<
 • Главная
Статьи

Громадський транспорт Праги

 1. Знайдіть недорогий трансфер з аеропорту!
 2. Основні принципи роботи громадського транспорту в Празі:
 3. Які квитки в Празі зручні для туристів?
 4. Години роботи міського транспорту Праги
 5. Де купувати квитки на транспорт в Празі?
 6. Розклад роботи кас Транспортного підприємства Праги
 7. Тарифікація проїзду по Празі
 8. Порядок компостування паперових квитків
 9. Електронний квиток на міський транспорт Праги
 10. Оплата за міський транспорт Праги за допомогою програми в смартфоні
 11. Маршрути на громадському транспорті по Празі можна прокладати за допомогою Інтернету

Подробиці Оновлене 06.10.2018 12:53 Подробиці Оновлене 06

Як користуватися громадським міським транспортом Праги? Не знаючи мови і принципів оплати за проїзд, перед посадкою в автобус або входом в метро туристу, можна впасти в легкий шок. Після цієї статті вам буде легше вибрати і купити собі квиток, розібратися з розкладом і принципом роботи міського транспорту Праги. В кінці замітки я покажу, як найбільш оптимально планувати маршрут громадського транспорту по Празі за допомогою онлайн-сервісу.

Знайдіть недорогий трансфер з аеропорту!

Ніщо не заважає людині подбати заздалегідь про себе коханого і заздалегідь забронювати трансфер з аеропорту або Головного вокзалу Праги. Але комусь хочеться вкластися у визначений бюджет, кому-то цікаво все пройти максимально своїми ногами. Пробки знову ж. Є багато причин, через які варто було б освоїти празький міський транспорт. Цим ми зараз і займемося.

Основні принципи роботи громадського транспорту в Празі:

 • Наявність пільгового проїзду, обумовлене віком пасажира. Для дітей від 10 до 14 років включно вік необхідно довести при контролі документом, наприклад, закордонним паспортом.
 • Відсутність турнікетів і кондукторів. Наявність квитків перевіряють рухливі групи контролерів, в метро контролерів супроводжують поліцейські.
 • Транспорт в Чехії працює строго за розкладом, який можна знайти на будь-якій зупинці або станції метро, ​​а також в Інтернеті. Запізнення дуже рідкісні і найчастіше виникають в передсвяткові дні. В кінці замітки є поради, як такими розкладами користуватися.
 • Наявність зупинок "за заявкою" в автобусних маршрутах. Для того, щоб вийти на такий зупинці, необхідно заздалегідь натиснути кнопку "STOP" в салоні автобуса. Прослідкуйте, щоб при цьому загорівся індикатор над дверима або попереду автобуса. З метою оптимізації руху планується ввести зупинки по заявці і на трамваях.
 • Наземний транспорт функціонує в Празі і вночі за звичайними квитками, для цього виділені окремі маршрути. На зупинках нічні трамваї і автобуси позначені окремо номером маршруту на чорному тлі.
 • На автобусних маршрутах діють зупинки "за заявкою". По-чеськи це звучить "na znameni". Якщо вам треба вийти на такий зупинці, то завчасно натисніть одну з кнопок STOP, розташованих в декількох місцях в салоні автобуса.

Квитки на міський транспорт в Празі

 • Квитки поширюються на три види транспорту: автобус, трамвай, метро. Сюди ж відноситься підйомна дорога на Петржін. Компостером відзначається квиток тільки один раз на початку маршруту. Пересадки з одного виду транспорту на інший здійснюються за єдиним квитком.
 • Обмеженість квитків за часом, на відстань дивитися не треба. Якщо час квитка за одну поїздку не витрачено, то можна з цим же квитком їхати назад.

Вид проїзного документа Термін дії квитка Ціна дорослого квитка як паперового, так і електронного Літачка Електронний квиток на пред'явника (знеособлений) Купівля за допомогою СМС * Купівля за допомогою програми PID Lítačka Ціна дитячого з 6 до 14 років включно (без Літачкі) Основний квиток 90 хв. 32 крон - + + 16 крон Скорочений квиток 30 хв. 24 крон - + + 12 крон Одноденний квиток 24 години 110 крон - + + 55 крон Триденний квиток 72 години 310 крон - + + - 30-денний / місячний купон 30 днів (один місяць) 550 крон 670 крон - + - 90-денний / квартальний купон 90 днів (квартал) 1480 крон 1880 крон - + - 150-денний 150 днів 2450 крон - - + - 365-денний / річний купон 365 днів (рік) 3650 крон 6100 крон - + - Квиток для перевезення багажу (докуповується до основного квитку) не більше 300 хв. 16 крон - - + - Квиток на фунікулер в празькому зоопарку разовий 20 крон - - + -

* - тільки з сімкарт чеських мобільних операторів. До ціни квитка додається вартість смс згідно тарифу.

Діти до 5 років включно їздять безкоштовно. За коляску з дитиною платити не треба, коляска без дитини вважається багажем. Аналогічно собака без боксу вимагає покупки багажного квитка.

Велосипед безкоштовно можна перевозити в метро, ​​на фунікулері на гору Петржін, а на окремих перегонах трамваїв у встановлені дні.

За звичайним квитком можна піднятися на гору Петержін на фунікулері. У вихідні та святкові дні в гарну погоду там утвориться черга, можна втратити зайвих 20-30 хвилин. Але сам по собі цей маршрут дуже мальовничий.

Які квитки в Празі зручні для туристів?

Рекомендую туристам відразу купувати квиток на три дні. При інтенсивному пересуванні по Празі це дешевше і зручніше, так як наступні три доби не треба думати про те, прострочена квиток чи ні.

Той, хто планує тижневу і більш поїздку з інтенсивним пересуванням по Празі на громадському транспорті, може купити відразу 30-денний купон. Діє він з дня покупки (його, на відміну від квитка, не треба компостувати), коштує 670 крон. Такий квиток за непотрібністю можна дати в тимчасове користування комусь іншому, а після закінчення поїздки взагалі передати кому-небудь у спадок. Є навіть маленькі онлайн-барахолки в мережі, де такі квитки пропонуються у великій кількості!

Найдешевше по Празі їздити по іменний карті Літачка, але для цього треба її отримати. Таку картку вам можуть замовити друзі або довірена особа завчасно, так як на її виготовлення йде 2-3 тижні. Мати таку картку є сенс тільки частим гостям Праги.

У Празі існують анонімні електронні квитки Літачка, але в рамках проїзду на міському транспорті вони в даний час мало чим відрізняються від паперових. Хіба що тим, що при втраті картки її можна швидко відновити зі збереженням коштів (кредиту), а паперовий купон втрачаєш без права відновлення. Відновлення кредиту на мапі обійдеться в 250 крон. Якщо кредит, що залишився на мапі, того варто, то є сенс. На це піде хвилин 30 часу в відділенні транспортної компанії. При зверненні за дублікатом необхідно назвати код DIC, який присвоюється кожній картці.

На фунікулер на гору Петержін діють звичайні квитки, а також поширюються всі види проїзних купонів. Є фунікулер і в зоопарку Праги, але там треба купувати окремі квитки по 20 крон. Діти до 6 років перевозяться безкоштовно. Перевезення собак заборонена, в тому числі в боксах. Можна провозити коляски з дітьми та приладдя для гольфу. Квиточки можна купити в автоматах за дрібниця (працюють без здачі), купюри можна поміняти у обслуговуючого персоналу. Для шести і більше пасажирів можна купити колективний квиток.

Більш скрупульозна інформація чеською, англійською та німецькою мовою є на сайті пасажирського перевізника міста Праги.

Години роботи міського транспорту Праги

Метро щодня 5:00 - 24:00

Трамваї денні 4:30 - 0:30, нічні 0:30 - 4:30 (з інтервалом 30 хвилин)

Автобуси денні 4:30 - 0:30, нічні 0:30 - 4:30 (з інтервалом 30 - 60 хвилин)

Фунікулер на гору Петержін 9:00 - 23:30 (з інтервалом 10 хвилин влітку, 15 хвилин взимку)

Де купувати квитки на транспорт в Празі?

 • У кіосках, розташованих біля зупинок і станцій метро (так званих трафіки, в яких продаються газети, сигарети і т.п.) Продавцю треба повідомити: «Просимо йізденку на три дні», якщо на три дні. Або за 32 крон попросити так: «Просимо йізденку за тршіцет двье коруни». Часто в таких кіосках працюють російськомовні продавці. Так, в принципі, це люди досвідчені, порозумітися з іноземцями вміють.
 • В автоматах жовтого кольору на станціях метро або у деяких зупинок (тільки за монети). Натискаєте кнопку у потрібній ціни стільки раз, скільки потрібно квитків цим номіналом. Кидаєте металеві монетки в міру того, як автомат буде їх приймати. Головне, не поспішати.
 • У касах метрополітену можна придбати не тільки квитки, але й купони. Правда, не на кожній станції вони є. Такі каси працюють з понеділка по п'ятницю з 6:00 до 20:00, в суботу з 7:00 до 14:00. Перерви зазвичай в період з 12:45 до 13:15, але можливі і технічні перерви до 30 хвилин.
 • В інформаційних центрах. Такий відразу зустрічає приїжджих в аеропорту Прага - Рузине. Там є кіоск в залі прильотів, в якому продають квиточки. На зупинці автобусів біля першого терміналу встановлено квитковий автомат з можливістю оплати пластиковими картами.

Розклад роботи кас Транспортного підприємства Праги

на цієї сторінці можна знайти докладну інформацію про адреси, часу роботи, доступність для інвалідів в таких касах празького міського перевізника. У першій колонці можна знайти спосіб оплати пластиковою карткою, а по першій колонці з червоними кружками необхідно переконатися, що в обраній вами касі дійсно продаються паперові квитки і купони.

Тарифікація проїзду по Празі

Поїздка на громадському транспорті Праги, а також інших великих міст Чехії, тарифікується за часом їзди. Момент початку дії квитка позначається компостером для паперових квитків або входять смс-повідомленням для електронних квитків. Купони набирають чинності з моменту закупівлі.

Порядок компостування паперових квитків

 • Паперові квитки в Празі від самого короткого до триденного необхідно прокомпомтіровать в жовтих компостерах. Вони розташовуються біля дверей автобусів і трамваїв, в вестибюлях станцій метрополітену. Компостувати квиток треба в місці, вказаному стрілкою, і тільки один раз в місці первинної посадки.
 • Купони компостувати не треба. Вони починають діяти вже з моменту покупки.
 • Турнікетів в метро і кондукторів в празькому транспорті немає, але не втрачайте пильності. Мобільні групи контролерів частенько можна зустріти за роботою.

Штрафи за безквитковий проїзд в Празі

З першого вересня 2011 за упіймання без квитка в міському транспорті Праги контролери складають протокол і стягують 800 крон штрафу при оплаті на місці або протягом 15 днів в спеціальну касу транспортної компанії. Якщо в цей термін не вкластися, то сума зростає до 1000 крон. За забутий діючий проїзний квиток (купон) штраф становить 50 крон, а при сплаті штрафу діючий квиток, природно, потрібно буде пред'явити в касі.

З 1 січня 2014 р штраф на місці або при сплаті протягом 15 днів в касу празької транспортної компанії залишається 800 крон, а при затримці більше 15 днів доведеться заплатити 1500 крон. Залишається і 50-кронового штраф за діючий забутий проїзний.

Електронний квиток на міський транспорт Праги

Якщо, перебуваючи в Празі, ви будете користуватися зв'язком одного з чеських мобільних операторів, то ви зможете купити електронний квиток за допомогою СМС. Коштувати він буде згідно обраного виду квитка (дивись на картинці) плюс вартість відправляється у вашого мобільного оператора. Безпосередньо перед посадкою треба відправити СМС з текстом DPT на номер, який можна прочитати на дверях транспорту або на зупинках. Зазвичай через 1-2 хвилини приходить електронний квиток, де буде зазначено термін його дії.

На зображенні можна подивитися, якого виду квитка який текст СМС-повідомлення відповідає. Наприклад, для того, щоб можна було їздити добу по Празі, необхідно відправити Смску з текстом DPT110 на номер 90206. Після цього чекаємо у відповідь Смску з проханням підтвердити вашу заявку. Підтверджуємо словом ANO, що по-чеськи означає "Так". Тільки після цього підтвердження вам на телефон прийде повідомлення, яке і буде повноцінним електронним квитком на три види транспорту в Празі.

Електронні квитки на 30 і 90 хвилин підтвердження не вимагають, для них досить одного СМС повідомлення, а для квитків на добу і троє знадобиться два повідомлення, перше - заявка, друге - підтвердження. У всіх випадках необхідний достатній кредит на мобільному номері.

Пільгові квитки за допомогою СМС не продаються.

Цілком можна їздити по одному телефону і колективно. Для цього потрібно всі ці маніпуляції повторити за кількістю пасажирів. Все обілечение в цьому випадку будуть прив'язані до одного телефону.

При перевірці квитків контролеру потрібно пред'явити повідомлення прямо в вашому телефоні.

Оплата за міський транспорт Праги за допомогою програми в смартфоні

У Празі можна оплатити за квитки за допомогою смартфона на операційній системі Android або iOS. Для цього знадобиться додаток sejf. Поповнити гаманець можна за допомогою банківської карти, безготівковим переказом або внеском в одному з банків, список яких запропонує вам додаток.

З його допомогою можна купувати все основні квитки. Пільгові квитки цим методом купити не можна.

тут можна ознайомитися з інструкцією по установці sejf на чеською та англійською мовами.

Цей метод може підійти як місцевим жителям, так і туристам, так як електронний квиток можна купити без наявності сім-карти чеського оператора.

З серпня 2018 роки для користувачів смартфонами з'явилася й інша можливість. Пропонується до використання додаток PID Lítačka (PID info). Його перевага в тому, що є можливість оплачувати не тільки короткострокові квитки по Празі, але і купони. Додаток дозволяє купувати квитки заздалегідь, а перед посадкою в транспорт активувати його (за правилами це треба зробити за дві хвилини до посадки або входу в метрополітен). Ще неактивований електронний квиток можна переслати іншому власнику додатки. Там же є розклад роботи ліній, свіжа інформація про зміни розкладу, локаутах.

Маршрути на громадському транспорті по Празі можна прокладати за допомогою Інтернету

Для цього, знаючи назви початкової і кінцевої зупинок, треба зайти на сайт Міністерства транспорту Чехії з розкладом пасажирського транспорту . Там можна внести початкову і кінцеву зупинку, на вибір час від'їзду на початку маршруту або прибуття на кінцеву станцію. Натиснути кнопку HLEDAT і дивитися запропоновані варіанти маршрутів, необхідні пересадки, час у дорозі, відстань в кілометрах і вартість квитка для проїзду.

Маршрут на трьох мовах (чеською, англійською та німецькою) можна прокласти на обрану дату. Для інвалідів є можливість вибрати автобуси і трамваї з низькою посадкою, а станції метро зі спеціальними підйомниками та ліфтами.

У метрополітені Праги всього три лінії (гілки): А (зелена), В (жовта) і С (червона). Переходи між лініями зосереджені в центрі міста, всього налічується три переходи. Завжди краще взяти простеньку карту Праги зі схемою метрополітену для орієнтації.

Кінець I частини. Читайте частина II

Автор: Юрій Молостов

Як користуватися громадським міським транспортом Праги?
Які квитки в Празі зручні для туристів?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью