<
 • Главная
Статьи

Огляд UC Browser: Увага до дрібниць

На сторінках нашого порталу ми вже неодноразово торкалися тематики, пов'язаної з мобільними браузерами. Раніше в оглядах MForum.ru вже були розглянуті Opera Mini 7.5, Dolphin Browser і Google Chrome, а тепер прийшла черга UC Browser (UCWEB), який за станом на листопад минулого року генерував близько 7% російського мобільного інтернет-трафіку.

генерував

Корисні посилання:

За інформацією з офіційного сайту, UC Browser користуються близько 400 млн. Чоловік з 150 країн світу. І це не дивно, адже додаток досить універсально, а встановити його на свої пристрої можуть власники смартфонів з Android, iOS (iPhone / iPad), Symbian (^ 3, Series 60), Windows Phone (7 і 8), Windows Mobile (Professional і Standart), а також ті, хто використовує звичайні мобільні телефони, що підтримують тільки JAVA-додатки. Однак, для Windows Mobile доступні лише версії 7.х, тоді як для інших платформ - 8.x.

За традицією тестування буде проводитися на базі Android-версії, встановити яку можна як завантаживши apk-файл з сайту розробника , так і через Google Play . Крім стандартної версії для ОС Android доступний UC Browser Mini , Спеціально розроблений для шанувальників попередньої версії 7.8. З можливостей браузера розробники підкреслюють стабільну роботу, а також вміння підлаштуватися під повільне з'єднання і нестабільну роботу мобільного інтернету.

З можливостей браузера розробники підкреслюють стабільну роботу, а також вміння підлаштуватися під повільне з'єднання і нестабільну роботу мобільного інтернету

При першому запуску UC Browser буде припущено прийняти умови ліцензійної угоди, а також дозволити імпорт закладок і стиснення трафіку.

При першому запуску UC Browser буде припущено прийняти умови ліцензійної угоди, а також дозволити імпорт закладок і стиснення трафіку

При взаємодії з користувачем в UC Browser активно використовується жестової управління. Зокрема за допомогою зсуву двома пальцями вліво або вправо можна перемикатися між вкладками, а зрушення вгору і вниз призначені, відповідно, для відкриття нової вкладки і закриття поточної.

Зокрема за допомогою зсуву двома пальцями вліво або вправо можна перемикатися між вкладками, а зрушення вгору і вниз призначені, відповідно, для відкриття нової вкладки і закриття поточної

При першому запуску UC Browser його стартовий екран містить дві сторінки, ліва з яких використовується для швидкого доступу до рекомендованих ресурсів різних категорій, а права - містить настроюється експрес-панель.

При першому запуску UC Browser його стартовий екран містить дві сторінки, ліва з яких використовується для швидкого доступу до рекомендованих ресурсів різних категорій, а права - містить настроюється експрес-панель

Розглянемо докладніше основні елементи інтерфейсу UC Browser. У верхній частині екрану розташувалися адресна і пошукова рядка, які в UC Browser, аналогічно Opera Mini, роздільні. Суб'єктивно, за сучасними мірками, роздільність адресною і пошукової рядків здається анахронізмом. З іншого боку - це цілком логічно, тому назвати цей момент недоліком програми не можна.

У нижній частині екрана знаходиться панель інструментів, що містить кнопки для переходу до наступної або попередньої web-сторінок, управління вкладками, повернення на домашню сторінку і виклику меню. В Android-версії UC Browser екранні кнопки виклику меню і повернення на попередню web-сторінку дублюються відповідними апаратними кнопками мобільного пристрою. Зверніть увагу - перемикатися між вкладками можна як за допомогою жестів, так і через меню управління вкладками, реалізація якого багато в чому нагадує Opera Mini.

Меню UC Browser дозволяє перейти до закладок, Завантаженнями, оновити web-сторінку, переключитися між денним і нічним режимом, розгорнути програму на весь екран, а також залишити відгук, перейти до настойкам і вийти з браузера.

Меню UC Browser дозволяє перейти до закладок, Завантаженнями, оновити web-сторінку, переключитися між денним і нічним режимом, розгорнути програму на весь екран, а також залишити відгук, перейти до настойкам і вийти з браузера

У режимі перегляду web-сторінок спочатку завантажується її мініатюра, а при торканні потрібного фрагмента - він масштабується під розмір екрану. Причому, масштабування реалізовано дуже непогано - під розмір і дозвіл екрана підганяється не тільки форматування тексту, але і розміри зображень. Крім того, при перегляді web-сторінок на екрані можна побачити дві напівпрозорі кнопки, одна з яких служить для повернення назад, а друга - для виклику меню програми.

Крім того, при перегляді web-сторінок на екрані можна побачити дві напівпрозорі кнопки, одна з яких служить для повернення назад, а друга - для виклику меню програми

При довгому тапе по текстовому фрагменту web-сторінки на дисплей виводиться меню, що дозволяє: закрити поточну вкладку, виділити текстовий фрагмент, додати поточну сторінку в закладки і поділитися нею. Також доступний перегляд зведеної інформації про поточну сторінку. При виділенні тексту його можна не тільки скопіювати в буфер обміну, а й, без виконання проміжних операцій, поділитися ним або пошукати в інтернеті схожі текстові фрагменти. Як пошукача «за замовчуванням» використовується Яндекс.

При роботі з закладками - їх можна групувати сторінки у папках. Однак, створити нову папку для закладок безпосередньо при додаванні закладки не вдасться - ця операція виконується через відповідний пункт меню програми.

Контекстне меню, що відображається при тривалому тапе за гіперпосиланням, дозволяє відкрити її в новій вкладці, зберегти в телефон, виділити текст, а також отримати інформацію про сторінку, на яку вона вказує, чи поділитися нею.

Підтримується і збереження локальних копій web-сторінок. Однак, ця операція доступна тільки на «верхньому рівні» (через меню гіперпосилання), зберегти переглядається web-сторінку через контекстне меню не вдасться. Як місце «за замовчуванням» пропонується папка «UCDownload», що знаходиться на карті пам'яті. При збереженні web-сторінок на мобільний пристрій зберігається тільки текст, а малюнки потрібно зберігати окремо.

Втім, потрібні зображення можна зберегти через контекстне меню, яке викликається по довгому тапу по зображенню. Там же доступні перегляд зображень в новій вкладці і можливість поділитися ними.

Окремо відзначу досить зручний переглядач зображень, що викликається при виборі пункту «Перегляд зобр.». З його функціональності зазначу підтримку плавного збільшення зображень (за допомогою відповідного мультитач-жесту) до 300% відносно оригіналу і зручну функцію збереження зображень на мобільному пристрої. Також можна зменшувати / збільшувати картинку за допомогою відповідних кнопок панелі інструментів. Але в цьому випадку крок зміни масштабу складе 20%. Суб'єктивно, наявність подібного переглядача - відмінна річ, наприклад, при перегляді фотографій з соціальних мереж.

Суб'єктивно, наявність подібного переглядача - відмінна річ, наприклад, при перегляді фотографій з соціальних мереж

Доступ до «обраним» сайтам і історії перегляду виконується через діалогове вікно, яке викликається по торкання кнопки «Закладки» в меню програми. Для закладок є упорядкування по папках, обмін зі стандартним браузером і резервне копіювання. Крім того, через менеджер закладок можна додавати ярлики на експрес-панель брауезера.

За замовчуванням історія відвідувань відображається з розбивкою за часом, але при бажанні список відвіданих сторінок можна переглядати по частоті відвідувань або з угрупованням по сайтам.

За замовчуванням історія відвідувань відображається з розбивкою за часом, але при бажанні список відвіданих сторінок можна переглядати по частоті відвідувань або з угрупованням по сайтам

Присутній в активі UC Browser і власний менеджер завантажень з інтегрованим файловим менеджером. У частині функціональності в цих модулях немає чого-небудь особливого, зате всі основні функції доступні в один дотик.

У частині функціональності в цих модулях немає чого-небудь особливого, зате всі основні функції доступні в один дотик

На завершення розмови про функціональність UC Browser - одна з приємних фішок додатки - підтримка нічного режиму, яка повинна припасти до душі любителям подорожувати по всесвітній павутині перед сном. На непрозорі зображення нічний режим не поширюється.

На непрозорі зображення нічний режим не поширюється

Налаштування UC Browser досить гнучкі. Наприклад, можна встановити яскравість (причому діяти вона буде тільки для браузера) і зафіксувати орієнтацію зображення. Інша корисність - можливість вказати версію сайту, яка повинна завантажуватися «за замовчуванням» (при перегляді деяких сайтів з планшетних ПК або смартфонів з великим дисплеєм - незамінна річ). Крім того, можна обмежити якість завантажуваних зображень.

Крім того, можна обмежити якість завантажуваних зображень

Для менеджера завантажень можна вказати папку, куди за замовчуванням повинні завантажуватися файли, і обмежити кількість одночасних завантажень. Також можна переглянути статистику витрати трафіку і оцінити ефективність стиснення (в UC Browser використовується технологія стиснення трафіку за допомогою проміжного проксі-сервера).

Також можна переглянути статистику витрати трафіку і оцінити ефективність стиснення (в UC Browser використовується технологія стиснення трафіку за допомогою проміжного проксі-сервера)

Нестачі в асортименті мобільних браузерів зараз немає, але на тлі конкурентів UC Browser виглядає вельми і вельми гідно. Причому справа тут навіть не в якійсь загальній функціональності (її можна назвати стандартною, при цьому з переглядом web-сторінок, включаючи масштабування зображень, UC Browser справляється відмінно), а в загальних враженнях від використання програми. Особисто мене ця програма підкупила продуманістю інтерфейсу і його логічністю. Ще один важливий плюс UC Browser - швидкість роботи, причому не тільки самого додатка, а й завантаження web-сайтів, яка підлаштовується під можливості використовуваного інтернет-каналу. Та й найширший список сумісності з різними мобільними платформами скидати з рахунків теж не варто. Одним словом, нехай UC Browser і не ідеальний, але серед мобільних браузерів його цілком заслужено можна назвати одним з найсильніших гравців, однозначно заслуговує трохи місця в пам'яті мобільного пристрою.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью