<
 • Главная
Статьи

Mobile-review.com Мегафон: Нові тарифи та пакети

 1. Дволикий Мегафон-Логін
 2. нові пакети
 3. Безлімітні інтернет-тарифи
 4. Посилання по темі

Чергова серія нововведень впритул наближає кількість інтернет-варіантів до якоїсь критичної маси. Середньому користувачеві вже не розібратися, а мало-мальськи «просунутому» впору озброюватися калькулятором, замовляти рахунки за останні два-три місяці і вважати, вважати, вважати ... Втім, завжди можна скоротити кількість варіантів методом скасування «застарілих» опцій. Для «спрощення сприйняття» і щасливого позбавлення абонентів від болісних роздумів. Але не будемо квапити події. Чергова серія нововведень впритул наближає кількість інтернет-варіантів до якоїсь критичної маси

Дволикий Мегафон-Логін

Детальний опис нового тарифу для передачі даних дивимося на сайті оператора тут . Лайт-тариф без абонентської плати і без термінів дії договору (платежу), орієнтований строго на передачу даних. Разом з тарифом можна придбати один з модемів (не обов'язково), також на нього можна перейти з будь-якого Лайт-тарифу, ніяких обмежень чи прихованих «обязаловок» поки не проглядається.

Цікава деталь: у списку продаються разом з тарифом модемів присутній 3G-модем Huawei E1750. Наскільки я розумію, це той самий Huawei E1750, про який я писав в лютому цього року, огляд можна почитати тут . Залишилися вкрай позитивні враження від цього «свистка», що підтримує високошвидкісну передачу даних «вгору» в мережах третього покоління (HSUPA 5.76 Mbps, HSDPA 7.2 Mbps). Правда, і оцінили його на 300 руб. дорожче, 1470 руб. замість 1170 руб. за будь-який інший модем зі списку доступних. Залишилося з'ясувати, чи присутній цей модем у продажу фізично. І якщо так, то залокірован чи для використання тільки в мережі Мегафон. Це було техно-ліричний відступ, переходимо до власне тарифами.

Особливо вивчати в описі нічого, параметри тарифу прозорі:

 • Абонентська плата - немає
 • Терміни дії договору (платежу) - немає
 • Вартість GPRS-трафіку - 3.40 руб. за мегабайт цілодобово, округлення сесії - 1 Кб
 • Вартість Wap-трафіку - 348 руб. за мегабайт цілодобово, округлення сесії - 1 Кб
 • Голосовий виклик - 7 грн. / Хв. всі місцеві дзвінки і дзвінки на регіональні мережі Мегафон
 • Послуга «Заміни гудок» входить в стартовий пакет, перші два тижні безкоштовно. Знатна жарт - мелодія замість гудка на тариф для передачі даних. Подзвони мені на модем і послухай, яку класну мелодію я спеціально для тебе поставив! Спасибі, що хоч не зробили послугу не відключається.

Ціну Wap-трафіку я вказав не випадково. Тариф «Мегафон-Логін» явно покликаний скласти конкуренцію «О'Хард» в якості доступного за ціною інструменту для епізодичного доступу до Інтернету без абонентської плати, а Wap-трафік продається за ціною звичайного, тобто за ті ж 3.50 руб. / Мб. Для більшості застосувань некритично, але економить час і нерви, дозволяючи швидко «облаштовувати» потрібним софтом будь-який новий або незнайомий телефон. Чи не заморочуючись з кабелями / Bluetooth і не замислюючись про те, через яку APN лізе в мережу вбудований браузер.

«О'Хард» або «Мегафон-Логін»?

Продовжимо порівняння, якщо вже почали. У «О'Харде» ми бачимо цілком привабливі голосові параметри для мало і середньо говорять (з урахуванням п'яти безкоштовних улюблених номерів), MMS-повідомлення по 1.60 руб. за штучку і посекундну тарифікацію першої хвилини розмови. Всього цього в «Мегафон-Логін», природно, немає. В якості універсального тарифу «Мегафон-Логін» неконкурентоспроможний за визначенням, крім ціни GPRS-трафіку єдиним його перевагою є відсутність термінів дії договору. Які, до речі, в «О'Харде» досить гуманні. Відповідно, питання можна сформулювати наступним чином: чи є GPRS-трафік в «Мегафон-Логін» настільки дешевше, щоб виправдати відмову від зручної універсальної SIM-карти на користь вузькоспеціалізованого рішення? І якщо дійсно помітно дешевше, то в яких діапазонах споживання трафіку? У «чистому» вигляді зіставляти тарифи нецікаво: покілобайтна округлення в обох і 3.50 руб. / Мб в «О'Харде» проти 3.40 руб. / Мб в «Мегафон-Логін». У ніші епізодичного використання Інтернету єдиний виграшний профіль «Логіна» - резервний канал доступу до мережі. І навіть в цьому вельми вузькому профілі економія в порівнянні з «О'Хард» складе всього 10 копійок за мегабайт.

Тепер порівняємо Data-параметри з урахуванням додаткових опцій і пакетів, повинні ж у чомусь проявитися важливі переваги нового тарифу? Активні користувачі мобільного Інтернету - в більшості своїй люди грамотні і на рекламу не сильно ласі, так що розраховувати тільки на рекламну розкрутку з Data-тарифами особливо не доводиться.

У лівій колонці - GPRS-трафік за місяць, в клітинах таблиці - витрати в рублях з ПДВ. пакети і опцію « оптимальний Інтернет »Підключаємо там, де в цьому є хоч якийсь фінансовий сенс. При трафіку менше 50 мегабайт на місяць «О'Хард» однозначно переважно завдяки своїй універсальності: заради копійчаної економії немає сенсу позбавляти себе зручності використання однієї SIM-карти в смартфоні. Тим більше що з таким «мінімалістським» обсягом переданих даних модем нам ні до чого і буде означати тільки зайві витрати на його покупку. У всіх наведених варіантах діє покілобайтна округлення трафіку, ніякі «соскоки» на 100 Кб після використання пакетів нам картинку не змащують. Зрозуміло, що визначення «епізодичне використання" не дуже в'яжеться з трафіком в 500-600 Мб, але для наочності показати потрібно.

Зрозуміло, що визначення «епізодичне використання не дуже в'яжеться з трафіком в 500-600 Мб, але для наочності показати потрібно

Висновок очевидний: новий тариф «Логін» без підключення пакетів ніяким боком не лізе в список осудних кандидатів. При підключенні до нього пакету 50 Мб раціональний в порівняно вузькому діапазоні 50-100 мегабайт на місяць. Підключати пакет 100 Мб можуть хіба що представники популяції «сферичних коней у вакуумі», а пакети більшого номіналу взагалі не мають сенсу. Так як за 100-мегабайтним порогом будь тариф з підключеною опцією «Оптимальний Інтернет» і її абонентської 150 руб. / Місяць виявляється вигідніше. Питається, для кого придуманий тариф «Логін-Лайт», що за незрозуміле твір маркетологів? Якщо для великих обсягів трафіку (про це нижче), то навіщо цим тарифом пакети в 50, 100, 300 і 500 мегабайт? Однак якщо прибрати з таблиці колонку «Будь-який тариф з підключеною опцією« Оптимальний Інтернет »», то схема набуває стрункість і стає досить логічною. І ця логічність за умови відсутності послуги «Оптимальний Інтернет» мене сильно насторожує. До речі, якщо вірити абонслужбу оператора, «Оптимальний Інтернет» на новому тарифі «Мегафон-Логін» підключити не можна.

багато даних

Давайте подивимося, як себе веде новий «Мегафон-Логін-Лайт» при більш активному використанні ресурсів мобільного Інтернету. Тариф спеціально «заточений» під передачу даних, тому цілком логічно порівнювати його з наявними тарифами лінійки «Модем». Ой, виявляється, тепер уже з «що були» тарифами цієї лінійки. Всі «Модеми» благополучно відправлені в архів і підключення на ці тарифи закриті. Нічого не поробиш, «їж, що дають», і обговорювати-порівнювати особливого сенсу немає. Проте, подивимося і порівняємо хоча б для того, щоб оцінити доцільність переходу з «Мегафон-Модем» на «Мегафон-Логін». Різних версій «Мегафон-модемів», «Мегафон-модемів» з плюсом, цих же «Мегафон-модемів» з штрихом і просто «модемів» розплодилося предостатньо. Загальна ідеологія - трохи більш вигідні версії тарифу за умови купівлі обладнання (PC-карта, модем, нетбук). На частину цих продаються з модемами тарифів перейти не заборонялося, але вартість переходу становила загороджувальні 500 руб. З іншого боку, у серйозних споживачів мобільного Інтернету вартість переходу легко окупалася за місяць-два користування тарифом. Тарифи контрактні, з абонентською платою і включеним в неї певним обсягом трафіку. Наприклад, « Мегафон-Модем-Плюс ' »(Зі штрихом) передбачає 1 гігабайт« подарункового »трафіку на старті, обов'язкову щомісячну абонплату 300 руб. (В неї входить 100 Мб трафіку) і далі весь інтернет-трафік по 3 руб. / Мб. Є пакети 0.5 Гб за 800 руб. і 1.0 Гб за 1300 руб. « Мегафон-Модем-Плюс »(Без штриха) виглядає набагато цікавіше: подарункового гігабайти немає, зате в 300 руб. абонентки входять 150 Мб трафіку і весь наступний трафік тарифікується по 2 руб. / Мб.

Пакети 0.5 Гб за 800 руб. і 1.0 Гб за 1300 руб. також передбачені, але практичного сенсу в них немає при наявності послуги « оптимальний Інтернет ». З цим тарифом послуга віддає нам весь трафік по 1 руб. за мегабайт за абонплату в 100 руб. / місяць. У сухому залишку: абонплата 400 руб. (З них 100 руб. «За повітря»), перші 150 Мб по 2 рубля (включено в абонентки) і далі весь трафік по 1 руб. за мегабайт. За теперішніх часів не так вже й дешево, до речі. Порівнюємо з тим, що ми отримуємо від нового «Мегафон-Логін» з пакетами трафіку. Про особливості нових пакетів розмова окрема, поки просто врахуємо їх при розрахунку ціни трафіку, виходячи з найбільш раціонального використання пакетів. Для спрощення розрахунків умовно приймемо 1 Гб рівним 1000 Мб.

Як бачимо, знову «Оптимальний Інтернет» втручається і порушує нам струнку картину. Якби не було цієї колонки, новий «Мегафон-Логін» з ювелірно підібраними пакетами був би явно гірше тарифу «Мегафон-Модем Плюс» в діапазоні 250-450 Мб трафіку, а до 100 і починаючи з 800 Мб явно краще. Однак це теорія, на практиці тут є два великих «але»:

 • Трафік з пакетів «Мегафон-Логін» на наступний місяць не переноситься, не вгадав з об'ємом - сам собі злий буратіно. А «Мегафон-Модем Плюс» з «Оптимальним Інтернетом» або без нього не змушує думати і розраховувати мегабайти чи підсвідомо «підганяти» споживання під уже куплений пакет.
 • Повна вартість пакетів «Мегафон-Логін» знімається відразу ж при підключенні. Сподіваюся, пояснювати різницю з щоденно знімається рівними частками абонентської пояснювати не потрібно.

Висновок однозначний: незалежно від подальшої долі «Оптимального Інтернету» тариф «Мегафон-Модем Плюс» залишиться привабливим для самого ходового діапазону 100-700 Мб трафіку в місяць. І поспішати переходити на новий «Мегафон-Логін» мало б сенс тільки при свідомо більшому обсязі щомісячного трафіку, якби не втручався новий «Безлімітний Інтернет Мега».

«Мегафон-Логін-контракт»

Ще одна версія нового тарифу, про яку люб'язно розповіли в абонентській службі. Можливо, незабаром з'явиться і на сайті, а то з відведенням всіх «модемів» в архів розділ «Контрактні тарифи» кілька спорожнів.

Якщо я правильно зрозумів, контрактна версія «Мегафон-Логін» не продаватиметься окремо, але SIM-карту з цим тарифом можна буде отримати в якості доповнення до будь-якого з чинним контрактом. Обидві SIM-карти будуть прив'язані до одного спільного особовим рахунком. Контрактний «Мегафон-Логін» за своїми основними параметрами не буде відрізнятися від Лайт-версії: ті ж 3.40 руб. за мегабайт трафіку і теж без абонентської плати. В такому рішенні є певні переваги, не потрібно турбуватися про стан зайвого особового рахунку. В іншому позиціонування цього тарифу виглядає хитким: спеціальні пакети для лайт-версії «Мегафон-Логін» на контрактній версії начебто доступні не будуть, а нові пакети для контрактних тарифів помітно дорожче. Було б дуже цікаво отримати контрактний «Мегафон-Логін» в якості другого тарифу на одній SIM-картці, але це я вже зовсім розфантазувався. Не будемо гадати на кавовій гущі, скоро все з'ясується.

Резюме по «Мегафон-Логін»

Відведення в архів старих і поява нових тарифів для передачі даних, поява нових пакетів і безлімітних опцій (про це нижче) виглядає як серйозне «перелопачування» сформованої структури. Є ймовірність того, що процес ще далеко не завершений. Тому висновки будемо вважати попередніми і з застереженнями.

 • «Мегафон-Логін» начебто нарешті закриває нішу тарифу для передачі даних без абонентської плати, це добре. Цінові параметри виглядають краще, ніж «Клік» і «Онлайнер» конкурентів, але карета «Мегафон-Логін» перетворюється на гарбуз у роумінгу.
 • Ніша порівняно невеликих обсягів передачі даних вже благополучно зайнята тарифом «О'Хард», який за багатьма параметрами цікавіше. Переваги «Мегафон-Логін» - відсутність термінів дії договору і 10 копійок економії на кожному мегабайті, це все.
 • В якості універсальної SIM-карти «Мегафон-Логін» можна розглядати в принципі.
 • У сегменті середніх обсягів передачі даних «Оптимальний Інтернет» практично не залишає шансів новим тарифом: танцювати з бубном навколо одноразово списуються пакетів і при цьому платити дорожче не всякий мазохіст погодиться.
 • Досить цікаво виглядає пакет 10 Гб за 3000 руб. і з подальшим трафіком по 0.29 руб. / Мб. Повна відсутність обмежень по швидкості навіть при такому обсязі передплаченого трафіку і ціною знайде свою нішу в середовищі бізнес-користувачів.

нові пакети

Посилання на список нових пакетів вже давав вище, повторюю тут . Два списку: перший для всіх тарифних планів, другий - тільки для «Мегафон-Логін». Всі пакети з покілобайтна округленням сесії, але лінійка оновилася, і з'явилися неприємні сюрпризи. Раніше при підключенні пакетів «GPRS Internet-15» і «GPRS Internet-100» покілобайтна округлення сесії зберігалося і після вичерпання пакетів, крім цього, продовжувала діяти пільгова тарифікація. Цитата з сайту :

Цитата з  сайту  :

Згадок пільгової тарифікації після вичерпання пакетів «15» і «100» мені знайти вже не вдалося, тепер цей принцип ( «як в пакеті») залишився тільки в описі пакетів для «Мегафон-Логін». Хоча фрагмент про збереження покілобайтною округлення (скріншот вище) поки уцілів і знайшовся. Чи надовго? У всякому разі як мінімум для всіх інших пакетів з першого списку діє загальне правило: вартість пакета списується при підключенні і після вичерпання пакета відновлюється тарифікація за умовами тарифного плану. Для нас з вами інтерес представляє хіба що 15-мегабайтний пакет за 75 руб., Інші варіанти виглядають нежиттєздатними при наявності опції «Оптимальний Інтернет». Подивимося, чи вціліє ця опція. І якщо вціліє, то чи не буде «оптимізовано».

Безлімітні інтернет-тарифи

За своєю суттю це саме тарифи, хоч і сконструйовані у вигляді додаткових опцій до тарифу «Мегафон-Логін». З попереднім досвідом створення умовно-безлімітного тарифу можна ознайомитися тут , Цей тариф закритий для підключення з 1-го квітня. Параметри «старого» умовного безліміту:

 • Пакет доступний тільки абонентам тарифних планів серії «Модем» і «Комунікатор».
 • Максимальна швидкість передачі даних - 2 Мбіт / с.
 • При перевищенні обсягу переданого і прийнятого пакетного трафіку 5 Гб на місяць швидкість передачі даних обмежується до 128 кбіт / сек.
 • При перевищенні обсягу переданого і прийнятого пакетного трафіку 10 Гб в місяць швидкість передачі даних обмежується до 64 Кбіт / сек.

Вартість цього тарифу становить 1100 руб. / Місяць, і, наскільки я розумію, поки він продовжує діяти у всіх, хто його встиг підключити.

/ Місяць, і, наскільки я розумію, поки він продовжує діяти у всіх, хто його встиг підключити

Опис нових умовно-безлімітних варіантів читаємо тут , Тепер у нас є два інтернет-анлім різного ступеня умовності. Варіант «Лайт» коштує 890 руб. / Місяць, «Мега» - 1390. Детальний опис особливостей двох варіантів можна вивчити на скріншоті вище. В описі пакетів вказано, що безлімітні опції тепер доступні на всіх тарифах, сподіваюся, що саме це опис вірно. Крім нових милозвучних назв ми отримали нові ціни і нетиповий (для Мегафона) принцип тарифікації у варіанті «Лайт». Тепер сильно урізана (до 156 Кбіт / с) швидкість діє з самого початку, при переборі трафіку ріжеться до 128 Кбіт / с.

Варіант «Мега» в порівнянні з колишнім безлімітом подорожчав на 290 руб., Але за ці гроші крім повній швидкості до позначки 5 Гб ми отримали додатковий інтервал 5-10 Гб зі швидкостями 156 Кбіт / с вдень і 1 Мбіт / с вночі. Остаточне урізання до 128 Кбіт / с тепер настає тільки на позначці 10 Гб. Особисто мене вже закритий для підключення варіант влаштував би більше, але для активних споживачів всякої мультимедийности нова версія теж непогана.

Посилання по темі

Обговорення на форумі >>>

Сергій Потресов ( [email protected] )
Опубліковано - 05 квітень 2010 р

Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

«О'Хард» або «Мегафон-Логін»?
І якщо дійсно помітно дешевше, то в яких діапазонах споживання трафіку?
Тепер порівняємо Data-параметри з урахуванням додаткових опцій і пакетів, повинні ж у чомусь проявитися важливі переваги нового тарифу?
Питається, для кого придуманий тариф «Логін-Лайт», що за незрозуміле твір маркетологів?
Якщо для великих обсягів трафіку (про це нижче), то навіщо цим тарифом пакети в 50, 100, 300 і 500 мегабайт?
Чи надовго?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью