<
 • Главная
Статьи

Конструктор сайтів або CMS. Робимо правильний вибір

 1. Що таке CMS?
 2. Що таке хостинг?
 3. Що краще: CMS або конструктор сайтів?
 4. Що ви отримаєте при використанні А5?
 5. висновки

Конструктор сайтів або CMS. Робимо правильний вибір

Людина, яка ніколи раніше не стикався з розробкою сайтів, трохи погуглити, швидко зрозуміє, що для створення власного сайту у нього є 2 реальних шляхи: скористатися CMS або конструктором сайтів. Які підводні камені ховаються за цими підходами? Що краще і простіше? Як вибрати відповідну платформу? Давайте послідовно дамо відповіді на всі ці питання.

Що таке CMS?

Що таке CMS

CMS (Content Management System) - система управління контентом. Тобто програмна оболонка, всередині якої можна групувати сторінки сайту, наповнювати їх контентом, виробляти різноманітні настройки і т. Д. Це дуже популярний клас інструментів в середовищі розробників сайтів.

Для ефективного використання CMS від вас знадобиться ряд навичок:

 • - вміння налаштовувати хостинг;
 • - робота з базами даних (створення, підключення, бекапи і, можливо, правка);
 • - робота з кодом (зазвичай досить HTML / CSS, хоча PHP також досить поширений в таких системах);
 • - підключення та налаштування сторонніх модулів, що розширюють функціонал обраної CMS.

Крім того, найчастіше необхідно купувати або ж вручну коригувати вбудовані шаблони, яких зазвичай у комплекті 2-5 штук. Використовувати їх в початковому вигляді не рекомендуємо, оскільки всі вони без винятку дуже заїжджені. Також для більшості CMS ви зможете скачати шаблони безкоштовно, але тут потрібно бути уважними. Справа в тому, що безкоштовно зазвичай викладають шаблони з великою кількістю вшитих в них посилань на сторонні ресурси. Перед установкою такого дизайну необхідно ретельно перевірити код на наявність таких ось посилань і видалити їх все до єдиної. Це також вимагатиме деякої вправності.

Отже, якщо ви ніколи не мали справи з CMS, доведеться досить багато дивитися навчальних відео, читати форуми, гуглити і т. Д. Установка CMS на хостинг - справа нехитра, але для кожної з них є свої нюанси. Оптимальні настройки сервера, самого движка, підключення модулів і т. Д.

До речі, більшість популярних CMS в чистому вигляді не мають змоги вирішувати багато типові завдання на зразок підключення коментування через соцмережі, створювати таблиці або красивого оформлення галерей. Потрібно або правити код, або користуватися сторонніми модулями, яких під кожну таку систему чимало написано. Вибір модулів і плагінів - окрема історія. Є платні, є безкоштовні. Є якісні, а є відверто слабкі функціонально і незручні. Є робочі, а є і такі, що здатні повалити сайт своєї установкою. Потрібно вибирати акуратно. До того ж, як правило, чим більша кількість модулів ви встановите, тим повільніше буде працювати сайт. Багато що потрібно враховувати.

Усереднений сценарій розробки на CMS приблизно наступний:

 • - оплачуєте хостинг, робите його базову настройку;
 • - купуєте домен під майбутній сайт;
 • - завантажуєте CMS (платність або безоплатність залежить від обраної системи), копіюєте файли движка на хостинг;
 • - переходите з адмінпанелі хостингу в phpMyAdmin, створюєте базу даних необхідного типу;
 • - запускаєте на сервері установку CMS, заповнюєте необхідні поля, вказуєте назву бази даних під поточний сайт, паролі і т. Д.
 • - після запуску сайту налаштовуєте параметри движка, встановлюєте додаткові модулі, шаблон і починаєте вибудовувати структуру сайту;
 • - робите доопрацювання в коді (керуєте шаблон, код модулів або ще що) для досягнення бажаного результату;
 • - наповнюєте сайт.

CMS - досить потужні інструменти, але для повноцінної роботи з ними потрібно багато навичок, купувати які не у всіх є час і бажання. У випадку з CMS успіх приходить з досвідом. Можна зіпсувати 2-3 сайту на одній і тій же платформі, перш ніж освоїте правильні підходи. Тому важливо не забувати робити резервні копії через адміністративну панель хостингу. CMS - вибір тих, хто бажає вникнути в саму суть створення сайтів і не пошкодує часу / сил для досягнення результату.

Що таке хостинг?

Що таке хостинг

Сайтбілдери - платформи для створення сайтів, що працюють в онлайн-режимі. Це означає, що вам не потрібно нічого встановлювати, купувати / налаштовувати хостинг, працювати з базами даних і, в більшості випадків, з кодом теж. Це клас систем, орієнтованих на тих людей, яким потрібно отримати результат без великих тимчасових і матеріальних витрат. Якість створюваних в них сайтів залежить від можливостей конкретної обраної системи, а також від того, наскільки ефективно ви їх використовуєте. Більшість конструкторів так влаштовані, що навіть новачок з їх допомогою може добитися хорошого результату.

Крім загального зручності, важливою перевагою є те, що всі необхідні для розробки інструменти ви отримуєте прямо з коробки: модулі або віджети, шаблони, автоматичне створення баз даних і контрольних точок відновлення, хостинг, а іноді і домен в подарунок на платних тарифах. Тобто вам залишається, власне, просто працювати над наповненням сайту без необхідності адміністрування технічної сторони питання. В цьому закладена основна частка практичності і привабливості сайтбілдеров.

Типовий набір дій, який буде потрібно зробити для того, щоб приступити безпосередньо до наповнення сайту:

 • - зареєструватися в системі;
 • - внести загальні настройки (назва сайту, контакти і т. Д.);
 • - вибрати шаблон.

Як бачите, список короткий. 90% технічних моментів проходять повз користувача, автоматично реалізувавшись в фоновому режимі. Ідеальне середовище розробки для новачків і тих, хто цінує свій час. Відвідувачам сайту адже абсолютно не важливо, скільки ви витратили зусиль на його створення. Їм важливо отримати те, за чим вони прийшли на його сторінки. Навіть якщо ви створили хороший сайт за вечір, це нітрохи не применшить його достоїнств. Просто нікому не кажіть про це: нехай думають, що на вас працювала студія за шалені гроші. Ми-то знаємо, ціна і цінність - це різні речі.

Як і у випадку з CMS, у конструкторів існує спеціалізація. Деякі з них пристосовані, наприклад, тільки до створення візиток. Інші - магазинів. Треті - того, іншого, а також Лендінгем і блогів. Вибирати систему необхідно, виходячи з вимог поставленого завдання.

Що краще: CMS або конструктор сайтів?

Що краще: CMS або конструктор сайтів

Питання не має однозначної відповіді, який підійшов би для всіх категорій користувачів. Багато досвідчених люди вважають за краще CMS, оскільки вони практично не створюють обмежень в діях. Але така свобода і складність маніпуляцій породжують для новачків масу проблем. Не всі ж мріють стати гуру кодинга і освоїти тонкощі роботи сайтів до останньої піщинки. Деяким людями просто потрібен хороший результат, досягнутий мінімальними зусиллями і тимчасовими витратами. Ось для них сайтбілдери, однозначно, підійдуть краще. Якщо ви - один з них, то варто задуматися над вибором оптимальної системи під своє завдання. Що використовувати?

Вибирають сайтбілдер зазвичай, виходячи з його спеціалізації, вартості, зручності, якості шаблонів і кількості булочок, які дають на платних тарифах. Всі якісні платформи тільки на платних тарифах дозволяють повністю використовувати свій потенціал. Безкоштовні тарифи найчастіше містять обмеження, з якими не зможе миритися переважна більшість користувачів. І це нормально. Погодьтеся, невигідно кілька років розробляти движок, надавати хостинг і організовувати якісну технічну підтримку безкоштовно. Все хороше коштує грошей, оскільки в його створення також вкладено чимало ресурсів.

Що ви отримаєте при використанні А5?

А5 - хороша альтернатива складним CMS. Це простий в освоєнні конструктор, що дозволяє без особливих проблем створювати візитки, односторінкові сайти і магазини. Система досить збалансована: в ній досить інструментів для якісної реалізації кожного із заявлених типів сайтів. У разі виникнення питань по функціоналу ви завжди можете подивитися або почитати докладні інструкції.

А5 комплектується найзручнішим для новачків типом редактора - візуальним. Просто перетягуючи віджети на сторінки, ви зможете задати їх структуру та наповнення. Широкі можливості налаштування зовнішнього вигляду сайту дозволять досягти необхідного ступеня індивідуальності дизайну. Ви зможете налаштувати розмір, положення, ефекти, шрифти, колір, шари віджетів і багато іншого.

Велика кількість налаштувань магазину дозволить розгортати великі і яскраві торгові майданчики, здатні продавати. Параметри кошика, оплати, податків, доставки, знижок, регіонів, імпорт / експорт товарів з CSV-файлів. Зручні інструменти з просування дозволять вивести магазин в ТОП видачі пошукових систем. Під створення Лендінгем виведена окрема категорія шаблонів. В принципі, якою б ви веб-сайт не робили, можете спиратися на демо-контент, який послужить хорошою підказкою при наповненні сторінок.

висновки

Давню суперечку про те, що краще - CMS або конструктор - вирішується в тій точці, де людина визначається з переслідуваними цілями. Якщо є бажання і час, можна освоювати різні CMS. Це хороший варіант для тих, хто планує щільно і надовго зануритися в світ розробки сайтів.

Ті ж, кому буде потрібно в різний час створити пару-трійку сайтів в підтримку бізнесу, не особливо вникаючи в приховані тонкощі процесу, виберуть конструктор. Так простіше і вигідніше. Та й нерідко дешевше: платити окремо за хостинг і домен не потрібно, як і за шаблони з додатковими функціональними модулями. Все це ви отримаєте з коробки без зайвої суєти.

Серед сайтбілдеров чимало гідних платформ. Якщо ваше завдання - створення красивої візитки, одностранічнік або магазину, рекомендуємо спробувати наш продукт. За невеликі гроші отримаєте весь набір можливостей і переваг.

Що таке CMS?
Що таке хостинг?
Що краще: CMS або конструктор сайтів?
Що ви отримаєте при використанні А5?
Які підводні камені ховаються за цими підходами?
Що краще і простіше?
Як вибрати відповідну платформу?
Що таке CMS?
Що таке хостинг?
Що краще: CMS або конструктор сайтів?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью