<
 • Главная
Статьи

Портфоліо: для яких професій потрібно і як його скласти

 1. Оцінити професіоналізм здобувача можна за прикладами його робіт. Як грамотно піднести власні звершення,...
 2. 2. Відберіть 5-7 якісних робіт
 3. 3. Визначтеся з послідовністю
 4. 4. Додайте опис
 5. 5. Вичитайте
 6. 6. Подумайте над дизайном
 7. 7. Визначтеся з формою реалізації

Оцінити професіоналізм здобувача можна за прикладами його робіт. Як грамотно піднести власні звершення, розбирався Work.ua.

Ви вмієте правильно розповідати про свої досягнення , Але, буває, роботодавець надає перевагу один раз побачити, ніж сто разів почути, і разом з резюме просить надати портфоліо.

Портфоліо - збірник кращих статей, картин, фотографій та інших проектів фахівця, який демонструє його вміння і навички в тій чи іншій сфері. І доводить, що він не перебільшує свої здібності.

В кожному окремому випадку підхід до створення такого «зібрання творів» буде відрізнятися. наприклад:

 • портфоліо фотографа, моделі, художника, дизайнера або архітектора наповнюють переважно зображення і фотографії;
 • музиканта - звукові файли, записи;
 • вчителя - уроки, програми, методична діяльність;
 • копірайтера і журналіста - тексти.

Але існують деякі загальні правила, дотримуватися яких радить Work.ua .

1. Розділіть роботи за категоріями

Так ви продемонструєте різноманітність проектів, в яких виступали виконавцем. У журналіста це можуть бути аналітичні статті, нариси, репортажі, замітки; у фотографа - весільна зйомка, портрети, дитяча фотосесія; у актора - знімки в різних ракурсах, в гримі і без. Не соромтеся додати розділ, де ви покажете те, що робили для душі, а не під замовлення.

З чим краще не старатися, так це з бажанням виділити свою універсальність. Якщо, наприклад, ви метіте на посаду оглядача економічних новин, то не варто включати в портфоліо тексти про кондиціонери або дитячих колясках, навіть якщо вони геніальні і ви ними дуже пишаєтеся.

2. Відберіть 5-7 якісних робіт

І це максимум. Така кількість дасть можливість роботодавцю скласти уявлення про вас, вашому рівні професіоналізму, підході до вирішення завдань. Не додавайте всі свої роботи, їх ніхто не подужає переглянути.

3. Визначтеся з послідовністю

Як згрупувати роботи, вирішувати тільки вам: в алфавітному порядку, за жанрами, напрямками, стилями, проектам, від кращих до менш вдалим. Хороший варіант - сортування по датах, так ви продемонструєте етапи вашого розвитку в професії в хронологічному порядку.

4. Додайте опис

Назва проекту, короткі роз'яснення, завдання, для кого він робився, скільки часу пішло на його створення. Не забудьте представити автора, тобто себе, ім'я та прізвище, контактні дані, фотопортрет.

5. Вичитайте

10 раз перечитайте текст або дайте на вичитку чоловікові / дружині, одному, редактору, щоб жодна похибка не зачаїлася в портфоліо. Помилки, стилістичні неточності, відсутність або наявність зайвих ком (особливо для працівників пера) зіграють в мінус.

6. Подумайте над дизайном

Будьте креативними, але знайте міру. Для роботодавця головне - сенс, а не мішура. Не робіть «красиво і по-багатому», для оформлення не використовуйте різні накреслення шрифту, кольору, рамки.

7. Визначтеся з формою реалізації

Тут є два варіанти - друкований чи електронний. Перший використовується безпосередньо на співбесіді, другий (сайт, слайдовая презентація, PDF-файл) - відправляється разом з резюме.

Ідеальним є електронне портфоліо. Воно завжди при вас на USB-накопичувачі, його можна подивитися в інтернеті і в будь-який час перерахувати роботодавцеві.

Створюють його за допомогою програм Photoshop, Illustrator, InDesign. Портфоліо журналіста або копірайтера , Оформлене в текстовому документі (MS Office, Open Office), виглядає не дуже солідно, але допустимо. Тільки в цьому випадку слід надати посилання на видання і ресурси, де була опублікована та чи інша стаття, або скріншоти. Якщо з комп'ютером ви не дружите, скористайтеся спеціальними сервісами з готовими шаблонами, які можна відшукати в інтернеті, або послугами дизайнера . Перед тим, як звернутися до фахівця, полегшите його завдання, продумайте наведені вище 6 пунктів і підготуйте необхідні матеріали.


І пам'ятайте, портфоліо - краща відповідь здобувача на запитання роботодавця « Чому ми повинні найняти саме вас? ». Воно допоможе оцінити професіоналізм, грамотно піднести на співбесіді навички та досвід, а значить - досягти успіху в пошуках роботи.

Щоб Залишити коментар, нужно Войти .Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью