<
 • Главная
Статьи

Уроки Adobe Flash. | Записи в рубриці Уроки Adobe Flash. | Щоденник Luba_Galeeva: LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

 1. Варіанти творчих flash-проектів
 2. Flash-ролик у вигляді слайд-шоу
 3. Flash-листівки (flash cards)
 4. Flash-Zoom
 5. Flash-кліпи
 6. Flash-ігри
 7. Flash-мультфільми
 8. Які програми будуть потрібні
 9. Де знайти уроки та вихідні
 10. Flash Kit ( www.flashkit.com )
 11. Flasher.ru ( www.flasher.ru )
 12. Zona5.al.ru ( www.zona5.al.ru )
 13. ActionScripts.org ( www.actionscripts.org )
 14. Dembicki.narod.ru ( dembicki.narod.ru/tutor )
 15. Сartoonsmart.com ( www.cartoonsmart.com )
 16. Де ознайомитися з прикладами творчої flash-анімації
 17. Як знайти соратників і колег «по цеху»

Олександр Прохоров

Варіанти творчих flash-проектів

Flash-ролик у вигляді слайд-шоу

Flash-листівки (flash cards)

Flash-Zoom

Flash-кліпи

Flash-ігри

Flash-мультфільми

Які програми будуть потрібні

Де знайти уроки та вихідні

Flash Kit

Flasher.ru

Zona5.al.ru

Dembicki.narod.ru

Сartoonsmart.com

Де ознайомитися з прикладами творчої flash-анімації

Як знайти соратників і колег «по цеху»

Чим унікальна flash-технологія? Звичайно, у неї маса переваг, вона зробила Всесвітню павутину більшої позитивної динаміки, більш живою, інтерактивної, дозволила створювати барвисті корпоративні презентації, рекламні ролики, банери і т.д. і т.п. Однак, на мій погляд, все це не найголовніше. А головне - те, що завдяки даній технології вперше створення анімації стало доступне не тільки обраним (професіоналам), але і мільйонам любителів.

Перш для виробництва навіть зовсім невеликого анімованого ролика була потрібна студія і процес створення анімації був під силу лише професіоналам, але сьогодні завдяки flash-технології виникла ціла субкультура - спільнота флешерів, які роблять анімацію заради задоволення і деякої частки слави в Мережі. Люди сідають створювати flash-ролик або мультик просто тому, що їх осяяла ідея. Точно так же, як людина, що вміє малювати, береться за пензля і полотно, незалежно від того, чи купить потім хтось його творіння, флешер готовий творити лише для того, щоб розіслати свій твір колегам або вивісити його на спеціальному сайті. Звичайно, повноцінні мультфільми на коліні не народжуються. Зате народжуються нові, я б сказав, малі форми - короткий анімований ролик, flash-кліп під улюблену музичну композицію, анімована flash-листівка, міні-мультфільм на flash і навіть міні-серіал (якщо персонаж раптом стає популярним), ну і, звичайно , flash-гри.

Flash сьогодні є найпопулярнішою платформою для роботи з дітьми в школах, гуртках, студіях. І що особливо відрадно - з'явився ряд студій для дітей-інвалідів та для дітей, протягом тривалого часу перебувають у стаціонарі на лікуванні.

До появи великої кількості флеш-любителів можна ставитися по-різному. Можна дорікати їм за те, що вони наповнили Мережа виробами сумнівної якості. Але раз є вироби, є інтерес, є середовище однодумців, то будуть і шедеври. І вони з'являються! Спільнота любителів обмінюється ідеями по Мережі і створює середовище, в якій виникають сюжети, формуються стилі.

З урахуванням теми цього спецвипуску цю статтю я хочу присвятити тим, хто створює flash-анімацію заради творчості, а також дати деяку інформацію тим, хто тільки збирається спробувати себе в ролі флеш-аніматора.

Тут буде розказано про те, які технічні засоби та навички для цього знадобляться, де знайти керівництва, як познайомитися з роботами інших flash-ентузіастів, як взяти участь в колективних проектах створення аматорської flash-анімації, де розмістити свої роботи в Мережі, і, звичайно , будуть наведені приклади різних flash-робіт.

Варіанти творчих flash-проектів

Що ж можна зробити після того, як ви освоїли деякі ази flash-анімації? Для тих, хто вирішив створити flash-твір і розмірковує над тим, в якому жанрі реалізувати свій талант, і пропонується нижченаведений огляд.

Flash-ролик у вигляді слайд-шоу

Певною мірою цей вид проекту найлегший. Вам не потрібно малювати зображення - досить взяти готові фотографії та створити з набору фотографій анимированное і озвучене слайд-шоу. Принцип полягає в підборі музики і тексту до слайдів і в їх анімації (масштабування, зміна різкості, яскравості і т.п.). Можливі також анімація при зміні кадрів, різні ефекти при появі і зникнення кадру. На перший погляд перерахований набір засобів відкриває не надто багато можливостей для створення нового твору, тим більше якщо музика виконаний не автором flash-презентації. Так думав і автор, поки не познайомився з істинним шедевром цього жанру - flash-роликом «Інтерв'ю з Богом» (рис. 1).

1)

Мал. 1. Кадри з flash-ролика «Інтерв'ю з Богом»

Ролик виявився настільки талановитим, що в Мережі почали створюватися форуми для його обговорення. Ось тільки один з відгуків: «Це щось! Мене вразив цей ролик! Як же він красивий, талановито зроблений і пронизує до глибини душі! Примушує задуматися над вічними питаннями. І взагалі облагороджує якось! »Проектів в цьому жанрі в Мережі можна знайти чимало; зокрема, я б хотів згадати flash-роботу Сергія Комісарова під назвою «Alyssa Milano» (рис. 2), яку автор присвятив своїй коханій кіноактрисою.

Мал. 2. Фрагмент з flash-ролика «Alyssa Milano»

Flash-листівки (flash cards)

Flash-листівки представляють собою озвучену анімацію. Цей жанр теж не вимагає обов'язкових навичок створення складної анімації героїв. Дуже часто мова йде про міні-мультфільмі в два-три кадри. Flash-листівка може бути виконана у вигляді колективної вітальній презентації. Наприклад, така листівка може містити фотографії співробітників з озвученими побажаннями ювілярові.

Flash-листівка може стати вдалою темою для навчального завдання школярам. На рис. 3 показані фрагменти цікавої роботи «Набір інтерактивних листівок до свят» учениць 11-го класу московського ліцею № +1533 (інформаційних технологій) Юлії Лазаревої і Наталії Тарасової (науковий керівник: Наталя Сергіївна Платонова).

Мал. 3. Фрагменти flash-ролика «Набір інтерактивних листівок до свят»

У проекті намальовані і анімовані 25 листівок, які присвячені самим різним святам, який відзначають в нашій країні, - тут і Новий рік, і День вчителя, і День знань, і 8 Березня. Листівки можна розсилати через Інтернет або вставляти в Web-сторінку.

Flash-Zoom

В окрему тему можна виділити flash-Zoom-проекти. Ця анімація зводиться до збільшення масштабу. Тому анімувати героїв тут не доведеться, а результат може вийти дуже цікавим. Прекрасним прикладом такого роду анімації є ролик Костянтина Корнюшин (рис. 4).

4)

Мал. 4. Кадри flash-ролика «ZOOM»

Картинки в такому ролику розкриваються подібно нескінченної матрьошці з безліччю вкладень. Так, в проекті Корнюшин дійсність виявляється не більше ніж іграшкою в руках дівчинки, а сама вона - зображенням на марці, яка, в свою чергу, наклеєна на конверт і т.д. Таким чином в подібній низці перетворень народжується дивовижна казка.

Flash-кліпи

У проектах такого роду не музика підбирається до відеоряду, а навпаки: автор намагається ілюструвати чиюсь музичну композицію своєї анімацією.

Як приклад хочеться привести роботу учениці 10-го класу московського ліцею № 1 533 Анни Абрамової - міні-мультфільм на тему пісні «У штурвала» Олексія Іващенко та Георгія Васильєва:

Лише тільки б ти мене не покидала,

Лише тільки б не закінчувалося диво,

Лише тільки б ти стояла біля штурвалу,

Чи не чіпаючи руками нічого !!! (Рис. 5).

Мал. 5. Кадри flash-ролика «У штурвала»

Flash-ігри

Flash-ігри - це такі міні-ігри, які, незважаючи на свою сценарну мініатюрність, знаходять живий відгук у користувачів Інтернету. Багатьом користувачам лінь вивчати, як потрібно за допомогою десяти кнопок керувати героєм в крутому шутере. А коли герой управляється трьома кнопками, то не шкода витратити п'ять хвилин на навчання і п'ятнадцять на гру. Динамізм, простота управління flash-іграшок - ось ті чинники, які за порівняно недовгий час існування забезпечили їм величезну популярність.

Як вдалий приклад flash-гри можна привести проект Валерія Каткова (Prevent Attack - превентивна атака) (рис. 6). Принцип гри простий: треба стріляти і вбивати ворогів, або вони вб'ють вас ...

Мал. 6. Flash-гра «Prevent Attack»

Flash-мультфільми

Flash-мультфільм, навіть короткий, - це чимала робота, що вимагає фантазії, цікавого сценарію, анімації, озвучування. Звичайно, є приклади, коли флеш-мультфільми створюються однією людиною, але частіше потрібно команда однодумців. Над мультфільмом «Балкон» (рис. 7) трудився цілий колектив: сценарист, художник, аніматор, звукорежисер. Всі вони знайшли одне одного на сайті www.hollyweb.ru , Докладніше про яке буде розказано нижче.

ru  , Докладніше про яке буде розказано нижче

Мал. 7. Кадри з flash-мультфільму «Балкон»

Які програми будуть потрібні

Для створення flash-проектів перш за все знадобиться програма Macromedia Flash, завантажити ознайомчу версію і документацію по якій можна на сайті розробника. На сайті www.macromedia.com/support/flash можна завантажити електронний підручник в форматі PDF, знайти уроки, вихідні коди, статті.

Втім, ймовірно, вам допоможуть і інші програми для роботи з flash-технологією, представлені в таблиці.

Де знайти уроки та вихідні

У Мережі чимало ресурсів, де можна повчитися роботі з Flash; перерахуємо лише деякі з них.

Flash Kit ( www.flashkit.com )

Flash Kit, найбільший в світі сайт flash-ресурсів, - це архів всіляких матеріалів, необхідних для створення flash-контенту. Тут можна знайти вихідні коди (fla-файли), онлайнові уроки, help-форуми, бібліотеки звуків, шрифтів і багато іншого. Тут є велика колекція уроків для користувачів різного рівня. Особливий інтерес представляє колекція звукових ефектів, яка постійно поповнюється.

Flasher.ru ( www.flasher.ru )

Якщо вам звичніше російськомовне середовище, то почати знайомство з навчальними ресурсами по flash ви можете з ресурсу Flasher.ru. Тут теж є велика колекція flash-фільмів з кодами. Крім того, є уроки та help-форум.

Zona5.al.ru ( www.zona5.al.ru )

На цьому російськомовному сайті є всі розділи, які можуть допомогти в освоєнні flash: підручники з Flash MX і Flash-5, рубрика «Питання-відповідь», уроки, вихідні коди, статті, інтерв'ю, flash-конкурс, flash-Soft, help для Flash MX і 5, форум Flash MX, посилання.

ActionScripts.org ( www.actionscripts.org )

За даною адресою знаходиться велика бібліотека скриптів. До того ж тут пропонується досить великий набір суміжних тем: форуми, уроки, вихідні коди flash-фільмів, книги. У розділі «Бібліотека» надано анотації та посилання на 99 книг з вивчення Flash. Також на сайті представлено каталог flash-фільмів з кодами.

Для російськомовних користувачів є спеціальний розділ http://www.actionscripts.org/russian/index.shtml , Де вміщено уроки російською мовою.

Dembicki.narod.ru ( dembicki.narod.ru/tutor )

На сайті існують два розділи: для початківців користувачів, де уроки присвячені одній темі - програмування руху, і для просунутих користувачів, де розглядаються різні завдання. У розділі для початківців розглянуті приклади написання скрипта для моделювання прискорення і гальмування об'єкта, відскоку від перешкод, руху по спіралі і ін. На сайті можна скачати і описувані вихідні.

Сartoonsmart.com ( www.cartoonsmart.com )

На даному ресурсі розміщені платні уроки по створенню анімації, ефектів та ігор на flash. Курс по анімації коштує 40 дол., А зовсім прості уроки надаються безкоштовно. Навіть якщо ви не плануєте купувати уроки, то подивитися цей ресурс цікаво, оскільки деякі ідеї можна почерпнути і при безкоштовному побіжному перегляді.

Де ознайомитися з прикладами творчої flash-анімації

В принципі, в Мережі представлена ​​величезна кількість сайтів, де можна знайти роботи різного рівня. Я б порекомендував подивитися роботи проекту KOMS.ru (Концептуально Відрізняється Мультиплікаційна Система), підтримуваного як представниками концептуальної flash-культури, так і мультиплікаторами класичної школи. Цікаві також роботи на сайті Multikov.net.

Як знайти соратників і колег «по цеху»

Якщо малювання - це процес індивідуальний, то створення повноцінного мультфільму - майже завжди колективний. Що ж стосується флеш-анімації, то тут можливий компроміс. Найчастіше проект належить одній людині, але нерідко цей проект роблять кілька людей, з яких один є сценаристом, інший виконує роль художника, третій озвучує персонажів.

Найчастіше проект належить одній людині, але нерідко цей проект роблять кілька людей, з яких один є сценаристом, інший виконує роль художника, третій озвучує персонажів

Ідея створити майданчик в Мережі, яка здатна об'єднати однодумців і допомагати підібрати групу творців флеш-проектів, втілена на сайті www.hollyweb.ru .

Ресурс носить помітну назву «Hollyweb - Віртуальний Голлівуд». Всі, кому цікавий не тільки перегляд flash-мультфільмів, а й власне процес їх створення, знайдуть застосування своїм творчим вишукувань у Віртуальному Голлівуді.

Дуже часто у людини є хороша ідея, але немає здібностей до малювання, а часом людина непоганий в області технічної реалізації, але не має багату фантазію. Ознайомити таких людей один з одним, допомогти їм разом створити завершену роботу - ось мета Віртуального Голлівуду.

Учасником проекту може стати будь-яка людина, що вміє працювати в Flash; необхідно також мати електронну пошту. У Hollyweb потрібні люди всіх зазначених спеціальностей, незалежно від їх професіоналізму. Головне - це бажання творити і створювати щось нове. Для того щоб стати учасником Віртуального Голлівуду, надішліть лист на адресу [email protected] і виберіть максимум три вакансії із запропонованих шести:

 • продюсер;
 • сценарист;
 • аніматор;
 • художник;
 • звукорежисер;
 • критик.

Якщо ви сценарист, то ви можете писати сценарії для flash-мультфільмів і відсилати їх продюсерам Віртуального Голлівуду. Якщо ви продюсер і вам сподобався один зі сценаріїв, то ви надсилаєте цей сценарій за адресою [email protected] і набираєте учасників в знімальну групу, в яку автоматично потрапляє автор даного сценарію. Вибір аніматора, художника і звукорежисера проводиться на сторінці учасників, і їм відсилається запрошення по e-mail. Якщо вам не подобається жоден з надісланих вам сценаріїв, ви можете викласти на форумі ідею, внести пропозицію про те, що хочете отримати такий-то сценарій на таку-то тему, щоб по ньому був знятий мультфільм.

Якщо ви аніматор, художник або звукорежисер, ви можете надіслати в адміністрацію Hollyweb одну свою роботу, яка оцінюється по 10-бальній системі і вказується в рейтингу. А далі - чекайте пропозицій.

Рейтинг дозволяє продюсерам підібрати в свою знімальну групу хороших художників.

Будучи критиком, ви можете писати критичні статті про мультфільми Віртуального Голлівуду, брати інтерв'ю у учасників Hollyweb, робити прищепив flash-мультфільмів у продюсерів і надсилати все це в адміністрацію Hollyweb. Починати зйомки, тобто створення flash-мультфільму, має право тільки продюсер. Після того як обраний сценарій і визначені учасники знімальної групи, можна приступати до створення мультфільму.

Завдання продюсера - налагодити процес створення flash-мультфільму. Після того як графічна частина закінчена і художник з аніматором зробили свою роботу, починається робота звукорежисера даної знімальної групи.

Отримавши мультфільм, адміністрація Hollyweb випускає його в прокат на сайті Віртуального Голлівуду.

Дізнатися докладні умови участі, а також подивитися роботи учасників проекту можна на вищевказаному сайті.

КомпьютерПресс 6'2006Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью