<
 • Главная
Статьи

Еміграція в Канаду: як живеться українцю в Торонто - подорож, освіту

Після закінчення вузу киянин Дмитро Макей приїхав до Канади для отримання післядипломної освіти, вчиться там вже більше року і не планує повертатися.

"Обозреватель" розпитав Дмитра про те, як живеться в країні з третьою по величині українською діаспорою.

Далі публікуємо розповідь від першої особи.

переїзд

Іноді кажуть, чи то жартома, чи то всерйоз, що Канаду побудували українці. Але я й уявити не міг, що сам стану будівельником або навіть "цеглинкою" цього будівництва.

Ще в 2012 році, будучи студентом економічного факультету КНЕУ, вирішив взяти участь в програмі "Work and Travel". Хотілося побачити світ і заодно заробити. Три місяці я провів у США, зрозумів, що мені до душі північно-американська ментальність і спосіб життя, і вирішив спробувати вписатися в цей новий для мене, але такий комфортний світ.

30 листопада 2014 роки я прилетів в Торонто з офіційною метою здобути післядипломну освіту. Коледж George Brown College, в якому я навчався, вважається одним з кращих в провінції Онтаріо.

Освіта

Як часто кажуть канадці, "first things first", "спочатку про головне": рівень і якість освіти в Канаді просто зашкалює. Канада інвестує в освіту більше, ніж будь-яка інша країна в світі. Система створена і заточена під людей, які хочуть вчитися. Кожен студент отримує магнітну картку з унікальним кодом і фотографією, яка дає купу переваг. Можна орендувати ноутбуки (Macbook або Dell core i7), Айпад, книги, бронювати кімнати для групових занять з проекторами і плазмовими телевізорами, користуватися безліччю безкоштовних сервісів (наприклад, Lynda.com або Office 365). Професори тримаються зі студентами як друзі, можна задати їм по e-mail будь-яке питання щодо навчання та завжди отримати відповідь протягом 24 годин. Буває, професор після пар запрошує студентів на пиво і платить з власної кишені.

Що важливіше, викладач тут не просто теоретик, який вивчив напам'ять пару книг з економіки; більшість викладачів працюють у великих компаніях або володіють власним бізнесом, тому мають практичними знаннями і здатні дати ділову професійну пораду.

Звичайно, це недешеве задоволення. Іноземці платять в три рази більше, ніж канадці: громадянину країни навчання обходиться в 4-5 тисяч доларів на рік, причому в багатьох випадках можна розраховувати на знижки і пільги, а іноземцю доводиться викладати 13-15 тисяч в рік. Але справа того варта. Навчатися тут в кайф.

Робота

Багато в Україні мріють про незапорошеною і добре оплачуваної роботи в США і в Канаді: "Я магістр в сфері маркетингових досліджень, резюме відправлю, і мене запросять". Насправді ж, якщо вам і вдасться відкрити робочу візу в Канаду, то тільки по тих позиціях, в яких країна зацікавлена. І чекати цього можна дуже довго. Отримати роботу або побудувати власний бізнес в Канаді набагато легше саме з місцевим дипломом про освіту. Канадці довіряють тільки своїм вузам.

У Торонто, найбільшому місті Канади, її фінансовій столиці, роботи для бажаючих достатньо. Більшість моїх знайомих студентів підробляють на низькокваліфікованих посадах, де можна пристойно заробити, але перспектив мало: офіціант, касир, бармен і т.д. Така підробіток може покривати всі місячні витрати. Мінімальна заробітна плата - $ 11.5 / год, але можна отримувати і $ 100 / год, і більше. Нещодавно бачив статистичну таблицю, де порівнювався, скільки потрібно працювати в різних містах, щоб купити останню модель айфона. На перших місцях опинилися Лондон і Нью-Йорк (близько 20-22 годин), на сьомому місці Торонто (35 години), на 134-му - Київ (627 годин).

Ті, хто отримав освіту в коледжі, переважно працюють в хороших компаніях і одержують пристойну зарплату. Більшість населення становить середній клас, із середнім доходом на людину 30-50 тис доларів в рік. Вищий клас з доходом 120+ тисяч в рік - це близько 1-2% жителів.

Медицина

Медицина в Канаді безкоштовна. Ну зрозуміло, за неї все одно платять громадяни країни: витрати на медицину покриваються з їхніх податків. Але якщо порівнювати з Україною, різниця величезна: грошові потоки дійсно доходять до лікарень і контролюються державними органами, тому якість обслуговування високе.

Для всіх інших, тобто не-громадян, існує страховка, яка обходиться в 10 доларів в місяць. Без страховки тут все непристойно дорого. Наприклад, огляд у дантиста коштував мені приблизно в $ 200, які потім покрила страхова компанія.

комфорт

За версією журналу "The Economist", Торонто визнаний найкомфортнішим містом для життя в 2015 році. Комфорт проявляється в дрібницях. Люди привітні і чуйні; в метро все притримують двері; якщо запитати дорогу у перехожого, він дістане телефон, подивиться карту і мало не доведе вас до потрібного будинку. Скрізь є кнопки автоматичного відкривання дверей, якими користуються інваліди. Тут інвалід - повноцінний член суспільства, створені всі умови для його самостійного пересування. Зручна транспортна система, ніяких міських маршруток, тільки автобуси і трамваї, які курсують від кожної станції метро; зручні розв'язки, що дуже важливо, оскільки практично кожна сім'я володіє двома-трьома машинами.

Розваги

Знаменита вежа СN Tower є візитною карткою Торонто. Всередині є ресторан, який обертається навколо своєї осі, і оглядовий майданчик. У місті прекрасний акваріум (Ripley's Aquarium), великий парк атракціонів, зоопарк, різні музеї і картинні галереї. Можна просто із задоволенням гуляти по красивих центральними вуличками з безліччю магазинів, ресторанів і барів. Якщо приїхали в Торонто вперше, раджу з'їздити на Ніагарський водоспад. Неймовірні відчуття відчуваєш, стоячи біля краю обриву, куди обрушується гігантський потік.

Можна з'їздити і в США - при наявності візи і вільного часу. До Нью-Йорка і Чикаго всього по 800 км.

їжа

Спочатку ціни здаються величезними. Сходив в магазин - мінус 50-70 доларів. Але насправді витрати на їжу складають зовсім невелику частку щомісячних витрат канадської сім'ї.

Не скажу, що їжа тут смачна. Кухня не балує різноманітністю, багато занадто жирних страв. На щастя, я вмію готувати і роблю це регулярно. Було приємно виявити, що в Торонто повно українських, російських і польських магазинів, де можна купити знайомі продукти.

Туга за домом

На щастя, мені поки не дуже знайоме це відчуття. Немає часу розпускати нюні. Потрібно працювати, щоб досягти поставлених цілей. Звичайно, переїзд - це стрес, особливо спочатку, коли опиняєшся в абсолютно чужій країні, поруч немає рідних, близьких і друзів. Але ж я приїхав сюди, щоб знайти щось нове, тому намагаюся все приймати як даність і не жити минулим.

У Канаді близько 1,5 мільйона українців (третя в світі за величиною діаспора), тут є українські церкви, університети, бари і кафе. Маленьку Україну тут можна знайти в багатьох місцях, плюс до всього вона живе в кожному з нас.

Канада - країна можливостей, з величезним потенціалом зростання. У цій країні кожен може знайти те, що хоче. Для мене особисто це величезна поліпшена модель України, де немає корупції, все платять податки і живуть мирно і щасливо, в гармонії з природою. У стрічці новин тут можна побачити такі заголовки: "У Саскачевані олень налякав людей, намагаючись зайти в" Старбакс "," Бобер став причиною пробки в Галіфаксі ". Чесно зізнаюся, мені такі новини по душі. Як і все життя в Канаді.

Нагадаємо, раніше "Обозреватель" писав, як живеться українці в Італії .

Нагадаємо, раніше Обозреватель писав,  як живеться українці в Італії

Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в TelegramНовости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью