<
 • Главная
Статьи

Чому немає звуку на комп'ютері або ноутбуці

 1. Устаткування і софт
 2. Якщо звуку не було ніколи
 3. Підключаємо динаміки правильно
 4. Встановлюємо драйвер звуку
 5. Як знайти потрібний драйвер за моделлю материнки
 6. Некоректна завантаження звукового драйвера
 7. налаштовуємо BIOS
 8. Раніше звук був, але зник
 9. Перевіряємо налаштування аудіо в Windows
 10. Дефекти системних файлів або розділів реєстру
 11. Розгін комп'ютера і скидання BIOS
 12. Чому ще може не бути звуку

За виведення звуку з комп'ютера на колонки або навушники відповідає кілька складна звукова підсистема За виведення звуку з комп'ютера на колонки або навушники відповідає кілька складна звукова підсистема. Логічно, що звуку не буде, якщо є проблема на будь-якому етапі під час перевезення звуку.

Джерел цього проблеми безліч: починаючи від збою в настройках Windows і закінчуючи неполадками пристроїв звукового тракту. Але перш ніж говорити про причини і про те, як це виправити, розберемося, з чого складається звукова система комп'ютера.

Устаткування і софт

Аудіокарта, звукова карта або звуковий адаптер - пристрій, призначений для обробки звукової інформації на ПК. Карти можуть бути дискретними (окремими) і інтегрованими, тобто розпаяними на материнській платі комп'ютера. Останні найбільш поширені і представлені двома базовими елементами: аудіокодеком - невеликий мікросхемке, і хостконтроллером в складі чіпсета (південного моста).

Пристрої запису та відтворення: мікрофон, навушники, колонки і все інше, що під'єднується до входів-виходів аудиоадаптера і здатне передавати або відтворювати звук. Сюди ж віднесемо і сполучні кабелі - вони серед винуватців зникнення звуку далеко не на останньому місці. У мене є гарна стаття на тему правильного вибору акустики для комп'ютера .

Операційна система:

 • Драйвер, керуючий роботою звукової карти. Якщо драйвера немає - звуку на комп'ютері також не
 • Допоміжні утиліти: компонента «Звук» в Windows і диспетчери аудиоустройств від розробників обладнання
 • Системні служби: Засіб побудови кінцевих точок Windows Audio
 • Кодеки - комплект динамічних бібліотек, необхідних для відтворення звукових файлів певних форматів. Деякі аудіокодеки присутні в Windows спочатку, інші встановлюються за потребою. Відсутність частини кодеків проявляється тим, що на комп'ютері не будуть відтворюватися окремі музичні файли, але в цілому звук не пропадає. Приклад кодеків: mp3, wma, aac і т. Д.

Щоб легше розібратися, чому комп'ютер раптом став «глухонімим», розділимо причини на 2 групи за часом виникнення:

 • звуку не було з моменту покупки або установки системи;
 • звук був, а потім раптово зник.

Якщо звуку не було ніколи

У цьому випадку проблеми стосуються апаратної складової і установки драйверів.

Підключаємо динаміки правильно

Спочатку упевніться, що аудіокарта коректно встановлена ​​і включена. Подивіться на задній торець системного блоку - гнізда для мікрофона, колонок і навушників знаходяться на материнській платі або трохи нижче - якщо звукова карта підключена як плата розширення. Таких гнізд як мінімум 2-3 (мікрофонний вхід, лінійний вхід і лінійний вихід), як максимум - більше десятка (на професійних картах). На ноутбуках гніздо jack 3.5 може бути лише одне.
Спочатку упевніться, що аудіокарта коректно встановлена ​​і включена

Крім аудіокарти, винуватцем відсутності звуку можуть бути колонки або навушники, тому краще з самого початку упевнитися, що вони в порядку - перевірити їх на телефоні, наприклад.

Перевірте колонки в кожному з гнізд, оскільки гнізда можуть бути змінені в налаштуваннях диспетчера аудіопристроїв, тобто вихід звуку може бути не на зеленому, а на рожевому гнізді, наприклад. Подивимося, як виконується їх перепризначення на прикладі утиліти від Realtek:

Треба зауважити, що можливість перепризначувати гнізда через диспетчер звуку є не скрізь. На тих комп'ютерах, де її немає, це робиться шляхом редагування реєстру.

Встановлюємо драйвер звуку

Загляньте в диспетчер пристроїв і перевірте, чи встановлений звуковий драйвер. Без драйвера звукова карта буде розпізнаватися як невідомий пристрій. Відкрийте з панелі управління «Диспетчер пристроїв» і переконайтеся, що вона там присутня.

Якщо ви бачите у себе подібну картину, при цьому в списку звукових пристроїв аудіокарти немає - це ваш випадок. Його можна знайти на диску від материнської плати, а якщо диска немає - завантажити з веб-сайту виробника звукового адаптера, коли відома його модель. Якщо драйвер встановлений, то ви побачите схожу картину:

Основне аудіопристр, яке є у вас в 90% випадків - це вбудований звуковий контролер Realtek High Definition Audio. Решта пристрої (AWEI, DL-Link і XMOS) це мої зовнішні примочки. Якщо Realtek відображається без питальних і знаків оклику, то значить драйвер є. Якщо ж при цьому також присутній «Невідомий пристрій», то це якийсь інший пристрій.

Як знайти потрібний драйвер за моделлю материнки

Найкраще скористатися програмою, яка автоматично встановить драйвер . Якщо ж діяти вручну, то для початку потрібно визначити модель «мами». У цьому допоможе одна з утиліт для розпізнавання обладнання ПК, наприклад, безкоштовні HWiNFO32 \ 64 або CPU-Z . У HWiNFO потрібна інформація відображена у вікні «System Summary», в поле «Motherboard».

В CPU-Z - на вкладці «Mainboard» в поле «Model»

Уточнивши дані, вирушаємо на веб-ресурс виробника, в моєму прикладі це Samsung. Скориставшись пошуком, знайдемо на сайті розділ присвячений пристрою. Відкриємо вкладку / сторінку «Підтримка» (Support) -> «Для дорослих» (Download), зайдемо в підрозділ «Драйвера» (Drivers), виберемо зі списку версію своєї ОС і викачати драйвер звукової карти (Audio, Sound Card).

Тепер залишається тільки запустити завантажений файл і по ходу установки жати кнопку «Next» Тепер залишається тільки запустити завантажений файл і по ходу установки жати кнопку «Next». По закінченню комп'ютер потрібно перезавантажити. Також шукаємо драйвер для ноутбука по його моделі з етикетки. Якщо причина була в драйверах, то звук повинен з'явитися.

Некоректна завантаження звукового драйвера

Зникнення звуку іноді трапляються після некоректної установки програм і оновлень Windows. Вирішується проблема видаленням аудіокарти в диспетчері пристроїв з подальшою перезавантаженням.

Після вибору пункту «Видалити» система запропонує «до купи» знести і драйвера цього пристрою, не потрібно відзначати.

Після перезавантаження ПК, звукова карта знову з'явиться на своєму місці. Якщо не допомогло, то повторюємо процес з «видаленням програми драйверів». Також знайдіть і видаліть установку драйвера зі стандартного інструменту «Установка і видалення програм» в Windows. Перезавантажитеся і потім з нуля встановіть драйвера.

Якщо ви оновили драйвер і після цього з'явилася проблема, то рекомендую повернутися на попередній робочий варіант. Для цього у властивостях пристрою на вкладці «Драйвер» потрібно натиснути «Відкинути» і перезавантажитися.

налаштовуємо BIOS

Далі потрібно впевнитися, що картка не відключена в настройках BIOS . Параметр, пов'язаний зі звуком, може називатися: «Audio Controller», «Azalia Audio», «HDA Controller», «OnChip Sound» і т. П. Зі словами sound, audio, azalia, HDA. У різних версіях BIOS він знаходиться у вкладках «Advanced» або «Integrated Peripherals». Для включення аудіо потрібно задати йому значення Auto або Enabled.

Якщо не можете цього знайти, то рекомендую просто скинути настройки за замовчуванням, про це я написав у кінці статті.

Комп'ютер все ще «глухонімий»? Не виключено, що звукова карта просто несправна. У продажу є багато недорогих дискретних аудіокарт з інтерфейсами USB, PCI і PCI-E, якими можна замінити вбудовану в разі її відмови.

Раніше звук був, але зник

Причини пов'язані з неправильними діями користувача або встановлюються програм. Також, після зараження вірусами можуть бути різні проблеми, включаючи і відсутність звуку. Проблему створює активність самої шкідливої ​​програми і зміни в системі, які вона виробляє (модифікація системних файлів і реєстру вірусами і троянами - звичайне явище).

Спочатку, зрозуміло, потрібно позбутися від зловредів . Для цього часто бракує можливостей антивіруса, який «штатно» працює в системі. Але якщо після лікування звук не з'явився, доведеться відновлювати роботу Windows.

Перевіряємо налаштування аудіо в Windows

Подивіться на значок «Динамік» в області повідомлень панелі завдань. Може бути що рівень гучності стоїть на нулі або взагалі вимкнений, тобто перекреслені. Щоб це виправити, клацніть по динаміку і пересуньте повзунок вгору. Це звучить безглуздо, але тим не менш, через неуважність буває і таке.

Якщо динамік позначений білим хрестом в червоному колі, потрібно перевірити, чи не відключені чи відтворюють пристрою в Windows:

 • Запустіть аплет панелі управління «Звук» або виберіть пункт «Пристрої відтворення» з контекстного меню динаміка, тобто клікнувши по ньому правою кнопкою.
 • Якщо у вкладці «Відтворення» немає нічого, крім повідомлення «Звукові пристрої не встановлені», клацніть там правою кнопкою миші і поставте позначку біля пункту «Показати відключені пристрої». Після цього незадіяний девайс потрібно включити, вибравши з його контекстного меню відповідну команду:

Після цього незадіяний девайс потрібно включити, вибравши з його контекстного меню відповідну команду:

Зверніть увагу, що повинно бути вибрано правильний пристрій виведення звуку за замовчуванням. Щоб його задати досить клацнути по ньому в списку і натиснути внизу на кнопку «За замовчуванням». Спробуйте різні. Особливо сюди потрібно заходити щоб включити висновок звуку через цифровий HDMI інтерфейс . Крім того, кліком по зазначеному хрестом динаміку можна запустити діагностику і автозбереження налаштувань звуку:

Крім того, кліком по зазначеному хрестом динаміку можна запустити діагностику і автозбереження налаштувань звуку:

Цей вбудований майстер теж іноді допомагає вирішити проблему.

Якщо звук так і не з'явився, перевіримо, чи не відключені чи служби аудіо:

Дефекти системних файлів або розділів реєстру

Разом вирішити проблеми з файлами та реєстром допоможе відновлення системи якщо до того, як звук пропав, була створена контрольна точка. Коли точки немає або ця функція відключена, можна спробувати виправити ситуацію за допомогою утиліт dism і sfc.

Для відновлення системи до робочих параметрах запустіть від адміністратора командний рядок (Cmd.exe) і виконайте по черзі дві команди:

dism / online / cleanup-image / restorehealth

sfc / scannow

sfc / scannow

Команди виконуються досить довго, після закінчення роботи потрібно перезавантажитися. Вони перевіряють системні файли, і в разі відхилення від вихідних варіантів, вони автоматично відновлюються зі сховища. В процесі відновлення, можливо, буде запитано інсталяційний диск з Windows або флешка.

Розгін комп'ютера і скидання BIOS

Надмірний розгін комп'ютера може призвести до проблем зі звуком. Якщо ви або хтось інший недавно бавилися розгоном системної шини, то потрібно зменшити частоти або скинути настройки BIOS на замовчування. Для цього можна використовувати будь-який з нижчеперелічених способів:

1. Зайти в BIOS Setup і на вкладці Exit або Save & Exit натиснути Load Setup Defaults (Load Defaults BIOS, Load Safe-Fail Defaults, Load Defaults Settings, Set BIOS Default, Restore Defaults - назви опції в різних версіях BIOS відрізняються).

Зайти в BIOS Setup і на вкладці Exit або Save & Exit натиснути Load Setup Defaults (Load Defaults BIOS, Load Safe-Fail Defaults, Load Defaults Settings, Set BIOS Default, Restore Defaults - назви опції в різних версіях BIOS відрізняються)

2. Знайти на материнській платі батарейку RTC (на платах стаціонарних комп'ютерів це «таблетка» CR2032) і на деякий час вийняти її з гнізда (15 - 30 хвилин зазвичай вистачає). Для прискорення скидання можна цій же батарейкою ненадовго замкнути висновки гнізда.

3. Знайти на платі перемичку Clear CMOS (CLRTC, Clear RTC, CCMOS і т. П. - на різних платах назви, знову ж таки, різні) і ненадовго перемістити її на 2 сусідніх контакту.

Другий і третій способи виконуються тільки при повному відключенні живлення комп'ютера з розетки.

Чому ще може не бути звуку

Якщо перемички на материнській платі, які відповідають за перепризначення виведення звуку, не встановлені або стоять неправильно - то звуку не буде! Потрібно уважно подивитися інструкцію до материнке, розділ, який стосуеться Audio, і перевірити як стоять перемички насправді. При цьому симптоми такі - в плеєрі файл програється, гучність виставлена ​​правильно, але в колонках повна тиша.

Якщо ви підключаєтеся до передньої панелі, то вона може бути просто не підключена до плати або підключена неправильно. Передні панелі бувають двох типів: застаріла AC'97 і HD Definition. Відповідно, якщо в настройках BIOS є така настройка, то потрібно вибрати тип своєї передньої панелі (спробувати і той, і той).

Якщо інструкції здаються занадто складними або вирішити проблему так і не вдалося, а також, коли ситуація раз по раз повторюється, найправильніше, що варто зробити - це звернутися в сервіс або написати про свою проблему в коментарях до статті.

Комп'ютер все ще «глухонімий»?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью