<
 • Главная
Статьи

«Дієта проти інфаркту і інсульту»

Чи знаєте ви, що хвороби серця і судин - найчастіша причина передчасної смерті в усьому світі? Лікарі та вчені створюють ліки для боротьби з цією проблемою. Але жодне з них не здатне надати такий же ефект, як зміна способу життя самої людини, в першу чергу того, що ми їмо. У новій статті доктор Олександр Іванов розповість про довела свою ефективність системи живлення американського вченого Діна Орніша.

Сьогодні мені хотілося б ще раз нагадати моїм читачам, що саме образ життя більш ніж на 60% визначає тривалість нашого життя і її якість Фото: «БІЗНЕС Online» Сьогодні мені хотілося б ще раз нагадати моїм читачам, що саме образ життя більш ніж на 60% визначає тривалість нашого життя і її якість Фото: «БІЗНЕС Online»

ДІЄТА ДОКТОРА Орніш

Сьогодні мені хотілося б ще раз нагадати моїм читачам, що саме образ життя більш ніж на 60% визначає її тривалість і якість. Спосіб життя людини складається з багатьох параметрів: харчування, фізична активність, сон, звички, умови праці, відносини в родині і на роботі.

Я роблю особливий акцент на харчуванні, тому що це основа здоров'я. Нікому в голову не приходить заправляти свій автомобіль неякісним бензином, однак по відношенню до власного тіла ми часом менш прискіпливі.

У даній статті я познайомлю читача з системою мого колеги, професора клінічної медицини з США, доктора Діна Орніша, який розробив систему харчування, спрямовану на профілактику і лікування серцево-судинних захворювань. Варто відзначити, що це єдина система харчування, схвалена і фінансована страховими компаніями США в якості методу лікування захворювань серцево-судинної системи. Іншими словами, дієта доктора Орніша серйозно розглядається в системі охорони здоров'я США, оскільки визнана ефективною.

У своїх останніх дослідженнях професор Орніш встановив, що його система може затримувати зростання раку передміхурової залози Фото: стоп-кадр відео У своїх останніх дослідженнях професор Орніш встановив, що його система може затримувати зростання раку передміхурової залози Фото: стоп-кадр відео

КІЛЬКА СЛІВ ПРО САМОМУ професор Орніш

Доктор Орніш за фахом лікар-кардіолог. Будучи ще студентом, він тяжко захворів і змушений був перервати навчання в університеті. Це сталося в 60-і роки минулого століття. У той час він познайомився з відомим фахівцем з Аюрведе і йоги Свамі Сатчідананда, який навчив його медитації, йоги і вегетаріанства. Завдяки цьому, на думку Орніша, він зміг одужати і продовжити навчання в університеті.

Будучи вже практикуючим лікарем, доктор Орніш не міг змиритися з тим, що навіть після шунтування хворі не виліковували і потребували повторної операції. Тоді він проводить ряд досліджень про вплив медитації і харчування на хворих зі стенокардією. В ті часи (це 70-80-ті роки минулого століття) ніхто навіть не міг припустити, що дієта якось може зменшити ризик серцево-судинних захворювань. Але результати досліджень були надихаючими. Вже менш ніж через місяць більше 90% пацієнтів Орніша відзначали поліпшення самопочуття, зменшилися болі за грудиною, задишка, покращився настрій. Доктор Орніш продовжував свій експеримент. Отримані результати були стійкі і переконливі: частота серцевих нападів у пацієнтів, які лікувалися за цією програмою, знизилася відносно традиційних методів лікування. Покращилась якість життя пацієнтів - вони перестали боятися руху.

У своїх останніх дослідженнях професор Орніш встановив, що його система може затримувати зростання раку передміхурової залози.

СИСТЕМА ДОКТОРА Орніш

Програма доктора Орніша включає в себе вегетаріанську дієту з низьким вмістом жирів, легку фізичне навантаження, медитацію і групову взаємну підтримку.

Основа дієти при стенокардії - овочі, фрукти, бобові та страви з цільного зерна. Також допускається невелика кількість яєчного білка, нежирних молочних продуктів і сої.

Не до раціону м'ясо, риба, яєчний жовток, жирні молочні продукти, кава, горіхи, насіння і рослинне масло (крім лляного).

На частку вуглеводів припадає 70-75% раціону, білки - 15-20%, а жири - не більше 10%. По суті, це дієта з низьким вмістом холестерину (менше 5 мг).

Раціон доповнюється біологічно активними добавками: вітамін С (2-3 г), вітамін Е (100-400 мг), бета-каротин (10000-20000 одиниць), селен (200 мкг), фолієва кислота (400-1000 мкг).

У російської дійсності в дієту доктора Орніша можна включати наші традиційні овочі - буряк, капусту, цибулю, часник, помідори, огірки Фото:  pixabay У російської дійсності в дієту доктора Орніша можна включати наші традиційні овочі - буряк, капусту, цибулю, часник, помідори, огірки Фото: pixabay.com

ПРИКЛАД ДЕННОГО МЕНЮ

Сніданок: гарячі булочки (коржі) з вівсяними висівками, яблуком і корицею, нежирний йогурт (кефір), свіжі ягоди, фруктовий (трав'яний чай).

Обід: овочеве рагу (пюре) з баклажанами і червоним перцем, соєвий сир тофу зі свіжою зеленню, зерновий хліб, зелений салат, свіжі фрукти.

Вечеря: суп із зеленим горошком, морквою і селерою, печені баклажани, гриби тушковані з зеленню, капуста брокколі з лимонним соком, зерновий хліб, груша.

У російської дійсності в дієту доктора Орніша можна включати наші традиційні овочі - буряк, капусту, цибулю, часник, помідори, огірки.

ФІЗИЧНА НАВАНТАЖЕННЯ І ЕМОЦІЇ

Доктор Орніш рекомендує своїм пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями приділяти фізичним навантаженням не менше трьох годин на тиждень. Переважно всього півгодинні піші прогулянки. Важливо емоційний стан людини під час фізичного навантаження. Якщо пацієнту в тягар виконувати вправи і він вважає це марною тратою часу, тоді толку буде мало.

«Коли я зустрічаю в парку гуляють або бігають підтюпцем людей з похмурим виразом обличчя, - каже доктор Орніш, - то розумію, що користі від такого навантаження мало, скоріше навпаки, вона піде на шкоду. Інша справа, коли особа осяває посмішка, особливо якщо при цьому людина щось наспівує! Така прогулянка приносить подвійну користь - фізичну для зміцнення тіла і психічну для зміцнення духу. В цьому відношенні дуже корисні різні групові ігри на повітрі, туристичні походи, танці ».

Багато вправи взяті доктором Орніш з йоги: медитація, розтяжки, дихання.

Доктор Орніш рекомендує своїм пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями приділяти фізичним навантаженням не менше трьох годин на тиждень Фото:  pixabay Доктор Орніш рекомендує своїм пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями приділяти фізичним навантаженням не менше трьох годин на тиждень Фото: pixabay.com

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА ПРОГРАМИ

Особливе значення доктор Орніш приділяє психологічної підтримки пацієнтів. «Краще заздалегідь відкрити своє серце одного, щоб не дати потім відкрити його хірургу», - говорить він.

Учасники програми зустрічаються один-два рази на тиждень невеликими групами підтримки. На цих зустрічах зазвичай обговорюються успіхи або невдачі боротьби з хворобою, нові кулінарні рецепти вегетаріанської кухні, практики медитації. Учасники групи підтримують один одного.

Строго кажучи, програма доктора Орніша є прикладом натуропатической програми, яка грунтується на багатовікових традиціях, принципах Аюрведи. Заслуга Орніша в тому, що він зміг оптимально підібрати методики і адаптувати їх під своїх пацієнтів. Програма Орніша надає неспецифічне оздоровчий вплив на весь організм і може бути використана при інших хронічних захворюваннях.

ШКОЛА ЗДОРОВ'Я ДОКТОРА ІВАНОВА

Дорогі мої читачі, нагадую, що в рамках школи здоров'я ми проводимо щотижневі майстер-класи з оздоровчої дихальної гімнастики Стрельникової і мої авторські майстер-класи по здорової спині. Місце зустрічі - парк «Чорне озеро». Участь безкоштовна. Більш детальну інформацію ви можете отримати на порталі «БІЗНЕС Online» або на моєму сайті. Всі заняття проводяться в прямому ефірі через мій профіль у «Інстаграме». Ті, у кого не виходить брати участь наживо, можуть подивитися прямий ефір і запис занять протягом доби.

Будьте здорові!

Іванов Олександр Олександрович - кандидат медичних наук, лікар-остеопат, невролог, натуропат, член російської остеопатической асоціації, популяризатор здорового способу життя і усвідомленого підходу до здоров'я.

Персональний сайт www.osteopat-ivanov.ru

Чи знаєте ви, що хвороби серця і судин - найчастіша причина передчасної смерті в усьому світі?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью