<
 • Главная
Статьи

Створення резервної копії Windows за допомогою завантажувального носія Acronis True Image

 1. Переваги роботи з завантажувальним носієм
 2. Створення завантажувального носія
 3. Створення резервної копії

З агрузочний носій Acronis True Image користувачі частіше застосовують в критичних ситуаціях, коли в роботі Windows відбувається серйозний збій, і вона перестає завантажуватися. Використовуючи завантажувальний носій з функціоналом програми, операційну систему можна відновити з колись створеної резервної копії. Однак до складу завантажувального носія True Image входить не тільки функція відновлення системи, а й інші інструменти, які представлені в деськтопной версії програми, що функціонує всередині Windows.

У числі цих інструментів і функція створення резервної копії.

Чим вигідний завантажувальний носій True Image при створенні резервної копії Windows та інших даних, що зберігаються на комп'ютері? Як цей процес відбувається за допомогою інтерфейсу завантажувального носія? У цих питаннях детально будемо розбиратися нижче.

 1. Переваги роботи з завантажувальним носієм

Робота з функціоналом Acronis True Image на завантажувальному носії зацікавить перш за все системщиков, що працюють з декількома комп'ютерними пристроями. Придбавши ліцензію програми лише на один комп'ютер і створивши з її допомогою завантажувальний носій, в подальшому можна буде вирішувати проблеми з необмеженим числом комп'ютерів.

І на всіх цих комп'ютерах не потрібно буде возитися з установкою програми в систему.

У випадку з малопотужними комп'ютерами процес створення резервної копії на завантажувальному носії пройде швидше, оскільки апаратні ресурси не будуть задіяні операційною системою і програмними фоновими процесами.

Робота з завантажувальним носієм - це ще й рішення проблеми з несумісністю версій деськтопной програми Acronis True Image і версій Windows. Не тільки останні версії True Image 2015 і 2016, але і багато інших програм в їх актуальних версіях несумісні зі старою Windows ХР. Проте, цю систему деякі ще використовують, і завантажувальний носій міг би стати тимчасовим рішенням, поки такі користувачі не дозріють перейти на Windows 7, 8.1 або 10.

Програмні інструменти типу Acronis True Image - далеко не безпечний софт, щоб до нього був вільний доступ з незапароленной облікового запису адміністратора. Якщо до комп'ютера мають доступ діти, користувачі-початківці або ціла група людей в організації, їх неусвідомлені експерименти з функціоналом програми можуть мати негативні наслідки. Тоді як завантажувальний носій - це альтернатива використання можливостей програми, доступна тільки знавцям в комп'ютерному справі.

Нарешті, що стосується безпосередньо процесу створення резервної копії за допомогою завантажувального носія True Image. Незагружаемую Windows не обов'язково відновлювати. Можна створити резервну копію для збереження потрібних даних, а саму операційну систему встановити на відформатований розділ диска. Наприклад, маємо ситуацію з бажанням користувача встановити більш свіжу версію Windows. З попередньо збереженої резервної копії старої (незагружаемую) Windows надалі можна буде витягти настройки програм і призначені для користувача файли, які зберігалися на системному розділі. У вже новій системі Windows образ резервної копії Windows старої за допомогою функціоналу Acronis True Image можна підключити для відображення в системному провіднику як окремого розділу диска.

 1. Створення завантажувального носія

Щоб створити завантажувальний носій, вдамося до допомоги ліцензійної деськтопной програми Acronis True Image 2016. На офіційному сайті Acronis можна скачати безкоштовно користуватися цілий місяць тріал-версією програми. Однак функціонал завантажувального носія, створеного за допомогою тріал-версії, обмежений. Зокрема, це обмеження стосується процесу створення резервних копій.

У вікні True Image переміщаємося у вкладку «Інструменти». Нам потрібен «Майстер створення завантажувальних носіїв».

Нам потрібен «Майстер створення завантажувальних носіїв»

Далі потрібен «Завантажувальний носій Acronis».

Далі потрібен «Завантажувальний носій Acronis»

Визначаємося з носієм - чи буде це флешка, CD-, DVD-диск або ISO-образ для зберігання файлу на комп'ютері. Останній необхідно вибрати, якщо маємо справу з BIOS UEFI. Acronis True Image вміє марнувати CD-, DVD-диски і записувати звичайні завантажувальні флешки. Для створення завантажувальної флешки UEFI необхідно спочатку створити ISO-файл, а потім записати його за допомогою спеціальної програми, яка вміє записувати такі флешки (наприклад, Rufus або WinSetupFromUSB).

Для створення завантажувальної флешки UEFI необхідно спочатку створити ISO-файл, а потім записати його за допомогою спеціальної програми, яка вміє записувати такі флешки (наприклад, Rufus або WinSetupFromUSB)

 1. Створення резервної копії

Після створення завантажувального носія виставляємо в BIOS першочерговість завантаження з нього і входимо в інтерфейс Acronis True Image 2016. Вибір розрядності програми в більшості випадків буде не є принциповим.

На стартовій сторінці нам доступний вибір двох основних функцій - резервне копіювання і відновлення. Вибираємо першу.

Наступне вікно - вибір того, що власне, будемо резервувати. Є два варіанти - дані (тобто, окремі папки та файли), а також диски і розділи. У нашому конкретному випадку буде створена резервна копія Windows, а це, відповідно, системний розділ диска. Тому вибираємо перший варіант.

У переліку наявних розділів, вибираємо системний С. Якщо окремим розділом буде відображатися завантажувальний запис MBR, вибираємо і її. Тиснемо «Далі».

У виборі подальшої дії представлені варіанти створення нової резервної копії та оновлення раніше створених, тобто, додавання до вже існуючого архіву. Виберемо для початку, природно, створення нової резервної копії, а в подальшому можемо додавати до неї зміни.

Вибір сховища - це місце на диску комп'ютера або на мережевому ресурсі, де буде зберігатися резервна копія. Зазначимо його, натиснувши кнопку огляду.

Зазначимо його, натиснувши кнопку огляду

Місцем зберігання в нашому випадку буде несистемний розділ диска. Ім'я резервної копії задамо, скориставшись шаблонами найменувань Acronis True Image. Тиснемо «Ок».

Тиснемо «Ок»

Повернувшись в попереднє вікно, тиснемо «Далі».

Повернувшись в попереднє вікно, тиснемо «Далі»

Вікно зведених даних: уважно все перевіряємо і можемо тиснути кнопку «Приступити». Але можна також натиснути кнопку «Параметри» і, можливо, вибрати інший метод резервного копіювання.

Але можна також натиснути кнопку «Параметри» і, можливо, вибрати інший метод резервного копіювання

Описи методів резервного копіювання наводяться під їх назвою і галочкою вибору.

Описи методів резервного копіювання наводяться під їх назвою і галочкою вибору

Створення резервної копії можна призначити на ніч або перед тривалим відходом від комп'ютера, виставивши в вікні виконання операції галочку опції автоматичного вимкнення.

Створення резервної копії можна призначити на ніч або перед тривалим відходом від комп'ютера, виставивши в вікні виконання операції галочку опції автоматичного вимкнення

При наступному включенні комп'ютера можна буде відразу увійти в BIOS і налаштувати завантаження з жорсткого диска.

Завантажити програму Acronis True Image 2016 з офіційного сайту:
http://www.acronis.com/ru-ru/personal/computer-backup

Чим вигідний завантажувальний носій True Image при створенні резервної копії Windows та інших даних, що зберігаються на комп'ютері?
Як цей процес відбувається за допомогою інтерфейсу завантажувального носія?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью