<
 • Главная
Статьи

Як встановити кодеки на комп'ютер

 1. Навіщо потрібні кодеки?
 2. Короткий гід по установці і оновленню
 3. Альтернативний спосіб вирішити проблему

Включаєте фільм, але плеєр видає помилку? Або ролик відтворюється, але беззвучно? Не поспішайте панікувати і думати, що з комп'ютером щось не так, - на ньому просто відсутні необхідні кодеки. Проблема легко поправна! Нижче ви знайдете докладну і зрозумілу інструкцію по установці відео- та аудіо-кодувальників і дізнаєтеся кілька цінних Лайфхак по роботі з мультимедіа.

зміст:


Навіщо потрібні кодеки?

Не виключено, що термін «кодек» вам мало знаком, і не дивно - користувачеві не потрібно ця інформація, щоб насолодитися відео або аудіо. Однак, коли виникають помилки відтворення і система вимагає установки чогось, знання буде явно не зайвим.

Говорячи простою мовою, кодек - невелика програма-шифрувальник, яка входить до складу будь-якої операційної системи. Такими ПО оснащені не тільки комп'ютери, але і фотоапарати, телефони та інші пристрої. Їх ключова задача зводиться до кодування даних при записі і відкритті файлів. Від того, наскільки «якісно» кодек зашифрує і переведе інформацію, залежить якість результату.

Від того, наскільки «якісно» кодек зашифрує і переведе інформацію, залежить якість результату

Кодеки беруть участь в шифруванні і розшифровці даних при зйомці і відтворенні відео

Цікавий факт!

Сучасні камери мають можливість знімати 60, а то і 120 кадрів в секунду. Ідеально для зйомки в динаміці, але в інших випадках ви просто захоплюєтесь по 60 ідентичних кадрів. Це означає, що за хвилинний запис ви зробите 3600 кадрів, більшість з яких «зайві». Відео кодеки вшиті в ОС пристрою, щоб знайти дублікати і стерти їх. це зменшує розмір відео , Робить його придатним для перегляду на дрібних пристроях.

Короткий гід по установці і оновленню

Купуючи комп'ютер (або інший пристрій), ви купуєте його вже з набором декодерів, які дозволять коректно відтворювати найпопулярніші розширення відео та аудіо. Однак, якщо ви намагаєтеся програти ролик або звукову доріжку нестандартного формату, вам можуть знадобитися «екстра» варіанти.

Якщо ви - користувач Windows XP, можете подивитися список встановлених кодеків, клікнувши по ярлику «Мій комп'ютер» і вибравши «Властивості». Відкрийте вкладку «Обладнання» і перейдіть до розділу «Диспетчер пристроїв». У рядку «Звукові, ігрові, відеотехніка» знайдіть стрілку і клацніть по ній. Якщо ви - користувач Windows 7, 8 або 10, запустіть Windows Media Player, затисніть клавішу ALT і в меню знайдіть пункт «Про програму». Клацніть по посиланню «Відомості про технічну підтримку» - і браузер відобразить сторінку з перерахуванням кодеків.

Клацніть по посиланню «Відомості про технічну підтримку» - і браузер відобразить сторінку з перерахуванням кодеків

Відразу після натискання, в браузері відкриється вкладка з таблицею поддержівемих форматів

Якщо вбудованих варіантів виявилося недостатньо і плеєр запитує новий відео кодек для відкриття, - не турбуйтеся і не опускайте руки. Декодери можна легко знайти в Інтернеті і абсолютно безкоштовно скачати. Для різних форматів потрібні свої кодировщики, встановлювати їх поодинці - не найвдаліший рішення. Набагато простіше - завантажити єдиний пакет.

Найпопулярніший набір - K-Lite Codec Pacк. Пакет хороший не тільки вражаючим списком підтримуваних форматів, але і тим, що працює на всіх версіях Windows, починаючи з XP і сумісний з більшістю мультимедійних програвачів. Щоб встановити кодеки на ПК, дотримуйтесь цієї покрокової інструкції.

№1. зайдіть на офіційний сайт K-Lite Codec Pacк , Перейдіть на сторінку завантаження і виберіть версію продукту. Для більшості користувачів з лишком вистачить Basic-версії (варіант Mega потрібен лише тим, кому потрібно найтонша настройка медіа-програвач), так що сміливо тисніть на Download.

Скачайте базовий набір кодеків на сайті K-Lite Codec Pacк

№2. Після завантаження, запустіть дистрибутив. У деяких випадках, особливо на нових версіях Windows, система може видати попередження (див. Малюнок). У наборі декодерів, особливо викачаних з офіційного ресурсу, немає небезпеки, тому натисніть "Виконати в будь-якому випадку».

У наборі декодерів, особливо викачаних з офіційного ресурсу, немає небезпеки, тому натисніть Виконати в будь-якому випадку»

№3. Дотримуйтесь підказок майстра налаштування параметрів. Стандартні параметри установки задані за замовчуванням, галочки розставлені і вам нічого не потрібно міняти. Клацайте Next, поки не дійдете до вікна вибору мови для аудіо і субтитрів. Перевірте, щоб головним - primary language - була російська.

Перевірте, щоб головним - primary language - була російська

Зробіть російську мову головним за замовчуванням

№4. Після Майстер запропонує відзначити відео- та аудіо-декодери для завантаження. Ви можете зняти галочки з тих, що вже встановлені. Якщо вам не потрібні аудіо-декодери, клікніть Select none, а потім - Select all video.

Прибирайте галочки тільки тоді, коли впевнені, хто цей кодек у вас вже встановлений

№5. Коли з'явиться фінальне вікно установки, вам залишиться лише натиснути кнопку Install і дочекатися закінчення процесу. Натисніть Finish - і готово!

Натисніть Finish - і готово

Дотримуйтесь підказок майстра налаштування параметрів, і кодеки будуть готові для завантаження через пару хвилин

Тепер ви зможете без труднощів насолоджуватися будь-якими мультимедійними файлами!

Техніка постійно вдосконалюється, з'являються нові формати і нові вимоги до кодування. Однак вам не варто турбуватися, так як оновити кодеки на Windows 7 і інших версіях системи дуже просто. Все, що потрібно, - це періодично встановлювати новітній варіант пакету поверх попереднього.

Альтернативний спосіб вирішити проблему

Ще один спосіб забути про несумісність форматів - встановити редактор, який підтримує функцію конвертації. Подібний софт не тільки дозволить змінити розширення і кодек, але і значно поліпшити якість відео - поправити кольору і освітлення, вирізати зайве, додати ефекти.

«Відеомонтажу» підтримує як популярні, так і більш рідкісні розширення. Ви зможете працювати як з короткими кліпами, викачаними з Інтернету, так і з громіздкими фільмами, завантаженими з DVD-дисків. Щоб змінити кодек, необхідно додати ролик на шкалу слайдів, перейти у вкладку «Створити» і вибрати підходящий варіант конвертації із запропонованих.

Щоб змінити кодек, необхідно додати ролик на шкалу слайдів, перейти у вкладку «Створити» і вибрати підходящий варіант конвертації із запропонованих

Виберіть новий, більш популярний формат для ролика

Крім того, користуючись відеоредактором, ви зможете:

 • склеїти кілька уривків, незалежно від їх розширень;
 • скоротити тривалість доріжки, змінити швидкість відтворення;
 • скорегувати тон і колірний баланс;
 • удосконалити зображення за допомогою вбудованих ефектів;
 • додати поверх написи, фотографії або кліпарт;
 • замінити або додати звуковий супровід.

Редактор дозволить швидко вдосконалити відео

На виході ви повністю контролюєте якість результату. Більш того, софт дозволяє без праці записувати відео на DVD-диск, завантажувати в Мережу або зберігати для перегляду на мобільних пристроях.

Тепер ви знаєте, як встановити кодеки швидко і безкоштовно. Однак ви отримаєте набагато більше, якщо вирішите скачати відеоредактор . Цей лайфхак дозволить не відслідковувати оновлення програмних пакетів і завжди мати доступ до перегляду будь-яких файлів. Крім того, ви зможете перетворювати і створювати яскраві ролики, адже «відеомонтажу» включає всі необхідні інструменти.

Навіщо потрібні кодеки?
Або ролик відтворюється, але беззвучно?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью