<
 • Главная
Статьи

Mozilla Firefox Quantum або Google Chrome: що краще

 1. Firefox Quantum працює швидше
 2. Конфіденційність
 3. Firefox Quantum споживає менше пам'яті
 4. Нове в Firefox Quantum: скріншоти, pocket, ігри і віртуальна реальність, бібліотека
 5. Синхронізація на всіх пристроях
 6. Пошта в Firefox
 7. Шрифт і колір тексту в Мозілли
 8. Топ сайтів
 9. наостанок

Є вагома причина того, що більшість користувачів використовують браузер Chrome для перегляду в Інтернеті. Адже це браузер Google, і він за замовчуванням виконує пошук в Google. Це також браузер за замовчуванням на багатьох телефонах і планшетах Android.

Це також браузер за замовчуванням на багатьох телефонах і планшетах Android

Все це робить його дуже зручним, в тому числі завдяки тому, що всі дані синхронізуються автоматично між вашими пристроями: закладки, паролі, відкриті вкладки та багато іншого. І до недавнього часу він також був найкращим браузером за швидкістю роботи.

Microsoft довгий час запевняла користувачів в тому, що її власні браузери більш ефективні, а інші браузери не будуть працювати з вашої батареєю так само швидко, як барузер Edge. Але це не допомогло компанії поліпшити долю на ринку: новий браузер Microsoft Edge (який вбудований в Windows 10) не входить навіть до трійки лідерів, а «старий» браузер Internet Explorer займає 3,4 відсотка ринку.

За останніми даними від StatCounter браузер Firefox Quantum посідає третє-четверте місце з трохи менше 6 відсотками ринку.

Однак Mozilla не стояла на місці. Спочатку був випущений новий браузер для мобільних пристроїв під назвою Firefox Focus. При його розробці увага була зосереджена на конфіденційності, баскому коні й безпечному способі перегляду веб-сторінок на Android і iOS.

Паралельно велася робота над новим поколінням основного браузера Firefox, який отримав назву Quantum.

Що таке Mozilla Firefox Quantum?

І чи має оновлений браузер достатньою кількістю переваг, щоб придивитися до нього і, можливо, переконати вас користуватися ним замість Chrome? На момент публікації статті вийшла версія 58.0.2.

Firefox Quantum працює швидше

Це все той же старий, добрий Firefox, але з вдосконаленим інтерфейсом і абсолютно новим двигуном, який працює вдвічі швидше колишніх версій Firefox. І це правда. Він працює швидше. Навіть ті сторінки, які ви ніколи не завантажували, з'являються дуже швидко.

Блокуючи деякі рекламні ролики і скрипти, Firefox став завантажувати інтернет-сторінки на 44% швидше. Вам можна спробувати самим переконатися, що це не просто маркетинговий хід, і новий браузер Firefox дійсно прискорює роботу в Інтернеті.

Конфіденційність

Посилено конфіденційність, бо використовується захист від Firefox Focus, добре зарекомендувала себе раніше в Андроїд. Це запобігає рекламу, що відстежує вас при перегляді сторінок.

На жаль, це дозволено за замовчуванням для приватних, приватних сеансів перегляду, тому варто перейти до налаштувань браузера (рис. 1) і перевірити, що «Захист від стеження» включена в режим «Завжди» (рис. 2).

Мал. 1. Налаштування Мозилли

Відкривши настройки, відкриваємо вкладку «Конфіденційність та безпека»:

Мал. 2. Захист від стеження включаємо завжди

У Мозілли є варіант роботи в приватному вікні:

Мал. 3. Перехід на приватну роботу в інтернеті

Натиснувши в меню Firefox на значок меню (1 на рис. 3), натискаємо опцію «Нове конфіденційне вікно», з'явиться вікно (рис. 4):

Мал. 4. Перевіряємо галочку навпроти опції «Захист від відстеження»

Треба пам'ятати, що режим приватного перегляду - це НЕ є анонімність в мережі, бо вас можуть відстежувати інтернет провайдер , Роботодавець або ті сайти, які ви переглядаєте.

Firefox Quantum споживає менше пам'яті

Firefox Quantum займає менше оперативної пам'яті. При відкритті одних і тих же 10 вкладок в Chrome 63 і Firefox 58, менеджер завдань (в Windows 10) показує, що Firefox використовує 435 Мб пам'яті, а Chrome більше - 533 Мб. Крім того, Chrome використовує 19% процесора проти 7% у Firefox.

Тим не менш, це всього лише одномоментний знімок в часі: використання пам'яті весь час змінюється. Повторна перевірка диспетчера задач кілька разів протягом 15 хвилин показала, що Chrome використовує трохи менше пам'яті, ніж Firefox, або приблизно стільки ж.

Час завантаження сторінок в Quantum помітно менше в порівнянні з Chrome. Раніше, «важкі» сторінки, такі як величезні таблиці з декількома вкладками в Документах Google, могли призвести до збою Firefox і працювали тільки в Chrome. Зараз же Quantum з легкістю може впоратися з ними.

Нове в Firefox Quantum: скріншоти, pocket, ігри і віртуальна реальність, бібліотека

З точки зору зручності Mozilla додала ряд нових функцій, які допомагають Firefox конкурувати з Chrome. Додалися, або були перероблені опції:

 • «Зробити скріншот»,
 • «Копіювати посилання» і
 • «Відправити вкладку на пристрій»,

доступні в меню праворуч від адресного рядка (1 на рис. 5).

5)

Мал. 5. Нові опції Мозилли «Зробити скріншот», «Копіювати посилання», «Відправити вкладку на пристрій»

Скріншоти

Скріншоти можна робити відразу в браузері (2 на рис. 5).

Коротке відео про скріншоти в Firefox Quantum: screenshots

Pocket

Це функція відкладеного читання, тобто, такий варіант збереження відкритої вкладки, щоб відкрити і прочитати її потім на будь-якому пристрої, коли з'явиться можливість.

Швидке відео про Pocket: pocket

Ігри та віртуальна реальність

Є вбудована підтримка WASM і WebVR для тих ігор, які відкриті в Мозілли. Тому нічого більше встановлювати не потрібно.

Відео про ігри: gaming

бібліотека

Опція Бібліотека дозволяє знайти свій контент, такий як збереження сторінок Pocket, закладки, історію відвідувань, скріншоти і завантаження в одному місці.

Відео про бібліотеки: bookmarking

Синхронізація на всіх пристроях

Мал. 6. Аккаунт в FireFox потрібен для синхронізації всіх пристроїв

Якщо увійти в Firefox на іншому пристрої, то, відкривши там цей браузер, побачимо ту вкладку, яка була збережена раніше на першому пристрої.

Звичайно, це вимагає певних дій з вашого боку. Потрібно встановити Firefox на всіх своїх пристроях і увійти в свій обліковий запис. А попередньо потрібно буде створити обліковий запис.

У Firefox є ще багато налаштувань, завдяки яким ви можете додавати кнопки для ярликів, таких як друк, повноекранний режим і інших.

Пошта в Firefox

Ви також можете задати додаток для роботи з електронною поштою при натисканні на адресу електронної пошти. У Google Chrome просто відправляє вас у Gmail.

Наприклад, в Firefox Ви відкрили інтернет-сторінку, і Вам потрібно відправити адреса цієї сторінки по електронній пошті . Для цього треба натиснути опцію «Надіслати посилання поштою» (рис. 5), після чого з'явиться можливість для вибору поштового клієнта (рис. 7):

Мал. 7. Вибір пошти в Мозілли

Шрифт і колір тексту в Мозілли

Можна змінити шрифт, розмір і колір тексту, використовувані в браузері. Для цього достатньо відкрити настройки Мозилли (рис. 1) і вибрати відповідні параметри (рис. 8).

8)

Мал. 8. Зміна шрифту і кольору тексту в Мозілли

Також в настройках Мозилли є розділ налаштувань додатків для відкриття різних типів файлів, які ви завантажуєте з Інтернету. Це дуже зручно.

Топ сайтів

Якщо підвести курсор миші до іконок сайтів на головній сторінці Мозилли, з'явиться кнопка «Змінити» (1 на рис. 9). Клікнувши по ній, побачимо опцію «Додати», де буде поле для введення адреси тієї сторінки, яку хочемо бачимо в топі. Таких сторінок можна додати багато.

Якщо якийсь сайт потрібно видалити з ТОПу, підводимо курсор миші до нього і тиснемо «Відмінити закріплення», або «Приховати», або «Змінити», або «Видалити з історії» (2 на рис. 9):

Мал. 9 Можна налаштувати ТОП сайтів на головній сторінці Мозилли

Отже, що краще: Firefox або Chrome?

Останнім часом багато користувачів втомилися від Chrome. Виною тому невисока продуктивність і надмірне використання пам'яті, не кажучи вже про підвищений шум вентиляторів ноутбуків і ПК, коли відкрито безліч вкладок.

Firefox Quantum - це не просто відремонтований старий браузер. Він працює швидше. Завдяки вбудованій захист від стеження і великій кількості налаштувань користуватися браузером стало зручніше.

Перехід від одного браузера до іншого може стати проблемою, але Firefox допоможе з легкістю імпортувати всі ваші дані з Chrome. Не тільки закладки , А й історію, паролі і багато іншого.

Так, потрібно буде встановити Firefox на свій комп'ютер, телефон і планшет, якщо ви хочете, щоб все синхронізувати, але настройка облікового запису проводиться одноразово і не займе у вас більше 30 хвилин.

наостанок

Завантажити браузер Mozilla Firefox Quantum можна з офіційного сайту:

https://www.mozilla.org/ru/firefox/

Я не підтримую суперечки щодо того, який же браузер краще за всіх, бо в цій суперечці немає сенсу. Зазвичай кожен користувач вважає за краще той браузер, який встановлений у нього за замовчуванням .

Проте, на своєму комп'ютері (іншому пристрої) можна встановити кілька браузерів , Наприклад, 5 або більше. При цьому браузером за замовчуванням буде тільки один. Але ніхто не заважає Вам при необхідності відкривати той чи інший браузер, встановлений на комп'ютері, і використовувати його в роботі.

голосування
Дякуємо за Ваш голос!

Також по темі:

1. Налаштування push-повідомлень в браузерах Chrome і Firefox

2. Як чистити кеш в Мозіль

3. Як скопіювати посилання в адресний рядок браузера?


Що таке Mozilla Firefox Quantum?
І чи має оновлений браузер достатньою кількістю переваг, щоб придивитися до нього і, можливо, переконати вас користуватися ним замість Chrome?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью