<
 • Главная
Статьи

Портфоліо дизайнера Пошук роботи

 1. Кейс 1. ADV / web-engineering co.
 2. Кейс 2. Дизайн-студія WebProfy
 3. Кейс 3. Рекламне агентство Grape
 4. Кейс 4. Видавничий Дім «РДВ-медіа»

грамотне портфоліо , Безумовно, «годує» дизайнера . Можна довго розписувати себе як дивного професіонала, але незадовільна презентація робіт в секунду зведе «нанівець» всі красиві розповіді. Тому питань, що стосуються оформлення портфоліо дизайнера (затверджених стандартів, як відомо, не існує), є досить багато, починаючи від банальних «Як формувати?» і «Де розміщувати?», закінчуючи проблемою коректності виставлення робіт, не прийнятих замовником. І чи потрібно взагалі питати дозволу роботодавця на додавання матеріалів в власне портфоліо?

портал Rabota.ru з'ясував ці та інші нюанси у провідних експертів сфери дизайну.

Кейс 1. ADV / web-engineering co.

грамотне  портфоліо  , Безумовно, «годує»  дизайнера

Олексій Волков, арт-директор:
«Є кілька принципів створення гарного портфоліо.

1. Для початку потрібно визначитися з завданнями та цілями - для кого і для чого це портфоліо створюється. І виходячи з цього, наповнювати його відповідним вмістом.

Тому що є різниця, чи буде це портфоліо для залучення прямих клієнтів (студій дизайну, рекламних агентств), або ж це буде портфоліо заради заяви про себе як про фахівця в дизайнерської тусовці.

2. Дуже добре, якщо у вашого портфоліо є якийсь однаковий стиль подачі, а може бути, навіть ціла концепція. Адже оригінальність зіграє вам тільки на руку.

3. Якщо ви взялися за створення друкованого портфоліо, пильну увагу потрібно приділити черговості робіт. Для початку перегляньте всі ваші роботи і поставте їм оцінки за п'ятибальною шкалою. У портфоліо беремо все "п'ятірки", кращі "четвірки" і парочку "трійок". Першою роботою ставимо одну з найбільш вдалих. А найкращу ставимо останньої. Між ними розставляємо "четвірки" і "п'ятірки", а в самій середині парочку "трійок". Пояснюю чому. Людська психіка влаштована таким чином, що ми запам'ятовуємо найкраще то, чим все закінчилося. Після цього згадуємо, з чого ж все починалося. А то, що було в середині, пам'ятаємо найгірше. Скориставшись цим знанням, можна вивести кращі сторони свого портфоліо на перший план, а не найвизначніші заховати назад.

4. А ще хороші дизайнери дуже часто показують процес створення тієї чи іншої роботи. Бачачи процес, клієнт відразу розуміє, що саме робилося за проектом, як прийшли до підсумкового результату і який обсяг робіт було виконано. Дизайнеру набагато легше живеться, коли клієнт розуміє, за що він платить.

Наявність електронного портфоліо в епоху інформаційних технологій - обов'язкова умова для будь-якого дизайнера. Його можна розсилати поштою для залучення потенційних клієнтів. А онлайн-портфоліо, розміщене в правильному місці, може саме продавати ваші послуги без вашого особливого участі.

Друкований варіант йде вже як додаткова фішка, яку можна використовувати для презентації робіт при особистій зустрічі з клієнтом. Крім того, наявність друкованого портфоліо часто обумовлено спеціалізацією дизайнера. Якщо це графічний або промисловий дизайнер, то друкований варіант буде ближче до сфери його діяльності. Якщо ж це web-дизайнер, тоді можна обійтися і онлайн-варіантом.

Що стосується коректності виставлення в портфоліо робіт, не прийнятих замовником, якщо цей момент не був обумовлений з клієнтом заздалегідь, то я не бачу нічого страшного в розміщенні не прийнятого варіанта (та й прийнятого теж). Тільки, звичайно ж, потрібно написати, що це не затверджена робота. Але краще за все цей варіант показувати в якості ілюстрації процесу роботи над проектом.

Платформ для розміщення портфоліо вистачає. Ось лише деякі, найбільш популярні з них:
;
;
;
.

У портфоліо потрібно розміщувати тільки найкрутіші роботи. Роботи, що не чіпляють вас самих, навряд чи зачеплять когось іншого ».

Кейс 2. Дизайн-студія WebProfy

Сергій Дорошко, комерційний директор:

«Портфоліо повинне носити яскраво виражений авторський характер. Дуже добре, якщо в портфоліо показаний не тільки кінцевий результат, а ще й процес роботи. Клієнтам дуже важливо бачити процес, це викликає свого роду довіру до дизайнера. Не потрібно використовувати багато текстової інформації - досить лаконічного пояснення основних моментів роботи над проектом. Не менш важливо вказувати посилання на робочий проект.

На наш погляд, важливо мати портфоліо як в друкованому, так і в електронному вигляді. Причому електронне портфоліо повинне бути в двох варіантах - в форматі PDF і в форматі PowerPoint (як показує практика, в деяких компаніях до сих пір не знають, що таке PDF-документи). Не можна однозначно сказати, яке портфоліо краще. Завжди потрібно відштовхуватися від здорового глузду, дивитися на сегмент своїх клієнтів. Наприклад, якщо клієнти - малі та середні компанії, то краще використовувати друковане портфоліо. Якщо замовники великі, краще використовувати презентації в форматі PDF, більш того - оптимізовані для перегляду під високотехнологічні пристрої типу Ipad.

Роботи, які не прийняті замовником, коректно публікувати в портфоліо, оскільки дизайн - дуже суб'єктивне справу. Кому-то цей проект не подобається, а у кого-то викличе захоплення! Більш того, роботи, що виконуються в рамках тендерів, потрібно обов'язково публікувати в портфоліо, адже фактично ця робота була виконана, а то, що її не прийняли, не є проблемою як такої. Тільки обов'язково потрібно чесно вказувати, що це тендерна робота або робота, виконана за запитом клієнта для внутрішнього конкурсу.

Відносно робіт, виконуваних для роботодавців, вважаю, що потрібно питати дозволу, причому бажано отримати його не в усній, а в письмовій формі. Чому? Тому що роботи, які виконуються дизайнером, який працює за трудовим договором, є власністю компанії, для якої ці роботи виконуються. Але треба пам'ятати, що автор завжди має право на згадку.

Де розміщувати портфоліо, якщо немає власного сайту? Є багато чудових ресурсів в мережі Інтернет. На цих майданчиках, можна розмістити всю необхідну інформацію про себе, свої контакти, вести свій блог. Є не менш чудовий ресурс в західному сегменті мережі - http://www.fotolia.com/ , Але він більше підходить для дизайнерів, які захоплюються розробкою цікавих визуалов різної спрямованості, в тому числі і фотографій, які можна використовувати в різних сферах, починаючи від web-дизайну, закінчуючи дизайном інтер'єру.

Можна піти й іншим шляхом: створити свою сторінку в соціальній мережі (але одного соціального ресурсу, звичайно, мало). Моя рекомендація - підходити до вирішення цього завдання комплексно: розмістити портфоліо на спеціальних платформах, зробити собі сторінку в Facebook, можна також використовувати Twitter, публікуючи там посилання на свої роботи. Головне - почати спілкуватися з колегами і потенційними клієнтами. Непогано працюють і адресні розсилки по профільним організаціям. Я говорю не про спам - я говорю про якісно підготовлену презентацію і адресне лист.

PS Пам'ятайте, якщо у вас є завзятість і талант, вас обов'язково помітять! »

Кейс 3. Рекламне агентство Grape

Олексій Миколаїв, арт-директор:

«Ваше портфоліо - це презентація вашому житті в проекції на вашу робочу активність. Гарна презентація повинна бути зрозуміла абсолютно будь-якій людині - будь то арт-директор дизайн-студії, колега або клієнт. Часто дизайнери занадто сильно заглиблюються в творчий процес оформлення портфоліо, нехтуючи при цьому найважливішим - контентом! Потрібно намагатися йти від формату роботи-картинки до робіт-кейсів.

У кожному кейсі варто описати не тільки завдання, поставлене клієнтом, і кінцевий результат, а й сам процес створення, сценарії вирішення, варіації. Необхідно грамотно презентувати свої роботи. Логічно представляти їх на тих носіях, для яких вони спочатку створювалися. На співбесіді максимально докладно розкажіть про ваші кращих роботах, успіхи і невдачі в дизайні. Не бійтеся, творчі невдачі - не менш важливий аспект роботи дизайнера в студії, ніж його успіхи. Технічне питання тут не є принциповим. Але, погодьтеся, навіщо роздруковувати сайт на принтері або надсилати PDF зі спуском смуг друкованого буклету?

Роботи, які не прийняті замовником, виставляти цілком коректно, якщо ви вважаєте, що дана робота вирішує дизайн-завдання клієнта. Якщо клієнт все-таки заборонив вам публічне розміщення, то захопіть з собою подібні роботи на інтерв'ю з роботодавцем - зайвими вони не будуть.

Ресурсів для розміщення робіт зараз безліч. можна поєднувати behance , revision , Сargo з соціальними мережами - є дуже вдалі реалізації персональних портфоліо на Facebook, Flickr, Instagram.

Важлива не кількість робіт в портфоліо, а їх якість! Але все-таки 8-10 робіт за останні 2 роки повинні бути представлені - це буде хорошим показником вашого творчого розвитку ».

Кейс 4. Видавничий Дім «РДВ-медіа»

Ольга Землякова, арт-директор департаменту інтернет-проектів:

«Портфоліо - дуже важлива річ, особливо якісне портфоліо. Воно говорить про дизайнера набагато більше, ніж профільну освіту або багатий послужний список. Дуже добре, якщо до резюме додаються роботи в форматі PDF (або посилання на онлайн-портфоліо). Друкована версія теж дуже ефектна (багато роботи в матеріальному втіленні тільки виграють).

Є пара моментів, які можуть зіпсувати враження роботодавця про портфоліо, - наприклад, погано, коли в резюме присутні посилання на окремі малюнки (кожен раз їх потрібно відкривати, а потім ще й повертатися до резюме , Читати опис). Ще гірше, якщо роботи прикладені до резюме розрізненими картинками без текстових пояснень.

Є прості правила оформлення портфоліо, про які чомусь часто забувають.

- Взагалі дизайнер повинен вміти все, але на практиці надлишок інформації тільки шкодить. Не потрібно показувати в портфоліо абсолютно всі роботи. Виберіть тільки найсвіжіші / сильні, особливо великі можна забезпечити проміжними варіантами, якщо вони доступні.

- Портфоліо повинно бути чітко структуроване: по клієнтам (клієнт і презентація розробок для нього), за видами робіт (сайти / зовнішня реклама / новорічні листівки та ін.) Або якимось ще зрозумілим способом.

- Корисно вказувати, які з представлених робіт уже реалізовані, а які - не прийняті.

- Ставтеся критично до своїх робіт - якщо сумніваєтеся в необхідності показувати що-небудь, не включайте це в портфоліо. Виправдання на кшталт "У мене був варіант краще, але замовник все зіпсував своїми правками" недоречні. Показуйте відразу той самий кращий варіант, що не оцінив замовник.

Ще одна версія самопрезентації для дизайнера - резюме . Стильне, цікаве, незвичайне, грамотно оформлене резюме неодмінно зіграє на руку! До речі, це чудовий вихід для тих, хто тільки починає і у кого робіт ще мало. Головне - не захоплюватися "рюшечками", основне - це інформація про вас, і вона повинна бути читабельною.

Ось приклади для натхнення (є також і приклади, як не треба робити):
;
;
.

Якщо немає власного сайту, існує величезна кількість сервісів, практично щомісяця з'являються нові. Вибирайте на смак і колір, як говориться. Якщо у вас як у дизайнера є улюблене заняття - умовно кажучи, любите малювати логотипи, - то має сенс сформувати окреме тематичне портфоліо (наприклад, для логотипів є спеціальне місце logopond.com).

Ось список сайтів, де можна розмістити портфоліо, подивитися на чужі роботи і набратися вражень:
-;
-;
-;
-;
-;
- і так далі...

Корисно подивитися різні рейтинги майданчиків для розміщення портфоліо (наприклад,). Там, поряд з відомими великими сервісами зустрічаються і нові цікаві платформи.

Ще один варіант формування портфоліо - блог . Блог-платформ теж безліч. плюс ведення блогу в тому, що він працює в режимі реального часу - показує, чим і як живе дизайнер, відображає найсвіжіші роботи і процес вдосконалення людини як фахівця. Завдяки блогу можна легко побачити і оцінити потенціал дизайнера ».

Матеріал підготувала Тамара Рукосуева
Rabota.ru

» і «Де розміщувати?
І чи потрібно взагалі питати дозволу роботодавця на додавання матеріалів в власне портфоліо?
Чому?
Де розміщувати портфоліо, якщо немає власного сайту?
Але, погодьтеся, навіщо роздруковувати сайт на принтері або надсилати PDF зі спуском смуг друкованого буклету?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью