<
 • Главная
Статьи

Безкоштовні аналоги програм

В даний час нікого вже не здивувати наявністю  комп'ютера  (Як робочого, так і домашнього) В даний час нікого вже не здивувати наявністю комп'ютера (Як робочого, так і домашнього). Однак питання про те, яке програмне забезпечення (далі - ПЗ) встановити для роботи на ньому, для більшості залишається досить складним, тому що ліцензійне ПЗ коштує дуже недешево.

Придбати ліцензію є можливість далеко не у кожного. Радує, однак, те, що часто можна знайти альтернативу платних програм, що дозволяє отримати ПО з потрібними функціями, але не платити за це гроші і не порушувати закон.

Аналогами звичних для нас програм є безкоштовні альтернативні програми ( freeware ), Менш «розкручені», чим комерційне програмне забезпечення, і ми часом навіть не підозрюємо, що вони існують. Так, є безкоштовні аналоги програм Photoshop, Microsoft Office та інших часто використовуваних додатків.

Розглянемо деякі з таких аналогів.

Якщо звернути увагу на офісні програми, то ми побачимо, що одним з найпопулярніших є текстовий редактор « Word », Який використовується нами для створення різного роду документів - навчальних, робочих і т.п. Однак мало хто знає, що існують безкоштовні альтернативи програм, які включені в стандартний пакет Microsoft Office.

Пакет Microsoft Office, при бажанні, легко може бути замінений, наприклад, однієї з найвідоміших його альтернатив - пакетом OpenOffice, який, в свою чергу, містить у собі шість програм, практично аналогічних містяться в Microsoft Office:

 1. текстовий процесор Writer,
 2. електронна таблиця Calc,
 3. програма для роботи з презентаціями Impress,
 4. редактор векторної графіки Draw,
 5. база даних Base,
 6. редактор формул Math.

Функції і зовнішній вигляд інтерфейсу OpenOffice дуже схожі на Microsoft Office, що практично виключає виникнення проблем при користуванні їм. OpenOffice, поряд зі «своїм власним» форматом файлів (Точніше, розширенням імені файлу .ODT), легко відкриває і дозволяє редагувати файли в таких форматах, як .DOC, .DOCX і ін.

Офіційний сайт OpenOffice: http://www.openoffice.org/ru

Якщо вас цікавлять безкоштовні текстові уроки з "Основ роботи в OpenOffice» і багато інших корисних уроків (правда, для доступу до всіх уроків потрібна реєстрація на сайті), загляньте сюди: http://www.intuit.ru/department/office/openofficebasics /

Крім OpenOffice, варто звернути увагу і на офісний пакет LibreOffice, в який також включені аналоги часто використовуваних програм офісного пакету Microsoft. Він містить компоненти, що дублюють OpenOffice:

 • Текстовий редактор Writer;
 • Табличний редактор Calc;
 • Засіб створення і демонстрації презентацій Impress;
 • Векторний редактор Draw;
 • Редактор формул Math;
 • Система управління базами даних Base.

Офіційний сайт LibreOffice містить більше 30 мов. Посилання на російський офіційний сайт - http://ru.libreoffice.org/

Також альтернативою звичним текстовим редакторам є «AbiWord», який не можна назвати офісним пакетом (це - просто текстовий редактор), тому він не може замінити, наприклад, презентації Power Point або електронні таблиці Excel.

Існують і безкоштовні альтернативи програм, призначених для роботи з зображеннями. До них можна віднести Paint.NET або GIMP, яких вам цілком вистачить для роботи з зображеннями (якщо, звичайно, сфера вашої діяльності не пов'язана з фотографією, дизайном і т.п., в зв'язку з чим вам потрібні всі функції Photoshop).

GIMP є безкоштовним аналогом програми Photoshop, правда, доповнень там менше, ніж в Photoshop.

C векторними зображеннями можна також працювати за допомогою безкоштовних аналогів звичних платних програм. Наприклад, альтернативою Adobe Illustrator або CorelDraw може послужити Inkscape, Serif DrawPlus Starter Edition або Aivary Raven.

При цьому Serif DrawPlus Starter Edition випускається як в платній версії, так і в безкоштовній (обмеженою по функціоналу). Aivary Raven - повністю онлайновий, завдяки чому не вимагає установки на комп'ютер.

Часом великі компанії, які продають платне ПО, випускають безкоштовні аналоги своїх же платних продуктів. Наприклад, Adobe Acrobat - платна програма, призначена для роботи з PDF-документами. Однак у багатьох випадках її може замінити:

 • менш функціональний аналог - Adobe Reader, розроблений тієї ж самою компанією (хоча можливість редагування в ній не передбачена, вона дозволяє читати і друкувати такі документи),
 • або Foxit Reader, який також «читає» PDF-документи, він швидше в роботі, менше за обсягом і не вимогливий до ресурсів.

Безкоштовний аналог програми для роботи з дисками Nero - це програма Ashampoo Burning Studio 6 Free. У Ashampoo Burning Studio є платна і безкоштовна версії. Безкоштовний аналог програми http://www.ashampoo.com/ru/rub/pin/0710/Offline/Ashampoo-Burning-Studio-6

Безкоштовним аналогом програми архівації WinRAR є безкоштовний архіватор 7zip. Перейти на російськомовну сторінку архіватора 7Zip можна за посиланням: http://7-zip.org.ua/ru/

Якщо є проблеми з відтворенням аудіо та відео, можливо, що їх можна вирішити шляхом установки кодеків. За допомогою K-Lite Codec Pack ви отримаєте можливість програвання всіх популярних і навіть багатьох з рідкісних форматів аудіо та відео файлів. Кодеки можна скачати: http://k-lite-codec-pack.org.ua/

Якщо купувати антивірус, то потрібна версія, призначена для роботи в Інтернеті. Для разового сканування є безкоштовні версії Dr. Web і Kaspersky.

До безкоштовних антивірусів відносяться:

 • Avira Free Antivirus,
 • Avast,
 • Comodo,
 • AVG,
 • Microsoft Security Essentials.

Операційна версія Windows є платною, її безкоштовним аналогом є Linux Ubuntu. Під час її установки відразу ж встановлюються багато необхідні програми, а відсутні програми можна знайти в Інтернеті.

Таким чином, безкоштовний аналог (і навіть не один) можна відшукати практично для будь-якої популярної платної програми, що досить зручно для рядового користувача.

PS Стаття закінчилася, але можна ще почитати:

Переклад мови в текст: топ-5 програм

Драйвери пристроїв: навіщо вони потрібні, як їх оновлювати і де знайти?

Як дізнатися версію програми?

Як записати відео на комп'ютер за допомогою RealPlayer?


Автор: Надія


Як дізнатися версію програми?
Як записати відео на комп'ютер за допомогою RealPlayer?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью