<
 • Главная
Статьи

Nokia N70 ME: відмінність у двох буквах

Свого часу ознакою хорошого тону в автомобільній промисловості деяких країн було випускати оновлення вдалих моделей кожні рік-два. Трохи змінювалися комплектація, зовнішнє оформлення, параметри двигуна - і виходив новий автомобіль. Щось схоже починає відбуватися в світі стільникового зв'язку: близько півтора років тому з'явився смартфон Nokia N70, який опинився настільки вдалим, що через рік виробник випустив модель з індексом "ME".

Ні, до операційної системи з відомим індексом ця модель ніякого відношення не має. Позначення розшифровується як "Music Edition" і передбачає особливу "заточенность" смартфона на відтворення аудіокомпозицій.

Насправді істотних відмінностей від базової версії зовсім небагато: стильний чорний колір корпусу замість сріблястого, оновлене програмне забезпечення, карта пам'яті на 1 Гб (замість 64 Мб у немузичного варіанту) і збільшена ціна, що, втім, цілком зрозуміло і очікувано. Всі інші відмінності цілком укладаються в поняття дрібниць, проте, як відомо, саме дрібниці часом і створюють абсолютно неповторний і унікальний образ, до якого дуже легко звикнути і який дуже важко потім забути.

Комплектація

Комплект поставки крім самого смартфона включає в себе USB-кабель, 1-Гб карту пам'яті MMC Mobile з перехідником на стандартну MMC-карту, стереогарнитуру, документацію і диск з ПО.

Дизайн

Корпус все також дуже суворий і елегантний, як і у звичного N70. Апарат дуже зручно лежить в руці завдяки своїй ширині і товщині, але при цьому не створює враження громіздкості через відносно невелику вагу. Глянцевий пластик торців і задній панелі поєднується з матовим (передня панель, боки і задня зсувна кришка, що прикриває об'єктив камери). Також з матового чорного пластику виконана клавіатура.

Верхній і нижній торці скошені. Екран і клавіатуру оточує металева вставка, яка дуже вдало вписується в загальний образ. Справа над екраном розташоване вічко додаткової камери, яку можна використовувати для відеодзвінків (там, де така послуга підтримується, наприклад в Австралії), або в якості своєрідного дзеркала. Основна камера ховається на задній панелі смартфона за зрушується на манер слайдера кришкою.

На лівій грані смартфона немає нічого цікавого. Зверху знаходяться кнопка харчування і динамік. На правому торці - слот розширення для карт MMC Mobile, закритий шторкою на гумці, причому підтримується гаряча заміна (при відкритті шторки автоматично закриваються всі додатки). Також тут знаходиться клавіша спуску камери для зйомок в портретному режимі. Зверху на апараті розміщені кнопка включення і отвір динаміка. На нижньому торці - стандартний pop-порт і гніздо для підключення зарядного пристрою набагато менших розмірів (втім, як і у інших смартфонів Nokia N-серії).

Розміри телефону становлять 108,8x53x21,8 мм, а вага - 126 грамів. Апарат легко носити в кишені піджака або штанів, а ось в кишені сорочки він вже явно буде не на своєму місці.

Таким чином, зовні ME відрізняється від стандартної моделі тільки кольором корпусу, так що, на перший погляд, його можна і не купувати: можна купити простий N70, а потім докупити до нього картку пам'яті потрібного обсягу. Заради одного цього навряд чи варто було б випускати оновлену модель, але ставлення зміниться, якщо уважніше поглянути на деякі "дрібниці". У моделі МО є окрема кнопка для активації плеєра, яка замінила собою мультимедійну клавішу в N70. Великий плюс навіть не в тому, що тепер можна дуже швидко дістатися до функції відтворення (наявність мультимедійної клавіші теж дозволяло це зробити досить швидко). Головне достоїнство окремої кнопки - це швидке звикання до того, що одним натисканням кнопки смартфон перетворюється в плеєр, в якому відтворення можна почати прямо з тієї композиції, де воно закінчилося в минулий раз.

Другий "дрібницею" є що поставляється в комплекті з апаратом стереогарнітура HS-28, у якій стандартне 3,5-мм гніздо розміщено на виносному пульті, куди також вбудований і мікрофон. Виходить, що можна використовувати будь-які навушники і при цьому не втратити ні краплі функціональності, в тому числі і можливості відповісти на дзвінок, не дістаючи телефон, і іншої непотрібної суєти.

дисплей

Дисплей не змінився в порівнянні з минулою моделлю: 176х208 пікселів при діагоналі 2,13 ", він дуже яскравий і чіткий. Яскравість підсвічування можна регулювати вручну і виставити будь-який з тридцяти доступних рівнів. Крім цього, відштовхуючись від виставленого вручну рівня підсвічування, система сама далі регулює її інтенсивність за даними світлового сенсора, розташованого зліва над екраном.

клавіатура

Клавіатура залишилася колишньою: невеликі чорні клавіші мають синє підсвічування, дуже нерівномірне донизу. Софт-клавіші і клавіші прийому і відбою виклику згруповані навколо джойстика. Зліва від основного блоку клавіш знаходяться кнопки редагування ( "олівець") і музична клавіша, а з правого краю розташувалися кнопки "меню" і "С".

Джойстик досить жорсткий і в міру незручний. Він не завжди працює коректно, особливо перший час - потрібно пристосуватися до його незвичного характеру. До того ж натискання на центр джойстика не дуже зручно, іноді замість нього натискається один з напрямків. Джойстик досить зручно натискати нігтем великого пальця.

Набирати що-небудь довге, тримаючи апарат однією рукою, дуже незручно: клавіатура зміщена донизу, і телефон норовить вислизнути з руки, доводиться підтримувати його іншою рукою.

функціональність

Телефон працює під управлінням Symbian OS версії 8.1a (платформа S60 verю 2.6), для якої сьогодні абсолютно не становить проблем знайти потрібну ПО (як платне, так і немає).

Для управління телефоном можна використовувати що йде в комплекті програму Nokia PC Suite. Телефон підключається до комп'ютера або через USB-кабель, або по інтерфейсу Bluetooth. Ще одна дрібниця, але вже негативна: спроба завантажити музику в телефон через USB-кабель з тріском провалилася. Комп'ютер просто "не побачив" телефон, хоча через Nokia PC Suite працював чудово. Так що для масової завантаження музики залишається два шляхи: або через карт-рідер, або по інтерфейсу Bluetooth (для настройки параметрів цього цілком достатньо, але ось завантаження файлів може виявитися дуже повільної). Так що краще все ж придбати карт-рідер і записувати все потрібне прямо на карту (тільки її не можна форматувати засобами Windows: телефон не зможе її прочитати).

Нотатки дозволяє занести в пам'ять стільки контактів, наскільки вистачить пам'яті (не рахуючи ємності SIM-карти), робота з ними дуже зручна, як, втім, і з вбудованим організатором. За замовчуванням подається огляд поточного місяця, але можна задати огляд тижні, а також виводити всі заплановані записи на поточний день в режимі очікування. Крім цього до функцій органайзера, напевно, варто віднести дуже непоганий диктофон. Годинники з будильником дозволяють крім основного міста додати місто перебування і відображати світовий час на одному екрані.

Камерою користуватися досить зручно. Слайдер, що закриває камеру, - активний, це означає, що як тільки він зсувається, відкриваючи об'єктив, автоматично включається режим камери, а після зйомки закриття шторки повертає смартфон до свого попереднього стану. Дістати смартфон з кишені, відкриваючи при цьому вічко камери, після невеликого тренування можна буквально за одну секунду. Тепер жоден забавний зараз не буде упущений. Результати виходять цілком на рівні "мильниці": те, що знято при яскравому денному світлі, можна сміливо друкувати (2 мегапікселі - це дозвіл 1600х1200, його більш ніж достатньо для фотографії 10х15 см) і вносити в альбом, а при штучному освітленні вбудована закрити спалах завжди допомагає. Ще можна знімати відеоролики з дозволом до 352х288 пікселів і зберігати їх у форматі MPEG-4. Якість теж сильно залежить від зовнішніх умов освітлення, що цілком очікувано і зрозуміло.

Вбудований файл-менеджер забезпечує тільки необхідними функціями і не показує приховані системні файли, так що можна не боятися щось зіпсувати. Якщо ж комусь хочеться великих можливостей, цілком можна знайти більш функціональну альтернативу. Можна відкривати і переглядати офісні документи. Не всі багатство форматування збережеться, та й набирати великий текст на маленькій клавіатурі дуже незручно (правда, можна підключити зовнішню Bluetooth-клавіатуру), але ось внести невелику правку в документ цілком реально.

Не можна обійти стороною сам плеєр. Його можна запустити або "швидкої" функцією, якої музичної кнопкою, або з меню My own. У всіх випадках відкривається вікно плеєра з простим і зрозумілим інтерфейсом. Ви можете переглянути весь список пісень, наявні плей-листи (в тому числі створені самостійно), списки виконавців і альбомів, останні додавання або перейти до поточної пісні. У меню "Функції" можна оновити фонотеку і переглянути статистику: кількість пісень, загальний обсяг використаної пам'яті і скільки її залишилося.

При відтворенні в верхній частині дисплея може відображатися картинка (наприклад, зображення виконавця), а поруч позначення органів управління. Звичним чином натискання джойстика вліво-вправо відповідно зменшують або збільшують гучність, а натискання вгору-вниз дозволяють або переходити від пісні до пісні (короткими натисканнями), або перемотувати в межах однієї композиції (довгими натисканнями) зі зростаючою швидкістю. Центральна кнопка джойстика виконує функцію Play / Pause. Будь-які композиції можна передавати в MMS і по Bluetooth, копіювати на карту пам'яті (і навпаки) і ставити на дзвінок, а відтворювати їх можна і по колу, і в довільному порядку.

Дуже вдало реалізований фоновий режим плеєра - можна слухати музику і при цьому фотографувати, редагувати органайзер, писати SMS або грати в ігри.

Є ще одна цікава особливість. Окремі композиції можна вивести в меню "Актив", і тоді обрана мелодія буде відразу запускатися під час запуску з режиму очікування.

Єдине, чим не може похвалитися плеєр, це еквалайзером. Є, правда, сторонні плеєри, але від моделі з індексом "ME", мабуть, можна було б очікувати трохи більшого. До речі, несподівано добре музику може відтворювати навіть зовнішній динамік: чи не хрипить і не спотворює високі тони. Він же забезпечує режим гучного зв'язку і теж з високою якістю. Що стосується радіо, то воно працює тільки при підключеній гарнітурі, яка виконує при цьому роль антени. Ще одна зручна звукова функція - промовляння імені абонента і використання голосового набору - в умовах зими буде не раз виручати. Причому голосовий набір працює навіть без попередньої розстановки голосовою позначкою.

Вбудоване ПО може також конвертувати avi-файли в формат 3gp і дивитися відео на екрані смартфона. Якість при цьому виходить не дуже хорошим, краще взяти сторонній плеєр і дивитися файли в форматі Xvid. Звичайно, насолодитися гарним фільмом на маленькому екранчику не вийде, але так приємно проводити час в довгій дорозі, дивлячись що-небудь цікаве, а не те, що показують за вікном. Крім цього є додаткові програми, які дозволяють дивитися флеш-ролики, читати книжки в електронному вигляді, а ще N70 підтримує роботу з GPS-приймачами, які працюють через Bluetooth, правда, в Мережі є відгуки про некоректну роботу з деякими моделями приймачів, так що перш ніж купувати, варто спробувати.

Комунікаційні можливості телефону включають в себе WAP 2.0, Bluetooth v.2.0, HSCSD, GPRS class 10, EGPRS (Class B, Multislot class 10), протоколи SMTP, POP3 та IMAP4, MMS, синхронізацію з ПК по Bluetooth, підтримку SyncML, SMIL, інтерфейс USB 2.0 через Pop-Port, PoC або PTT (все одно не підтримувані місцевими операторами), Instant Messaging і VideoCall (теж даремний в рідних пенатах). Інтернет-браузер крім цього підтримує XHTML, XHTML MP, HTML 4.01, CSS, ECMAScript і JavaScript.

Чутливість і якість передачі мови

Чутливість апарату знаходиться на чудовому рівні. Навіть там, де деякі інші телефони періодично втрачають мережу, N70 продовжує справно повідомляти про наявність сигналу і приймає всі виклики. Апарат працює в мережах GSM 900/1800/1900 і мережах WCDMA 2100, що дуже корисно для тих, хто багато подорожує. Якість передачі мови теж вище всяких похвал: голос співрозмовника звучить природно і живо.

акумулятор

Знімна Li-Ion батарея BL-5C має ємність 900 мАг. Заявлений час роботи становить 11 днів в режимі очікування або 3,5 години в режимі розмови. Реально апарат пропрацював майже два дня при приблизно півгодини розмов, парі десятків знімків і приблизно півтори години (сумарно) роботи з іншими функціями. У режимі ж безперервного відтворення музики телефон пропрацював 11 годин, після чого акумулятор зажадав підзарядки. Результат досить гарний.

висновок

Спеціальне видання моделі N70 з упором на музичну складову, безумовно, вийшло вдалим. Модель була офіційно представлена ​​26 вересня 2006 року й до теперішнього часу дісталася практично до всіх магазинів. Безумовно, ті невеликі зміни, які були внесені в початкове рішення, виявилися вельми корисні. Можливо, комусь хотілося б більшого, але тоді смартфону доведеться вже конкурувати з іншими моделями Nokia. Нинішнє ж пристрій без сумніву варто своїх грошей. Навіть якщо вважати тільки зміна комплектації і не розглядати зручність додаткової функціональності, виходить вигідніше купити все відразу, ніж докуповувати окремо до основної моделі.

Сергій Матющенко ( [email protected] )


весь номер

Новини партнерів:
Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью