<
 • Главная
Статьи

5 фактів про просування сайту в декількох регіонах, регіональне просування сайту в Яндексі

 1. Перше. Геозалежні і геонезавісімие запити.
 2. Що перевірити?
 3. Друге. Регіон Росія.
 4. Що перевірити?
 5. Третє. Геопривязку.
 6. Що запам'ятати?
 7. Четверте. Розміщення фіктивних контактів.
 8. Чим небезпечне?
 9. П'яте. Створення піддоменів під регіон.
 10. Чим небезпечне?
 11. Дякую за увагу!

З ТОП-5 гострих тем, які важливі для наших замовників, ще жодного разу не виключалося просування сайту по регіонах

З ТОП-5 гострих тем, які важливі для наших замовників, ще жодного разу не виключалося просування сайту по регіонах. Незважаючи на те, що в мережі вже багато чого понаписувано про це, в нашому блозі ми представимо свій погляд.

Отже, що потрібно знати Замовнику про регіональний просуванні в ПС Яндекс на думку Інтернет-агентства «Горіх».

Перше. Геозалежні і геонезавісімие запити.

10 квітня 2009 року ПС Яндекс запустила оновлення пошукового алгоритму під назвою «Арзамас», в рамках якого пошукова видача стала різної для користувачів з різних регіонів. Спочатку, регіональність ввели для 5 найбільших регіонів, проводили тести і підкручення, а далі впровадили регіональну видачу для всіх регіонів Росії за допомогою алгоритмів «Снежинськ» і «Конаково».

В результаті роботи цих алгоритмів все запити розділилися на 2 великі групи: геозалежні і геонезавісімие. Тобто на ті, при пошуку за якими для користувачів важливий регіон сайту, і ті, за якими видача може бути однаково релевантної у всіх регіонах.

Наприклад, запит «купити вантажівку ивеко» є геозалежних, тому що в кожному регіоні будуть свої дилери. Запит «війна і мир товстої» - геонезавісімим, тому що на релевантність видачі регіон користувача впливу не має. Запит «купити ивеко в Москві» буде також геонезавісімим запитом, тому що вказівка ​​регіону міститься в самому тексті запиту і сайтів, що не відносяться до Москви у видачі бути не повинно.

Що перевірити?

Якщо ви рухаєтеся по декількох регіонах і платите за позиції за фактом знаходження сайту в ТОПі, перевірте списки запитів на наявність геонезавісімих запитів із зазначенням регіону в списках по різних регіонах. Наприклад, не беруть чи з вас плату за перебування сайту в ТОПі за запитом «купити ивеко в Москві» по регіону Санкт-Петербург, Самара і Іркутськ, крім Москви.

Друге. Регіон Росія.

Регіон, якому необхідно віддавати перевагу при формуванні результатів пошуку, визначається значенням параметра lr пошукового запиту . Як регіонів можуть бути вказані країни, суб'єкти держав і міста.

джерело тут .

Дуже часто Замовники звертаються з проханням просування сайту по Росії. Як ми вже розбирали вище, поточний алгоритм пошуку ПС Яндекс залежить від регіону розташування користувача, який вводить пошуковий запит.

Відповідно, ваша аудиторія, перебуваючи в Росії, обов'язково буде знаходитися в конкретному регіоні Росії: Москві, Саратові або Калінінграді.

У кожного регіону є свій ідентифікатор

Регіон в Яндексі можна встановити вручну за допомогою меню налаштування .

Тут можна побачити, що регіон Росія вручну вибрати не можна:

Тут можна побачити, що регіон Росія вручну вибрати не можна:

Тому просування по регіону Росія неможливо. Додаткова переваг при ранжируванні в конкретних регіонах наявність прив'язки до регіону Росія не дає. Чим конкретніше геопривязку, тим вище буде ранжування сайту.

Що перевірити?

Чи немає у вас з договорі умов щодо просування в регіоні "Росія"?

Чи не пропонує менеджер з продажу такої регіон просування?

Дізнатися до якого регіону прив'язаний ваш сайт?

На жаль, позиції по регіону «Росія» зібрати можна, тому що можливо задати ідентифікатор регіону в збирача позицій, але результату вашому бізнесу ці позиції не дадуть ніякого.

На жаль, позиції по регіону «Росія» зібрати можна, тому що можливо задати ідентифікатор регіону в збирача позицій, але результату вашому бізнесу ці позиції не дадуть ніякого

Третє. Геопривязку.

Висока ранжування сайту в регіоні забезпечується наявністю геоприв'язки до конкретного регіону. Геопривязку здійснюється за допомогою панелі Яндекс.Вебмайстер.

Для геоприв'язки потрібно:

 • Мати повні контактні дані в регіоні (міський номер, адреса офісу).

Важливо, щоб контакти були робочими, тому що служба Яндекс. Організації регулярно перевіряє актуальність даних.

 • Додати сайт в довідник Яндекс.Організаціі.
 • Присвоїти регіон за допомогою панелі вебмастера Яндекса.

Якщо сайт є в Яндекс, то йому можна присвоїти до 7 регіонів, при наявності контактів в них.

Якщо немає - один з наявних на вибір. Вибирайте найперспективніший для вашого бізнесу.

Що запам'ятати?

Якщо цільова аудиторія вашого бізнесу розкинулася по всій Росії, потрібно:

 • Вибрати для початку 7 стратегічно важливих для вашого бізнесу регіонів.
 • Розмістити на сайті контакти ваших філій в регіонах.
 • Присвоїти сайту регіони.

Подальші успішне просування, як правило можливо, просто при наявності контактів, без додаткового присвоєння регіону в панелі вебмастера.

Додавати всі наявні контакти після 7 привласнених регіонів потрібно, тому що наявність адрес в Яндекс. Організаціях допомагає сайту ранжуватися вище в регіоні, де є контакти.

Перевірте, чи всі наявні на сайті контакти додані в Яндекс. Організації і Google Maps, як оформлена сторінка компанії.

Четверте. Розміщення фіктивних контактів.

Одним з популярних методів присвоєння регіону при відсутності справжніх контактних даних є покупка міського номера в потрібному регіоні та надання в якості адреси великого офісного центру.

Важливо в такому випадку підтримувати постійну працездатність номера телефону і проінструктувати менеджерів, які беруть трубку, з приводу адреси.

Чим небезпечне?

Якщо з'ясується, що контакти фіктивні, в подальшому навіть при наявності справжніх контактів можуть виникнути складності з присвоєнням цього регіону заново.

Може знадобитися договір оренди на офісне приміщення, оформлений на ваше юр. Особа та інші документи.

За мою 8-річну практику таке трапилося тільки один раз.

Також є ризик втратити лояльність клієнтів, якщо раптом потенційний клієнт вирішить заїхати до вас в офіс без дзвінка.

П'яте. Створення піддоменів під регіон.

Є думка, що просування сайту в регіонах без контактів в цьому регіоні можливо за допомогою створення регіональних піддоменів.

Наприклад, є сайт site.ru

Для бізнесу Замовника важлива аудиторія з Сургута.

Створюється піддомен surgut.site.ru.

На нього копіюється інформація з основного сайту, унікалізіруются тексти, змінюється оптимізація під конкретний регіон.

Ми проти цього методу, якщо наявність піддоменів не справджується потребами бізнесу. Наприклад, коли для різних регіонів різні акції для покупців, відрізняється асортимент, тому що каталоги завантажуються на основі даних з різних складів, для різних регіонів різні ціни.

Створення ж піддоменів виключно для SEO ми вважаємо недоцільним і марним як для користувача, так і для пошукової системи. Неекологічно, так скажемо.

Чим небезпечне?

Якщо ви все-таки використовуєте цей метод, ознайомтеся з ризиками.

Перевірте, чи немає переходів на ваші регіональні піддомени з інших регіонів і який показник відмови?

Пошукова система недосконала. Піддомени можуть шукатися не в своєму регіоні, а також можуть заміщати основний сайт з втратою позицій, тому що через однакового контенту вони можуть склеїтися з основним доменом.

Користувач може переходити на невідповідний регіональний піддомен, не шукати потрібної для себе інформації, і залишати сайт.

Також може істотно знизитися поведенчекій фактор. Якщо користувачеві з Новосибірська у видачі буде показуватися піддомен surgut.site.ru, то з високою часткою ймовірності, він не буде переходити на цей сайт, тому що вважатиме його нерелевантних.

Дякую за увагу!

Отже, ми розібрали 5 основних фактів про просування сайту в декількох регіонах. Якщо у вас залишилися питання - задавайте в коментарях.

Якщо вам сподобалася стаття - поділіться нею з друзями.


Ілюстрації до статті:
Віктор Васнецов, «Богатирі», 1881-1898
Скріншоти з налаштувань yandex.ru, topvisor.ru

Що перевірити?
Що перевірити?
Що запам'ятати?
Чим небезпечне?
Чим небезпечне?
Що перевірити?
Що перевірити?
Чи немає у вас з договорі умов щодо просування в регіоні "Росія"?
Чи не пропонує менеджер з продажу такої регіон просування?
Дізнатися до якого регіону прив'язаний ваш сайт?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью