<
 • Главная
Статьи

Оферта інтернет-магазину: навіщо потрібна і як скласти

 1. Що таке оферта і чим вона відрізняється від договору
 2. Як скласти оферту для інтернет-магазину
 3. 1. Продавець
 4. 2. Покупець
 5. 3. Товар / послуга
 6. 4. Умови покупки
 7. 5. Умови обміну та повернення, скарги
 8. 6. Збір і зберігання персональних даних
 9. 7. Зміна оферти
 10. Приклад оферти інтернет-магазину

за закону інтернет-магазин зобов'язаний укласти договір з кожним покупцем.

Не лякайтеся відразу: якщо ви докладно описали товар на сайті, а клієнт оформив замовлення, вважається, що договір ви уклали автоматично. Єдиний недолік цього варіанту - опис на сайті не допоможе, якщо із замовленням виникнуть проблеми і клієнт пред'явить вам претензії.

Приклад: за законом, покупець може повернути товар, куплений в інтернет-магазині, протягом 7 днів. Але якщо продавець про це не попередив, то термін збільшується до 3 місяців.

Тому важливі умови доставки, оплати, повернення та інші варто прописати в договорі. І ви будете спокійні, і покупці задоволені - вони будуть знати умови роботи заздалегідь і стануть сприймати вас як надійного продавця.

Підписувати договір з кожним клієнтом не потрібно. Досить створити оферту, яка позбавить вас від паперової тяганини.

Сьогодні ми розберемося, що таке оферта, чим вона відрізняється від звичайного договору, і спробуємо скласти просту і зрозумілу пропозицію для інтернет-магазину по рекомендаціям Главреда .

Що таке оферта і чим вона відрізняється від договору

Оферта - це різновид договору, який можна адресувати конкретному клієнтові або групі клієнтів ( визначення оферти у Цивільному кодексі України), а можна - відразу всім потенційним покупцям інтернет-магазину. Така оферта називається публічною ( визначення у Цивільному кодексі України ).

Іноді можна зустріти словосполучення «договір оферти». Це неграмотно. Договір - це угода сторін, а оферта - всього лише пропозиція укласти угоду на певних умовах.

Важливо, щоб умови були однаковими для всіх клієнтів. Якщо ви продаєте складний товар і пропонуєте індивідуальні умови роботи, публічна оферта не підійде.

Щоб оферта стала договором, клієнт повинен зробити акцепт - прийняти оферту. Для цього досить зробити будь-яка дія, яке ясно вкаже на згоду клієнта з умовами договору. Наприклад, видати чек про оплату ( ст. 438 ГК РФ і Правила дистанційної торгівлі ).

Ви можете самі визначити дію, яку повинен зробити клієнт, щоб прийняти оферту. Це може бути реєстрація на сайті, формування замовлення, оплата товару або підтвердження згоди з умовами оферти.

Як скласти оферту для інтернет-магазину

Можна запозичити текст оферти на сайті іншого інтернет-магазину, змінивши її під себе, або завантажити шаблон (в інтернеті багато варіантів, наприклад такий зразок ). Ваша оферта в результаті буде виглядати приблизно так: Можна запозичити текст оферти на сайті іншого інтернет-магазину, змінивши її під себе, або завантажити шаблон (в інтернеті багато варіантів, наприклад  такий зразок  )

Єдина проблема такого стандартного документа - покупцеві складно його сприймати. Юридичні формулювання, численні повторення ... Можна зробити простіше і зрозуміліше, при цьому документ не втратить юридичну силу. Якщо ви дбаєте про своїх клієнтів, спробуйте скласти оферту людською мовою. Далі розповімо, як це зробити.

Розберемося, що написати в оферті, а потім спробуємо скласти цей документ для відмінного інтернет-магазину. Будемо продавати, наприклад, брелоки-кролики:

За визначенням оферта повинна містити всі істотні умови договору. Конкретного списку таких умов немає, все залежить від вашого товару або послуги і того, що ви вважаєте істотними умовами.

Ми вибрали кілька умов, які знімають більшу частину питань клієнтів:

 • визначення продавця та покупця;
 • опис товару або послуги;
 • умови покупки: вартість, кількість, умови доставки, обміну і повернення, що підтверджують документи, політика конфіденційності;
 • умови оферти: акцепт і зміна оферти.

Перед тим, як додати умова, вивчіть вимоги ГК РФ (гл. 30) до такого виду договорів, Правила дистанційної торгівлі і Правила продажу окремих видів товарів . Якщо ваше умова вже прописано в законі, його не обов'язково повторювати, воно буде діяти за замовчуванням.

Тепер спробуємо скласти оферту для нашого вигаданого магазину в інфостіле. Детально читайте про нього в статті Главреда " Інфостіль в документах », А ми виділимо основну думку:

Детально читайте про нього в статті Главреда  Інфостіль в документах  », А ми виділимо основну думку:

Розкриємо істотні умови, про які ми сказали вище.

1. Продавець

В оферті потрібно вказати відомості про компанію: назва, ПІБ директора, реквізити банківського рахунку, контакти.

Щоб клієнти не втрачали час на читання громіздкого вступу, помістіть реквізити, ПІБ і контакти в нижній частині оферти, а на початку можна написати лише одне речення:

Магазин «Кролик» пропонує укласти договір на умовах оферти.

2. Покупець

Ви можете продавати товари або послуги всім, хто відгукнеться на оферту, або визначити свою цільову аудиторію більш конкретно. Наприклад, це можуть бути тільки фізичні особи.

Якщо можете визначити клієнтів досить коротко, то об'єднайте два пункти в одне речення. Наприклад, наш магазин продає брелоки тільки фізичним особам:

Магазин «Кролик» пропонує фізичним особам укласти договір на умовах оферти.

3. Товар / послуга

Клієнт повинен розуміти, що і в якій кількості отримає. Правила продажу окремих видів товарів підкажуть, які відомості ви зобов'язані вказати за законом. Якщо товар має особливості, вкажіть їх.

Можна послатися на каталог товарів або опис послуги на сайті і не перераховувати всі в оферті.

Ми так і зробимо:

Предмет договору: продаж товарів через сайт www.myshop.ru. Опис товарів є в розділі «Каталог».

4. Умови покупки

Перерахуйте все, що може викликати проблеми або нерозуміння з боку клієнта: ціну, способи оплати, умови доставки, обміну і повернення.
Не потрібно повторювати в оферті будь-які умови роботи, якщо ви вже розповіли про них на сайті. Наприклад, політика конфіденційності, умови доставки. Дайте клієнтові посилання на сторінку, де про це вже написано.

У нашому магазині ціни і способи оплати можна подивитися в каталозі, тому ми трохи доповнимо останнє речення:

Предмет договору: продаж товарів через сайт www.myshop.ru. Опис товарів, ціни і способи оплати доступні в розділі «Каталог».

Якщо ви використовуєте один спосіб доставки для всіх клієнтів, додайте його в оферту, але не забудьте про обмеження. Наприклад, якщо ви використовуєте тільки самовивіз, то вкажіть час роботи пункту видачі.

Велика кількість варіантів доставки - перевага магазину. Якщо простого перерахування недостатньо, краще створіть на сайті розділ «Доставка», як це зробили PiterProf .

Наш вигаданий магазин доставляє товар Поштою Росії. Терміни доставки визначаються Поштою Росії, відповідати за зрив термінів теж повинна служба доставки.

Ми відправляємо товар протягом 2 днів з моменту оформлення замовлення. Товар доставляється Поштою Росії до зазначеного поштового відділення за 7-10 днів. За термін доставки і відсутність пошкоджень товару під час доставки відповідає Пошта Росії.

5. Умови обміну та повернення, скарги

Оферта повинна чітко прописувати максимальні терміни повернення, порядок дій покупця, а також термін і порядок повернення оплати продавцем.

Товар належної якості можна повернути протягом 7 днів з моменту отримання при повному збереженні товарного вигляду. Для повернення надішліть листа на [email protected] і вкажіть: номер і дату замовлення, контактний телефон. Якщо хочете повернути бракований товар, прикладіть до листа фотографію, на якій добре видно шлюб. Наш співробітник зв'яжеться з вами протягом 24 годин. При виконанні цих умов ми повернемо гроші або замінимо товар протягом 3 робочих днів.

Подумайте, як ви будете вирішувати можливі конфлікти. Поясніть це клієнтові.

Ми не хочемо відразу йти в суд, тому попросимо клієнтів писати скарги на електронну пошту, і спробуємо вирішити проблеми протягом 3 днів.

У випадку виникнення скарг досудовий порядок вирішення спорів обов'язковий. Надішліть нам лист на [email protected] Ми розглянемо претензію і відповімо вам протягом 3 робочих днів.

Якщо будемо судитися, то в суді міста У.

Якщо домовитися не вийде, суперечки передаються на розгляд Арбітражного суду міста У.

6. Збір і зберігання персональних даних

До цього пункту потрібно поставитися дуже уважно. З 1 липня 2017 року набувають чинності поправки до статті 13.11 КпАП , Які посилюють покарання за порушення правил збирання, зберігання та використання особистих даних клієнта. Детальніше можна почитати в статті про персональні дані Тінькофф-журналу.

Якщо коротко, то кожен, хто збирає і зберігає особисту інформацію клієнтів, наприклад, електронну пошту або номер телефону, є оператором персональних даних. Звичайно, інтернет-магазин використовує дані клієнта, як мінімум, для оплати і доставки товару і відповідає за збір, зберігання і використання цих даних.

Принцип такий: потрібно пояснити клієнту, які дані ви збираєте, як використовуєте і зберігайте, і отримати його згоду.

Наш магазин просить вказати своє ім'я, контактний телефон та адресу доставки, а також дозволяє оплачувати товар за допомогою платіжної системи Яндекс.Касса. Дані про банківські картки клієнта збирає і використовує платіжна система, але ми повинні попередити про це покупця.

Покупець згоден надати продавцю наступні персональні дані:

 • ім'я;
 • контактний номер телефону;
 • Адреса електронної пошти;
 • адреса доставки.

При оплаті за допомогою банківської карти клієнт направляється на платіжний сервіс Яндекс.Касса, який відповідає за обробку і збереження даних банківської картки клієнта.

Дані клієнта використовуються для оплати замовлення і для доставки товару.

Краще, якщо ви підготуєте окремий документ, наприклад, за допомогою онлайн-сервісу Контур. Персональні дані , І сошлётесь на нього.

Якщо у вас вже є Політика конфіденційності, то сміливо вставляйте в оферту посилання на документ.

7. Зміна оферти

Оферта - це пропозиція укласти договір, тому ви можете змінювати умови, коли захочете: додавати або виключати способи доставки і оплати, змінювати ціну і т.д. Зміни торкнутися нових клієнтів, а старі будуть працювати з вами за старим договором.

Магазин має право змінити оферту на свій розсуд. Зміни вступають в силу з моменту публікації на сайті www.myshop.ru.

Якщо ви продаєте товар або послугу за передплатою - це незручно. Щоб зміни торкнулися старих клієнтів, потрібно написати в оферті, як клієнти будуть приймати нові умови. наприклад:

Продавець може змінити оферту і договір. Про зміни клієнт дізнається по електронній пошті, яку залишив при замовленні, як мінімум за 5 днів до вступу в силу нового договору. Якщо клієнт не надіслав відмову від нових умов, договір вважається укладеним.

Приклад оферти інтернет-магазину

Магазин «Кролик» пропонує фізичним особам укласти договір на умовах оферти.

 1. Предмет договору: продаж товарів через сайт www.myshop.ru. Опис товарів, ціни і способи оплати доступні в розділі «Каталог».
 2. Договір вважається укладеним з моменту оплати замовлення покупцем.
 3. Ми відправляємо товар протягом 2 днів з моменту оформлення замовлення. Товар доставляється Поштою Росії до зазначеного поштового відділення за 7-10 днів. За термін доставки і відсутність пошкоджень товару під час доставки відповідає Пошта Росії.
 4. Товар належної якості можна повернути протягом 7 днів з моменту отримання при повному збереженні товарного вигляду. Для повернення надішліть листа на [email protected] і вкажіть: номер і дату замовлення, контактний телефон. Якщо хочете повернути бракований товар, прикладіть до листа фотографію, на якій добре видно шлюб. Наш співробітник зв'яжеться з вами протягом 24 годин. При виконанні цих умов ми повернемо гроші або замінимо товар протягом 3 робочих днів.
 5. У випадку виникнення скарг, досудовий порядок вирішення спорів обов'язковий. Надішліть нам лист на [email protected] Ми розглянемо претензію і відповімо вам протягом 3 робочих днів.
 6. Якщо домовитися не вийде, суперечки передаються на розгляд Арбітражного суду міста У.
 7. Покупець згоден надати продавцю наступні персональні дані:
  • ім'я;
  • контактний номер телефону;
  • Адреса електронної пошти;
  • адреса доставки.

  При оплаті за допомогою банківської карти, клієнт направляється на платіжний сервіс Яндекс.Касса, який відповідає за обробку і збереження даних банківської картки клієнта.

  Дані клієнта використовуються для оплати замовлення і здійснення доставки.

 8. Магазин має право змінити оферту на свій розсуд. Зміни вступають в силу з моменту публікації на сайті www.myshop.ru.
 9. Реквізити.


Наш магазин вигаданий, тому реквізитів тут не буде :)

***

В одній сторінці тексту покупець зможе знайти відповіді на більшість питань: що ви продаєте, як купити і отримати товар, наскільки ви надійний продавець. Ви ж захистите себе від непередбачених наслідків, зафіксуєте свої права і обов'язки.

Ми описали основні пункти, які можна включити в оферту. Якщо ваш бізнес вимагає додати ще пару умов - додавайте, але постарайтеся зробити це зрозумілим і простою мовою.

про автора

Анна Родіонова - фінансовий аналітик в Еквіде. Спортсменка, танцюрист і просто красуня (без жартів).Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью