - складно було відрізнити роботу гри на віддаленому комп'ютері від локальної машини.

У Remmina Вам не доступні чат або функція передачі файлів для основних VNC підключень, але дана функціональність є для RDP посилань, які також підтримуються клієнтом спільно з NX (NoMachine NX і Free NX), XDMCP і SSH, що робить Remmina універсальним клієнтом з підтримкою широкого набору протоколів.

Зверніть увагу, що вам доведеться завантажити і встановити додаткові протоколи, включаючи VNC за допомогою плагінів.

Висновок: відмінні функції, відмінна продуктивність, неясно, що можна поліпшити.

TeamViewer

TeamViewer

TeamViewer є дуже відомим ім'ям, і рішення дуже популярно серед корпоративних користувачів. Linux-версія додатка вийшла з бета-стадії порівняно недавно, на сайті пропонуються пакети deb і rpm, але будьте обережні - фактично це програма для Windows з обгорткою у вигляді Wine.

Першою перевагою, а може в деяких випадках і недоліком є ​​використання пропріетраного протоколу, який організовує підключення до клієнта через керуючий центральний сервер.

Інша перевага, пов'язане з великою кількістю доступних клієнтів, полягає в тому, що користувач може переглядати віддалену систему практично звідусіль, навіть на заблокованих системах, в яких недоступно SSH підключення або навіть на машинах з активними корпоративними фаєрвол. Рішення підтримує Windows і Mac, а значить є простим способом управління машинами на різних ОС.

Команда TeamViewer серйозно попрацювала над поліпшенням продуктивності, а остання версія обіцяє збільшити швидкість роботи в 15 разів у порівнянні з попередніми версіями. Armagetron працював також плавно, як і в випадку з Remmina, радуючи пристойною якістю графіки під час локального підключення.

Є додаткові переваги використання пропрієтарного протоколу. TeamViewer може працювати з аудіо-потоком, включає чат, функцію передачі даних і навіть сервіс IP-телефонії.

З'єднання управляються роздачею PIN-коду на одній машині і введення цього коду на іншій машині, що не є безпечною мірою, але Ви завжди зможете створити обліковий запис і налаштувати неконтрольований доступ. Безкоштовна версія доступна для некомерційного використання, нагадування про це з'являється при завершенні сеансу.

За останні кілька років TeamViewer розвинувся в привабливу альтернативу традиційним підключенням VNC, особливо якщо Вам потрібна кроссплатформенность.

Висновок: TeamViewer став повноцінним потужним продуктом, який є прекрасною альтернативою традиційним сервісів, незважаючи на те, що програма не сильно вітається шанувальниками відкритого ПЗ.

TigerVNC

TigerVNC

Як тільки Ви запустите TigerVNC , Ви отримаєте гарне уявлення про те, хто створив цей продукт і чому. Невеликий спливає запит пропонує вибрати сервер, до якого потрібно підключитися - немає ніяких закладок або списків підключених серверів, тому Вам потрібно знати цільової IP-адреса.

Хоча, якщо Ви зайдете на вкладку параметри, то знайдете велику кількість налаштувань, пов'язаних з підключеннями і протоколами. Програма автоматично визначить оптимальні параметри для вас, але можна самостійно налаштувати ступінь стиснення і колірну передачу.

Високий ступінь стиснення дозволить заощадити пропускну здатність мережі, необхідну для ефективного робочого столу і дорогоцінні ресурси процесора. При тестуванні з Vino і стандартними серверами VNC TigerVNC, відпрацював гідно, хоча підключення було недоступно, якщо пароль спочатку не було наведено.

Якщо порівнювати з іншими клієнтами VNC, то продукт працював швидше, ніж Vinagre і був практично нарівні з Remmina. Довготривалі проблеми оновлення в новій версії схоже відсутні - ніяких обрізаних вікон або перекручених фонових зображень під час випробування не було зафіксовано.

Що стосується часу відгуку, як курсор миші, так і натискання клавіатури працювали швидко і стабільно. Функція масштабування відсутнє, за винятком повноекранний режим, тому при використанні невеликих моніторів на локальній машині можуть відображатися смуги прокрутки.

Клієнт досить полнофункціонален і був спочатку призначений для системних адміністраторів, але навіть в цьому випадку деякі елементарні зручності були б дуже до речі. Погодьтеся, навіть досвідчений IT-інженер не завжди хоче вручну вводити IP-адресу для підключення.

Висновок: безліч різних опцій і високу швидкодію з одного боку і деякі недоробки інтерфейсу, і відсутність дружніх користувачеві аспектів, з іншого боку.

Vinagre

Vinagre

Хоча назва програми більше викликає смакові асоціації, даний переглядач віддаленого робочого столу можна знайти в стандартному меню Gnome, тому що утиліта фактично є складовою частиною робочого столу Gnome. При запуску інструменту відкривається звичайне вікно.

Панель праворуч відображає доступні сервера і закладки. Основна частина вікна призначена для підключення клієнта до сервера, відображення може здійснюватися в повноекранному режимі або за допомогою прокручуваних вікон з смугами прокрутки.

Якщо Ви відкриваєте кілька сеансів з різними серверами, віддалені екрани з'являться в кількох вкладках. Закладки працюють стабільно, але можуть призвести до плутанини, тому що їх складно відрізнити від виявлених серверів.

Як і інші протестовані клієнти VNC, продуктивність програми залежить від сервера і активованих функцій.

Vinagre тестувався в парі з сервером X11VNC і з Vino. Vino володіє графічною оболонкою і є VNC сервером, розробленим для простого обміну екранами між комп'ютерами. Ніяких проблем при підключенні до віддаленого екрану і при використанні параметрів сервера Vino, зокрема стиснення і глибини кольору, не спостерігалося.

Однією з цікавих проблем стала затримка поновлення курсора. Швидше за все, не варто пов'язувати цю проблему з підключенням, тому що все меню і графічні елементи відображалися практично миттєво. Тим не менш, це дуже незручна проблема, адже часто потрібно знати, де знаходиться курсор в будь-який момент часу.

При тестуванні не вдалося добитися нормальної роботи Armagetron через втрату управління з клавіатури після запуску гри, що унеможливило оцінку його можливостей. Це дуже серйозна неприємність, а інтерфейс програми є одним з найбільш дружніх.

Висновок: простий у використанні клієнт, працює непогано до тих пір, поки не втратите з уваги курсор.

Krdc

Krdc

Так як Vinagre тестувався в парі з сервером-компаньйоном, при тестуванні Krdc використовувалося стандартне оточення KDE, як на клієнтської, так на серверній стороні, а як сервер виступав Krfb сервер.

Незважаючи на те, що в продукті реалізовані аналогічні з іншими учасниками тестування протоколи VNC, дана комбінація виявилася гіршою за чуйності після TeamViewer. Krdc працював набагато краще зі стандартним VNC сервером і з X11VNC, ніж з Krfb.

При відмові від Krfb, клієнт Krdc працював зовсім непогано. При тестуванні в Armegatron час відгуку було на одному рівні з конкурентами. Чуйність і швидкість передачі кадрів були на висоті, навіть у випадках, коли Krdc відчував деякі проблеми з перекручуванням фонових зображень.

Для зміни опцій відображення доступна кнопка для перемикання повноекранного та масштабується режимів перегляду. Підтримуються вкладки для одночасного відображення декількох підключень, і є бічна панель праворуч, що відображає закладки, недавні підключення і виявлені в локальній мережі сервера.

Сам клієнт також включає велику кількість налаштувань, але параметрів настройки підключення не так багато - користувач може налаштувати високу, середню чи низьку швидкості підключення, а програма сама підбирає оптимальні настройки для кожного режиму. Це обмежує можливості і може дратувати користувачів.

Проте, робота з Krdc була позбавлена ​​будь-яких ускладнень. Клієнт підтримує протокол RDP, який використовується для віддаленого доступу до систем Windows. При додаванні плагіна NX рішення могло б бути ще більш корисним. Якщо Ви працюєте в KDE, і вам потрібен клієнт VNC для рідкісних випадків, немає переконливих причин для відмови від Krdc.

Висновок: в парі з Krfb фіксується низька продуктивність, але клієнтська сторона при цьому відрізняється високою ефективністю.

NoMachine NX Client

NoMachine NX Client

NoMachine прагне повернути колишню велич, але серйозне нагромадження можливостей не враховує найголовніший аспект-взаємодія сервера і клієнта. Підхід додатки відрізняється від інших стандартних переглядачів VNC.

Протокол NX працює по SSH. Цей захід додає безпеку та інші переваги, які не властиві протоколу VNC. Продукт використовує інтелектуальні методи шифрування і стиснення даних, оптимізовано використовує кеш для економії пропускної здатності мережі. Якщо Ви хочете зберегти смугу пропускання, можна піти на інші хитрощі, наприклад, використовувати аудіо-потік хост-машини для передачі.

Перевага використання SSH полягає в тому, що, якщо Ви використовуєте обліковий запис на цільовій машині, можна просто авторизуватися і почати нову. Захопити вже запущений екран є важким завданням, хоча NoMachine може справлятися з нею за допомогою стандартного підключення VNC шляхом запуску паралельного сеансу (так званої Shadow сесії).

Сесії Shadow працюють стабільно і, в залежності від налаштувань, віддалена машина може автоматично підтвердити підключення. Як правило, в цьому випадку підключення працює повільніше, ніж при поділі на потоки власного сеансу.

Також, як і VNC, NoMachine також підтримує RPC для машин Windows з аналогічним інтерфейсом, що дозволяє використовувати програму в якості основного інструменту віддаленого доступу. Хоча клієнтське ПЗ дозволяє налаштовувати підключення і зберігати налаштування, воно сподобається не всім користувачам.

NoMachine не підтримує перегляд в окремих вкладках і несколькодругіх зручних функцій, і Вам доведеться налаштовувати сеанси в різних запускаються під час сесій додатках. Але всі ці недоліки втрачають силу, коли Ви бачите програму в дії.

NX на протоколі NX дає найкращу продуктивність, а повна кроссплатформенность з підтримкою Mac і Windows робить клієнт відмінним вибором, незважаючи на деякі обмеження безкоштовної версії.

Висновок: підключення NX дозволяють відтворювати звук і дозволяють швидко працювати навіть з вимогливими додатками

остаточний висновок

Опустивши реальні проблеми деяких клієнтів, зауважимо, що існує ціле протиборство ідеологій програм віддаленого доступу для Linux. Треба визнати, що NoMachine, незважаючи на відмову від стандартних технологій VNC чудово справляється зі своїм завданням.

При тестуванні, гра на графічній платформі OpenGL працювала спритно, і в неї можна було комфортно грати. NoMachine може бути досить складний в налаштуванні, зате в роботі він проявив себе краще за більшість конкурентів. Протокол NX ще можна вдосконалювати, але клієнтське ПЗ має широкі можливості.

7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети в Linux

Контроль над віддаленим комп'ютером може розглядатися як акт агресії, але іноді він просто необхідний.

Відомі випадки, коли користувачі використовують віддалені сесії для тієї самої машини (звучить незвично, але має місце бути для організації роботи з декількома робочими столами). Більшість користувачів не знають, коли саме їм знадобиться дана функціональність.

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети.

Портал Techradar протестував систему VNC і її функції в багатьох клієнтів. Проте, існують інші протоколи та види доступу до віддаленого робочого столу. Зростаюча популярність подібних клієнтів полягає в підтримці декількох протоколів передачі, тому незалежно від типу використовуваного сервера і цільової машини, Ви знайдете відповідне рішення.

Дослідники дотримувалися принципу справедливої ​​оцінки різних протоколів. Наприклад, NoMachine NX підтримує підключення VNC, але він перевірявся в зв'язці з власним сервером NX, що цілком розумно.

Клієнт TightVNC не пройшло перевірку, тому що він дуже схожий з реалізацією TigerVNC. Обидва продукти мають однакову кодову базу, але TigerVNC має кілька додаткових функцій.

Як проходило тестування

Ключовим елементом ефективного клієнта віддаленого робочого столу є швидкий відгук на виконувані операції. Ідеальний інтерфейс не буде такий хороший, якщо вам потрібно чекати по дві хвилини через кожної реєстрації натискання клавіш.

При тестуванні перевірялася здатність віддалено відтворювати гру Armegatron. У цій невимоглива грі на OpenGL на оновлення екрану потрібні частки секунд часу. Результати можуть бути дещо суб'єктивні, але даний спосіб виявився дуже дієвим при демонстрації чуйності клієнтів.

Клієнти були протестовані спільно з локальним комп'ютером з 4-х ядерним процесором і 16 гігабайтами пам'яті в гигабитной локальної мережі під Ubuntu 14.04.3. Як сервери використовувався сервер X11 VNC і офіційний сервер NX для клієнтів NX. Функціональність на базі протоколу RDP підтримується деякими продуктами, але на практиці не була протестована.

Самі клієнти працювали на віртуальній машині з 2-х ядерним процесом Core i7, 4 Гб ОЗУ і Fedora 23.

RealVNC Viewer

RealVNC Viewer

RealVNC - це автономна програма для підключення до комп'ютерів по протоколу VNC. Після завантаження, користувач повинен відкрити термінал, перейти в директорію з програмою і задати права доступу chmod 700 для запуску програми.

Це батьківська програма для TigerVNC, але містить меншу кількість опції. Проте, додаток вміє автоматично визначати VNC сервера, спрощуючи і прискорюючи підключення. Виберіть "Опції", і Ви зможете змінювати розмір вікна, адаптуючи його під ваш монітор, працювати в повноекранному режимі і перевизначати автоматичні параметри стиснення для примусового відображення більш 256 кольорів.

Підключення виконується швидко і просто, але продуктивність відстає від інших переглядачів VNC в даному тесті. Фіксувалися істотні уповільнення при роботі з робочим столом і при запуску Armegatron, які оцінювалися приблизно в півсекунди.

Технології матричного растрирования або дізерінга утруднювали роботу, коли відбувалися глюки, під час тестування це спостерігалося кілька разів. Аналогічні проблеми спостерігалися і з копіями RealVNC, які включають меншу кількість опцій. TigerVNC є окремою гілкою розвитку кодової бази VNC, тому містить ділянки коду з RealVNC і TightVNC, хоча процес розробки останніх триває.

Таким чином, RealVNC нагадує менш ефективну версію TigerVNC і спрацював в тестах не кращим чином. Можливо підтримка передачі аудіо потоку поліпшила б думка про продукт. Як би там не було, в разі непередбачених обставин, портативний автономний клієнт буде відмінним варіантом.

Висновок: далеко не найшвидший клієнт, але підійде для випадків екстреного доступу.

Remmina

Remmina

Remmina не є офіційним Gnome-клієнтом, але виразно зовні дуже нагадує робочий стіл Gnome зі стилями GTK. Добре опрацьовані шаблони працюють відмінно як на невеликому ноутбуці, так і на гігантському моніторі.

Мінімалістичний головний екран містить панель інструментів і список доступних підключень. Після підключення, відкривається нове вікно з відображенням віддаленого робочого столу. Кілька підключень можна контролювати за допомогою іменованих вкладок.

Корисні елементи управління панелі залишаються видимими протягом усього підключення, дозволяючи дуже швидко масштабувати вікно, щоб заповнити обсяг пам'яті, доступний монітора, перейти в повноекранний режим перегляду або навіть окремо змінювати горизонтальну або вертикальну шкали вікна.

На відміну від деяких клієнтів, Ви не отримаєте занадто детальний контроль над параметрами протоколу, наприклад, над стисненням, але Ви все ще можете вибирати колірні режими і перемикатися між чотирма рівнями якості, що є розумним способом управління пропускною спроможністю мережі і використанням ресурсів ЦПУ. Управління підключеннями і додавання підключень в закладки здійснюються інтуїтивно, хоча функція автоматичного виявлення відсутня.

З точки зору чуйності, Remmina вразила високою продуктивністю під час тестування в грі Armegatron - складно було відрізнити роботу гри на віддаленому комп'ютері від локальної машини.

У Remmina Вам не доступні чат або функція передачі файлів для основних VNC підключень, але дана функціональність є для RDP посилань, які також підтримуються клієнтом спільно з NX (NoMachine NX і Free NX), XDMCP і SSH, що робить Remmina універсальним клієнтом з підтримкою широкого набору протоколів.

Зверніть увагу, що вам доведеться завантажити і встановити додаткові протоколи, включаючи VNC за допомогою плагінів.

Висновок: відмінні функції, відмінна продуктивність, неясно, що можна поліпшити.

TeamViewer

TeamViewer

TeamViewer є дуже відомим ім'ям, і рішення дуже популярно серед корпоративних користувачів. Linux-версія додатка вийшла з бета-стадії порівняно недавно, на сайті пропонуються пакети deb і rpm, але будьте обережні - фактично це програма для Windows з обгорткою у вигляді Wine.

Першою перевагою, а може в деяких випадках і недоліком є ​​використання пропріетраного протоколу, який організовує підключення до клієнта через керуючий центральний сервер.

Інша перевага, пов'язане з великою кількістю доступних клієнтів, полягає в тому, що користувач може переглядати віддалену систему практично звідусіль, навіть на заблокованих системах, в яких недоступно SSH підключення або навіть на машинах з активними корпоративними фаєрвол. Рішення підтримує Windows і Mac, а значить є простим способом управління машинами на різних ОС.

Команда TeamViewer серйозно попрацювала над поліпшенням продуктивності, а остання версія обіцяє збільшити швидкість роботи в 15 разів у порівнянні з попередніми версіями. Armagetron працював також плавно, як і в випадку з Remmina, радуючи пристойною якістю графіки під час локального підключення.

Є додаткові переваги використання пропрієтарного протоколу. TeamViewer може працювати з аудіо-потоком, включає чат, функцію передачі даних і навіть сервіс IP-телефонії.

З'єднання управляються роздачею PIN-коду на одній машині і введення цього коду на іншій машині, що не є безпечною мірою, але Ви завжди зможете створити обліковий запис і налаштувати неконтрольований доступ. Безкоштовна версія доступна для некомерційного використання, нагадування про це з'являється при завершенні сеансу.

За останні кілька років TeamViewer розвинувся в привабливу альтернативу традиційним підключенням VNC, особливо якщо Вам потрібна кроссплатформенность.

Висновок: TeamViewer став повноцінним потужним продуктом, який є прекрасною альтернативою традиційним сервісів, незважаючи на те, що програма не сильно вітається шанувальниками відкритого ПЗ.

TigerVNC

TigerVNC

Як тільки Ви запустите TigerVNC , Ви отримаєте гарне уявлення про те, хто створив цей продукт і чому. Невеликий спливає запит пропонує вибрати сервер, до якого потрібно підключитися - немає ніяких закладок або списків підключених серверів, тому Вам потрібно знати цільової IP-адреса.

Хоча, якщо Ви зайдете на вкладку параметри, то знайдете велику кількість налаштувань, пов'язаних з підключеннями і протоколами. Програма автоматично визначить оптимальні параметри для вас, але можна самостійно налаштувати ступінь стиснення і колірну передачу.

Високий ступінь стиснення дозволить заощадити пропускну здатність мережі, необхідну для ефективного робочого столу і дорогоцінні ресурси процесора. При тестуванні з Vino і стандартними серверами VNC TigerVNC, відпрацював гідно, хоча підключення було недоступно, якщо пароль спочатку не було наведено.

Якщо порівнювати з іншими клієнтами VNC, то продукт працював швидше, ніж Vinagre і був практично нарівні з Remmina. Довготривалі проблеми оновлення в новій версії схоже відсутні - ніяких обрізаних вікон або перекручених фонових зображень під час випробування не було зафіксовано.

Що стосується часу відгуку, як курсор миші, так і натискання клавіатури працювали швидко і стабільно. Функція масштабування відсутнє, за винятком повноекранний режим, тому при використанні невеликих моніторів на локальній машині можуть відображатися смуги прокрутки.

Клієнт досить полнофункціонален і був спочатку призначений для системних адміністраторів, але навіть в цьому випадку деякі елементарні зручності були б дуже до речі. Погодьтеся, навіть досвідчений IT-інженер не завжди хоче вручну вводити IP-адресу для підключення.

Висновок: безліч різних опцій і високу швидкодію з одного боку і деякі недоробки інтерфейсу, і відсутність дружніх користувачеві аспектів, з іншого боку.

Vinagre

Vinagre

Хоча назва програми більше викликає смакові асоціації, даний переглядач віддаленого робочого столу можна знайти в стандартному меню Gnome, тому що утиліта фактично є складовою частиною робочого столу Gnome. При запуску інструменту відкривається звичайне вікно.

Панель праворуч відображає доступні сервера і закладки. Основна частина вікна призначена для підключення клієнта до сервера, відображення може здійснюватися в повноекранному режимі або за допомогою прокручуваних вікон з смугами прокрутки.

Якщо Ви відкриваєте кілька сеансів з різними серверами, віддалені екрани з'являться в кількох вкладках. Закладки працюють стабільно, але можуть призвести до плутанини, тому що їх складно відрізнити від виявлених серверів.

Як і інші протестовані клієнти VNC, продуктивність програми залежить від сервера і активованих функцій.

Vinagre тестувався в парі з сервером X11VNC і з Vino. Vino володіє графічною оболонкою і є VNC сервером, розробленим для простого обміну екранами між комп'ютерами. Ніяких проблем при підключенні до віддаленого екрану і при використанні параметрів сервера Vino, зокрема стиснення і глибини кольору, не спостерігалося.

Однією з цікавих проблем стала затримка поновлення курсора. Швидше за все, не варто пов'язувати цю проблему з підключенням, тому що все меню і графічні елементи відображалися практично миттєво. Тим не менш, це дуже незручна проблема, адже часто потрібно знати, де знаходиться курсор в будь-який момент часу.

При тестуванні не вдалося добитися нормальної роботи Armagetron через втрату управління з клавіатури після запуску гри, що унеможливило оцінку його можливостей. Це дуже серйозна неприємність, а інтерфейс програми є одним з найбільш дружніх.

Висновок: простий у використанні клієнт, працює непогано до тих пір, поки не втратите з уваги курсор.

Krdc

Krdc

Так як Vinagre тестувався в парі з сервером-компаньйоном, при тестуванні Krdc використовувалося стандартне оточення KDE, як на клієнтської, так на серверній стороні, а як сервер виступав Krfb сервер.

Незважаючи на те, що в продукті реалізовані аналогічні з іншими учасниками тестування протоколи VNC, дана комбінація виявилася гіршою за чуйності після TeamViewer. Krdc працював набагато краще зі стандартним VNC сервером і з X11VNC, ніж з Krfb.

При відмові від Krfb, клієнт Krdc працював зовсім непогано. При тестуванні в Armegatron час відгуку було на одному рівні з конкурентами. Чуйність і швидкість передачі кадрів були на висоті, навіть у випадках, коли Krdc відчував деякі проблеми з перекручуванням фонових зображень.

Для зміни опцій відображення доступна кнопка для перемикання повноекранного та масштабується режимів перегляду. Підтримуються вкладки для одночасного відображення декількох підключень, і є бічна панель праворуч, що відображає закладки, недавні підключення і виявлені в локальній мережі сервера.

Сам клієнт також включає велику кількість налаштувань, але параметрів настройки підключення не так багато - користувач може налаштувати високу, середню чи низьку швидкості підключення, а програма сама підбирає оптимальні настройки для кожного режиму. Це обмежує можливості і може дратувати користувачів.

Проте, робота з Krdc була позбавлена ​​будь-яких ускладнень. Клієнт підтримує протокол RDP, який використовується для віддаленого доступу до систем Windows. При додаванні плагіна NX рішення могло б бути ще більш корисним. Якщо Ви працюєте в KDE, і вам потрібен клієнт VNC для рідкісних випадків, немає переконливих причин для відмови від Krdc.

Висновок: в парі з Krfb фіксується низька продуктивність, але клієнтська сторона при цьому відрізняється високою ефективністю.

NoMachine NX Client

NoMachine NX Client

NoMachine прагне повернути колишню велич, але серйозне нагромадження можливостей не враховує найголовніший аспект-взаємодія сервера і клієнта. Підхід додатки відрізняється від інших стандартних переглядачів VNC.

Протокол NX працює по SSH. Цей захід додає безпеку та інші переваги, які не властиві протоколу VNC. Продукт використовує інтелектуальні методи шифрування і стиснення даних, оптимізовано використовує кеш для економії пропускної здатності мережі. Якщо Ви хочете зберегти смугу пропускання, можна піти на інші хитрощі, наприклад, використовувати аудіо-потік хост-машини для передачі.

Перевага використання SSH полягає в тому, що, якщо Ви використовуєте обліковий запис на цільовій машині, можна просто авторизуватися і почати нову. Захопити вже запущений екран є важким завданням, хоча NoMachine може справлятися з нею за допомогою стандартного підключення VNC шляхом запуску паралельного сеансу (так званої Shadow сесії).

Сесії Shadow працюють стабільно і, в залежності від налаштувань, віддалена машина може автоматично підтвердити підключення. Як правило, в цьому випадку підключення працює повільніше, ніж при поділі на потоки власного сеансу.

Також, як і VNC, NoMachine також підтримує RPC для машин Windows з аналогічним інтерфейсом, що дозволяє використовувати програму в якості основного інструменту віддаленого доступу. Хоча клієнтське ПЗ дозволяє налаштовувати підключення і зберігати налаштування, воно сподобається не всім користувачам.

NoMachine не підтримує перегляд в окремих вкладках і несколькодругіх зручних функцій, і Вам доведеться налаштовувати сеанси в різних запускаються під час сесій додатках. Але всі ці недоліки втрачають силу, коли Ви бачите програму в дії.

NX на протоколі NX дає найкращу продуктивність, а повна кроссплатформенность з підтримкою Mac і Windows робить клієнт відмінним вибором, незважаючи на деякі обмеження безкоштовної версії.

Висновок: підключення NX дозволяють відтворювати звук і дозволяють швидко працювати навіть з вимогливими додатками

остаточний висновок

Опустивши реальні проблеми деяких клієнтів, зауважимо, що існує ціле протиборство ідеологій програм віддаленого доступу для Linux. Треба визнати, що NoMachine, незважаючи на відмову від стандартних технологій VNC чудово справляється зі своїм завданням.

При тестуванні, гра на графічній платформі OpenGL працювала спритно, і в неї можна було комфортно грати. NoMachine може бути досить складний в налаштуванні, зате в роботі він проявив себе краще за більшість конкурентів. Протокол NX ще можна вдосконалювати, але клієнтське ПЗ має широкі можливості.

7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети в Linux

Контроль над віддаленим комп'ютером може розглядатися як акт агресії, але іноді він просто необхідний.

Відомі випадки, коли користувачі використовують віддалені сесії для тієї самої машини (звучить незвично, але має місце бути для організації роботи з декількома робочими столами). Більшість користувачів не знають, коли саме їм знадобиться дана функціональність.

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети.

Портал Techradar протестував систему VNC і її функції в багатьох клієнтів. Проте, існують інші протоколи та види доступу до віддаленого робочого столу. Зростаюча популярність подібних клієнтів полягає в підтримці декількох протоколів передачі, тому незалежно від типу використовуваного сервера і цільової машини, Ви знайдете відповідне рішення.

Дослідники дотримувалися принципу справедливої ​​оцінки різних протоколів. Наприклад, NoMachine NX підтримує підключення VNC, але він перевірявся в зв'язці з власним сервером NX, що цілком розумно.

Клієнт TightVNC не пройшло перевірку, тому що він дуже схожий з реалізацією TigerVNC. Обидва продукти мають однакову кодову базу, але TigerVNC має кілька додаткових функцій.

Як проходило тестування

Ключовим елементом ефективного клієнта віддаленого робочого столу є швидкий відгук на виконувані операції. Ідеальний інтерфейс не буде такий хороший, якщо вам потрібно чекати по дві хвилини через кожної реєстрації натискання клавіш.

При тестуванні перевірялася здатність віддалено відтворювати гру Armegatron. У цій невимоглива грі на OpenGL на оновлення екрану потрібні частки секунд часу. Результати можуть бути дещо суб'єктивні, але даний спосіб виявився дуже дієвим при демонстрації чуйності клієнтів.

Клієнти були протестовані спільно з локальним комп'ютером з 4-х ядерним процесором і 16 гігабайтами пам'яті в гигабитной локальної мережі під Ubuntu 14.04.3. Як сервери використовувався сервер X11 VNC і офіційний сервер NX для клієнтів NX. Функціональність на базі протоколу RDP підтримується деякими продуктами, але на практиці не була протестована.

Самі клієнти працювали на віртуальній машині з 2-х ядерним процесом Core i7, 4 Гб ОЗУ і Fedora 23.

RealVNC Viewer

RealVNC Viewer

RealVNC - це автономна програма для підключення до комп'ютерів по протоколу VNC. Після завантаження, користувач повинен відкрити термінал, перейти в директорію з програмою і задати права доступу chmod 700 для запуску програми.

Це батьківська програма для TigerVNC, але містить меншу кількість опції. Проте, додаток вміє автоматично визначати VNC сервера, спрощуючи і прискорюючи підключення. Виберіть "Опції", і Ви зможете змінювати розмір вікна, адаптуючи його під ваш монітор, працювати в повноекранному режимі і перевизначати автоматичні параметри стиснення для примусового відображення більш 256 кольорів.

Підключення виконується швидко і просто, але продуктивність відстає від інших переглядачів VNC в даному тесті. Фіксувалися істотні уповільнення при роботі з робочим столом і при запуску Armegatron, які оцінювалися приблизно в півсекунди.

Технології матричного растрирования або дізерінга утруднювали роботу, коли відбувалися глюки, під час тестування це спостерігалося кілька разів. Аналогічні проблеми спостерігалися і з копіями RealVNC, які включають меншу кількість опцій. TigerVNC є окремою гілкою розвитку кодової бази VNC, тому містить ділянки коду з RealVNC і TightVNC, хоча процес розробки останніх триває.

Таким чином, RealVNC нагадує менш ефективну версію TigerVNC і спрацював в тестах не кращим чином. Можливо підтримка передачі аудіо потоку поліпшила б думка про продукт. Як би там не було, в разі непередбачених обставин, портативний автономний клієнт буде відмінним варіантом.

Висновок: далеко не найшвидший клієнт, але підійде для випадків екстреного доступу.

Remmina

Remmina

Remmina не є офіційним Gnome-клієнтом, але виразно зовні дуже нагадує робочий стіл Gnome зі стилями GTK. Добре опрацьовані шаблони працюють відмінно як на невеликому ноутбуці, так і на гігантському моніторі.

Мінімалістичний головний екран містить панель інструментів і список доступних підключень. Після підключення, відкривається нове вікно з відображенням віддаленого робочого столу. Кілька підключень можна контролювати за допомогою іменованих вкладок.

Корисні елементи управління панелі залишаються видимими протягом усього підключення, дозволяючи дуже швидко масштабувати вікно, щоб заповнити обсяг пам'яті, доступний монітора, перейти в повноекранний режим перегляду або навіть окремо змінювати горизонтальну або вертикальну шкали вікна.

На відміну від деяких клієнтів, Ви не отримаєте занадто детальний контроль над параметрами протоколу, наприклад, над стисненням, але Ви все ще можете вибирати колірні режими і перемикатися між чотирма рівнями якості, що є розумним способом управління пропускною спроможністю мережі і використанням ресурсів ЦПУ. Управління підключеннями і додавання підключень в закладки здійснюються інтуїтивно, хоча функція автоматичного виявлення відсутня.

З точки зору чуйності, Remmina вразила високою продуктивністю під час тестування в грі Armegatron - складно було відрізнити роботу гри на віддаленому комп'ютері від локальної машини.

У Remmina Вам не доступні чат або функція передачі файлів для основних VNC підключень, але дана функціональність є для RDP посилань, які також підтримуються клієнтом спільно з NX (NoMachine NX і Free NX), XDMCP і SSH, що робить Remmina універсальним клієнтом з підтримкою широкого набору протоколів.

Зверніть увагу, що вам доведеться завантажити і встановити додаткові протоколи, включаючи VNC за допомогою плагінів.

Висновок: відмінні функції, відмінна продуктивність, неясно, що можна поліпшити.

TeamViewer

TeamViewer

TeamViewer є дуже відомим ім'ям, і рішення дуже популярно серед корпоративних користувачів. Linux-версія додатка вийшла з бета-стадії порівняно недавно, на сайті пропонуються пакети deb і rpm, але будьте обережні - фактично це програма для Windows з обгорткою у вигляді Wine.

Першою перевагою, а може в деяких випадках і недоліком є ​​використання пропріетраного протоколу, який організовує підключення до клієнта через керуючий центральний сервер.

Інша перевага, пов'язане з великою кількістю доступних клієнтів, полягає в тому, що користувач може переглядати віддалену систему практично звідусіль, навіть на заблокованих системах, в яких недоступно SSH підключення або навіть на машинах з активними корпоративними фаєрвол. Рішення підтримує Windows і Mac, а значить є простим способом управління машинами на різних ОС.

Команда TeamViewer серйозно попрацювала над поліпшенням продуктивності, а остання версія обіцяє збільшити швидкість роботи в 15 разів у порівнянні з попередніми версіями. Armagetron працював також плавно, як і в випадку з Remmina, радуючи пристойною якістю графіки під час локального підключення.

Є додаткові переваги використання пропрієтарного протоколу. TeamViewer може працювати з аудіо-потоком, включає чат, функцію передачі даних і навіть сервіс IP-телефонії.

З'єднання управляються роздачею PIN-коду на одній машині і введення цього коду на іншій машині, що не є безпечною мірою, але Ви завжди зможете створити обліковий запис і налаштувати неконтрольований доступ. Безкоштовна версія доступна для некомерційного використання, нагадування про це з'являється при завершенні сеансу.

За останні кілька років TeamViewer розвинувся в привабливу альтернативу традиційним підключенням VNC, особливо якщо Вам потрібна кроссплатформенность.

Висновок: TeamViewer став повноцінним потужним продуктом, який є прекрасною альтернативою традиційним сервісів, незважаючи на те, що програма не сильно вітається шанувальниками відкритого ПЗ.

TigerVNC

TigerVNC

Як тільки Ви запустите TigerVNC , Ви отримаєте гарне уявлення про те, хто створив цей продукт і чому. Невеликий спливає запит пропонує вибрати сервер, до якого потрібно підключитися - немає ніяких закладок або списків підключених серверів, тому Вам потрібно знати цільової IP-адреса.

Хоча, якщо Ви зайдете на вкладку параметри, то знайдете велику кількість налаштувань, пов'язаних з підключеннями і протоколами. Програма автоматично визначить оптимальні параметри для вас, але можна самостійно налаштувати ступінь стиснення і колірну передачу.

Високий ступінь стиснення дозволить заощадити пропускну здатність мережі, необхідну для ефективного робочого столу і дорогоцінні ресурси процесора. При тестуванні з Vino і стандартними серверами VNC TigerVNC, відпрацював гідно, хоча підключення було недоступно, якщо пароль спочатку не було наведено.

Якщо порівнювати з іншими клієнтами VNC, то продукт працював швидше, ніж Vinagre і був практично нарівні з Remmina. Довготривалі проблеми оновлення в новій версії схоже відсутні - ніяких обрізаних вікон або перекручених фонових зображень під час випробування не було зафіксовано.

Що стосується часу відгуку, як курсор миші, так і натискання клавіатури працювали швидко і стабільно. Функція масштабування відсутнє, за винятком повноекранний режим, тому при використанні невеликих моніторів на локальній машині можуть відображатися смуги прокрутки.

Клієнт досить полнофункціонален і був спочатку призначений для системних адміністраторів, але навіть в цьому випадку деякі елементарні зручності були б дуже до речі. Погодьтеся, навіть досвідчений IT-інженер не завжди хоче вручну вводити IP-адресу для підключення.

Висновок: безліч різних опцій і високу швидкодію з одного боку і деякі недоробки інтерфейсу, і відсутність дружніх користувачеві аспектів, з іншого боку.

Vinagre

Vinagre

Хоча назва програми більше викликає смакові асоціації, даний переглядач віддаленого робочого столу можна знайти в стандартному меню Gnome, тому що утиліта фактично є складовою частиною робочого столу Gnome. При запуску інструменту відкривається звичайне вікно.

Панель праворуч відображає доступні сервера і закладки. Основна частина вікна призначена для підключення клієнта до сервера, відображення може здійснюватися в повноекранному режимі або за допомогою прокручуваних вікон з смугами прокрутки.

Якщо Ви відкриваєте кілька сеансів з різними серверами, віддалені екрани з'являться в кількох вкладках. Закладки працюють стабільно, але можуть призвести до плутанини, тому що їх складно відрізнити від виявлених серверів.

Як і інші протестовані клієнти VNC, продуктивність програми залежить від сервера і активованих функцій.

Vinagre тестувався в парі з сервером X11VNC і з Vino. Vino володіє графічною оболонкою і є VNC сервером, розробленим для простого обміну екранами між комп'ютерами. Ніяких проблем при підключенні до віддаленого екрану і при використанні параметрів сервера Vino, зокрема стиснення і глибини кольору, не спостерігалося.

Однією з цікавих проблем стала затримка поновлення курсора. Швидше за все, не варто пов'язувати цю проблему з підключенням, тому що все меню і графічні елементи відображалися практично миттєво. Тим не менш, це дуже незручна проблема, адже часто потрібно знати, де знаходиться курсор в будь-який момент часу.

При тестуванні не вдалося добитися нормальної роботи Armagetron через втрату управління з клавіатури після запуску гри, що унеможливило оцінку його можливостей. Це дуже серйозна неприємність, а інтерфейс програми є одним з найбільш дружніх.

Висновок: простий у використанні клієнт, працює непогано до тих пір, поки не втратите з уваги курсор.

Krdc

Krdc

Так як Vinagre тестувався в парі з сервером-компаньйоном, при тестуванні Krdc використовувалося стандартне оточення KDE, як на клієнтської, так на серверній стороні, а як сервер виступав Krfb сервер.

Незважаючи на те, що в продукті реалізовані аналогічні з іншими учасниками тестування протоколи VNC, дана комбінація виявилася гіршою за чуйності після TeamViewer. Krdc працював набагато краще зі стандартним VNC сервером і з X11VNC, ніж з Krfb.

При відмові від Krfb, клієнт Krdc працював зовсім непогано. При тестуванні в Armegatron час відгуку було на одному рівні з конкурентами. Чуйність і швидкість передачі кадрів були на висоті, навіть у випадках, коли Krdc відчував деякі проблеми з перекручуванням фонових зображень.

Для зміни опцій відображення доступна кнопка для перемикання повноекранного та масштабується режимів перегляду. Підтримуються вкладки для одночасного відображення декількох підключень, і є бічна панель праворуч, що відображає закладки, недавні підключення і виявлені в локальній мережі сервера.

Сам клієнт також включає велику кількість налаштувань, але параметрів настройки підключення не так багато - користувач може налаштувати високу, середню чи низьку швидкості підключення, а програма сама підбирає оптимальні настройки для кожного режиму. Це обмежує можливості і може дратувати користувачів.

Проте, робота з Krdc була позбавлена ​​будь-яких ускладнень. Клієнт підтримує протокол RDP, який використовується для віддаленого доступу до систем Windows. При додаванні плагіна NX рішення могло б бути ще більш корисним. Якщо Ви працюєте в KDE, і вам потрібен клієнт VNC для рідкісних випадків, немає переконливих причин для відмови від Krdc.

Висновок: в парі з Krfb фіксується низька продуктивність, але клієнтська сторона при цьому відрізняється високою ефективністю.

NoMachine NX Client

NoMachine NX Client

NoMachine прагне повернути колишню велич, але серйозне нагромадження можливостей не враховує найголовніший аспект-взаємодія сервера і клієнта. Підхід додатки відрізняється від інших стандартних переглядачів VNC.

Протокол NX працює по SSH. Цей захід додає безпеку та інші переваги, які не властиві протоколу VNC. Продукт використовує інтелектуальні методи шифрування і стиснення даних, оптимізовано використовує кеш для економії пропускної здатності мережі. Якщо Ви хочете зберегти смугу пропускання, можна піти на інші хитрощі, наприклад, використовувати аудіо-потік хост-машини для передачі.

Перевага використання SSH полягає в тому, що, якщо Ви використовуєте обліковий запис на цільовій машині, можна просто авторизуватися і почати нову. Захопити вже запущений екран є важким завданням, хоча NoMachine може справлятися з нею за допомогою стандартного підключення VNC шляхом запуску паралельного сеансу (так званої Shadow сесії).

Сесії Shadow працюють стабільно і, в залежності від налаштувань, віддалена машина може автоматично підтвердити підключення. Як правило, в цьому випадку підключення працює повільніше, ніж при поділі на потоки власного сеансу.

Також, як і VNC, NoMachine також підтримує RPC для машин Windows з аналогічним інтерфейсом, що дозволяє використовувати програму в якості основного інструменту віддаленого доступу. Хоча клієнтське ПЗ дозволяє налаштовувати підключення і зберігати налаштування, воно сподобається не всім користувачам.

NoMachine не підтримує перегляд в окремих вкладках і несколькодругіх зручних функцій, і Вам доведеться налаштовувати сеанси в різних запускаються під час сесій додатках. Але всі ці недоліки втрачають силу, коли Ви бачите програму в дії.

NX на протоколі NX дає найкращу продуктивність, а повна кроссплатформенность з підтримкою Mac і Windows робить клієнт відмінним вибором, незважаючи на деякі обмеження безкоштовної версії.

Висновок: підключення NX дозволяють відтворювати звук і дозволяють швидко працювати навіть з вимогливими додатками

остаточний висновок

Опустивши реальні проблеми деяких клієнтів, зауважимо, що існує ціле протиборство ідеологій програм віддаленого доступу для Linux. Треба визнати, що NoMachine, незважаючи на відмову від стандартних технологій VNC чудово справляється зі своїм завданням.

При тестуванні, гра на графічній платформі OpenGL працювала спритно, і в неї можна було комфортно грати. NoMachine може бути досить складний в налаштуванні, зате в роботі він проявив себе краще за більшість конкурентів. Протокол NX ще можна вдосконалювати, але клієнтське ПЗ має широкі можливості.

7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети в Linux

Контроль над віддаленим комп'ютером може розглядатися як акт агресії, але іноді він просто необхідний.

Відомі випадки, коли користувачі використовують віддалені сесії для тієї самої машини (звучить незвично, але має місце бути для організації роботи з декількома робочими столами). Більшість користувачів не знають, коли саме їм знадобиться дана функціональність.

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети.

Портал Techradar протестував систему VNC і її функції в багатьох клієнтів. Проте, існують інші протоколи та види доступу до віддаленого робочого столу. Зростаюча популярність подібних клієнтів полягає в підтримці декількох протоколів передачі, тому незалежно від типу використовуваного сервера і цільової машини, Ви знайдете відповідне рішення.

Дослідники дотримувалися принципу справедливої ​​оцінки різних протоколів. Наприклад, NoMachine NX підтримує підключення VNC, але він перевірявся в зв'язці з власним сервером NX, що цілком розумно.

Клієнт TightVNC не пройшло перевірку, тому що він дуже схожий з реалізацією TigerVNC. Обидва продукти мають однакову кодову базу, але TigerVNC має кілька додаткових функцій.

Як проходило тестування

Ключовим елементом ефективного клієнта віддаленого робочого столу є швидкий відгук на виконувані операції. Ідеальний інтерфейс не буде такий хороший, якщо вам потрібно чекати по дві хвилини через кожної реєстрації натискання клавіш.

При тестуванні перевірялася здатність віддалено відтворювати гру Armegatron. У цій невимоглива грі на OpenGL на оновлення екрану потрібні частки секунд часу. Результати можуть бути дещо суб'єктивні, але даний спосіб виявився дуже дієвим при демонстрації чуйності клієнтів.

Клієнти були протестовані спільно з локальним комп'ютером з 4-х ядерним процесором і 16 гігабайтами пам'яті в гигабитной локальної мережі під Ubuntu 14.04.3. Як сервери використовувався сервер X11 VNC і офіційний сервер NX для клієнтів NX. Функціональність на базі протоколу RDP підтримується деякими продуктами, але на практиці не була протестована.

Самі клієнти працювали на віртуальній машині з 2-х ядерним процесом Core i7, 4 Гб ОЗУ і Fedora 23.

RealVNC Viewer

RealVNC Viewer

RealVNC - це автономна програма для підключення до комп'ютерів по протоколу VNC. Після завантаження, користувач повинен відкрити термінал, перейти в директорію з програмою і задати права доступу chmod 700 для запуску програми.

Це батьківська програма для TigerVNC, але містить меншу кількість опції. Проте, додаток вміє автоматично визначати VNC сервера, спрощуючи і прискорюючи підключення. Виберіть "Опції", і Ви зможете змінювати розмір вікна, адаптуючи його під ваш монітор, працювати в повноекранному режимі і перевизначати автоматичні параметри стиснення для примусового відображення більш 256 кольорів.

Підключення виконується швидко і просто, але продуктивність відстає від інших переглядачів VNC в даному тесті. Фіксувалися істотні уповільнення при роботі з робочим столом і при запуску Armegatron, які оцінювалися приблизно в півсекунди.

Технології матричного растрирования або дізерінга утруднювали роботу, коли відбувалися глюки, під час тестування це спостерігалося кілька разів. Аналогічні проблеми спостерігалися і з копіями RealVNC, які включають меншу кількість опцій. TigerVNC є окремою гілкою розвитку кодової бази VNC, тому містить ділянки коду з RealVNC і TightVNC, хоча процес розробки останніх триває.

Таким чином, RealVNC нагадує менш ефективну версію TigerVNC і спрацював в тестах не кращим чином. Можливо підтримка передачі аудіо потоку поліпшила б думка про продукт. Як би там не було, в разі непередбачених обставин, портативний автономний клієнт буде відмінним варіантом.

Висновок: далеко не найшвидший клієнт, але підійде для випадків екстреного доступу.

Remmina

Remmina

Remmina не є офіційним Gnome-клієнтом, але виразно зовні дуже нагадує робочий стіл Gnome зі стилями GTK. Добре опрацьовані шаблони працюють відмінно як на невеликому ноутбуці, так і на гігантському моніторі.

Мінімалістичний головний екран містить панель інструментів і список доступних підключень. Після підключення, відкривається нове вікно з відображенням віддаленого робочого столу. Кілька підключень можна контролювати за допомогою іменованих вкладок.

Корисні елементи управління панелі залишаються видимими протягом усього підключення, дозволяючи дуже швидко масштабувати вікно, щоб заповнити обсяг пам'яті, доступний монітора, перейти в повноекранний режим перегляду або навіть окремо змінювати горизонтальну або вертикальну шкали вікна.

На відміну від деяких клієнтів, Ви не отримаєте занадто детальний контроль над параметрами протоколу, наприклад, над стисненням, але Ви все ще можете вибирати колірні режими і перемикатися між чотирма рівнями якості, що є розумним способом управління пропускною спроможністю мережі і використанням ресурсів ЦПУ. Управління підключеннями і додавання підключень в закладки здійснюються інтуїтивно, хоча функція автоматичного виявлення відсутня.

З точки зору чуйності, Remmina вразила високою продуктивністю під час тестування в грі Armegatron - складно було відрізнити роботу гри на віддаленому комп'ютері від локальної машини.

У Remmina Вам не доступні чат або функція передачі файлів для основних VNC підключень, але дана функціональність є для RDP посилань, які також підтримуються клієнтом спільно з NX (NoMachine NX і Free NX), XDMCP і SSH, що робить Remmina універсальним клієнтом з підтримкою широкого набору протоколів.

Зверніть увагу, що вам доведеться завантажити і встановити додаткові протоколи, включаючи VNC за допомогою плагінів.

Висновок: відмінні функції, відмінна продуктивність, неясно, що можна поліпшити.

TeamViewer

TeamViewer

TeamViewer є дуже відомим ім'ям, і рішення дуже популярно серед корпоративних користувачів. Linux-версія додатка вийшла з бета-стадії порівняно недавно, на сайті пропонуються пакети deb і rpm, але будьте обережні - фактично це програма для Windows з обгорткою у вигляді Wine.

Першою перевагою, а може в деяких випадках і недоліком є ​​використання пропріетраного протоколу, який організовує підключення до клієнта через керуючий центральний сервер.

Інша перевага, пов'язане з великою кількістю доступних клієнтів, полягає в тому, що користувач може переглядати віддалену систему практично звідусіль, навіть на заблокованих системах, в яких недоступно SSH підключення або навіть на машинах з активними корпоративними фаєрвол. Рішення підтримує Windows і Mac, а значить є простим способом управління машинами на різних ОС.

Команда TeamViewer серйозно попрацювала над поліпшенням продуктивності, а остання версія обіцяє збільшити швидкість роботи в 15 разів у порівнянні з попередніми версіями. Armagetron працював також плавно, як і в випадку з Remmina, радуючи пристойною якістю графіки під час локального підключення.

Є додаткові переваги використання пропрієтарного протоколу. TeamViewer може працювати з аудіо-потоком, включає чат, функцію передачі даних і навіть сервіс IP-телефонії.

З'єднання управляються роздачею PIN-коду на одній машині і введення цього коду на іншій машині, що не є безпечною мірою, але Ви завжди зможете створити обліковий запис і налаштувати неконтрольований доступ. Безкоштовна версія доступна для некомерційного використання, нагадування про це з'являється при завершенні сеансу.

За останні кілька років TeamViewer розвинувся в привабливу альтернативу традиційним підключенням VNC, особливо якщо Вам потрібна кроссплатформенность.

Висновок: TeamViewer став повноцінним потужним продуктом, який є прекрасною альтернативою традиційним сервісів, незважаючи на те, що програма не сильно вітається шанувальниками відкритого ПЗ.

TigerVNC

TigerVNC

Як тільки Ви запустите TigerVNC , Ви отримаєте гарне уявлення про те, хто створив цей продукт і чому. Невеликий спливає запит пропонує вибрати сервер, до якого потрібно підключитися - немає ніяких закладок або списків підключених серверів, тому Вам потрібно знати цільової IP-адреса.

Хоча, якщо Ви зайдете на вкладку параметри, то знайдете велику кількість налаштувань, пов'язаних з підключеннями і протоколами. Програма автоматично визначить оптимальні параметри для вас, але можна самостійно налаштувати ступінь стиснення і колірну передачу.

Високий ступінь стиснення дозволить заощадити пропускну здатність мережі, необхідну для ефективного робочого столу і дорогоцінні ресурси процесора. При тестуванні з Vino і стандартними серверами VNC TigerVNC, відпрацював гідно, хоча підключення було недоступно, якщо пароль спочатку не було наведено.

Якщо порівнювати з іншими клієнтами VNC, то продукт працював швидше, ніж Vinagre і був практично нарівні з Remmina. Довготривалі проблеми оновлення в новій версії схоже відсутні - ніяких обрізаних вікон або перекручених фонових зображень під час випробування не було зафіксовано.

Що стосується часу відгуку, як курсор миші, так і натискання клавіатури працювали швидко і стабільно. Функція масштабування відсутнє, за винятком повноекранний режим, тому при використанні невеликих моніторів на локальній машині можуть відображатися смуги прокрутки.

Клієнт досить полнофункціонален і був спочатку призначений для системних адміністраторів, але навіть в цьому випадку деякі елементарні зручності були б дуже до речі. Погодьтеся, навіть досвідчений IT-інженер не завжди хоче вручну вводити IP-адресу для підключення.

Висновок: безліч різних опцій і високу швидкодію з одного боку і деякі недоробки інтерфейсу, і відсутність дружніх користувачеві аспектів, з іншого боку.

Vinagre

Vinagre

Хоча назва програми більше викликає смакові асоціації, даний переглядач віддаленого робочого столу можна знайти в стандартному меню Gnome, тому що утиліта фактично є складовою частиною робочого столу Gnome. При запуску інструменту відкривається звичайне вікно.

Панель праворуч відображає доступні сервера і закладки. Основна частина вікна призначена для підключення клієнта до сервера, відображення може здійснюватися в повноекранному режимі або за допомогою прокручуваних вікон з смугами прокрутки.

Якщо Ви відкриваєте кілька сеансів з різними серверами, віддалені екрани з'являться в кількох вкладках. Закладки працюють стабільно, але можуть призвести до плутанини, тому що їх складно відрізнити від виявлених серверів.

Як і інші протестовані клієнти VNC, продуктивність програми залежить від сервера і активованих функцій.

Vinagre тестувався в парі з сервером X11VNC і з Vino. Vino володіє графічною оболонкою і є VNC сервером, розробленим для простого обміну екранами між комп'ютерами. Ніяких проблем при підключенні до віддаленого екрану і при використанні параметрів сервера Vino, зокрема стиснення і глибини кольору, не спостерігалося.

Однією з цікавих проблем стала затримка поновлення курсора. Швидше за все, не варто пов'язувати цю проблему з підключенням, тому що все меню і графічні елементи відображалися практично миттєво. Тим не менш, це дуже незручна проблема, адже часто потрібно знати, де знаходиться курсор в будь-який момент часу.

При тестуванні не вдалося добитися нормальної роботи Armagetron через втрату управління з клавіатури після запуску гри, що унеможливило оцінку його можливостей. Це дуже серйозна неприємність, а інтерфейс програми є одним з найбільш дружніх.

Висновок: простий у використанні клієнт, працює непогано до тих пір, поки не втратите з уваги курсор.

Krdc

Krdc

Так як Vinagre тестувався в парі з сервером-компаньйоном, при тестуванні Krdc використовувалося стандартне оточення KDE, як на клієнтської, так на серверній стороні, а як сервер виступав Krfb сервер.

Незважаючи на те, що в продукті реалізовані аналогічні з іншими учасниками тестування протоколи VNC, дана комбінація виявилася гіршою за чуйності після TeamViewer. Krdc працював набагато краще зі стандартним VNC сервером і з X11VNC, ніж з Krfb.

При відмові від Krfb, клієнт Krdc працював зовсім непогано. При тестуванні в Armegatron час відгуку було на одному рівні з конкурентами. Чуйність і швидкість передачі кадрів були на висоті, навіть у випадках, коли Krdc відчував деякі проблеми з перекручуванням фонових зображень.

Для зміни опцій відображення доступна кнопка для перемикання повноекранного та масштабується режимів перегляду. Підтримуються вкладки для одночасного відображення декількох підключень, і є бічна панель праворуч, що відображає закладки, недавні підключення і виявлені в локальній мережі сервера.

Сам клієнт також включає велику кількість налаштувань, але параметрів настройки підключення не так багато - користувач може налаштувати високу, середню чи низьку швидкості підключення, а програма сама підбирає оптимальні настройки для кожного режиму. Це обмежує можливості і може дратувати користувачів.

Проте, робота з Krdc була позбавлена ​​будь-яких ускладнень. Клієнт підтримує протокол RDP, який використовується для віддаленого доступу до систем Windows. При додаванні плагіна NX рішення могло б бути ще більш корисним. Якщо Ви працюєте в KDE, і вам потрібен клієнт VNC для рідкісних випадків, немає переконливих причин для відмови від Krdc.

Висновок: в парі з Krfb фіксується низька продуктивність, але клієнтська сторона при цьому відрізняється високою ефективністю.

NoMachine NX Client

NoMachine NX Client

NoMachine прагне повернути колишню велич, але серйозне нагромадження можливостей не враховує найголовніший аспект-взаємодія сервера і клієнта. Підхід додатки відрізняється від інших стандартних переглядачів VNC.

Протокол NX працює по SSH. Цей захід додає безпеку та інші переваги, які не властиві протоколу VNC. Продукт використовує інтелектуальні методи шифрування і стиснення даних, оптимізовано використовує кеш для економії пропускної здатності мережі. Якщо Ви хочете зберегти смугу пропускання, можна піти на інші хитрощі, наприклад, використовувати аудіо-потік хост-машини для передачі.

Перевага використання SSH полягає в тому, що, якщо Ви використовуєте обліковий запис на цільовій машині, можна просто авторизуватися і почати нову. Захопити вже запущений екран є важким завданням, хоча NoMachine може справлятися з нею за допомогою стандартного підключення VNC шляхом запуску паралельного сеансу (так званої Shadow сесії).

Сесії Shadow працюють стабільно і, в залежності від налаштувань, віддалена машина може автоматично підтвердити підключення. Як правило, в цьому випадку підключення працює повільніше, ніж при поділі на потоки власного сеансу.

Також, як і VNC, NoMachine також підтримує RPC для машин Windows з аналогічним інтерфейсом, що дозволяє використовувати програму в якості основного інструменту віддаленого доступу. Хоча клієнтське ПЗ дозволяє налаштовувати підключення і зберігати налаштування, воно сподобається не всім користувачам.

NoMachine не підтримує перегляд в окремих вкладках і несколькодругіх зручних функцій, і Вам доведеться налаштовувати сеанси в різних запускаються під час сесій додатках. Але всі ці недоліки втрачають силу, коли Ви бачите програму в дії.

NX на протоколі NX дає найкращу продуктивність, а повна кроссплатформенность з підтримкою Mac і Windows робить клієнт відмінним вибором, незважаючи на деякі обмеження безкоштовної версії.

Висновок: підключення NX дозволяють відтворювати звук і дозволяють швидко працювати навіть з вимогливими додатками

остаточний висновок

Опустивши реальні проблеми деяких клієнтів, зауважимо, що існує ціле протиборство ідеологій програм віддаленого доступу для Linux. Треба визнати, що NoMachine, незважаючи на відмову від стандартних технологій VNC чудово справляється зі своїм завданням.

При тестуванні, гра на графічній платформі OpenGL працювала спритно, і в неї можна було комфортно грати. NoMachine може бути досить складний в налаштуванні, зате в роботі він проявив себе краще за більшість конкурентів. Протокол NX ще можна вдосконалювати, але клієнтське ПЗ має широкі можливості.

7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux

Досвідчені користувачі Unix-систем часто кажуть про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети в Linux

Контроль над віддаленим комп'ютером може розглядатися як акт агресії, але іноді він просто необхідний.

Відомі випадки, коли користувачі використовують віддалені сесії для тієї самої машини (звучить незвично, але має місце бути для організації роботи з декількома робочими столами). Більшість користувачів не знають, коли саме їм знадобиться дана функціональність.

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети.

Портал Techradar протестував систему VNC і її функції в багатьох клієнтів. Проте, існують інші протоколи та види доступу до віддаленого робочого столу. Зростаюча популярність подібних клієнтів полягає в підтримці декількох протоколів передачі, тому незалежно від типу використовуваного сервера і цільової машини, Ви знайдете відповідне рішення.

Дослідники дотримувалися принципу справедливої ​​оцінки різних протоколів. Наприклад, NoMachine NX підтримує підключення VNC, але він перевірявся в зв'язці з власним сервером NX, що цілком розумно.

Клієнт TightVNC не пройшло перевірку, бо він дуже схожий з реалізацією TigerVNC. Обидва продукти мають однакову кодову базу, але TigerVNC має кілька додаткових функцій.

Як проходило тестування

Ключовим елементом ефективного клієнта віддаленого робочого столу є швидкий відгук на виконувані операції. Ідеальний інтерфейс не буде такий хороший, якщо вам потрібно чекати по дві хвилини через кожної реєстрації натискання клавіш.

При тестуванні перевірялася здатність віддалено відтворювати гру Armegatron. У цій невимоглива грі на OpenGL на оновлення екрану потрібні частки секунд часу. Результати можуть бути дещо суб'єктивні, але даний спосіб виявився дуже дієвим при демонстрації чуйності клієнтів.

Клієнти були протестовані спільно з локальним комп'ютером з 4-х ядерним процесором і 16 гігабайтами пам'яті в гигабитной локальної мережі під Ubuntu 14.04.3. Як сервери використовувався сервер X11 VNC і офіційний сервер NX для клієнтів NX. Функціональність на базі протоколу RDP підтримується деякими продуктами, але на практиці не була протестована.

Самі клієнти працювали на віртуальній машині з 2-х ядерним процесом Core i7, 4 Гб ОЗУ і Fedora 23.

RealVNC Viewer

RealVNC Viewer

RealVNC - це автономна програма для підключення до комп'ютерів по протоколу VNC. Після завантаження, користувач повинен відкрити термінал, перейти в директорію з програмою і задати права доступу chmod 700 для запуску програми.

Це батьківська програма для TigerVNC, але містить меншу кількість опції. Проте, додаток вміє автоматично визначати VNC сервера, спрощуючи і прискорюючи підключення. Виберіть "Опції", і Ви зможете змінювати розмір вікна, адаптуючи його під ваш монітор, працювати в повноекранному режимі і перевизначати автоматичні параметри стиснення для примусового відображення більш 256 кольорів.

Підключення виконується швидко і просто, але продуктивність відстає з інших переглядачів VNC в даному тесті. Фіксувалися істотні уповільнення при роботі з робочим столом і при запуску Armegatron, які оцінювалися приблизно в півсекунди.

Технології матричного растрирования або дізерінга утрудняли роботу, коли відбувалися глюки, під час тестування це спостерігалося кілька разів. Аналогічні проблеми спостерігалися і з копіями RealVNC, які включають меншу кількість опцій. TigerVNC є окремою гілкою розвитку кодової бази VNC, тому містить ділянки коду з RealVNC і TightVNC, хоча процес розробки останніх триває.

Таким чином, RealVNC нагадує менш ефективну версію TigerVNC і спрацював в тестах не кращим чином. Можливо підтримка передачі аудіо потоку поліпшила б думка про продукт. Як би там не було, в разі непередбачених обставин, портативний автономний клієнт буде відмінним варіантом.

Висновок: далеко не найшвидший клієнт, але підійде для випадків екстреного доступу.

Remmina

Remmina

Remmina не є офіційним Gnome-клієнтом, але виразно зовні дуже нагадує робочий стіл Gnome зі стилями GTK. Добре опрацьовані шаблони працюють відмінно як на невеликому ноутбуці, так і на гігантському моніторі.

Мінімалістичний головний екран містить панель інструментів і список доступних підключень. Після підключення, відкривається нове вікно з відображенням віддаленого робочого столу. Кілька підключень можна контролювати за допомогою іменованих вкладок.

Корисні елементи управління панелі залишаються видимими протягом усього підключення, дозволяючи дуже швидко масштабувати вікно, щоб заповнити обсяг пам'яті, доступний монітори, перейти в повноекранний режим перегляду або навіть окремо змінювати горизонтальну або вертикальну шкали вікна.

На відміну від деяких клієнтів, Ви не отримаєте занадто детальний контроль над параметрами протоколу, наприклад, над стисненням, але Ви все ще можете вибирати колірні режими і перемикатися між чотирма рівнями якості, що є розумним способом управління пропускною спроможністю мережі і використанням ресурсів ЦПУ. Управління підключеннями і додавання підключень в закладки здійснюються інтуїтивно, хоча функція автоматичного виявлення відсутня.

З точки зору чуйності, Remmina вразила високою продуктивністю під час тестування в грі Armegatron - складно було відрізнити роботу гри на віддаленому комп'ютері від локальної машини.

У Remmina Вам не доступні чат або функція передачі файлів для основних VNC підключень, але дана функціональність є для RDP посилань, які теж підтримуються клієнтом спільно з NX (NoMachine NX і Free NX), XDMCP і SSH, що робить Remmina універсальним клієнтом з підтримкою широкого набору протоколів.

Зверніть увагу, що вам доведеться завантажити і встановити додаткові протоколи, включаючи VNC за допомогою плагінів.

Висновок: відмінні функції, відмінна продуктивність, неясно, що можна поліпшити.

TeamViewer

TeamViewer

TeamViewer є дуже відомим ім'ям, і рішення дуже популярно серед корпоративних користувачів. Linux-версія додатка вийшла з бета-стадії порівняно недавно, на сайті пропонуються пакети deb і rpm, але будьте обережні - фактично це програма для Windows з обгорткою у вигляді Wine.

Першою перевагою, а може в деяких випадках і недоліком є ​​використання пропріетраного протоколу, що його організовує підключення до клієнта через керуючий центральний сервер.

Інша перевага, пов'язане з великою кількістю доступних клієнтів, полягає в тому, що користувач може переглядати віддалену систему практично звідусіль, навіть на заблокованих системах, в яких недоступно SSH підключення або навіть на машинах з активними корпоративними фаєрвол. Рішення підтримує Windows і Mac, а значить є простим способом управління машинами на різних ОС.

Команда TeamViewer серйозно попрацювала над поліпшенням продуктивності, а остання версія обіцяє збільшити швидкість роботи в 15 разів у порівнянні з попередніми версіями. Armagetron працював також плавно, як і в випадку з Remmina, радуючи пристойним якістю графіки під час локального підключення.

Є додаткові переваги використання пропрієтарного протоколу. TeamViewer може працювати з аудіо-потоком, включає чат, функцію передачі даних і навіть сервіс IP-телефонії.

З'єднання управляються роздачею PIN-коду на одній машині і введення цього коду на іншій машині, що не є безпечною мірою, але Ви завжди зможете створити обліковий запис і налаштувати неконтрольований доступ. Безкоштовна версія доступна для некомерційного використання, нагадування про це з'являється при завершенні сеансу.

За останні кілька років TeamViewer розвинувся в привабливу альтернативу традиційним підключенням VNC, особливо якщо Вам потрібна кроссплатформенность.

Висновок: TeamViewer став повноцінним потужним продуктом, який є прекрасною альтернативою традиційним сервісів, незважаючи на те, що програма не сильно вітається шанувальниками відкритого ПЗ.

TigerVNC

TigerVNC

Як тільки Ви запустите TigerVNC , Ви отримаєте гарне уявлення про тому, хто створив цей продукт і чому. Невеликий спливає запит пропонує вибрати сервер, до якого потрібно підключитися - немає ніяких закладок або списків підключених серверів, тож Вам потрібно знати цільової IP-адреса.

Хоча, якщо Ви зайдете на вкладку параметри, то знайдете велику кількість налаштувань, пов'язаних з підключеннями і протоколами. Програма автоматично визначить оптимальні параметрів для вас, але можна самостійно налаштувати ступінь стиснення і колірну передачу.

Високий ступінь стиснення дозволить заощадити пропускну здатність мережі, необхідну для ефективного робочого столу і дорогоцінні ресурсів процесора. При тестуванні з Vino і стандартними серверами VNC TigerVNC, відпрацював гідно, хоча підключення було недоступно, якщо пароль спочатку не було наведено.

Якщо порівнювати з іншими клієнтами VNC, то продукт працював швидше, ніж Vinagre і був практично нарівні з Remmina. Довготривалі проблеми оновлення в новій версії схоже відсутні - ніяких обрізаних вікон або перекручених фонових зображень під час випробування не було зафіксовано.

Що ж до часу відгуку, як курсор миші, так і натискання клавіатури працювали швидко і стабільно. Функція масштабування відсутнє, за винятком повноекранний режим, тому при використанні невеликих моніторів на локальної машині можуть відображатися смуги прокрутки.

Клієнт досить полнофункціонален і був спочатку призначений для системних адміністраторів, але навіть в цьому випадку деякі елементарні зручності було б дуже до речі. Погодьтеся, навіть досвідчений IT-інженер не завжди хоче вручну вводити IP-адресу для підключення.

Висновок: безліч різних опцій і високу швидкодію з одного боку і деякі недоробки інтерфейсу, і відсутність дружніх користувачеві аспектів, з іншого боку.

Vinagre

Vinagre

Хоча назва програми більше викликає смакові асоціації, даний переглядач віддаленого робочого столу можна знайти в стандартному меню Gnome, тому що утиліта фактично є складовою частиною робочого столу Gnome. При запуску інструменту відкривається звичайне вікно.

Панель праворуч відображає доступні сервера і закладання. Основна частина вікна призначена для підключення клієнта до сервера, відображення може здійснюватися в повноекранному режимі або за допомогою прокручуваних вікон з смугами прокрутки.

Якщо Ви відкриваєте кілька сеансів з різними серверами, віддалені екрани з'являться в кількох вкладках. Закладки працюють стабільно, але можуть призвести до плутанини, тому що їх складно відрізнити від виявлених серверов.

Як і інші протестовані клієнти VNC, продуктивність програми залежить від сервера і активованих функцій.

Vinagre тестувався в парі з сервером X11VNC та з Vino. Vino володіє графічною оболонкою і є VNC сервером, розробленим для простого обміну екранами між комп'ютерами. Ніяких проблем при підключенні до віддаленого екрану і при використанні параметрів сервера Vino, зокрема стиснення і глибини кольору, не спостерігалося.

Однією з цікавих проблем стала затримка поновлення курсора. Швидше за все, не варто пов'язувати цю проблему з підключенням, тому що все меню і графічні елементи відображалися практично миттєво. Тим не менш, це дуже незручна проблема, адже часто потрібно знати, де знаходиться курсор в будь-який момент часу.

При тестуванні не вдалося добитися нормальної роботи Armagetron через втрату управління з клавіатури після запуску гри, що унеможливило оцінку його можливостей. Це дуже серйозна неприємність, а інтерфейс програми є одним з найбільш дружніх.

Висновок: простий у використанні клієнт, працює непогано доти, поки не втратите з уваги курсор.

Krdc

Krdc

Так як Vinagre тестувався в парі з сервером-компаньйоном, при тестуванні Krdc використовувалося стандартне оточення KDE, як на клієнтської, так на серверній стороні, а як сервер виступав Krfb сервер.

Незважаючи на те, що в продукті реалізовані аналогічні з іншими учасниками тестування протоколи VNC, дана комбінація виявилася гіршою за чуйності після TeamViewer. Krdc працював набагато краще зі стандартним VNC сервером і з X11VNC, ніж з Krfb.

При відмові від Krfb, клієнт Krdc працював зовсім непогано. При тестуванні в Armegatron час відгуку було на одному рівні з конкурентами. Чуйність і швидкість передачі кадрів були на висоті, навіть у випадках, коли Krdc відчував деякі проблеми з перекручуванням фонових зображень.

Для зміни опцій відображення доступна кнопка для перемикання повноекранного та масштабується режимів перегляду. Підтримуються вкладки для одночасного відображення декількох підключень, і є бічна панель праворуч, відображує закладки, недавні підключення і виявлені в локальній мережі сервера.

Сам клієнт також включає велику кількість налаштувань, але параметрів настройки підключення не так багато - користувач може налаштувати високу, середню чи низьку швидкості підключення, а програма сама підбирає оптимальні настройки для кожного режиму. Це обмежує можливості і може дратувати користувачів.

Проте, робота з Krdc була позбавлена ​​будь-яких ускладнень. Клієнт підтримує протокол RDP, який використовується для віддаленого доступу до систем Windows. При додаванні плагіна NX рішення могло б бути ще більш корисним. Якщо Ви працюєте в KDE, і вам потрібен клієнт VNC для рідкісних випадків, немає переконливих причин для відмови від Krdc.

Висновок: в пару з Krfb фіксується низька продуктивність, але клієнтська сторона при цьому відрізняється високою ефективністю.

NoMachine NX Client

NoMachine NX Client

NoMachine прагне повернути колишню велич, але серйозне нагромадження можливостей не враховує найголовніший аспект-взаємодія сервера і клієнта. Підхід додатки відрізняється від інших стандартних переглядачів VNC.

Протокол NX працює по SSH. Цей захід додає безпеку та інші переваги, які не властиві протоколу VNC. Продукт використовує інтелектуальні методи шифрування і стиснення даних, оптимізовано використовує кеш для економії пропускної здатності мережі. Якщо Ви хочете зберегти смугу пропускання, можна піти на інші хитрощі, наприклад, використовувати аудіо-потік хост-машини для передачі.

Перевага використання SSH полягає в тому, що, якщо Ви використовуєте обліковий запис на цільовій машині, можна просто авторизуватися і почати нову. Захопити вже запущений екран є важким завданням, хоча NoMachine може справлятися з нею за допомогою стандартного підключення VNC шляхом запуску паралельного сеансу (так званої Shadow сесії).

Сесії Shadow працюють стабільно і, в залежності від налаштувань, віддалена машина може автоматично підтвердити підключення. Як правило, в цьому випадку підключення працює повільніше, ніж при поділі на потоки власного сеансу.

Також, як і VNC, NoMachine також підтримує RPC для машин Windows з аналогічним інтерфейсом, що дозволяє використовувати програму в якості основного інструменту віддаленого доступу. Хоча клієнтське ПЗ дозволяє налаштовувати підключення і зберігати налаштування, воно сподобається не всім користувачам.

NoMachine не підтримує перегляд в окремих вкладках і несколькодругіх зручних функцій, і Вам доведеться налаштовувати сеанси в різних запускаються під час сесій додатках. Але всі ці недоліки втрачають силу, коли Ви бачите програму в дії.

NX на протоколі NX дає найкращу продуктивність, а повна кроссплатформенность з підтримкою Mac і Windows робить клієнт відмінним вибором, незважаючи на деякі обмеження безкоштовної версії.

Висновок: підключення NX дозволяють відтворювати звук і дозволяють швидко працювати навіть з вимогливими додатками

остаточний висновок

Опустивши реальні проблеми деяких клієнтів, зауважимо, що існує ціле протиборство ідеологій програм віддаленого доступу для Linux. Треба визнати, що NoMachine, незважаючи на відмову від стандартних технологій VNC чудово справляється зі своїм завданням.

При тестуванні, гра на графічній платформі OpenGL працювала спритно, і в неї можна було комфортно грати. NoMachine може бути досить складний в налаштуванні, зате в роботі він проявив себе краще за більшість конкурентів. Протокол NX ще можна вдосконалювати, але клієнтське ПЗ має широкі можливості.

7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети в Linux

Контроль над віддаленим комп'ютером може розглядатися як акт агресії, але іноді він просто необхідний.

Відомі випадки, коли користувачі використовують віддалені сесії для тієї самої машини (звучить незвично, але має місце бути для організації роботи з декількома робочими столами). Більшість користувачів не знають, коли саме їм знадобиться дана функціональність.

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети.

Портал Techradar протестував систему VNC і її функції в багатьох клієнтів. Проте, існують інші протоколи та види доступу до віддаленого робочого столу. Зростаюча популярність подібних клієнтів полягає в підтримці декількох протоколів передачі, тому незалежно від типу використовуваного сервера і цільової машини, Ви знайдете відповідне рішення.

Дослідники дотримувалися принципу справедливої ​​оцінки різних протоколів. Наприклад, NoMachine NX підтримує підключення VNC, але він перевірявся в зв'язці з власним сервером NX, що цілком розумно.

Клієнт TightVNC не пройшло перевірку, тому що він дуже схожий з реалізацією TigerVNC. Обидва продукти мають однакову кодову базу, але TigerVNC має кілька додаткових функцій.

Як проходило тестування

Ключовим елементом ефективного клієнта віддаленого робочого столу є швидкий відгук на виконувані операції. Ідеальний інтерфейс не буде такий хороший, якщо вам потрібно чекати по дві хвилини через кожної реєстрації натискання клавіш.

При тестуванні перевірялася здатність віддалено відтворювати гру Armegatron. У цій невимоглива грі на OpenGL на оновлення екрану потрібні частки секунд часу. Результати можуть бути дещо суб'єктивні, але даний спосіб виявився дуже дієвим при демонстрації чуйності клієнтів.

Клієнти були протестовані спільно з локальним комп'ютером з 4-х ядерним процесором і 16 гігабайтами пам'яті в гигабитной локальної мережі під Ubuntu 14.04.3. Як сервери використовувався сервер X11 VNC і офіційний сервер NX для клієнтів NX. Функціональність на базі протоколу RDP підтримується деякими продуктами, але на практиці не була протестована.

Самі клієнти працювали на віртуальній машині з 2-х ядерним процесом Core i7, 4 Гб ОЗУ і Fedora 23.

RealVNC Viewer

RealVNC Viewer

RealVNC - це автономна програма для підключення до комп'ютерів по протоколу VNC. Після завантаження, користувач повинен відкрити термінал, перейти в директорію з програмою і задати права доступу chmod 700 для запуску програми.

Це батьківська програма для TigerVNC, але містить меншу кількість опції. Проте, додаток вміє автоматично визначати VNC сервера, спрощуючи і прискорюючи підключення. Виберіть "Опції", і Ви зможете змінювати розмір вікна, адаптуючи його під ваш монітор, працювати в повноекранному режимі і перевизначати автоматичні параметри стиснення для примусового відображення більш 256 кольорів.

Підключення виконується швидко і просто, але продуктивність відстає від інших переглядачів VNC в даному тесті. Фіксувалися істотні уповільнення при роботі з робочим столом і при запуску Armegatron, які оцінювалися приблизно в півсекунди.

Технології матричного растрирования або дізерінга утруднювали роботу, коли відбувалися глюки, під час тестування це спостерігалося кілька разів. Аналогічні проблеми спостерігалися і з копіями RealVNC, які включають меншу кількість опцій. TigerVNC є окремою гілкою розвитку кодової бази VNC, тому містить ділянки коду з RealVNC і TightVNC, хоча процес розробки останніх триває.

Таким чином, RealVNC нагадує менш ефективну версію TigerVNC і спрацював в тестах не кращим чином. Можливо підтримка передачі аудіо потоку поліпшила б думка про продукт. Як би там не було, в разі непередбачених обставин, портативний автономний клієнт буде відмінним варіантом.

Висновок: далеко не найшвидший клієнт, але підійде для випадків екстреного доступу.

Remmina

Remmina

Remmina не є офіційним Gnome-клієнтом, але виразно зовні дуже нагадує робочий стіл Gnome зі стилями GTK. Добре опрацьовані шаблони працюють відмінно як на невеликому ноутбуці, так і на гігантському моніторі.

Мінімалістичний головний екран містить панель інструментів і список доступних підключень. Після підключення, відкривається нове вікно з відображенням віддаленого робочого столу. Кілька підключень можна контролювати за допомогою іменованих вкладок.

Корисні елементи управління панелі залишаються видимими протягом усього підключення, дозволяючи дуже швидко масштабувати вікно, щоб заповнити обсяг пам'яті, доступний монітора, перейти в повноекранний режим перегляду або навіть окремо змінювати горизонтальну або вертикальну шкали вікна.

На відміну від деяких клієнтів, Ви не отримаєте занадто детальний контроль над параметрами протоколу, наприклад, над стисненням, але Ви все ще можете вибирати колірні режими і перемикатися між чотирма рівнями якості, що є розумним способом управління пропускною спроможністю мережі і використанням ресурсів ЦПУ. Управління підключеннями і додавання підключень в закладки здійснюються інтуїтивно, хоча функція автоматичного виявлення відсутня.

З точки зору чуйності, Remmina вразила високою продуктивністю під час тестування в грі Armegatron - складно було відрізнити роботу гри на віддаленому комп'ютері від локальної машини.

У Remmina Вам не доступні чат або функція передачі файлів для основних VNC підключень, але дана функціональність є для RDP посилань, які також підтримуються клієнтом спільно з NX (NoMachine NX і Free NX), XDMCP і SSH, що робить Remmina універсальним клієнтом з підтримкою широкого набору протоколів.

Зверніть увагу, що вам доведеться завантажити і встановити додаткові протоколи, включаючи VNC за допомогою плагінів.

Висновок: відмінні функції, відмінна продуктивність, неясно, що можна поліпшити.

TeamViewer

TeamViewer

TeamViewer є дуже відомим ім'ям, і рішення дуже популярно серед корпоративних користувачів. Linux-версія додатка вийшла з бета-стадії порівняно недавно, на сайті пропонуються пакети deb і rpm, але будьте обережні - фактично це програма для Windows з обгорткою у вигляді Wine.

Першою перевагою, а може в деяких випадках і недоліком є ​​використання пропріетраного протоколу, який організовує підключення до клієнта через керуючий центральний сервер.

Інша перевага, пов'язане з великою кількістю доступних клієнтів, полягає в тому, що користувач може переглядати віддалену систему практично звідусіль, навіть на заблокованих системах, в яких недоступно SSH підключення або навіть на машинах з активними корпоративними фаєрвол. Рішення підтримує Windows і Mac, а значить є простим способом управління машинами на різних ОС.

Команда TeamViewer серйозно попрацювала над поліпшенням продуктивності, а остання версія обіцяє збільшити швидкість роботи в 15 разів у порівнянні з попередніми версіями. Armagetron працював також плавно, як і в випадку з Remmina, радуючи пристойною якістю графіки під час локального підключення.

Є додаткові переваги використання пропрієтарного протоколу. TeamViewer може працювати з аудіо-потоком, включає чат, функцію передачі даних і навіть сервіс IP-телефонії.

З'єднання управляються роздачею PIN-коду на одній машині і введення цього коду на іншій машині, що не є безпечною мірою, але Ви завжди зможете створити обліковий запис і налаштувати неконтрольований доступ. Безкоштовна версія доступна для некомерційного використання, нагадування про це з'являється при завершенні сеансу.

За останні кілька років TeamViewer розвинувся в привабливу альтернативу традиційним підключенням VNC, особливо якщо Вам потрібна кроссплатформенность.

Висновок: TeamViewer став повноцінним потужним продуктом, який є прекрасною альтернативою традиційним сервісів, незважаючи на те, що програма не сильно вітається шанувальниками відкритого ПЗ.

TigerVNC

TigerVNC

Як тільки Ви запустите TigerVNC , Ви отримаєте гарне уявлення про те, хто створив цей продукт і чому. Невеликий спливає запит пропонує вибрати сервер, до якого потрібно підключитися - немає ніяких закладок або списків підключених серверів, тому Вам потрібно знати цільової IP-адреса.

Хоча, якщо Ви зайдете на вкладку параметри, то знайдете велику кількість налаштувань, пов'язаних з підключеннями і протоколами. Програма автоматично визначить оптимальні параметри для вас, але можна самостійно налаштувати ступінь стиснення і колірну передачу.

Високий ступінь стиснення дозволить заощадити пропускну здатність мережі, необхідну для ефективного робочого столу і дорогоцінні ресурси процесора. При тестуванні з Vino і стандартними серверами VNC TigerVNC, відпрацював гідно, хоча підключення було недоступно, якщо пароль спочатку не було наведено.

Якщо порівнювати з іншими клієнтами VNC, то продукт працював швидше, ніж Vinagre і був практично нарівні з Remmina. Довготривалі проблеми оновлення в новій версії схоже відсутні - ніяких обрізаних вікон або перекручених фонових зображень під час випробування не було зафіксовано.

Що стосується часу відгуку, як курсор миші, так і натискання клавіатури працювали швидко і стабільно. Функція масштабування відсутнє, за винятком повноекранний режим, тому при використанні невеликих моніторів на локальній машині можуть відображатися смуги прокрутки.

Клієнт досить полнофункціонален і був спочатку призначений для системних адміністраторів, але навіть в цьому випадку деякі елементарні зручності були б дуже до речі. Погодьтеся, навіть досвідчений IT-інженер не завжди хоче вручну вводити IP-адресу для підключення.

Висновок: безліч різних опцій і високу швидкодію з одного боку і деякі недоробки інтерфейсу, і відсутність дружніх користувачеві аспектів, з іншого боку.

Vinagre

Vinagre

Хоча назва програми більше викликає смакові асоціації, даний переглядач віддаленого робочого столу можна знайти в стандартному меню Gnome, тому що утиліта фактично є складовою частиною робочого столу Gnome. При запуску інструменту відкривається звичайне вікно.

Панель праворуч відображає доступні сервера і закладки. Основна частина вікна призначена для підключення клієнта до сервера, відображення може здійснюватися в повноекранному режимі або за допомогою прокручуваних вікон з смугами прокрутки.

Якщо Ви відкриваєте кілька сеансів з різними серверами, віддалені екрани з'являться в кількох вкладках. Закладки працюють стабільно, але можуть призвести до плутанини, тому що їх складно відрізнити від виявлених серверів.

Як і інші протестовані клієнти VNC, продуктивність програми залежить від сервера і активованих функцій.

Vinagre тестувався в парі з сервером X11VNC і з Vino. Vino володіє графічною оболонкою і є VNC сервером, розробленим для простого обміну екранами між комп'ютерами. Ніяких проблем при підключенні до віддаленого екрану і при використанні параметрів сервера Vino, зокрема стиснення і глибини кольору, не спостерігалося.

Однією з цікавих проблем стала затримка поновлення курсора. Швидше за все, не варто пов'язувати цю проблему з підключенням, тому що все меню і графічні елементи відображалися практично миттєво. Тим не менш, це дуже незручна проблема, адже часто потрібно знати, де знаходиться курсор в будь-який момент часу.

При тестуванні не вдалося добитися нормальної роботи Armagetron через втрату управління з клавіатури після запуску гри, що унеможливило оцінку його можливостей. Це дуже серйозна неприємність, а інтерфейс програми є одним з найбільш дружніх.

Висновок: простий у використанні клієнт, працює непогано до тих пір, поки не втратите з уваги курсор.

Krdc

Krdc

Так як Vinagre тестувався в парі з сервером-компаньйоном, при тестуванні Krdc використовувалося стандартне оточення KDE, як на клієнтської, так на серверній стороні, а як сервер виступав Krfb сервер.

Незважаючи на те, що в продукті реалізовані аналогічні з іншими учасниками тестування протоколи VNC, дана комбінація виявилася гіршою за чуйності після TeamViewer. Krdc працював набагато краще зі стандартним VNC сервером і з X11VNC, ніж з Krfb.

При відмові від Krfb, клієнт Krdc працював зовсім непогано. При тестуванні в Armegatron час відгуку було на одному рівні з конкурентами. Чуйність і швидкість передачі кадрів були на висоті, навіть у випадках, коли Krdc відчував деякі проблеми з перекручуванням фонових зображень.

Для зміни опцій відображення доступна кнопка для перемикання повноекранного та масштабується режимів перегляду. Підтримуються вкладки для одночасного відображення декількох підключень, і є бічна панель праворуч, що відображає закладки, недавні підключення і виявлені в локальній мережі сервера.

Сам клієнт також включає велику кількість налаштувань, але параметрів настройки підключення не так багато - користувач може налаштувати високу, середню чи низьку швидкості підключення, а програма сама підбирає оптимальні настройки для кожного режиму. Це обмежує можливості і може дратувати користувачів.

Проте, робота з Krdc була позбавлена ​​будь-яких ускладнень. Клієнт підтримує протокол RDP, який використовується для віддаленого доступу до систем Windows. При додаванні плагіна NX рішення могло б бути ще більш корисним. Якщо Ви працюєте в KDE, і вам потрібен клієнт VNC для рідкісних випадків, немає переконливих причин для відмови від Krdc.

Висновок: в парі з Krfb фіксується низька продуктивність, але клієнтська сторона при цьому відрізняється високою ефективністю.

NoMachine NX Client

NoMachine NX Client

NoMachine прагне повернути колишню велич, але серйозне нагромадження можливостей не враховує найголовніший аспект-взаємодія сервера і клієнта. Підхід додатки відрізняється від інших стандартних переглядачів VNC.

Протокол NX працює по SSH. Цей захід додає безпеку та інші переваги, які не властиві протоколу VNC. Продукт використовує інтелектуальні методи шифрування і стиснення даних, оптимізовано використовує кеш для економії пропускної здатності мережі. Якщо Ви хочете зберегти смугу пропускання, можна піти на інші хитрощі, наприклад, використовувати аудіо-потік хост-машини для передачі.

Перевага використання SSH полягає в тому, що, якщо Ви використовуєте обліковий запис на цільовій машині, можна просто авторизуватися і почати нову. Захопити вже запущений екран є важким завданням, хоча NoMachine може справлятися з нею за допомогою стандартного підключення VNC шляхом запуску паралельного сеансу (так званої Shadow сесії).

Сесії Shadow працюють стабільно і, в залежності від налаштувань, віддалена машина може автоматично підтвердити підключення. Як правило, в цьому випадку підключення працює повільніше, ніж при поділі на потоки власного сеансу.

Також, як і VNC, NoMachine також підтримує RPC для машин Windows з аналогічним інтерфейсом, що дозволяє використовувати програму в якості основного інструменту віддаленого доступу. Хоча клієнтське ПЗ дозволяє налаштовувати підключення і зберігати налаштування, воно сподобається не всім користувачам.

NoMachine не підтримує перегляд в окремих вкладках і несколькодругіх зручних функцій, і Вам доведеться налаштовувати сеанси в різних запускаються під час сесій додатках. Але всі ці недоліки втрачають силу, коли Ви бачите програму в дії.

NX на протоколі NX дає найкращу продуктивність, а повна кроссплатформенность з підтримкою Mac і Windows робить клієнт відмінним вибором, незважаючи на деякі обмеження безкоштовної версії.

Висновок: підключення NX дозволяють відтворювати звук і дозволяють швидко працювати навіть з вимогливими додатками

остаточний висновок

Опустивши реальні проблеми деяких клієнтів, зауважимо, що існує ціле протиборство ідеологій програм віддаленого доступу для Linux. Треба визнати, що NoMachine, незважаючи на відмову від стандартних технологій VNC чудово справляється зі своїм завданням.

При тестуванні, гра на графічній платформі OpenGL працювала спритно, і в неї можна було комфортно грати. NoMachine може бути досить складний в налаштуванні, зате в роботі він проявив себе краще за більшість конкурентів. Протокол NX ще можна вдосконалювати, але клієнтське ПЗ має широкі можливості.

7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети в Linux

Контроль над віддаленим комп'ютером може розглядатися як акт агресії, але іноді він просто необхідний.

Відомі випадки, коли користувачі використовують віддалені сесії для тієї самої машини (звучить незвично, але має місце бути для організації роботи з декількома робочими столами). Більшість користувачів не знають, коли саме їм знадобиться дана функціональність.

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети.

Портал Techradar протестував систему VNC і її функції в багатьох клієнтів. Проте, існують інші протоколи та види доступу до віддаленого робочого столу. Зростаюча популярність подібних клієнтів полягає в підтримці декількох протоколів передачі, тому незалежно від типу використовуваного сервера і цільової машини, Ви знайдете відповідне рішення.

Дослідники дотримувалися принципу справедливої ​​оцінки різних протоколів. Наприклад, NoMachine NX підтримує підключення VNC, але він перевірявся в зв'язці з власним сервером NX, що цілком розумно.

Клієнт TightVNC не пройшло перевірку, тому що він дуже схожий з реалізацією TigerVNC. Обидва продукти мають однакову кодову базу, але TigerVNC має кілька додаткових функцій.

Як проходило тестування

Ключовим елементом ефективного клієнта віддаленого робочого столу є швидкий відгук на виконувані операції. Ідеальний інтерфейс не буде такий хороший, якщо вам потрібно чекати по дві хвилини через кожної реєстрації натискання клавіш.

При тестуванні перевірялася здатність віддалено відтворювати гру Armegatron. У цій невимоглива грі на OpenGL на оновлення екрану потрібні частки секунд часу. Результати можуть бути дещо суб'єктивні, але даний спосіб виявився дуже дієвим при демонстрації чуйності клієнтів.

Клієнти були протестовані спільно з локальним комп'ютером з 4-х ядерним процесором і 16 гігабайтами пам'яті в гигабитной локальної мережі під Ubuntu 14.04.3. Як сервери використовувався сервер X11 VNC і офіційний сервер NX для клієнтів NX. Функціональність на базі протоколу RDP підтримується деякими продуктами, але на практиці не була протестована.

Самі клієнти працювали на віртуальній машині з 2-х ядерним процесом Core i7, 4 Гб ОЗУ і Fedora 23.

RealVNC Viewer

RealVNC Viewer

RealVNC - це автономна програма для підключення до комп'ютерів по протоколу VNC. Після завантаження, користувач повинен відкрити термінал, перейти в директорію з програмою і задати права доступу chmod 700 для запуску програми.

Це батьківська програма для TigerVNC, але містить меншу кількість опції. Проте, додаток вміє автоматично визначати VNC сервера, спрощуючи і прискорюючи підключення. Виберіть "Опції", і Ви зможете змінювати розмір вікна, адаптуючи його під ваш монітор, працювати в повноекранному режимі і перевизначати автоматичні параметри стиснення для примусового відображення більш 256 кольорів.

Підключення виконується швидко і просто, але продуктивність відстає від інших переглядачів VNC в даному тесті. Фіксувалися істотні уповільнення при роботі з робочим столом і при запуску Armegatron, які оцінювалися приблизно в півсекунди.

Технології матричного растрирования або дізерінга утруднювали роботу, коли відбувалися глюки, під час тестування це спостерігалося кілька разів. Аналогічні проблеми спостерігалися і з копіями RealVNC, які включають меншу кількість опцій. TigerVNC є окремою гілкою розвитку кодової бази VNC, тому містить ділянки коду з RealVNC і TightVNC, хоча процес розробки останніх триває.

Таким чином, RealVNC нагадує менш ефективну версію TigerVNC і спрацював в тестах не кращим чином. Можливо підтримка передачі аудіо потоку поліпшила б думка про продукт. Як би там не було, в разі непередбачених обставин, портативний автономний клієнт буде відмінним варіантом.

Висновок: далеко не найшвидший клієнт, але підійде для випадків екстреного доступу.

Remmina

Remmina

Remmina не є офіційним Gnome-клієнтом, але виразно зовні дуже нагадує робочий стіл Gnome зі стилями GTK. Добре опрацьовані шаблони працюють відмінно як на невеликому ноутбуці, так і на гігантському моніторі.

Мінімалістичний головний екран містить панель інструментів і список доступних підключень. Після підключення, відкривається нове вікно з відображенням віддаленого робочого столу. Кілька підключень можна контролювати за допомогою іменованих вкладок.

Корисні елементи управління панелі залишаються видимими протягом усього підключення, дозволяючи дуже швидко масштабувати вікно, щоб заповнити обсяг пам'яті, доступний монітора, перейти в повноекранний режим перегляду або навіть окремо змінювати горизонтальну або вертикальну шкали вікна.

На відміну від деяких клієнтів, Ви не отримаєте занадто детальний контроль над параметрами протоколу, наприклад, над стисненням, але Ви все ще можете вибирати колірні режими і перемикатися між чотирма рівнями якості, що є розумним способом управління пропускною спроможністю мережі і використанням ресурсів ЦПУ. Управління підключеннями і додавання підключень в закладки здійснюються інтуїтивно, хоча функція автоматичного виявлення відсутня.

З точки зору чуйності, Remmina вразила високою продуктивністю під час тестування в грі Armegatron - складно було відрізнити роботу гри на віддаленому комп'ютері від локальної машини.

У Remmina Вам не доступні чат або функція передачі файлів для основних VNC підключень, але дана функціональність є для RDP посилань, які також підтримуються клієнтом спільно з NX (NoMachine NX і Free NX), XDMCP і SSH, що робить Remmina універсальним клієнтом з підтримкою широкого набору протоколів.

Зверніть увагу, що вам доведеться завантажити і встановити додаткові протоколи, включаючи VNC за допомогою плагінів.

Висновок: відмінні функції, відмінна продуктивність, неясно, що можна поліпшити.

TeamViewer

TeamViewer

TeamViewer є дуже відомим ім'ям, і рішення дуже популярно серед корпоративних користувачів. Linux-версія додатка вийшла з бета-стадії порівняно недавно, на сайті пропонуються пакети deb і rpm, але будьте обережні - фактично це програма для Windows з обгорткою у вигляді Wine.

Першою перевагою, а може в деяких випадках і недоліком є ​​використання пропріетраного протоколу, який організовує підключення до клієнта через керуючий центральний сервер.

Інша перевага, пов'язане з великою кількістю доступних клієнтів, полягає в тому, що користувач може переглядати віддалену систему практично звідусіль, навіть на заблокованих системах, в яких недоступно SSH підключення або навіть на машинах з активними корпоративними фаєрвол. Рішення підтримує Windows і Mac, а значить є простим способом управління машинами на різних ОС.

Команда TeamViewer серйозно попрацювала над поліпшенням продуктивності, а остання версія обіцяє збільшити швидкість роботи в 15 разів у порівнянні з попередніми версіями. Armagetron працював також плавно, як і в випадку з Remmina, радуючи пристойною якістю графіки під час локального підключення.

Є додаткові переваги використання пропрієтарного протоколу. TeamViewer може працювати з аудіо-потоком, включає чат, функцію передачі даних і навіть сервіс IP-телефонії.

З'єднання управляються роздачею PIN-коду на одній машині і введення цього коду на іншій машині, що не є безпечною мірою, але Ви завжди зможете створити обліковий запис і налаштувати неконтрольований доступ. Безкоштовна версія доступна для некомерційного використання, нагадування про це з'являється при завершенні сеансу.

За останні кілька років TeamViewer розвинувся в привабливу альтернативу традиційним підключенням VNC, особливо якщо Вам потрібна кроссплатформенность.

Висновок: TeamViewer став повноцінним потужним продуктом, який є прекрасною альтернативою традиційним сервісів, незважаючи на те, що програма не сильно вітається шанувальниками відкритого ПЗ.

TigerVNC

TigerVNC

Як тільки Ви запустите TigerVNC , Ви отримаєте гарне уявлення про те, хто створив цей продукт і чому. Невеликий спливає запит пропонує вибрати сервер, до якого потрібно підключитися - немає ніяких закладок або списків підключених серверів, тому Вам потрібно знати цільової IP-адреса.

Хоча, якщо Ви зайдете на вкладку параметри, то знайдете велику кількість налаштувань, пов'язаних з підключеннями і протоколами. Програма автоматично визначить оптимальні параметри для вас, але можна самостійно налаштувати ступінь стиснення і колірну передачу.

Високий ступінь стиснення дозволить заощадити пропускну здатність мережі, необхідну для ефективного робочого столу і дорогоцінні ресурси процесора. При тестуванні з Vino і стандартними серверами VNC TigerVNC, відпрацював гідно, хоча підключення було недоступно, якщо пароль спочатку не було наведено.

Якщо порівнювати з іншими клієнтами VNC, то продукт працював швидше, ніж Vinagre і був практично нарівні з Remmina. Довготривалі проблеми оновлення в новій версії схоже відсутні - ніяких обрізаних вікон або перекручених фонових зображень під час випробування не було зафіксовано.

Що стосується часу відгуку, як курсор миші, так і натискання клавіатури працювали швидко і стабільно. Функція масштабування відсутнє, за винятком повноекранний режим, тому при використанні невеликих моніторів на локальній машині можуть відображатися смуги прокрутки.

Клієнт досить полнофункціонален і був спочатку призначений для системних адміністраторів, але навіть в цьому випадку деякі елементарні зручності були б дуже до речі. Погодьтеся, навіть досвідчений IT-інженер не завжди хоче вручну вводити IP-адресу для підключення.

Висновок: безліч різних опцій і високу швидкодію з одного боку і деякі недоробки інтерфейсу, і відсутність дружніх користувачеві аспектів, з іншого боку.

Vinagre

Vinagre

Хоча назва програми більше викликає смакові асоціації, даний переглядач віддаленого робочого столу можна знайти в стандартному меню Gnome, тому що утиліта фактично є складовою частиною робочого столу Gnome. При запуску інструменту відкривається звичайне вікно.

Панель праворуч відображає доступні сервера і закладки. Основна частина вікна призначена для підключення клієнта до сервера, відображення може здійснюватися в повноекранному режимі або за допомогою прокручуваних вікон з смугами прокрутки.

Якщо Ви відкриваєте кілька сеансів з різними серверами, віддалені екрани з'являться в кількох вкладках. Закладки працюють стабільно, але можуть призвести до плутанини, тому що їх складно відрізнити від виявлених серверів.

Як і інші протестовані клієнти VNC, продуктивність програми залежить від сервера і активованих функцій.

Vinagre тестувався в парі з сервером X11VNC і з Vino. Vino володіє графічною оболонкою і є VNC сервером, розробленим для простого обміну екранами між комп'ютерами. Ніяких проблем при підключенні до віддаленого екрану і при використанні параметрів сервера Vino, зокрема стиснення і глибини кольору, не спостерігалося.

Однією з цікавих проблем стала затримка поновлення курсора. Швидше за все, не варто пов'язувати цю проблему з підключенням, тому що все меню і графічні елементи відображалися практично миттєво. Тим не менш, це дуже незручна проблема, адже часто потрібно знати, де знаходиться курсор в будь-який момент часу.

При тестуванні не вдалося добитися нормальної роботи Armagetron через втрату управління з клавіатури після запуску гри, що унеможливило оцінку його можливостей. Це дуже серйозна неприємність, а інтерфейс програми є одним з найбільш дружніх.

Висновок: простий у використанні клієнт, працює непогано до тих пір, поки не втратите з уваги курсор.

Krdc

Krdc

Так як Vinagre тестувався в парі з сервером-компаньйоном, при тестуванні Krdc використовувалося стандартне оточення KDE, як на клієнтської, так на серверній стороні, а як сервер виступав Krfb сервер.

Незважаючи на те, що в продукті реалізовані аналогічні з іншими учасниками тестування протоколи VNC, дана комбінація виявилася гіршою за чуйності після TeamViewer. Krdc працював набагато краще зі стандартним VNC сервером і з X11VNC, ніж з Krfb.

При відмові від Krfb, клієнт Krdc працював зовсім непогано. При тестуванні в Armegatron час відгуку було на одному рівні з конкурентами. Чуйність і швидкість передачі кадрів були на висоті, навіть у випадках, коли Krdc відчував деякі проблеми з перекручуванням фонових зображень.

Для зміни опцій відображення доступна кнопка для перемикання повноекранного та масштабується режимів перегляду. Підтримуються вкладки для одночасного відображення декількох підключень, і є бічна панель праворуч, що відображає закладки, недавні підключення і виявлені в локальній мережі сервера.

Сам клієнт також включає велику кількість налаштувань, але параметрів настройки підключення не так багато - користувач може налаштувати високу, середню чи низьку швидкості підключення, а програма сама підбирає оптимальні настройки для кожного режиму. Це обмежує можливості і може дратувати користувачів.

Проте, робота з Krdc була позбавлена ​​будь-яких ускладнень. Клієнт підтримує протокол RDP, який використовується для віддаленого доступу до систем Windows. При додаванні плагіна NX рішення могло б бути ще більш корисним. Якщо Ви працюєте в KDE, і вам потрібен клієнт VNC для рідкісних випадків, немає переконливих причин для відмови від Krdc.

Висновок: в парі з Krfb фіксується низька продуктивність, але клієнтська сторона при цьому відрізняється високою ефективністю.

NoMachine NX Client

NoMachine NX Client

NoMachine прагне повернути колишню велич, але серйозне нагромадження можливостей не враховує найголовніший аспект-взаємодія сервера і клієнта. Підхід додатки відрізняється від інших стандартних переглядачів VNC.

Протокол NX працює по SSH. Цей захід додає безпеку та інші переваги, які не властиві протоколу VNC. Продукт використовує інтелектуальні методи шифрування і стиснення даних, оптимізовано використовує кеш для економії пропускної здатності мережі. Якщо Ви хочете зберегти смугу пропускання, можна піти на інші хитрощі, наприклад, використовувати аудіо-потік хост-машини для передачі.

Перевага використання SSH полягає в тому, що, якщо Ви використовуєте обліковий запис на цільовій машині, можна просто авторизуватися і почати нову. Захопити вже запущений екран є важким завданням, хоча NoMachine може справлятися з нею за допомогою стандартного підключення VNC шляхом запуску паралельного сеансу (так званої Shadow сесії).

Сесії Shadow працюють стабільно і, в залежності від налаштувань, віддалена машина може автоматично підтвердити підключення. Як правило, в цьому випадку підключення працює повільніше, ніж при поділі на потоки власного сеансу.

Також, як і VNC, NoMachine також підтримує RPC для машин Windows з аналогічним інтерфейсом, що дозволяє використовувати програму в якості основного інструменту віддаленого доступу. Хоча клієнтське ПЗ дозволяє налаштовувати підключення і зберігати налаштування, воно сподобається не всім користувачам.

NoMachine не підтримує перегляд в окремих вкладках і несколькодругіх зручних функцій, і Вам доведеться налаштовувати сеанси в різних запускаються під час сесій додатках. Але всі ці недоліки втрачають силу, коли Ви бачите програму в дії.

NX на протоколі NX дає найкращу продуктивність, а повна кроссплатформенность з підтримкою Mac і Windows робить клієнт відмінним вибором, незважаючи на деякі обмеження безкоштовної версії.

Висновок: підключення NX дозволяють відтворювати звук і дозволяють швидко працювати навіть з вимогливими додатками

остаточний висновок

Опустивши реальні проблеми деяких клієнтів, зауважимо, що існує ціле протиборство ідеологій програм віддаленого доступу для Linux. Треба визнати, що NoMachine, незважаючи на відмову від стандартних технологій VNC чудово справляється зі своїм завданням.

При тестуванні, гра на графічній платформі OpenGL працювала спритно, і в неї можна було комфортно грати. NoMachine може бути досить складний в налаштуванні, зате в роботі він проявив себе краще за більшість конкурентів. Протокол NX ще можна вдосконалювати, але клієнтське ПЗ має широкі можливості.

7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети в Linux

Контроль над віддаленим комп'ютером може розглядатися як акт агресії, але іноді він просто необхідний.

Відомі випадки, коли користувачі використовують віддалені сесії для тієї самої машини (звучить незвично, але має місце бути для організації роботи з декількома робочими столами). Більшість користувачів не знають, коли саме їм знадобиться дана функціональність.

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети.

Портал Techradar протестував систему VNC і її функції в багатьох клієнтів. Проте, існують інші протоколи та види доступу до віддаленого робочого столу. Зростаюча популярність подібних клієнтів полягає в підтримці декількох протоколів передачі, тому незалежно від типу використовуваного сервера і цільової машини, Ви знайдете відповідне рішення.

Дослідники дотримувалися принципу справедливої ​​оцінки різних протоколів. Наприклад, NoMachine NX підтримує підключення VNC, але він перевірявся в зв'язці з власним сервером NX, що цілком розумно.

Клієнт TightVNC не пройшло перевірку, тому що він дуже схожий з реалізацією TigerVNC. Обидва продукти мають однакову кодову базу, але TigerVNC має кілька додаткових функцій.

Як проходило тестування

Ключовим елементом ефективного клієнта віддаленого робочого столу є швидкий відгук на виконувані операції. Ідеальний інтерфейс не буде такий хороший, якщо вам потрібно чекати по дві хвилини через кожної реєстрації натискання клавіш.

При тестуванні перевірялася здатність віддалено відтворювати гру Armegatron. У цій невимоглива грі на OpenGL на оновлення екрану потрібні частки секунд часу. Результати можуть бути дещо суб'єктивні, але даний спосіб виявився дуже дієвим при демонстрації чуйності клієнтів.

Клієнти були протестовані спільно з локальним комп'ютером з 4-х ядерним процесором і 16 гігабайтами пам'яті в гигабитной локальної мережі під Ubuntu 14.04.3. Як сервери використовувався сервер X11 VNC і офіційний сервер NX для клієнтів NX. Функціональність на базі протоколу RDP підтримується деякими продуктами, але на практиці не була протестована.

Самі клієнти працювали на віртуальній машині з 2-х ядерним процесом Core i7, 4 Гб ОЗУ і Fedora 23.

RealVNC Viewer

RealVNC Viewer

RealVNC - це автономна програма для підключення до комп'ютерів по протоколу VNC. Після завантаження, користувач повинен відкрити термінал, перейти в директорію з програмою і задати права доступу chmod 700 для запуску програми.

Це батьківська програма для TigerVNC, але містить меншу кількість опції. Проте, додаток вміє автоматично визначати VNC сервера, спрощуючи і прискорюючи підключення. Виберіть "Опції", і Ви зможете змінювати розмір вікна, адаптуючи його під ваш монітор, працювати в повноекранному режимі і перевизначати автоматичні параметри стиснення для примусового відображення більш 256 кольорів.

Підключення виконується швидко і просто, але продуктивність відстає від інших переглядачів VNC в даному тесті. Фіксувалися істотні уповільнення при роботі з робочим столом і при запуску Armegatron, які оцінювалися приблизно в півсекунди.

Технології матричного растрирования або дізерінга утруднювали роботу, коли відбувалися глюки, під час тестування це спостерігалося кілька разів. Аналогічні проблеми спостерігалися і з копіями RealVNC, які включають меншу кількість опцій. TigerVNC є окремою гілкою розвитку кодової бази VNC, тому містить ділянки коду з RealVNC і TightVNC, хоча процес розробки останніх триває.

Таким чином, RealVNC нагадує менш ефективну версію TigerVNC і спрацював в тестах не кращим чином. Можливо підтримка передачі аудіо потоку поліпшила б думка про продукт. Як би там не було, в разі непередбачених обставин, портативний автономний клієнт буде відмінним варіантом.

Висновок: далеко не найшвидший клієнт, але підійде для випадків екстреного доступу.

Remmina

Remmina

Remmina не є офіційним Gnome-клієнтом, але виразно зовні дуже нагадує робочий стіл Gnome зі стилями GTK. Добре опрацьовані шаблони працюють відмінно як на невеликому ноутбуці, так і на гігантському моніторі.

Мінімалістичний головний екран містить панель інструментів і список доступних підключень. Після підключення, відкривається нове вікно з відображенням віддаленого робочого столу. Кілька підключень можна контролювати за допомогою іменованих вкладок.

Корисні елементи управління панелі залишаються видимими протягом усього підключення, дозволяючи дуже швидко масштабувати вікно, щоб заповнити обсяг пам'яті, доступний монітора, перейти в повноекранний режим перегляду або навіть окремо змінювати горизонтальну або вертикальну шкали вікна.

На відміну від деяких клієнтів, Ви не отримаєте занадто детальний контроль над параметрами протоколу, наприклад, над стисненням, але Ви все ще можете вибирати колірні режими і перемикатися між чотирма рівнями якості, що є розумним способом управління пропускною спроможністю мережі і використанням ресурсів ЦПУ. Управління підключеннями і додавання підключень в закладки здійснюються інтуїтивно, хоча функція автоматичного виявлення відсутня.

З точки зору чуйності, Remmina вразила високою продуктивністю під час тестування в грі Armegatron - складно було відрізнити роботу гри на віддаленому комп'ютері від локальної машини.

У Remmina Вам не доступні чат або функція передачі файлів для основних VNC підключень, але дана функціональність є для RDP посилань, які також підтримуються клієнтом спільно з NX (NoMachine NX і Free NX), XDMCP і SSH, що робить Remmina універсальним клієнтом з підтримкою широкого набору протоколів.

Зверніть увагу, що вам доведеться завантажити і встановити додаткові протоколи, включаючи VNC за допомогою плагінів.

Висновок: відмінні функції, відмінна продуктивність, неясно, що можна поліпшити.

TeamViewer

TeamViewer

TeamViewer є дуже відомим ім'ям, і рішення дуже популярно серед корпоративних користувачів. Linux-версія додатка вийшла з бета-стадії порівняно недавно, на сайті пропонуються пакети deb і rpm, але будьте обережні - фактично це програма для Windows з обгорткою у вигляді Wine.

Першою перевагою, а може в деяких випадках і недоліком є ​​використання пропріетраного протоколу, який організовує підключення до клієнта через керуючий центральний сервер.

Інша перевага, пов'язане з великою кількістю доступних клієнтів, полягає в тому, що користувач може переглядати віддалену систему практично звідусіль, навіть на заблокованих системах, в яких недоступно SSH підключення або навіть на машинах з активними корпоративними фаєрвол. Рішення підтримує Windows і Mac, а значить є простим способом управління машинами на різних ОС.

Команда TeamViewer серйозно попрацювала над поліпшенням продуктивності, а остання версія обіцяє збільшити швидкість роботи в 15 разів у порівнянні з попередніми версіями. Armagetron працював також плавно, як і в випадку з Remmina, радуючи пристойною якістю графіки під час локального підключення.

Є додаткові переваги використання пропрієтарного протоколу. TeamViewer може працювати з аудіо-потоком, включає чат, функцію передачі даних і навіть сервіс IP-телефонії.

З'єднання управляються роздачею PIN-коду на одній машині і введення цього коду на іншій машині, що не є безпечною мірою, але Ви завжди зможете створити обліковий запис і налаштувати неконтрольований доступ. Безкоштовна версія доступна для некомерційного використання, нагадування про це з'являється при завершенні сеансу.

За останні кілька років TeamViewer розвинувся в привабливу альтернативу традиційним підключенням VNC, особливо якщо Вам потрібна кроссплатформенность.

Висновок: TeamViewer став повноцінним потужним продуктом, який є прекрасною альтернативою традиційним сервісів, незважаючи на те, що програма не сильно вітається шанувальниками відкритого ПЗ.

TigerVNC

TigerVNC

Як тільки Ви запустите TigerVNC , Ви отримаєте гарне уявлення про те, хто створив цей продукт і чому. Невеликий спливає запит пропонує вибрати сервер, до якого потрібно підключитися - немає ніяких закладок або списків підключених серверів, тому Вам потрібно знати цільової IP-адреса.

Хоча, якщо Ви зайдете на вкладку параметри, то знайдете велику кількість налаштувань, пов'язаних з підключеннями і протоколами. Програма автоматично визначить оптимальні параметри для вас, але можна самостійно налаштувати ступінь стиснення і колірну передачу.

Високий ступінь стиснення дозволить заощадити пропускну здатність мережі, необхідну для ефективного робочого столу і дорогоцінні ресурси процесора. При тестуванні з Vino і стандартними серверами VNC TigerVNC, відпрацював гідно, хоча підключення було недоступно, якщо пароль спочатку не було наведено.

Якщо порівнювати з іншими клієнтами VNC, то продукт працював швидше, ніж Vinagre і був практично нарівні з Remmina. Довготривалі проблеми оновлення в новій версії схоже відсутні - ніяких обрізаних вікон або перекручених фонових зображень під час випробування не було зафіксовано.

Що стосується часу відгуку, як курсор миші, так і натискання клавіатури працювали швидко і стабільно. Функція масштабування відсутнє, за винятком повноекранний режим, тому при використанні невеликих моніторів на локальній машині можуть відображатися смуги прокрутки.

Клієнт досить полнофункціонален і був спочатку призначений для системних адміністраторів, але навіть в цьому випадку деякі елементарні зручності були б дуже до речі. Погодьтеся, навіть досвідчений IT-інженер не завжди хоче вручну вводити IP-адресу для підключення.

Висновок: безліч різних опцій і високу швидкодію з одного боку і деякі недоробки інтерфейсу, і відсутність дружніх користувачеві аспектів, з іншого боку.

Vinagre

Vinagre

Хоча назва програми більше викликає смакові асоціації, даний переглядач віддаленого робочого столу можна знайти в стандартному меню Gnome, тому що утиліта фактично є складовою частиною робочого столу Gnome. При запуску інструменту відкривається звичайне вікно.

Панель праворуч відображає доступні сервера і закладки. Основна частина вікна призначена для підключення клієнта до сервера, відображення може здійснюватися в повноекранному режимі або за допомогою прокручуваних вікон з смугами прокрутки.

Якщо Ви відкриваєте кілька сеансів з різними серверами, віддалені екрани з'являться в кількох вкладках. Закладки працюють стабільно, але можуть призвести до плутанини, тому що їх складно відрізнити від виявлених серверів.

Як і інші протестовані клієнти VNC, продуктивність програми залежить від сервера і активованих функцій.

Vinagre тестувався в парі з сервером X11VNC і з Vino. Vino володіє графічною оболонкою і є VNC сервером, розробленим для простого обміну екранами між комп'ютерами. Ніяких проблем при підключенні до віддаленого екрану і при використанні параметрів сервера Vino, зокрема стиснення і глибини кольору, не спостерігалося.

Однією з цікавих проблем стала затримка поновлення курсора. Швидше за все, не варто пов'язувати цю проблему з підключенням, тому що все меню і графічні елементи відображалися практично миттєво. Тим не менш, це дуже незручна проблема, адже часто потрібно знати, де знаходиться курсор в будь-який момент часу.

При тестуванні не вдалося добитися нормальної роботи Armagetron через втрату управління з клавіатури після запуску гри, що унеможливило оцінку його можливостей. Це дуже серйозна неприємність, а інтерфейс програми є одним з найбільш дружніх.

Висновок: простий у використанні клієнт, працює непогано до тих пір, поки не втратите з уваги курсор.

Krdc

Krdc

Так як Vinagre тестувався в парі з сервером-компаньйоном, при тестуванні Krdc використовувалося стандартне оточення KDE, як на клієнтської, так на серверній стороні, а як сервер виступав Krfb сервер.

Незважаючи на те, що в продукті реалізовані аналогічні з іншими учасниками тестування протоколи VNC, дана комбінація виявилася гіршою за чуйності після TeamViewer. Krdc працював набагато краще зі стандартним VNC сервером і з X11VNC, ніж з Krfb.

При відмові від Krfb, клієнт Krdc працював зовсім непогано. При тестуванні в Armegatron час відгуку було на одному рівні з конкурентами. Чуйність і швидкість передачі кадрів були на висоті, навіть у випадках, коли Krdc відчував деякі проблеми з перекручуванням фонових зображень.

Для зміни опцій відображення доступна кнопка для перемикання повноекранного та масштабується режимів перегляду. Підтримуються вкладки для одночасного відображення декількох підключень, і є бічна панель праворуч, що відображає закладки, недавні підключення і виявлені в локальній мережі сервера.

Сам клієнт також включає велику кількість налаштувань, але параметрів настройки підключення не так багато - користувач може налаштувати високу, середню чи низьку швидкості підключення, а програма сама підбирає оптимальні настройки для кожного режиму. Це обмежує можливості і може дратувати користувачів.

Проте, робота з Krdc була позбавлена ​​будь-яких ускладнень. Клієнт підтримує протокол RDP, який використовується для віддаленого доступу до систем Windows. При додаванні плагіна NX рішення могло б бути ще більш корисним. Якщо Ви працюєте в KDE, і вам потрібен клієнт VNC для рідкісних випадків, немає переконливих причин для відмови від Krdc.

Висновок: в парі з Krfb фіксується низька продуктивність, але клієнтська сторона при цьому відрізняється високою ефективністю.

NoMachine NX Client

NoMachine NX Client

NoMachine прагне повернути колишню велич, але серйозне нагромадження можливостей не враховує найголовніший аспект-взаємодія сервера і клієнта. Підхід додатки відрізняється від інших стандартних переглядачів VNC.

Протокол NX працює по SSH. Цей захід додає безпеку та інші переваги, які не властиві протоколу VNC. Продукт використовує інтелектуальні методи шифрування і стиснення даних, оптимізовано використовує кеш для економії пропускної здатності мережі. Якщо Ви хочете зберегти смугу пропускання, можна піти на інші хитрощі, наприклад, використовувати аудіо-потік хост-машини для передачі.

Перевага використання SSH полягає в тому, що, якщо Ви використовуєте обліковий запис на цільовій машині, можна просто авторизуватися і почати нову. Захопити вже запущений екран є важким завданням, хоча NoMachine може справлятися з нею за допомогою стандартного підключення VNC шляхом запуску паралельного сеансу (так званої Shadow сесії).

Сесії Shadow працюють стабільно і, в залежності від налаштувань, віддалена машина може автоматично підтвердити підключення. Як правило, в цьому випадку підключення працює повільніше, ніж при поділі на потоки власного сеансу.

Також, як і VNC, NoMachine також підтримує RPC для машин Windows з аналогічним інтерфейсом, що дозволяє використовувати програму в якості основного інструменту віддаленого доступу. Хоча клієнтське ПЗ дозволяє налаштовувати підключення і зберігати налаштування, воно сподобається не всім користувачам.

NoMachine не підтримує перегляд в окремих вкладках і несколькодругіх зручних функцій, і Вам доведеться налаштовувати сеанси в різних запускаються під час сесій додатках. Але всі ці недоліки втрачають силу, коли Ви бачите програму в дії.

NX на протоколі NX дає найкращу продуктивність, а повна кроссплатформенность з підтримкою Mac і Windows робить клієнт відмінним вибором, незважаючи на деякі обмеження безкоштовної версії.

Висновок: підключення NX дозволяють відтворювати звук і дозволяють швидко працювати навіть з вимогливими додатками

остаточний висновок

Опустивши реальні проблеми деяких клієнтів, зауважимо, що існує ціле протиборство ідеологій програм віддаленого доступу для Linux. Треба визнати, що NoMachine, незважаючи на відмову від стандартних технологій VNC чудово справляється зі своїм завданням.

При тестуванні, гра на графічній платформі OpenGL працювала спритно, і в неї можна було комфортно грати. NoMachine може бути досить складний в налаштуванні, зате в роботі він проявив себе краще за більшість конкурентів. Протокол NX ще можна вдосконалювати, але клієнтське ПЗ має широкі можливості.

7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети в Linux

Контроль над віддаленим комп'ютером може розглядатися як акт агресії, але іноді він просто необхідний.

Відомі випадки, коли користувачі використовують віддалені сесії для тієї самої машини (звучить незвично, але має місце бути для організації роботи з декількома робочими столами). Більшість користувачів не знають, коли саме їм знадобиться дана функціональність.

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети.

Портал Techradar протестував систему VNC і її функції в багатьох клієнтів. Проте, існують інші протоколи та види доступу до віддаленого робочого столу. Зростаюча популярність подібних клієнтів полягає в підтримці декількох протоколів передачі, тому незалежно від типу використовуваного сервера і цільової машини, Ви знайдете відповідне рішення.

Дослідники дотримувалися принципу справедливої ​​оцінки різних протоколів. Наприклад, NoMachine NX підтримує підключення VNC, але він перевірявся в зв'язці з власним сервером NX, що цілком розумно.

Клієнт TightVNC не пройшло перевірку, тому що він дуже схожий з реалізацією TigerVNC. Обидва продукти мають однакову кодову базу, але TigerVNC має кілька додаткових функцій.

Як проходило тестування

Ключовим елементом ефективного клієнта віддаленого робочого столу є швидкий відгук на виконувані операції. Ідеальний інтерфейс не буде такий хороший, якщо вам потрібно чекати по дві хвилини через кожної реєстрації натискання клавіш.

При тестуванні перевірялася здатність віддалено відтворювати гру Armegatron. У цій невимоглива грі на OpenGL на оновлення екрану потрібні частки секунд часу. Результати можуть бути дещо суб'єктивні, але даний спосіб виявився дуже дієвим при демонстрації чуйності клієнтів.

Клієнти були протестовані спільно з локальним комп'ютером з 4-х ядерним процесором і 16 гігабайтами пам'яті в гигабитной локальної мережі під Ubuntu 14.04.3. Як сервери використовувався сервер X11 VNC і офіційний сервер NX для клієнтів NX. Функціональність на базі протоколу RDP підтримується деякими продуктами, але на практиці не була протестована.

Самі клієнти працювали на віртуальній машині з 2-х ядерним процесом Core i7, 4 Гб ОЗУ і Fedora 23.

RealVNC Viewer

RealVNC Viewer

RealVNC - це автономна програма для підключення до комп'ютерів по протоколу VNC. Після завантаження, користувач повинен відкрити термінал, перейти в директорію з програмою і задати права доступу chmod 700 для запуску програми.

Це батьківська програма для TigerVNC, але містить меншу кількість опції. Проте, додаток вміє автоматично визначати VNC сервера, спрощуючи і прискорюючи підключення. Виберіть "Опції", і Ви зможете змінювати розмір вікна, адаптуючи його під ваш монітор, працювати в повноекранному режимі і перевизначати автоматичні параметри стиснення для примусового відображення більш 256 кольорів.

Підключення виконується швидко і просто, але продуктивність відстає від інших переглядачів VNC в даному тесті. Фіксувалися істотні уповільнення при роботі з робочим столом і при запуску Armegatron, які оцінювалися приблизно в півсекунди.

Технології матричного растрирования або дізерінга утруднювали роботу, коли відбувалися глюки, під час тестування це спостерігалося кілька разів. Аналогічні проблеми спостерігалися і з копіями RealVNC, які включають меншу кількість опцій. TigerVNC є окремою гілкою розвитку кодової бази VNC, тому містить ділянки коду з RealVNC і TightVNC, хоча процес розробки останніх триває.

Таким чином, RealVNC нагадує менш ефективну версію TigerVNC і спрацював в тестах не кращим чином. Можливо підтримка передачі аудіо потоку поліпшила б думка про продукт. Як би там не було, в разі непередбачених обставин, портативний автономний клієнт буде відмінним варіантом.

Висновок: далеко не найшвидший клієнт, але підійде для випадків екстреного доступу.

Remmina

Remmina

Remmina не є офіційним Gnome-клієнтом, але виразно зовні дуже нагадує робочий стіл Gnome зі стилями GTK. Добре опрацьовані шаблони працюють відмінно як на невеликому ноутбуці, так і на гігантському моніторі.

Мінімалістичний головний екран містить панель інструментів і список доступних підключень. Після підключення, відкривається нове вікно з відображенням віддаленого робочого столу. Кілька підключень можна контролювати за допомогою іменованих вкладок.

Корисні елементи управління панелі залишаються видимими протягом усього підключення, дозволяючи дуже швидко масштабувати вікно, щоб заповнити обсяг пам'яті, доступний монітора, перейти в повноекранний режим перегляду або навіть окремо змінювати горизонтальну або вертикальну шкали вікна.

На відміну від деяких клієнтів, Ви не отримаєте занадто детальний контроль над параметрами протоколу, наприклад, над стисненням, але Ви все ще можете вибирати колірні режими і перемикатися між чотирма рівнями якості, що є розумним способом управління пропускною спроможністю мережі і використанням ресурсів ЦПУ. Управління підключеннями і додавання підключень в закладки здійснюються інтуїтивно, хоча функція автоматичного виявлення відсутня.

З точки зору чуйності, Remmina вразила високою продуктивністю під час тестування в грі Armegatron - складно було відрізнити роботу гри на віддаленому комп'ютері від локальної машини.

У Remmina Вам не доступні чат або функція передачі файлів для основних VNC підключень, але дана функціональність є для RDP посилань, які також підтримуються клієнтом спільно з NX (NoMachine NX і Free NX), XDMCP і SSH, що робить Remmina універсальним клієнтом з підтримкою широкого набору протоколів.

Зверніть увагу, що вам доведеться завантажити і встановити додаткові протоколи, включаючи VNC за допомогою плагінів.

Висновок: відмінні функції, відмінна продуктивність, неясно, що можна поліпшити.

TeamViewer

TeamViewer

TeamViewer є дуже відомим ім'ям, і рішення дуже популярно серед корпоративних користувачів. Linux-версія додатка вийшла з бета-стадії порівняно недавно, на сайті пропонуються пакети deb і rpm, але будьте обережні - фактично це програма для Windows з обгорткою у вигляді Wine.

Першою перевагою, а може в деяких випадках і недоліком є ​​використання пропріетраного протоколу, який організовує підключення до клієнта через керуючий центральний сервер.

Інша перевага, пов'язане з великою кількістю доступних клієнтів, полягає в тому, що користувач може переглядати віддалену систему практично звідусіль, навіть на заблокованих системах, в яких недоступно SSH підключення або навіть на машинах з активними корпоративними фаєрвол. Рішення підтримує Windows і Mac, а значить є простим способом управління машинами на різних ОС.

Команда TeamViewer серйозно попрацювала над поліпшенням продуктивності, а остання версія обіцяє збільшити швидкість роботи в 15 разів у порівнянні з попередніми версіями. Armagetron працював також плавно, як і в випадку з Remmina, радуючи пристойною якістю графіки під час локального підключення.

Є додаткові переваги використання пропрієтарного протоколу. TeamViewer може працювати з аудіо-потоком, включає чат, функцію передачі даних і навіть сервіс IP-телефонії.

З'єднання управляються роздачею PIN-коду на одній машині і введення цього коду на іншій машині, що не є безпечною мірою, але Ви завжди зможете створити обліковий запис і налаштувати неконтрольований доступ. Безкоштовна версія доступна для некомерційного використання, нагадування про це з'являється при завершенні сеансу.

За останні кілька років TeamViewer розвинувся в привабливу альтернативу традиційним підключенням VNC, особливо якщо Вам потрібна кроссплатформенность.

Висновок: TeamViewer став повноцінним потужним продуктом, який є прекрасною альтернативою традиційним сервісів, незважаючи на те, що програма не сильно вітається шанувальниками відкритого ПЗ.

TigerVNC

TigerVNC

Як тільки Ви запустите TigerVNC , Ви отримаєте гарне уявлення про те, хто створив цей продукт і чому. Невеликий спливає запит пропонує вибрати сервер, до якого потрібно підключитися - немає ніяких закладок або списків підключених серверів, тому Вам потрібно знати цільової IP-адреса.

Хоча, якщо Ви зайдете на вкладку параметри, то знайдете велику кількість налаштувань, пов'язаних з підключеннями і протоколами. Програма автоматично визначить оптимальні параметри для вас, але можна самостійно налаштувати ступінь стиснення і колірну передачу.

Високий ступінь стиснення дозволить заощадити пропускну здатність мережі, необхідну для ефективного робочого столу і дорогоцінні ресурси процесора. При тестуванні з Vino і стандартними серверами VNC TigerVNC, відпрацював гідно, хоча підключення було недоступно, якщо пароль спочатку не було наведено.

Якщо порівнювати з іншими клієнтами VNC, то продукт працював швидше, ніж Vinagre і був практично нарівні з Remmina. Довготривалі проблеми оновлення в новій версії схоже відсутні - ніяких обрізаних вікон або перекручених фонових зображень під час випробування не було зафіксовано.

Що стосується часу відгуку, як курсор миші, так і натискання клавіатури працювали швидко і стабільно. Функція масштабування відсутнє, за винятком повноекранний режим, тому при використанні невеликих моніторів на локальній машині можуть відображатися смуги прокрутки.

Клієнт досить полнофункціонален і був спочатку призначений для системних адміністраторів, але навіть в цьому випадку деякі елементарні зручності були б дуже до речі. Погодьтеся, навіть досвідчений IT-інженер не завжди хоче вручну вводити IP-адресу для підключення.

Висновок: безліч різних опцій і високу швидкодію з одного боку і деякі недоробки інтерфейсу, і відсутність дружніх користувачеві аспектів, з іншого боку.

Vinagre

Vinagre

Хоча назва програми більше викликає смакові асоціації, даний переглядач віддаленого робочого столу можна знайти в стандартному меню Gnome, тому що утиліта фактично є складовою частиною робочого столу Gnome. При запуску інструменту відкривається звичайне вікно.

Панель праворуч відображає доступні сервера і закладки. Основна частина вікна призначена для підключення клієнта до сервера, відображення може здійснюватися в повноекранному режимі або за допомогою прокручуваних вікон з смугами прокрутки.

Якщо Ви відкриваєте кілька сеансів з різними серверами, віддалені екрани з'являться в кількох вкладках. Закладки працюють стабільно, але можуть призвести до плутанини, тому що їх складно відрізнити від виявлених серверів.

Як і інші протестовані клієнти VNC, продуктивність програми залежить від сервера і активованих функцій.

Vinagre тестувався в парі з сервером X11VNC і з Vino. Vino володіє графічною оболонкою і є VNC сервером, розробленим для простого обміну екранами між комп'ютерами. Ніяких проблем при підключенні до віддаленого екрану і при використанні параметрів сервера Vino, зокрема стиснення і глибини кольору, не спостерігалося.

Однією з цікавих проблем стала затримка поновлення курсора. Швидше за все, не варто пов'язувати цю проблему з підключенням, тому що все меню і графічні елементи відображалися практично миттєво. Тим не менш, це дуже незручна проблема, адже часто потрібно знати, де знаходиться курсор в будь-який момент часу.

При тестуванні не вдалося добитися нормальної роботи Armagetron через втрату управління з клавіатури після запуску гри, що унеможливило оцінку його можливостей. Це дуже серйозна неприємність, а інтерфейс програми є одним з найбільш дружніх.

Висновок: простий у використанні клієнт, працює непогано до тих пір, поки не втратите з уваги курсор.

Krdc

Krdc

Так як Vinagre тестувався в парі з сервером-компаньйоном, при тестуванні Krdc використовувалося стандартне оточення KDE, як на клієнтської, так на серверній стороні, а як сервер виступав Krfb сервер.

Незважаючи на те, що в продукті реалізовані аналогічні з іншими учасниками тестування протоколи VNC, дана комбінація виявилася гіршою за чуйності після TeamViewer. Krdc працював набагато краще зі стандартним VNC сервером і з X11VNC, ніж з Krfb.

При відмові від Krfb, клієнт Krdc працював зовсім непогано. При тестуванні в Armegatron час відгуку було на одному рівні з конкурентами. Чуйність і швидкість передачі кадрів були на висоті, навіть у випадках, коли Krdc відчував деякі проблеми з перекручуванням фонових зображень.

Для зміни опцій відображення доступна кнопка для перемикання повноекранного та масштабується режимів перегляду. Підтримуються вкладки для одночасного відображення декількох підключень, і є бічна панель праворуч, що відображає закладки, недавні підключення і виявлені в локальній мережі сервера.

Сам клієнт також включає велику кількість налаштувань, але параметрів настройки підключення не так багато - користувач може налаштувати високу, середню чи низьку швидкості підключення, а програма сама підбирає оптимальні настройки для кожного режиму. Це обмежує можливості і може дратувати користувачів.

Проте, робота з Krdc була позбавлена ​​будь-яких ускладнень. Клієнт підтримує протокол RDP, який використовується для віддаленого доступу до систем Windows. При додаванні плагіна NX рішення могло б бути ще більш корисним. Якщо Ви працюєте в KDE, і вам потрібен клієнт VNC для рідкісних випадків, немає переконливих причин для відмови від Krdc.

Висновок: в парі з Krfb фіксується низька продуктивність, але клієнтська сторона при цьому відрізняється високою ефективністю.

NoMachine NX Client

NoMachine NX Client

NoMachine прагне повернути колишню велич, але серйозне нагромадження можливостей не враховує найголовніший аспект-взаємодія сервера і клієнта. Підхід додатки відрізняється від інших стандартних переглядачів VNC.

Протокол NX працює по SSH. Цей захід додає безпеку та інші переваги, які не властиві протоколу VNC. Продукт використовує інтелектуальні методи шифрування і стиснення даних, оптимізовано використовує кеш для економії пропускної здатності мережі. Якщо Ви хочете зберегти смугу пропускання, можна піти на інші хитрощі, наприклад, використовувати аудіо-потік хост-машини для передачі.

Перевага використання SSH полягає в тому, що, якщо Ви використовуєте обліковий запис на цільовій машині, можна просто авторизуватися і почати нову. Захопити вже запущений екран є важким завданням, хоча NoMachine може справлятися з нею за допомогою стандартного підключення VNC шляхом запуску паралельного сеансу (так званої Shadow сесії).

Сесії Shadow працюють стабільно і, в залежності від налаштувань, віддалена машина може автоматично підтвердити підключення. Як правило, в цьому випадку підключення працює повільніше, ніж при поділі на потоки власного сеансу.

Також, як і VNC, NoMachine також підтримує RPC для машин Windows з аналогічним інтерфейсом, що дозволяє використовувати програму в якості основного інструменту віддаленого доступу. Хоча клієнтське ПЗ дозволяє налаштовувати підключення і зберігати налаштування, воно сподобається не всім користувачам.

NoMachine не підтримує перегляд в окремих вкладках і несколькодругіх зручних функцій, і Вам доведеться налаштовувати сеанси в різних запускаються під час сесій додатках. Але всі ці недоліки втрачають силу, коли Ви бачите програму в дії.

NX на протоколі NX дає найкращу продуктивність, а повна кроссплатформенность з підтримкою Mac і Windows робить клієнт відмінним вибором, незважаючи на деякі обмеження безкоштовної версії.

Висновок: підключення NX дозволяють відтворювати звук і дозволяють швидко працювати навіть з вимогливими додатками

остаточний висновок

Опустивши реальні проблеми деяких клієнтів, зауважимо, що існує ціле протиборство ідеологій програм віддаленого доступу для Linux. Треба визнати, що NoMachine, незважаючи на відмову від стандартних технологій VNC чудово справляється зі своїм завданням.

При тестуванні, гра на графічній платформі OpenGL працювала спритно, і в неї можна було комфортно грати. NoMachine може бути досить складний в налаштуванні, зате в роботі він проявив себе краще за більшість конкурентів. Протокол NX ще можна вдосконалювати, але клієнтське ПЗ має широкі можливості.

7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети в Linux

Контроль над віддаленим комп'ютером може розглядатися як акт агресії, але іноді він просто необхідний.

Відомі випадки, коли користувачі використовують віддалені сесії для тієї самої машини (звучить незвично, але має місце бути для організації роботи з декількома робочими столами). Більшість користувачів не знають, коли саме їм знадобиться дана функціональність.

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети.

Портал Techradar протестував систему VNC і її функції в багатьох клієнтів. Проте, існують інші протоколи та види доступу до віддаленого робочого столу. Зростаюча популярність подібних клієнтів полягає в підтримці декількох протоколів передачі, тому незалежно від типу використовуваного сервера і цільової машини, Ви знайдете відповідне рішення.

Дослідники дотримувалися принципу справедливої ​​оцінки різних протоколів. Наприклад, NoMachine NX підтримує підключення VNC, але він перевірявся в зв'язці з власним сервером NX, що цілком розумно.

Клієнт TightVNC не пройшло перевірку, тому що він дуже схожий з реалізацією TigerVNC. Обидва продукти мають однакову кодову базу, але TigerVNC має кілька додаткових функцій.

Як проходило тестування

Ключовим елементом ефективного клієнта віддаленого робочого столу є швидкий відгук на виконувані операції. Ідеальний інтерфейс не буде такий хороший, якщо вам потрібно чекати по дві хвилини через кожної реєстрації натискання клавіш.

При тестуванні перевірялася здатність віддалено відтворювати гру Armegatron. У цій невимоглива грі на OpenGL на оновлення екрану потрібні частки секунд часу. Результати можуть бути дещо суб'єктивні, але даний спосіб виявився дуже дієвим при демонстрації чуйності клієнтів.

Клієнти були протестовані спільно з локальним комп'ютером з 4-х ядерним процесором і 16 гігабайтами пам'яті в гигабитной локальної мережі під Ubuntu 14.04.3. Як сервери використовувався сервер X11 VNC і офіційний сервер NX для клієнтів NX. Функціональність на базі протоколу RDP підтримується деякими продуктами, але на практиці не була протестована.

Самі клієнти працювали на віртуальній машині з 2-х ядерним процесом Core i7, 4 Гб ОЗУ і Fedora 23.

RealVNC Viewer

RealVNC Viewer

RealVNC - це автономна програма для підключення до комп'ютерів по протоколу VNC. Після завантаження, користувач повинен відкрити термінал, перейти в директорію з програмою і задати права доступу chmod 700 для запуску програми.

Це батьківська програма для TigerVNC, але містить меншу кількість опції. Проте, додаток вміє автоматично визначати VNC сервера, спрощуючи і прискорюючи підключення. Виберіть "Опції", і Ви зможете змінювати розмір вікна, адаптуючи його під ваш монітор, працювати в повноекранному режимі і перевизначати автоматичні параметри стиснення для примусового відображення більш 256 кольорів.

Підключення виконується швидко і просто, але продуктивність відстає від інших переглядачів VNC в даному тесті. Фіксувалися істотні уповільнення при роботі з робочим столом і при запуску Armegatron, які оцінювалися приблизно в півсекунди.

Технології матричного растрирования або дізерінга утруднювали роботу, коли відбувалися глюки, під час тестування це спостерігалося кілька разів. Аналогічні проблеми спостерігалися і з копіями RealVNC, які включають меншу кількість опцій. TigerVNC є окремою гілкою розвитку кодової бази VNC, тому містить ділянки коду з RealVNC і TightVNC, хоча процес розробки останніх триває.

Таким чином, RealVNC нагадує менш ефективну версію TigerVNC і спрацював в тестах не кращим чином. Можливо підтримка передачі аудіо потоку поліпшила б думка про продукт. Як би там не було, в разі непередбачених обставин, портативний автономний клієнт буде відмінним варіантом.

Висновок: далеко не найшвидший клієнт, але підійде для випадків екстреного доступу.

Remmina

Remmina

Remmina не є офіційним Gnome-клієнтом, але виразно зовні дуже нагадує робочий стіл Gnome зі стилями GTK. Добре опрацьовані шаблони працюють відмінно як на невеликому ноутбуці, так і на гігантському моніторі.

Мінімалістичний головний екран містить панель інструментів і список доступних підключень. Після підключення, відкривається нове вікно з відображенням віддаленого робочого столу. Кілька підключень можна контролювати за допомогою іменованих вкладок.

Корисні елементи управління панелі залишаються видимими протягом усього підключення, дозволяючи дуже швидко масштабувати вікно, щоб заповнити обсяг пам'яті, доступний монітора, перейти в повноекранний режим перегляду або навіть окремо змінювати горизонтальну або вертикальну шкали вікна.

На відміну від деяких клієнтів, Ви не отримаєте занадто детальний контроль над параметрами протоколу, наприклад, над стисненням, але Ви все ще можете вибирати колірні режими і перемикатися між чотирма рівнями якості, що є розумним способом управління пропускною спроможністю мережі і використанням ресурсів ЦПУ. Управління підключеннями і додавання підключень в закладки здійснюються інтуїтивно, хоча функція автоматичного виявлення відсутня.

З точки зору чуйності, Remmina вразила високою продуктивністю під час тестування в грі Armegatron - складно було відрізнити роботу гри на віддаленому комп'ютері від локальної машини.

У Remmina Вам не доступні чат або функція передачі файлів для основних VNC підключень, але дана функціональність є для RDP посилань, які також підтримуються клієнтом спільно з NX (NoMachine NX і Free NX), XDMCP і SSH, що робить Remmina універсальним клієнтом з підтримкою широкого набору протоколів.

Зверніть увагу, що вам доведеться завантажити і встановити додаткові протоколи, включаючи VNC за допомогою плагінів.

Висновок: відмінні функції, відмінна продуктивність, неясно, що можна поліпшити.

TeamViewer

TeamViewer

TeamViewer є дуже відомим ім'ям, і рішення дуже популярно серед корпоративних користувачів. Linux-версія додатка вийшла з бета-стадії порівняно недавно, на сайті пропонуються пакети deb і rpm, але будьте обережні - фактично це програма для Windows з обгорткою у вигляді Wine.

Першою перевагою, а може в деяких випадках і недоліком є ​​використання пропріетраного протоколу, який організовує підключення до клієнта через керуючий центральний сервер.

Інша перевага, пов'язане з великою кількістю доступних клієнтів, полягає в тому, що користувач може переглядати віддалену систему практично звідусіль, навіть на заблокованих системах, в яких недоступно SSH підключення або навіть на машинах з активними корпоративними фаєрвол. Рішення підтримує Windows і Mac, а значить є простим способом управління машинами на різних ОС.

Команда TeamViewer серйозно попрацювала над поліпшенням продуктивності, а остання версія обіцяє збільшити швидкість роботи в 15 разів у порівнянні з попередніми версіями. Armagetron працював також плавно, як і в випадку з Remmina, радуючи пристойною якістю графіки під час локального підключення.

Є додаткові переваги використання пропрієтарного протоколу. TeamViewer може працювати з аудіо-потоком, включає чат, функцію передачі даних і навіть сервіс IP-телефонії.

З'єднання управляються роздачею PIN-коду на одній машині і введення цього коду на іншій машині, що не є безпечною мірою, але Ви завжди зможете створити обліковий запис і налаштувати неконтрольований доступ. Безкоштовна версія доступна для некомерційного використання, нагадування про це з'являється при завершенні сеансу.

За останні кілька років TeamViewer розвинувся в привабливу альтернативу традиційним підключенням VNC, особливо якщо Вам потрібна кроссплатформенность.

Висновок: TeamViewer став повноцінним потужним продуктом, який є прекрасною альтернативою традиційним сервісів, незважаючи на те, що програма не сильно вітається шанувальниками відкритого ПЗ.

TigerVNC

TigerVNC

Як тільки Ви запустите TigerVNC , Ви отримаєте гарне уявлення про те, хто створив цей продукт і чому. Невеликий спливає запит пропонує вибрати сервер, до якого потрібно підключитися - немає ніяких закладок або списків підключених серверів, тому Вам потрібно знати цільової IP-адреса.

Хоча, якщо Ви зайдете на вкладку параметри, то знайдете велику кількість налаштувань, пов'язаних з підключеннями і протоколами. Програма автоматично визначить оптимальні параметри для вас, але можна самостійно налаштувати ступінь стиснення і колірну передачу.

Високий ступінь стиснення дозволить заощадити пропускну здатність мережі, необхідну для ефективного робочого столу і дорогоцінні ресурси процесора. При тестуванні з Vino і стандартними серверами VNC TigerVNC, відпрацював гідно, хоча підключення було недоступно, якщо пароль спочатку не було наведено.

Якщо порівнювати з іншими клієнтами VNC, то продукт працював швидше, ніж Vinagre і був практично нарівні з Remmina. Довготривалі проблеми оновлення в новій версії схоже відсутні - ніяких обрізаних вікон або перекручених фонових зображень під час випробування не було зафіксовано.

Що стосується часу відгуку, як курсор миші, так і натискання клавіатури працювали швидко і стабільно. Функція масштабування відсутнє, за винятком повноекранний режим, тому при використанні невеликих моніторів на локальній машині можуть відображатися смуги прокрутки.

Клієнт досить полнофункціонален і був спочатку призначений для системних адміністраторів, але навіть в цьому випадку деякі елементарні зручності були б дуже до речі. Погодьтеся, навіть досвідчений IT-інженер не завжди хоче вручну вводити IP-адресу для підключення.

Висновок: безліч різних опцій і високу швидкодію з одного боку і деякі недоробки інтерфейсу, і відсутність дружніх користувачеві аспектів, з іншого боку.

Vinagre

Vinagre

Хоча назва програми більше викликає смакові асоціації, даний переглядач віддаленого робочого столу можна знайти в стандартному меню Gnome, тому що утиліта фактично є складовою частиною робочого столу Gnome. При запуску інструменту відкривається звичайне вікно.

Панель праворуч відображає доступні сервера і закладки. Основна частина вікна призначена для підключення клієнта до сервера, відображення може здійснюватися в повноекранному режимі або за допомогою прокручуваних вікон з смугами прокрутки.

Якщо Ви відкриваєте кілька сеансів з різними серверами, віддалені екрани з'являться в кількох вкладках. Закладки працюють стабільно, але можуть призвести до плутанини, тому що їх складно відрізнити від виявлених серверів.

Як і інші протестовані клієнти VNC, продуктивність програми залежить від сервера і активованих функцій.

Vinagre тестувався в парі з сервером X11VNC і з Vino. Vino володіє графічною оболонкою і є VNC сервером, розробленим для простого обміну екранами між комп'ютерами. Ніяких проблем при підключенні до віддаленого екрану і при використанні параметрів сервера Vino, зокрема стиснення і глибини кольору, не спостерігалося.

Однією з цікавих проблем стала затримка поновлення курсора. Швидше за все, не варто пов'язувати цю проблему з підключенням, тому що все меню і графічні елементи відображалися практично миттєво. Тим не менш, це дуже незручна проблема, адже часто потрібно знати, де знаходиться курсор в будь-який момент часу.

При тестуванні не вдалося добитися нормальної роботи Armagetron через втрату управління з клавіатури після запуску гри, що унеможливило оцінку його можливостей. Це дуже серйозна неприємність, а інтерфейс програми є одним з найбільш дружніх.

Висновок: простий у використанні клієнт, працює непогано до тих пір, поки не втратите з уваги курсор.

Krdc

Krdc

Так як Vinagre тестувався в парі з сервером-компаньйоном, при тестуванні Krdc використовувалося стандартне оточення KDE, як на клієнтської, так на серверній стороні, а як сервер виступав Krfb сервер.

Незважаючи на те, що в продукті реалізовані аналогічні з іншими учасниками тестування протоколи VNC, дана комбінація виявилася гіршою за чуйності після TeamViewer. Krdc працював набагато краще зі стандартним VNC сервером і з X11VNC, ніж з Krfb.

При відмові від Krfb, клієнт Krdc працював зовсім непогано. При тестуванні в Armegatron час відгуку було на одному рівні з конкурентами. Чуйність і швидкість передачі кадрів були на висоті, навіть у випадках, коли Krdc відчував деякі проблеми з перекручуванням фонових зображень.

Для зміни опцій відображення доступна кнопка для перемикання повноекранного та масштабується режимів перегляду. Підтримуються вкладки для одночасного відображення декількох підключень, і є бічна панель праворуч, що відображає закладки, недавні підключення і виявлені в локальній мережі сервера.

Сам клієнт також включає велику кількість налаштувань, але параметрів настройки підключення не так багато - користувач може налаштувати високу, середню чи низьку швидкості підключення, а програма сама підбирає оптимальні настройки для кожного режиму. Це обмежує можливості і може дратувати користувачів.

Проте, робота з Krdc була позбавлена ​​будь-яких ускладнень. Клієнт підтримує протокол RDP, який використовується для віддаленого доступу до систем Windows. При додаванні плагіна NX рішення могло б бути ще більш корисним. Якщо Ви працюєте в KDE, і вам потрібен клієнт VNC для рідкісних випадків, немає переконливих причин для відмови від Krdc.

Висновок: в парі з Krfb фіксується низька продуктивність, але клієнтська сторона при цьому відрізняється високою ефективністю.

NoMachine NX Client

NoMachine NX Client

NoMachine прагне повернути колишню велич, але серйозне нагромадження можливостей не враховує найголовніший аспект-взаємодія сервера і клієнта. Підхід додатки відрізняється від інших стандартних переглядачів VNC.

Протокол NX працює по SSH. Цей захід додає безпеку та інші переваги, які не властиві протоколу VNC. Продукт використовує інтелектуальні методи шифрування і стиснення даних, оптимізовано використовує кеш для економії пропускної здатності мережі. Якщо Ви хочете зберегти смугу пропускання, можна піти на інші хитрощі, наприклад, використовувати аудіо-потік хост-машини для передачі.

Перевага використання SSH полягає в тому, що, якщо Ви використовуєте обліковий запис на цільовій машині, можна просто авторизуватися і почати нову. Захопити вже запущений екран є важким завданням, хоча NoMachine може справлятися з нею за допомогою стандартного підключення VNC шляхом запуску паралельного сеансу (так званої Shadow сесії).

Сесії Shadow працюють стабільно і, в залежності від налаштувань, віддалена машина може автоматично підтвердити підключення. Як правило, в цьому випадку підключення працює повільніше, ніж при поділі на потоки власного сеансу.

Також, як і VNC, NoMachine також підтримує RPC для машин Windows з аналогічним інтерфейсом, що дозволяє використовувати програму в якості основного інструменту віддаленого доступу. Хоча клієнтське ПЗ дозволяє налаштовувати підключення і зберігати налаштування, воно сподобається не всім користувачам.

NoMachine не підтримує перегляд в окремих вкладках і несколькодругіх зручних функцій, і Вам доведеться налаштовувати сеанси в різних запускаються під час сесій додатках. Але всі ці недоліки втрачають силу, коли Ви бачите програму в дії.

NX на протоколі NX дає найкращу продуктивність, а повна кроссплатформенность з підтримкою Mac і Windows робить клієнт відмінним вибором, незважаючи на деякі обмеження безкоштовної версії.

Висновок: підключення NX дозволяють відтворювати звук і дозволяють швидко працювати навіть з вимогливими додатками

остаточний висновок

Опустивши реальні проблеми деяких клієнтів, зауважимо, що існує ціле протиборство ідеологій програм віддаленого доступу для Linux. Треба визнати, що NoMachine, незважаючи на відмову від стандартних технологій VNC чудово справляється зі своїм завданням.

При тестуванні, гра на графічній платформі OpenGL працювала спритно, і в неї можна було комфортно грати. NoMachine може бути досить складний в налаштуванні, зате в роботі він проявив себе краще за більшість конкурентів. Протокол NX ще можна вдосконалювати, але клієнтське ПЗ має широкі можливості.

Утіліта Krdc з стандартного набору KDE відпрацювала теж добре, незважаючі на катастрофічні результати при тестуванні з сервером-компаньйон. Можливо, для багатьох Користувачів Krdc це буде серйозною проблемою.Більше, Аджея за замовчуванню смороду могут використовуват Цю ​​пару разом, розчарувавшісь в продуктівності. Якщо Ви працюєте з робочими столами KDE і потребуєте простому клієнта VNC, ймовірно вам варто підшукати інший варіант.

TeamViewer був серйозно покращено за останні роки. Він став швидким, чуйним і простим у використанні. Додаткові можливості, а саме IP-телефонія і чат роблять програму відмінним вибором для користувачів, яким важливо комунікативну взаємодію з віддаленими користувачами. Програма має закритий вихідний код і не поставляється з системою, що може розчарувати ряд користувачів.

Remmina показав зразкову продуктивність - тільки TigerVNC спрацював швидше, але це ще не всі переваги програми. Remmina продемонстрував кращі показники чуйності серед всіх клієнтів. Таким чином, при використанні рішення Ви зможете взаємодіяти з віддаленою машиною як з комп'ютером в локальній мережі.

Більш того, клієнт має кращий набір функціональних можливостей, а також продуманий і дружній інтерфейс. Хоча підтримується поділ на кілька вікон, елементи управління завжди залишаються доступні.

Remmina підтримує протокол NX, відмінно справляється з виявленням серверів і збереженням підключень і в кінцевому підсумку стає лідером тестування програм віддаленого доступу для Linux.

за матеріалами Techradar

Знайшли друкарська помилку? Віділіть и натісніть Ctrl + Enter

7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети в Linux

Контроль над віддаленим комп'ютером може розглядатися як акт агресії, але іноді він просто необхідний.

Відомі випадки, коли користувачі використовують віддалені сесії для тієї самої машини (звучить незвично, але має місце бути для організації роботи з декількома робочими столами). Більшість користувачів не знають, коли саме їм знадобиться дана функціональність.

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети.

Портал Techradar протестував систему VNC і її функції в багатьох клієнтів. Проте, існують інші протоколи та види доступу до віддаленого робочого столу. Зростаюча популярність подібних клієнтів полягає в підтримці декількох протоколів передачі, тому незалежно від типу використовуваного сервера і цільової машини, Ви знайдете відповідне рішення.

Дослідники дотримувалися принципу справедливої ​​оцінки різних протоколів. Наприклад, NoMachine NX підтримує підключення VNC, але він перевірявся в зв'язці з власним сервером NX, що цілком розумно.

Клієнт TightVNC не пройшло перевірку, тому що він дуже схожий з реалізацією TigerVNC. Обидва продукти мають однакову кодову базу, але TigerVNC має кілька додаткових функцій.

Як проходило тестування

Ключовим елементом ефективного клієнта віддаленого робочого столу є швидкий відгук на виконувані операції. Ідеальний інтерфейс не буде такий хороший, якщо вам потрібно чекати по дві хвилини через кожної реєстрації натискання клавіш.

При тестуванні перевірялася здатність віддалено відтворювати гру Armegatron. У цій невимоглива грі на OpenGL на оновлення екрану потрібні частки секунд часу. Результати можуть бути дещо суб'єктивні, але даний спосіб виявився дуже дієвим при демонстрації чуйності клієнтів.

Клієнти були протестовані спільно з локальним комп'ютером з 4-х ядерним процесором і 16 гігабайтами пам'яті в гигабитной локальної мережі під Ubuntu 14.04.3. Як сервери використовувався сервер X11 VNC і офіційний сервер NX для клієнтів NX. Функціональність на базі протоколу RDP підтримується деякими продуктами, але на практиці не була протестована.

Самі клієнти працювали на віртуальній машині з 2-х ядерним процесом Core i7, 4 Гб ОЗУ і Fedora 23.

RealVNC Viewer

RealVNC Viewer

RealVNC - це автономна програма для підключення до комп'ютерів по протоколу VNC. Після завантаження, користувач повинен відкрити термінал, перейти в директорію з програмою і задати права доступу chmod 700 для запуску програми.

Це батьківська програма для TigerVNC, але містить меншу кількість опції. Проте, додаток вміє автоматично визначати VNC сервера, спрощуючи і прискорюючи підключення. Виберіть "Опції", і Ви зможете змінювати розмір вікна, адаптуючи його під ваш монітор, працювати в повноекранному режимі і перевизначати автоматичні параметри стиснення для примусового відображення більш 256 кольорів.

Підключення виконується швидко і просто, але продуктивність відстає від інших переглядачів VNC в даному тесті. Фіксувалися істотні уповільнення при роботі з робочим столом і при запуску Armegatron, які оцінювалися приблизно в півсекунди.

Технології матричного растрирования або дізерінга утруднювали роботу, коли відбувалися глюки, під час тестування це спостерігалося кілька разів. Аналогічні проблеми спостерігалися і з копіями RealVNC, які включають меншу кількість опцій. TigerVNC є окремою гілкою розвитку кодової бази VNC, тому містить ділянки коду з RealVNC і TightVNC, хоча процес розробки останніх триває.

Таким чином, RealVNC нагадує менш ефективну версію TigerVNC і спрацював в тестах не кращим чином. Можливо підтримка передачі аудіо потоку поліпшила б думка про продукт. Як би там не було, в разі непередбачених обставин, портативний автономний клієнт буде відмінним варіантом.

Висновок: далеко не найшвидший клієнт, але підійде для випадків екстреного доступу.

Remmina

Remmina

Remmina не є офіційним Gnome-клієнтом, але виразно зовні дуже нагадує робочий стіл Gnome зі стилями GTK. Добре опрацьовані шаблони працюють відмінно як на невеликому ноутбуці, так і на гігантському моніторі.

Мінімалістичний головний екран містить панель інструментів і список доступних підключень. Після підключення, відкривається нове вікно з відображенням віддаленого робочого столу. Кілька підключень можна контролювати за допомогою іменованих вкладок.

Корисні елементи управління панелі залишаються видимими протягом усього підключення, дозволяючи дуже швидко масштабувати вікно, щоб заповнити обсяг пам'яті, доступний монітора, перейти в повноекранний режим перегляду або навіть окремо змінювати горизонтальну або вертикальну шкали вікна.

На відміну від деяких клієнтів, Ви не отримаєте занадто детальний контроль над параметрами протоколу, наприклад, над стисненням, але Ви все ще можете вибирати колірні режими і перемикатися між чотирма рівнями якості, що є розумним способом управління пропускною спроможністю мережі і використанням ресурсів ЦПУ. Управління підключеннями і додавання підключень в закладки здійснюються інтуїтивно, хоча функція автоматичного виявлення відсутня.

З точки зору чуйності, Remmina вразила високою продуктивністю під час тестування в грі Armegatron - складно було відрізнити роботу гри на віддаленому комп'ютері від локальної машини.

У Remmina Вам не доступні чат або функція передачі файлів для основних VNC підключень, але дана функціональність є для RDP посилань, які також підтримуються клієнтом спільно з NX (NoMachine NX і Free NX), XDMCP і SSH, що робить Remmina універсальним клієнтом з підтримкою широкого набору протоколів.

Зверніть увагу, що вам доведеться завантажити і встановити додаткові протоколи, включаючи VNC за допомогою плагінів.

Висновок: відмінні функції, відмінна продуктивність, неясно, що можна поліпшити.

TeamViewer

TeamViewer

TeamViewer є дуже відомим ім'ям, і рішення дуже популярно серед корпоративних користувачів. Linux-версія додатка вийшла з бета-стадії порівняно недавно, на сайті пропонуються пакети deb і rpm, але будьте обережні - фактично це програма для Windows з обгорткою у вигляді Wine.

Першою перевагою, а може в деяких випадках і недоліком є ​​використання пропріетраного протоколу, який організовує підключення до клієнта через керуючий центральний сервер.

Інша перевага, пов'язане з великою кількістю доступних клієнтів, полягає в тому, що користувач може переглядати віддалену систему практично звідусіль, навіть на заблокованих системах, в яких недоступно SSH підключення або навіть на машинах з активними корпоративними фаєрвол. Рішення підтримує Windows і Mac, а значить є простим способом управління машинами на різних ОС.

Команда TeamViewer серйозно попрацювала над поліпшенням продуктивності, а остання версія обіцяє збільшити швидкість роботи в 15 разів у порівнянні з попередніми версіями. Armagetron працював також плавно, як і в випадку з Remmina, радуючи пристойною якістю графіки під час локального підключення.

Є додаткові переваги використання пропрієтарного протоколу. TeamViewer може працювати з аудіо-потоком, включає чат, функцію передачі даних і навіть сервіс IP-телефонії.

З'єднання управляються роздачею PIN-коду на одній машині і введення цього коду на іншій машині, що не є безпечною мірою, але Ви завжди зможете створити обліковий запис і налаштувати неконтрольований доступ. Безкоштовна версія доступна для некомерційного використання, нагадування про це з'являється при завершенні сеансу.

За останні кілька років TeamViewer розвинувся в привабливу альтернативу традиційним підключенням VNC, особливо якщо Вам потрібна кроссплатформенность.

Висновок: TeamViewer став повноцінним потужним продуктом, який є прекрасною альтернативою традиційним сервісів, незважаючи на те, що програма не сильно вітається шанувальниками відкритого ПЗ.

TigerVNC

TigerVNC

Як тільки Ви запустите TigerVNC , Ви отримаєте гарне уявлення про те, хто створив цей продукт і чому. Невеликий спливає запит пропонує вибрати сервер, до якого потрібно підключитися - немає ніяких закладок або списків підключених серверів, тому Вам потрібно знати цільової IP-адреса.

Хоча, якщо Ви зайдете на вкладку параметри, то знайдете велику кількість налаштувань, пов'язаних з підключеннями і протоколами. Програма автоматично визначить оптимальні параметри для вас, але можна самостійно налаштувати ступінь стиснення і колірну передачу.

Високий ступінь стиснення дозволить заощадити пропускну здатність мережі, необхідну для ефективного робочого столу і дорогоцінні ресурси процесора. При тестуванні з Vino і стандартними серверами VNC TigerVNC, відпрацював гідно, хоча підключення було недоступно, якщо пароль спочатку не було наведено.

Якщо порівнювати з іншими клієнтами VNC, то продукт працював швидше, ніж Vinagre і був практично нарівні з Remmina. Довготривалі проблеми оновлення в новій версії схоже відсутні - ніяких обрізаних вікон або перекручених фонових зображень під час випробування не було зафіксовано.

Що стосується часу відгуку, як курсор миші, так і натискання клавіатури працювали швидко і стабільно. Функція масштабування відсутнє, за винятком повноекранний режим, тому при використанні невеликих моніторів на локальній машині можуть відображатися смуги прокрутки.

Клієнт досить полнофункціонален і був спочатку призначений для системних адміністраторів, але навіть в цьому випадку деякі елементарні зручності були б дуже до речі. Погодьтеся, навіть досвідчений IT-інженер не завжди хоче вручну вводити IP-адресу для підключення.

Висновок: безліч різних опцій і високу швидкодію з одного боку і деякі недоробки інтерфейсу, і відсутність дружніх користувачеві аспектів, з іншого боку.

Vinagre

Vinagre

Хоча назва програми більше викликає смакові асоціації, даний переглядач віддаленого робочого столу можна знайти в стандартному меню Gnome, тому що утиліта фактично є складовою частиною робочого столу Gnome. При запуску інструменту відкривається звичайне вікно.

Панель праворуч відображає доступні сервера і закладки. Основна частина вікна призначена для підключення клієнта до сервера, відображення може здійснюватися в повноекранному режимі або за допомогою прокручуваних вікон з смугами прокрутки.

Якщо Ви відкриваєте кілька сеансів з різними серверами, віддалені екрани з'являться в кількох вкладках. Закладки працюють стабільно, але можуть призвести до плутанини, тому що їх складно відрізнити від виявлених серверів.

Як і інші протестовані клієнти VNC, продуктивність програми залежить від сервера і активованих функцій.

Vinagre тестувався в парі з сервером X11VNC і з Vino. Vino володіє графічною оболонкою і є VNC сервером, розробленим для простого обміну екранами між комп'ютерами. Ніяких проблем при підключенні до віддаленого екрану і при використанні параметрів сервера Vino, зокрема стиснення і глибини кольору, не спостерігалося.

Однією з цікавих проблем стала затримка поновлення курсора. Швидше за все, не варто пов'язувати цю проблему з підключенням, тому що все меню і графічні елементи відображалися практично миттєво. Тим не менш, це дуже незручна проблема, адже часто потрібно знати, де знаходиться курсор в будь-який момент часу.

При тестуванні не вдалося добитися нормальної роботи Armagetron через втрату управління з клавіатури після запуску гри, що унеможливило оцінку його можливостей. Це дуже серйозна неприємність, а інтерфейс програми є одним з найбільш дружніх.

Висновок: простий у використанні клієнт, працює непогано до тих пір, поки не втратите з уваги курсор.

Krdc

Krdc

Так як Vinagre тестувався в парі з сервером-компаньйоном, при тестуванні Krdc використовувалося стандартне оточення KDE, як на клієнтської, так на серверній стороні, а як сервер виступав Krfb сервер.

Незважаючи на те, що в продукті реалізовані аналогічні з іншими учасниками тестування протоколи VNC, дана комбінація виявилася гіршою за чуйності після TeamViewer. Krdc працював набагато краще зі стандартним VNC сервером і з X11VNC, ніж з Krfb.

При відмові від Krfb, клієнт Krdc працював зовсім непогано. При тестуванні в Armegatron час відгуку було на одному рівні з конкурентами. Чуйність і швидкість передачі кадрів були на висоті, навіть у випадках, коли Krdc відчував деякі проблеми з перекручуванням фонових зображень.

Для зміни опцій відображення доступна кнопка для перемикання повноекранного та масштабується режимів перегляду. Підтримуються вкладки для одночасного відображення декількох підключень, і є бічна панель праворуч, що відображає закладки, недавні підключення і виявлені в локальній мережі сервера.

Сам клієнт також включає велику кількість налаштувань, але параметрів настройки підключення не так багато - користувач може налаштувати високу, середню чи низьку швидкості підключення, а програма сама підбирає оптимальні настройки для кожного режиму. Це обмежує можливості і може дратувати користувачів.

Проте, робота з Krdc була позбавлена ​​будь-яких ускладнень. Клієнт підтримує протокол RDP, який використовується для віддаленого доступу до систем Windows. При додаванні плагіна NX рішення могло б бути ще більш корисним. Якщо Ви працюєте в KDE, і вам потрібен клієнт VNC для рідкісних випадків, немає переконливих причин для відмови від Krdc.

Висновок: в парі з Krfb фіксується низька продуктивність, але клієнтська сторона при цьому відрізняється високою ефективністю.

NoMachine NX Client

NoMachine NX Client

NoMachine прагне повернути колишню велич, але серйозне нагромадження можливостей не враховує найголовніший аспект-взаємодія сервера і клієнта. Підхід додатки відрізняється від інших стандартних переглядачів VNC.

Протокол NX працює по SSH. Цей захід додає безпеку та інші переваги, які не властиві протоколу VNC. Продукт використовує інтелектуальні методи шифрування і стиснення даних, оптимізовано використовує кеш для економії пропускної здатності мережі. Якщо Ви хочете зберегти смугу пропускання, можна піти на інші хитрощі, наприклад, використовувати аудіо-потік хост-машини для передачі.

Перевага використання SSH полягає в тому, що, якщо Ви використовуєте обліковий запис на цільовій машині, можна просто авторизуватися і почати нову. Захопити вже запущений екран є важким завданням, хоча NoMachine може справлятися з нею за допомогою стандартного підключення VNC шляхом запуску паралельного сеансу (так званої Shadow сесії).

Сесії Shadow працюють стабільно і, в залежності від налаштувань, віддалена машина може автоматично підтвердити підключення. Як правило, в цьому випадку підключення працює повільніше, ніж при поділі на потоки власного сеансу.

Також, як і VNC, NoMachine також підтримує RPC для машин Windows з аналогічним інтерфейсом, що дозволяє використовувати програму в якості основного інструменту віддаленого доступу. Хоча клієнтське ПЗ дозволяє налаштовувати підключення і зберігати налаштування, воно сподобається не всім користувачам.

NoMachine не підтримує перегляд в окремих вкладках і несколькодругіх зручних функцій, і Вам доведеться налаштовувати сеанси в різних запускаються під час сесій додатках. Але всі ці недоліки втрачають силу, коли Ви бачите програму в дії.

NX на протоколі NX дає найкращу продуктивність, а повна кроссплатформенность з підтримкою Mac і Windows робить клієнт відмінним вибором, незважаючи на деякі обмеження безкоштовної версії.

Висновок: підключення NX дозволяють відтворювати звук і дозволяють швидко працювати навіть з вимогливими додатками

остаточний висновок

Опустивши реальні проблеми деяких клієнтів, зауважимо, що існує ціле протиборство ідеологій програм віддаленого доступу для Linux. Треба визнати, що NoMachine, незважаючи на відмову від стандартних технологій VNC чудово справляється зі своїм завданням.

При тестуванні, гра на графічній платформі OpenGL працювала спритно, і в неї можна було комфортно грати. NoMachine може бути досить складний в налаштуванні, зате в роботі він проявив себе краще за більшість конкурентів. Протокол NX ще можна вдосконалювати, але клієнтське ПЗ має широкі можливості.

Утиліта Krdc з стандартного набору KDE відпрацювала теж добре, незважаючи на катастрофічні результати при тестуванні з сервером-компаньйоном. Можливо, для багатьох користувачів Krdc це буде серйозною проблемою, адже за замовчуванням вони можуть використовувати цю пару разом, розчарувавшись в продуктивності. Якщо Ви працюєте з робочими столами KDE і потребуєте простому клієнта VNC, ймовірно вам варто підшукати інший варіант.

TeamViewer був серйозно покращено за останні роки. Він став швидким, чуйним і простим у використанні. Додаткові можливості, а саме IP-телефонія і чат роблять програму відмінним вибором для користувачів, яким важливо комунікативну взаємодію з віддаленими користувачами. Програма має закритий вихідний код і не поставляється з системою, що може розчарувати ряд користувачів.

Remmina показав зразкову продуктивність - тільки TigerVNC спрацював швидше, але це ще не всі переваги програми. Remmina продемонстрував кращі показники чуйності серед всіх клієнтів. Таким чином, при використанні рішення Ви зможете взаємодіяти з віддаленою машиною як з комп'ютером в локальній мережі.

Більш того, клієнт має кращий набір функціональних можливостей, а також продуманий і дружній інтерфейс. Хоча підтримується поділ на кілька вікон, елементи управління завжди залишаються доступні.

Remmina підтримує протокол NX, відмінно справляється з виявленням серверів і збереженням підключень і в кінцевому підсумку стає лідером тестування програм віддаленого доступу для Linux.

за матеріалами Techradar

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

7 кращих клієнтів віддаленого доступу в Linux

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети в Linux

Контроль над віддаленим комп'ютером може розглядатися як акт агресії, але іноді він просто необхідний.

Відомі випадки, коли користувачі використовують віддалені сесії для тієї самої машини (звучить незвично, але має місце бути для організації роботи з декількома робочими столами). Більшість користувачів не знають, коли саме їм знадобиться дана функціональність.

Досвідчені користувачі Unix-систем часто говорять про SSH і командному рядку, як про інструменти отримання доступу до графічного робочого столу, але існують окремі додатки для цієї мети.

Портал Techradar протестував систему VNC і її функції в багатьох клієнтів. Проте, існують інші протоколи та види доступу до віддаленого робочого столу. Зростаюча популярність подібних клієнтів полягає в підтримці декількох протоколів передачі, тому незалежно від типу використовуваного сервера і цільової машини, Ви знайдете відповідне рішення.

Дослідники дотримувалися принципу справедливої ​​оцінки різних протоколів. Наприклад, NoMachine NX підтримує підключення VNC, але він перевірявся в зв'язці з власним сервером NX, що цілком розумно.

Клієнт TightVNC не пройшло перевірку, тому що він дуже схожий з реалізацією TigerVNC. Обидва продукти мають однакову кодову базу, але TigerVNC має кілька додаткових функцій.

Як проходило тестування

Ключовим елементом ефективного клієнта віддаленого робочого столу є швидкий відгук на виконувані операції. Ідеальний інтерфейс не буде такий хороший, якщо вам потрібно чекати по дві хвилини через кожної реєстрації натискання клавіш.

При тестуванні перевірялася здатність віддалено відтворювати гру Armegatron. У цій невимоглива грі на OpenGL на оновлення екрану потрібні частки секунд часу. Результати можуть бути дещо суб'єктивні, але даний спосіб виявився дуже дієвим при демонстрації чуйності клієнтів.

Клієнти були протестовані спільно з локальним комп'ютером з 4-х ядерним процесором і 16 гігабайтами пам'яті в гигабитной локальної мережі під Ubuntu 14.04.3. Як сервери використовувався сервер X11 VNC і офіційний сервер NX для клієнтів NX. Функціональність на базі протоколу RDP підтримується деякими продуктами, але на практиці не була протестована.

Самі клієнти працювали на віртуальній машині з 2-х ядерним процесом Core i7, 4 Гб ОЗУ і Fedora 23.

RealVNC Viewer

RealVNC Viewer

RealVNC - це автономна програма для підключення до комп'ютерів по протоколу VNC. Після завантаження, користувач повинен відкрити термінал, перейти в директорію з програмою і задати права доступу chmod 700 для запуску програми.

Це батьківська програма для TigerVNC, але містить меншу кількість опції. Проте, додаток вміє автоматично визначати VNC сервера, спрощуючи і прискорюючи підключення. Виберіть "Опції", і Ви зможете змінювати розмір вікна, адаптуючи його під ваш монітор, працювати в повноекранному режимі і перевизначати автоматичні параметри стиснення для примусового відображення більш 256 кольорів.

Підключення виконується швидко і просто, але продуктивність відстає від інших переглядачів VNC в даному тесті. Фіксувалися істотні уповільнення при роботі з робочим столом і при запуску Armegatron, які оцінювалися приблизно в півсекунди.

Технології матричного растрирования або дізерінга утруднювали роботу, коли відбувалися глюки, під час тестування це спостерігалося кілька разів. Аналогічні проблеми спостерігалися і з копіями RealVNC, які включають меншу кількість опцій. TigerVNC є окремою гілкою розвитку кодової бази VNC, тому містить ділянки коду з RealVNC і TightVNC, хоча процес розробки останніх триває.

Таким чином, RealVNC нагадує менш ефективну версію TigerVNC і спрацював в тестах не кращим чином. Можливо підтримка передачі аудіо потоку поліпшила б думка про продукт. Як би там не було, в разі непередбачених обставин, портативний автономний клієнт буде відмінним варіантом.

Висновок: далеко не найшвидший клієнт, але підійде для випадків екстреного доступу.

Remmina

Remmina

Remmina не є офіційним Gnome-клієнтом, але виразно зовні дуже нагадує робочий стіл Gnome зі стилями GTK. Добре опрацьовані шаблони працюють відмінно як на невеликому ноутбуці, так і на гігантському моніторі.

Мінімалістичний головний екран містить панель інструментів і список доступних підключень. Після підключення, відкривається нове вікно з відображенням віддаленого робочого столу. Кілька підключень можна контролювати за допомогою іменованих вкладок.

Корисні елементи управління панелі залишаються видимими протягом усього підключення, дозволяючи дуже швидко масштабувати вікно, щоб заповнити обсяг пам'яті, доступний монітора, перейти в повноекранний режим перегляду або навіть окремо змінювати горизонтальну або вертикальну шкали вікна.

На відміну від деяких клієнтів, Ви не отримаєте занадто детальний контроль над параметрами протоколу, наприклад, над стисненням, але Ви все ще можете вибирати колірні режими і перемикатися між чотирма рівнями якості, що є розумним способом управління пропускною спроможністю мережі і використанням ресурсів ЦПУ. Управління підключеннями і додавання підключень в закладки здійснюються інтуїтивно, хоча функція автоматичного виявлення відсутня.

З точки зору чуйності, Remmina вразила високою продуктивністю під час тестування в грі Armegatron - складно було відрізнити роботу гри на віддаленому комп'ютері від локальної машини.

У Remmina Вам не доступні чат або функція передачі файлів для основних VNC підключень, але дана функціональність є для RDP посилань, які також підтримуються клієнтом спільно з NX (NoMachine NX і Free NX), XDMCP і SSH, що робить Remmina універсальним клієнтом з підтримкою широкого набору протоколів.

Зверніть увагу, що вам доведеться завантажити і встановити додаткові протоколи, включаючи VNC за допомогою плагінів.

Висновок: відмінні функції, відмінна продуктивність, неясно, що можна поліпшити.

TeamViewer

TeamViewer

TeamViewer є дуже відомим ім'ям, і рішення дуже популярно серед корпоративних користувачів. Linux-версія додатка вийшла з бета-стадії порівняно недавно, на сайті пропонуються пакети deb і rpm, але будьте обережні - фактично це програма для Windows з обгорткою у вигляді Wine.

Першою перевагою, а може в деяких випадках і недоліком є ​​використання пропріетраного протоколу, який організовує підключення до клієнта через керуючий центральний сервер.

Інша перевага, пов'язане з великою кількістю доступних клієнтів, полягає в тому, що користувач може переглядати віддалену систему практично звідусіль, навіть на заблокованих системах, в яких недоступно SSH підключення або навіть на машинах з активними корпоративними фаєрвол. Рішення підтримує Windows і Mac, а значить є простим способом управління машинами на різних ОС.

Команда TeamViewer серйозно попрацювала над поліпшенням продуктивності, а остання версія обіцяє збільшити швидкість роботи в 15 разів у порівнянні з попередніми версіями. Armagetron працював також плавно, як і в випадку з Remmina, радуючи пристойною якістю графіки під час локального підключення.

Є додаткові переваги використання пропрієтарного протоколу. TeamViewer може працювати з аудіо-потоком, включає чат, функцію передачі даних і навіть сервіс IP-телефонії.

З'єднання управляються роздачею PIN-коду на одній машині і введення цього коду на іншій машині, що не є безпечною мірою, але Ви завжди зможете створити обліковий запис і налаштувати неконтрольований доступ. Безкоштовна версія доступна для некомерційного використання, нагадування про це з'являється при завершенні сеансу.

За останні кілька років TeamViewer розвинувся в привабливу альтернативу традиційним підключенням VNC, особливо якщо Вам потрібна кроссплатформенность.

Висновок: TeamViewer став повноцінним потужним продуктом, який є прекрасною альтернативою традиційним сервісів, незважаючи на те, що програма не сильно вітається шанувальниками відкритого ПЗ.

TigerVNC

TigerVNC

Як тільки Ви запустите TigerVNC , Ви отримаєте гарне уявлення про те, хто створив цей продукт і чому. Невеликий спливає запит пропонує вибрати сервер, до якого потрібно підключитися - немає ніяких закладок або списків підключених серверів, тому Вам потрібно знати цільової IP-адреса.

Хоча, якщо Ви зайдете на вкладку параметри, то знайдете велику кількість налаштувань, пов'язаних з підключеннями і протоколами. Програма автоматично визначить оптимальні параметри для вас, але можна самостійно налаштувати ступінь стиснення і колірну передачу.

Високий ступінь стиснення дозволить заощадити пропускну здатність мережі, необхідну для ефективного робочого столу і дорогоцінні ресурси процесора. При тестуванні з Vino і стандартними серверами VNC TigerVNC, відпрацював гідно, хоча підключення було недоступно, якщо пароль спочатку не було наведено.

Якщо порівнювати з іншими клієнтами VNC, то продукт працював швидше, ніж Vinagre і був практично нарівні з Remmina. Довготривалі проблеми оновлення в новій версії схоже відсутні - ніяких обрізаних вікон або перекручених фонових зображень під час випробування не було зафіксовано.

Що стосується часу відгуку, як курсор миші, так і натискання клавіатури працювали швидко і стабільно. Функція масштабування відсутнє, за винятком повноекранний режим, тому при використанні невеликих моніторів на локальній машині можуть відображатися смуги прокрутки.

Клієнт досить полнофункціонален і був спочатку призначений для системних адміністраторів, але навіть в цьому випадку деякі елементарні зручності були б дуже до речі. Погодьтеся, навіть досвідчений IT-інженер не завжди хоче вручну вводити IP-адресу для підключення.

Висновок: безліч різних опцій і високу швидкодію з одного боку і деякі недоробки інтерфейсу, і відсутність дружніх користувачеві аспектів, з іншого боку.

Vinagre

Vinagre

Хоча назва програми більше викликає смакові асоціації, даний переглядач віддаленого робочого столу можна знайти в стандартному меню Gnome, тому що утиліта фактично є складовою частиною робочого столу Gnome. При запуску інструменту відкривається звичайне вікно.

Панель праворуч відображає доступні сервера і закладки. Основна частина вікна призначена для підключення клієнта до сервера, відображення може здійснюватися в повноекранному режимі або за допомогою прокручуваних вікон з смугами прокрутки.

Якщо Ви відкриваєте кілька сеансів з різними серверами, віддалені екрани з'являться в кількох вкладках. Закладки працюють стабільно, але можуть призвести до плутанини, тому що їх складно відрізнити від виявлених серверів.

Як і інші протестовані клієнти VNC, продуктивність програми залежить від сервера і активованих функцій.

Vinagre тестувався в парі з сервером X11VNC і з Vino. Vino володіє графічною оболонкою і є VNC сервером, розробленим для простого обміну екранами між комп'ютерами. Ніяких проблем при підключенні до віддаленого екрану і при використанні параметрів сервера Vino, зокрема стиснення і глибини кольору, не спостерігалося.

Однією з цікавих проблем стала затримка поновлення курсора. Швидше за все, не варто пов'язувати цю проблему з підключенням, тому що все меню і графічні елементи відображалися практично миттєво. Тим не менш, це дуже незручна проблема, адже часто потрібно знати, де знаходиться курсор в будь-який момент часу.

При тестуванні не вдалося добитися нормальної роботи Armagetron через втрату управління з клавіатури після запуску гри, що унеможливило оцінку його можливостей. Це дуже серйозна неприємність, а інтерфейс програми є одним з найбільш дружніх.

Висновок: простий у використанні клієнт, працює непогано до тих пір, поки не втратите з уваги курсор.

Krdc

Krdc

Так як Vinagre тестувався в парі з сервером-компаньйоном, при тестуванні Krdc використовувалося стандартне оточення KDE, як на клієнтської, так на серверній стороні, а як сервер виступав Krfb сервер.

Незважаючи на те, що в продукті реалізовані аналогічні з іншими учасниками тестування протоколи VNC, дана комбінація виявилася гіршою за чуйності після TeamViewer. Krdc працював набагато краще зі стандартним VNC сервером і з X11VNC, ніж з Krfb.

При відмові від Krfb, клієнт Krdc працював зовсім непогано. При тестуванні в Armegatron час відгуку було на одному рівні з конкурентами. Чуйність і швидкість передачі кадрів були на висоті, навіть у випадках, коли Krdc відчував деякі проблеми з перекручуванням фонових зображень.

Для зміни опцій відображення доступна кнопка для перемикання повноекранного та масштабується режимів перегляду. Підтримуються вкладки для одночасного відображення декількох підключень, і є бічна панель праворуч, що відображає закладки, недавні підключення і виявлені в локальній мережі сервера.

Сам клієнт також включає велику кількість налаштувань, але параметрів настройки підключення не так багато - користувач може налаштувати високу, середню чи низьку швидкості підключення, а програма сама підбирає оптимальні настройки для кожного режиму. Це обмежує можливості і може дратувати користувачів.

Проте, робота з Krdc була позбавлена ​​будь-яких ускладнень. Клієнт підтримує протокол RDP, який використовується для віддаленого доступу до систем Windows. При додаванні плагіна NX рішення могло б бути ще більш корисним. Якщо Ви працюєте в KDE, і вам потрібен клієнт VNC для рідкісних випадків, немає переконливих причин для відмови від Krdc.

Висновок: в парі з Krfb фіксується низька продуктивність, але клієнтська сторона при цьому відрізняється високою ефективністю.

NoMachine NX Client

NoMachine NX Client

NoMachine прагне повернути колишню велич, але серйозне нагромадження можливостей не враховує найголовніший аспект-взаємодія сервера і клієнта. Підхід додатки відрізняється від інших стандартних переглядачів VNC.

Протокол NX працює по SSH. Цей захід додає безпеку та інші переваги, які не властиві протоколу VNC. Продукт використовує інтелектуальні методи шифрування і стиснення даних, оптимізовано використовує кеш для економії пропускної здатності мережі. Якщо Ви хочете зберегти смугу пропускання, можна піти на інші хитрощі, наприклад, використовувати аудіо-потік хост-машини для передачі.

Перевага використання SSH полягає в тому, що, якщо Ви використовуєте обліковий запис на цільовій машині, можна просто авторизуватися і почати нову. Захопити вже запущений екран є важким завданням, хоча NoMachine може справлятися з нею за допомогою стандартного підключення VNC шляхом запуску паралельного сеансу (так званої Shadow сесії).

Сесії Shadow працюють стабільно і, в залежності від налаштувань, віддалена машина може автоматично підтвердити підключення. Як правило, в цьому випадку підключення працює повільніше, ніж при поділі на потоки власного сеансу.

Також, як і VNC, NoMachine також підтримує RPC для машин Windows з аналогічним інтерфейсом, що дозволяє використовувати програму в якості основного інструменту віддаленого доступу. Хоча клієнтське ПЗ дозволяє налаштовувати підключення і зберігати налаштування, воно сподобається не всім користувачам.

NoMachine не підтримує перегляд в окремих вкладках і несколькодругіх зручних функцій, і Вам доведеться налаштовувати сеанси в різних запускаються під час сесій додатках. Але всі ці недоліки втрачають силу, коли Ви бачите програму в дії.

NX на протоколі NX дає найкращу продуктивність, а повна кроссплатформенность з підтримкою Mac і Windows робить клієнт відмінним вибором, незважаючи на деякі обмеження безкоштовної версії.

Висновок: підключення NX дозволяють відтворювати звук і дозволяють швидко працювати навіть з вимогливими додатками

остаточний висновок

Опустивши реальні проблеми деяких клієнтів, зауважимо, що існує ціле протиборство ідеологій програм віддаленого доступу для Linux. Треба визнати, що NoMachine, незважаючи на відмову від стандартних технологій VNC чудово справляється зі своїм завданням.

При тестуванні, гра на графічній платформі OpenGL працювала спритно, і в неї можна було комфортно грати. NoMachine може бути досить складний в налаштуванні, зате в роботі він проявив себе краще за більшість конкурентів. Протокол NX ще можна вдосконалювати, але клієнтське ПЗ має широкі можливості.

Утиліта Krdc з стандартного набору KDE відпрацювала теж добре, незважаючи на катастрофічні результати при тестуванні з сервером-компаньйоном. Можливо, для багатьох користувачів Krdc це буде серйозною проблемою, адже за замовчуванням вони можуть використовувати цю пару разом, розчарувавшись в продуктивності. Якщо Ви працюєте з робочими столами KDE і потребуєте простому клієнта VNC, ймовірно вам варто підшукати інший варіант.

TeamViewer був серйозно покращено за останні роки. Він став швидким, чуйним і простим у використанні. Додаткові можливості, а саме IP-телефонія і чат роблять програму відмінним вибором для користувачів, яким важливо комунікативну взаємодію з віддаленими користувачами. Програма має закритий вихідний код і не поставляється з системою, що може розчарувати ряд користувачів.

Remmina показав зразкову продуктивність - тільки TigerVNC спрацював швидше, але це ще не всі переваги програми. Remmina продемонстрував кращі показники чуйності серед всіх клієнтів. Таким чином, при використанні рішення Ви зможете взаємодіяти з віддаленою машиною як з комп'ютером в локальній мережі.

Більш того, клієнт має кращий набір функціональних можливостей, а також продуманий і дружній інтерфейс. Хоча підтримується поділ на кілька вікон, елементи управління завжди залишаються доступні.

Remmina підтримує протокол NX, відмінно справляється з виявленням серверів і збереженням підключень і в кінцевому підсумку стає лідером тестування програм віддаленого доступу для Linux.

за матеріалами Techradar

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + EnterНовости
  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью