<
 • Главная
Статьи

Графічний інтерфейс Haiku

 1. Гарячі клавіші
 2. Вибрані і недавно відкриті папки

Графічний інтерфейс Haiku є невід'ємною частиною системи. На відміну від інших Unix-подібних операційних систем, тут немає окремого менеждера вікон і неможливо завантажитися тільки в оболонку командного рядка. Так як Haiku націлена на десктоп-користувачів, це не вважається необхідним.

Так як ви, ймовірно, вже мали справу з іншими графічними середовищами, давайте опустимо обговорення стандартних речей на зразок меню, контекстного меню, що викликається правим клацанням миші, перетягування об'єктів, і т.д. Замість цього давайте перейдемо до унікальних особливостей графічного інтерфейсу Haiku.

Замість цього давайте перейдемо до унікальних особливостей графічного інтерфейсу Haiku

Є кілька речей в графічному інтерфейсі Haiku, які потребують пояснення.

 1. Панель завдань, іменована Deskbar, є аналогом меню "Пуск". Для більш детального вивчення слід звернутися до теми Deskbar - Панель завдань .

 2. Жовтий заголовок вікна пропонує трохи більше, ніж просто назва програми і назва документа:
  • Ви можете пересунути його, утримуючи клавішу SHIFT і переміщаючи в іншу позицію. Якщо розташувати ряд вікон, то можна отримати зручний доступ до них по іменах на заголовках вікон.
  • Згорнути вікно можна за допомогою подвійного клацання на його заголовку (або за допомогою комбінації клавіш CTRL ALT M). Доступ до згорнутим вікнам можна отримати за допомогою панелі задач Deskbar або Twitcher .
  • Ви можете відправити вікно на задній план при допомозі клацання миші по заголовку або по краю вікна.
 3. Кнопка закриття вікна.

 4. Кнопка "зум" (або комбінація клавіш CTRL ALT Z) в більшості додатків розгортає вікно до максимального розміру, не закриваючи Deskbar (утримуйте SHIFT при натисканні кнопки, щоб розгорнути вікно на весь екран). Однак це не обов'язкове поведінку. Наприклад, вікна Tracker змінюють розмір так, щоб найкращим чином вмістити вміст.

 5. Край вікна. Рух миші з натиснутою лівою кнопкою пересуває вікно, з натиснутою правою змінює його розміри.

 6. Кут вікна. Потягніть в будь-яку сторону і вікно змінить свій розмір.

Переміщення і зміна розміру вікон - дуже важливий аспект при паралельній роботі з декількома програмами. Існує більш зручний спосіб переміщення вікна, ніж вицелівать його вузький жовтий заголовок або ще вужче край. А зміна розміру вікна за допомогою кута, крім його невеликого розміру, має й іншу обмеження: так можна змінювати розмір вікон тільки в напрямку правого нижнього кута.
Зміна розміру вікна за допомогою правого кліка працює, але, знову ж таки, вам доведеться гарненько прицілитися.

Haiku надає зручний чітке рішення даної проблеми - поєднання клавіш CTRL ALT і миші. Для більш детального вивчення управління вікнами за допомогою гарячих клавіш зверніться до теми Гарячі клавіші .

Під час утримання клавіш CTRL ALT ви побачите, як підсвічуються кордону вікна, в залежності від того до якого з країв покажчик миші знаходиться ближче. Натисніть і утримуйте праву кнопку миші і потягніть, вікно змінить розміри у напрямку підсвічених кордонів вікна.

Під час утримання клавіш CTRL ALT натисніть і утримуйте ліву кнопку миші і потягніть вікно за будь-яку область, таким чином ви зможете швидко перемістити вікно. Швидкий клацання правою кнопкою миші відправляє вікно на задній план.

Інтерфейс Haiku має унікальну особливість, яка використовує наявність у вікон жовтого заголовка замість відповідної панелі на всю ширину вікна. Вона називається "Угруповання та прикріплення".
Приклад нижче демонструє вікно Tracker з закладками, прикріплене до вікна WebPositive, яке, в свою чергу, згруповано з іншим вікном Tracker, що відображає вміст папки з вихідним кодом haiku. У цій анімації користувач клацає по заголовкам, щоб вивести ту чи іншу вікно на передній план.

У цій анімації користувач клацає по заголовкам, щоб вивести ту чи іншу вікно на передній план

Об'єднану таким чином групу вікон можна переміщати і змінювати її розміри одночасно - приємна можливість організувати роботу в проектно-орієнтованому оточенні. Замість того, щоб окремо шукати потрібні вікна браузера з документацією, редактора, файлового менеджера і, можливо, поштового клієнта, пов'язаних з одним проектом, над яким ви працюєте в даний момент, всього лише згрупуйте і прикріпіть їх.

Розташувати вікна потрібним чином легко: переміщаючи вікно за заголовок, затисніть клавішу OPT, піднесіть його до кордону або заголовку іншого вікна, поки воно не подсветится, і відпустіть кнопку миші.

"Угруповання та прикріплення" складається з двох пов'язаних опцій.

Угруповання та прикріплення складається з двох пов'язаних опцій

"Угруповання" - накладання вікон одне на інше з автоматичною зміною розташування їх заголовків.
Якщо затиснути клавіші OPT, заголовки змінюють свій колір при накладанні одного на інший. Відпустіть утримується вікно на розміщене під ним для угруповання.

Відпустіть утримується вікно на розміщене під ним для угруповання

"Приєднання" означає "склеювання" вікон один з одним горизонтально або вертикально.
Знову ж таки, при утриманні натиснутоюклавіші OPT рамки вікон, які служать місцем прикріплення, змінюють свій колір, коли їх межі майже стикаються.

Поділ працює аналогічним чином: при затиснутою клавіші OPT заголовок захоплюється курсором і разом з вікном відділяється від групи.

При збереженні або відкритті файлу в будь-якому додатку ви побачите таке діалогове вікно:

При збереженні або відкритті файлу в будь-якому додатку ви побачите таке діалогове вікно:

Воно містить всі звичні речі: список файлів в цій папці, поле для назви файлу (в разі діалогу збереження) і меню, що випадає для різних форматів файлів і налаштувань.
Ви можете також вибрати папку для збереження або відкриття в випадаючому меню у верхній частині діалогового вікна.

Якщо у вас вже відкрито вікно файлового менеджера Tracker, ви можете просто перенести будь-який файл або папку з нього (в тому числі символ з верхнього правого вікна) в діалог збереження або відкриття. Це змінить поточний шлях діалогу відкриття або збереження (зображення вище це ілюструє).

Гарячі клавіші

У діалогах відкриття і збереження в основному використовуються ті ж гарячі клавіші, що і в файловому менеджері Tracker. Крім команд, доступний також через меню, є кілька менш очевидних:

ALT N Створити нову папку. ALT E Перейменувати обраний файл або папку. ALT ↑ Відкрити папку рівнем вище. ALT ↓ or ENTER Відкрити виділену папку. ALT D Перейти в папку, яка містить файли з робочого столу. ALT H Перейти в домашню папку.

Про використання гарячих клавіш в Haiku в цілому можна дізнатися в розділі Гарячі клавіші .

Вибрані і недавно відкриті папки

Меню можна отримати доступ до нещодавніх пунктів папок і обраним місцях, які ви можете встановити самі. Ви також можете використовувати їх для навігації.

Ви також можете використовувати їх для навігації

Щоб додати що-небудь до вибраного, просто перейдіть в потрібне місце і виберіть в меню. Відтепер ця папка буде доступна в будь-якому діалозі відкриття або збереження. Для видалення чого-небудь із обраного, виберіть і видаліть.
Все закладки зберігаються за наступним шляхом / boot / home / config / settings / Tracker / Go /. Таким чином ви можете додавати або видаляти посилання на файли або папки безпосередньо там.

Репліканти - це невеликі автономні частини додатків, які можуть бути інтегровані в інші додатки. Якщо активувати в Deskbar опцію, то ви зможете відрізнити область репліканта по маленькому значку в правому нижньому кутку:

Найбільш підходяще місце для реплікантів - Робочий стіл: просто перетягніть реплікант на нього за цю маленьку іконку в правому нижньому кутку. Тепер реплікант є частиною робочого столу і для його роботи не потрібно запуск оригінального програми.
Правим клацанням миші по іконці репліканта можна викликати контекстне меню, яке містить пункти і.

Якщо ви відчуваєте труднощі з реплікантів і не можете його видалити, то просто видаліть файл ~ / config / settings / Tracker / tracker_shelf. На жаль, це призведе до видалення всіх реплікантів з робочого столу.

Прикладами реплікантів є ActivityMonitor , Workspaces applet і DeskCalc .Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью