<
 • Главная
Статьи

Denuvo: захист від копіювання та кінець епохи безкоштовних ігор для ПК

На початку 2016 року всесвітньо відома китайська хакерська група 3DM оголосила, що через 2 роки можливо не залишиться безкоштовних ігор на ПК. Правда це чи ні, ми дізнаємося тільки в 2018 році, але пророкування починає збуватися. І сприяє цьому вже стала легендарною захист від копіювання Denuvo.

Навіть ті, хто далекий від ігрового світу, вже чули це магічне слово в комп'ютерних новинах. Denuvo. Система захисту від копіювання, яка стала синонімом до словосполучення - "зламати не можна". Хтось Denuvo ненавидить, хтось купує ліцензійні гри, а інші просто чекають - коли ж її зможуть обійти.

Все почалося в 2014 році, коли колишні працівники підрозділу Sony по захисту від копіювання (тієї самої Securom) виділилися в окремий стартап. Влаштувавшись в Австрійському Зальцбурзі, вони якимось дивом написали за пару місяців новий захист і назвали її Denuvo. Як пізніше виявилося, багато алгоритми і архітектура були благополучно вкрадені (або скопійовані) у VMProtect 2.0 - не особливо поширеною захисту від реверс інжинірингу.

0 - не особливо поширеною захисту від реверс інжинірингу

Denuvo є так званої Anti-tamper захистом, яка відрізняється від DRM. Anti-tamper запобігає налагодження, реверс інжиніринг та зміна запускаються файлів. Denuvo - це додаткова оболонка для DRM-систем сервісів онлайн дистрибуції ігор - Steam і Origin. Вона гарантує, що ці системи не будуть зламані.

Denuvo генерує унікальний ID для кожної машини в залежності від типу процесора, відеокарти і інших складових комп'ютера. Для ускладнення життя хакерам використовується анти-дамп, обфускація, і 64-бітна віртуальна машина.

У Denuvo використовується криптографія білого ящика (White-box cryptography), яка дозволяє не показувати в пам'яті ключ, за допомогою якого зашифрований код гри. Denuvo сама по собі не нова, вона використовує напрацювання старих захистів, однак при відсутності виразних 64-бітних дебаггера виявляється досить ефективною.

Denuvo сама по собі не нова, вона використовує напрацювання старих захистів, однак при відсутності виразних 64-бітних дебаггера виявляється досить ефективною

Сама по собі система DRM Steam досить просто "ламається". Якщо гра виходить в Steam без додаткового захисту типу Denuvo - вона зламуються хакерами і викладається на торрент-трекери протягом тижня. Завдання Denuvo - захистити гру в перші 30 днів після релізу. Саме на цей час припадає більшість покупок ліцензійних ігор.

З чим Denuvo успішно справляється і навіть більше. Наприклад, відома гра Just Cause 3 до сих пір не "крякнута", але ж пройшло більше 10 місяців. Far Cry Primal, Deus ex: Mankind Divided, Need for speed, Hitman, Unravel, Fifa 17 - всі вони ще тримають оборону і не піддаються злому. У 2016 році багато видавців: Ubisoft, EA, Square Enix і навіть Konami взяли на озброєння Denuvo, щоб використовувати її в своїх проектах.

Однак 5 серпня 2016 трапилася кумедна річ. На торрентах з'явився зламаний Doom. А за ним і Rise of the Tomb raider і Just Cause 3. Всі новинні сайти поспішно написали - "Denuvo впала під натиском хакерів". Люди з радістю качали релізи та грали. Експлоїт був написаний болгарським хакером Voksi. Як потім виявиться, він не зламував Denuvo - він просто обдурив Steam. Він змусив думати систему, що користувачі грають в демо-версію гри, в той час, як вони грали в повну. Це вселило велику надію в геймерів по всьому світу, а особливо в країнах СНД. Але щастя тривало зовсім недовго - вже 8 серпня Steam оновився і закрив дірку в захисті. Всі релізи на торрентах раптово стали непрацездатними. Ось так лише 3 дні проіснував експлоїт Denuvo-Steam.

Voksi тоді написав: «Було весело, поки це тривало. Принаймні, 600 000 піратів змогли пограти в ці три дні. Збиток завдано. Крім того, знайте, що я міг залишити це тільки для себе і друзів, але вирішив випустити публічно, знаючи, що це буде виправлено ».

Вже 9 серпня 2016 року у торрентах з'явився повністю зламаний дистрибутив Rise of the Tomb Raider хакерами з групи CONSPIR4CY або коротко CPY. Група з девізом «Always Outnumbered, Never Outgunned» дійсно без зайвого шуму і пилу приємно здивувала геймерів.

В той день розробники Denuvo сміялися крізь сльози - вони закрили пролом у захисті за 3 дні - але це не допомогло. Це був день маленької, але дуже важливої ​​перемоги. CONSPIR4CY показали, що Denuvo може бути зламана повністю. Вони підхопили впав прапор китайської 3DM. У користувачів з усього світу з'явилася надія. Через пару тижнів з'явився реліз гри Inside, знову зі знятою захистом Denuvo. А 9 вересня упав Doom - тепер він безкоштовно доступний на торрентах.

На даний момент ще залишилося більше 10 ігор остаточно не зламаних. Але поступово список зменшується. Але не варто забувати, що Denuvo буде використана в майбутніх іграх: Battlefield 1, Watch Dogs 2.

Методи обходу Denuvo

Їх не так багато, але все таки вони є. На просторах інтернету можна знайти сайти, які пропонують оффлайн-активацію ігор з Denuvo. Досить вбити в Google слово «antidenuvo», або здійснити такий же пошук "ВКонтакте". Ідея досить проста - ви платите близько 1-2 $, потім встановлюєте собі чистий клієнт Steam і файли гри. Після цього за допомогою Teamviewer до вас підключається на 1 хв людина, вводить свої логін і пароль від аккаунта Steam, де вже куплена ця гра. Активує її на вашій машині і переводить Steam в оффлайн-режим. Далі ви спокійно граєте в ліцензійну гру, але поновлення і мережева гра зрозуміло недоступні. Таким чином на 1 акаунті Steam грають десятки людей.

Другий спосіб - це просто дочекатися повноцінного «кряка» гри від хакерів. Вони повільно, але з'являються. Так, наприклад, нещодавно з'явився реліз Mirror's Edge Catalyst.

Так, наприклад, нещодавно з'явився реліз Mirror's Edge Catalyst

висновок

Боротьба триває. Denuvo не здається і з кожним релізом стає ще складніше для злому. Однак хакери теж вже мають немаленький досвід написання «кряков» для різних версій Denuvo.

Хто переможе? Поки трохи попереду Denuvo, але ясно одне - це протистояння всерйоз і надовго. Удачі, CPY!

Хто переможе?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью