<
 • Главная
Статьи

Цукерберг розповів Медведєву, навіщо він приїхав в Росію

01.10.2012, Пн, 16:10, Мск, Текст: Владислав Мещеряков Засновник Facebook Марк Цукерберг заявив, що приїхав в Росію знайомитися з російськими розробниками, яких він вважає «чудовими».

Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв зустрівся з засновником соцмережі Facebook Марком Цукербергом (Mark Zuckerberg).

Зустріч пройшла в підмосковній резиденції Горки. У відкритій частині бесіди Медведєв і Цукерберг обговорили цілі візиту засновника соцмережі і питання авторських прав.

На додаток до офіційній стенограмі (повний текст див. Нижче) про частину піднятих тем повідомив у своєму твіттері присутній на зустрічі глава Мінкомзв'язку Микола Нікіфоров.

Зокрема, за його повідомленням, на зустрічі була порушена проблема залучення російських розробників в Facebook. «У @MedvedevRussia домовилися з Цукербергом, що вигідніше відкрити центр досліджень і розробок Facebook в Росії», - написав у твітері Никифоров.

«Facebook розглядає Росію як одне з місць для відкриття центру досліджень і розробок, - пояснив Нікіфоров CNews. - Точних термінів немає. Але Цукерберг сказав, що готовий обговорити, в якому місці в Росії такий центр було б краще відкрити. Зокрема, обговорювалося Сколково ».

«Facebook вигідніше відкрити R & D в Росії, ніж кого-то кудись перевозити», - додав міністр.

У твіттері Никифоров додав, що його «дивує дискусія про те, що хтось у когось переманює якихось співробітників. У нас немає обмежень на виїзд ». Ця запис стала відповіддю на різкі заяви керівників вітчизняних ІТ-компаній, про небажаність масового від'їзду російських розробників на роботу в Facebook.

Дмитро Медведєв і Марк Цукерберг в Горках 1 жовтня 2012 р
Дмитро Медведєв і Марк Цукерберг в Горках 1 жовтня 2012 р

Зокрема, глава IBS Анатолій Карачинский кілька днів тому розкритикував діяльність Facebook по «евакуації в Америку» російських програмістів, і закликав помічників прем'єр-міністра Дмитра Медведєва ще раз подумати, чи правильні сигнали ринку дасть його зустріч із засновником соцмережі Марком Цукербергом.

Коментуючи в твітері питання про залучення російських розробників в Facebook, Микола Нікіфоров зазначив, що в Росії є всесвітньо відомі компанії, з чудовою нагодою реалізувати себе. Як приклад таких компаній міністр назвав ABBYY, «Лабораторію Касперського», Spirit, «Яндекс», Mail.ru і Parallels.

CNews наводить стенограму бесіди Дмитра Медведєва і Марка Цукерберга

Д. А. Медведєв: Радий можливості ще раз зустрітися з вами. Ми востаннє зустрічалися, якщо правильно пам'ятаю, в Довілі, у Франції. Це було досить цікаве таке зібрання, коли діячі IT-індустрії, інтернет-спільноти зустрічалися з лідерами. І ви тоді сказали, що відчуваєте себе кілька специфічним чином в цьому колі. У всякому разі тоді дискусія була такою досить цікавою, хоча і не з усіх питань. З тих пір пройшло вже досить багато часу для сучасного життя - більше року. Можу сказати, що і для Росії цей час було досить інтенсивним. Ви, напевно, знаєте, у нас в Росії є не тільки газ, не тільки нафту, не тільки золото, не тільки алмази і діаманти, але є і IT-індустрія.

Я сподіваюся, що у вас буде можливість познайомитися з деякими нашими великими компаніями і діячами IT-індустрії. Я знаю, що ви проводите спеціальне змагання. Воно, по-моєму, називається Facebook Hacker Cup. А якщо говорити про соціальні мережі, то, звичайно, вони стали виключно популярні в світі, в тому числі завдяки мережі Facebook. У нас, по-моєму, близько 10 млн користувачів в нашій країні мережі Facebook - я сам маю сторінку в Facebook. Це, звичайно, не так багато, як в Сполучених Штатах Америки. Мій колега Барак Обама, по-моєму, має вже під 30 млн користувачів, але тим не менше цифри все одно вражаючі, навіть незважаючи на те, що у нас є свої соціальні мережі, такі як «Однокласники», «ВКонтакте», природно, всі користуються Twitter. У цьому сенсі все непогано. Але те, що ми маємо зовсім інший світ, - ні в кого не викликає сумнівів, і, напевно, в цьому є і ваша заслуга. Як ви самі-то думаєте?

М.Цукерберг (як переведено): Перш за все я хотів би подякувати вам за цю велику честь - за те, що ви погодилися нас прийняти. Хотілося б сказати, що я приїхав сюди спеціально на цей кубок - Facebook Hack - не тільки тому, що російська команда виграла, а й тому, що тут прекрасні розробники, розробники соціальних програм, чудові програмісти не тільки Facebook, але і взагалі, тому хотілося їх побачити. Одна з основних причин, чому я приїхав зараз в Росію, - це тому що ми будуємо глобальну платформу, і там потрібні різні соціальні програми та продукти, які робляться компаніями. Тому в ході свого візиту зараз в Москву я буду спілкуватися з представниками цих компаній, постараюся їх надихнути на створення нових продуктів, нових додатків, які, я дуже навіть упевнений, сподобаються російським користувачам.

Д. А. Медведєв: Я думаю, що в цьому плані у вас буде дуже благодатна бесіда і зустріч. Я знаю, що ви начебто будете спілкуватися і зі студентами Московського університету. Це добре, тому що для студентів ви, безумовно, дуже цікава людина. Такі зустрічі завжди запам'ятовуються.

Я хотів би ще одну тему підняти, тому що вважаю її абсолютно важливою для майбутнього. Це тема авторських прав і їхньої присутності в інтернеті, тому що це, може бути, вкрай складне питання, на яке поки що немає відповіді ні у діячів IT-індустрії, ні у тих, хто займається створенням програмного забезпечення, ні у юристів. Ми, до речі, говорили про це і в Довілі. На мій погляд, дуже важливо, щоб ми змогли знайти баланс між, з одного боку, традиційної захистом авторських прав, а з іншого боку, новими формами, властивими лише інтернету, які дозволяють все-таки в досить вільній манері використовувати об'єкти авторського права. І як знайти цей баланс - це, напевно, найскладніше завдання і для юристів, і для підприємців, і для всіх, наприклад, хто займається в тому числі соціальними мережами.

Я висловлю лише одну ідею, вона, мені здається, полягає в тому, щоб дозволити, по-перше, самому власнику авторських прав визначати межі захисту цього права і встановити презумпцію або припущення про те, що якщо об'єкт так чи інакше в інтернеті не специфікований як вимагає суворої охорони, то можливо його вільне використання. Кажу про це з інтересом, тому що колись я займався цією проблемою ще в своїй юридичній адвокатській практиці. Як ви вважаєте?

М.Цукерберг: Природно, ми з повною серйозністю ставимося до важливості захисту авторських прав. У нас є спеціальні продукти і різні можливості, для того щоб їх захистити, тому що зрозуміло, що ми не можемо відстежити, яким контентом користувачі вирішать поділитися один з одним. Але, природно, якщо цей контент захищений, то ми намагаємося дотримуватися авторські права по максимуму. Ми спеціально розробляємо різні продукти для цього і чимало в це інвестуємо.

Д. А. Медведєв: Мені здається, це якраз і є та гармонія, до якої треба прагнути.

М.Цукерберг: Звичайно.

Д. А. Медведєв: Тепер пора попити кави.Як ви самі-то думаєте?
Як ви вважаєте?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью