<
 • Главная
Статьи

Як перевірити і виправити биті сектора на жорсткому диску?

 1. Биті сектора і причини їх виникнення
 2. Наслідки виникнення бед-секторів
 3. Як виявити биті сектора?
 4. Виявлення бедов звичайними програмами
 5. програма HDDScan
 6. Менеджери завантаження для пошуку битих секторів
 7. Створення завантажувальної флешки з Victoria HDD
 8. Як завантажитися з флешки?
 9. Робота з завантажувальним додатком Victoria HDD

Багато користувачів персональних комп'ютерів стикалися з таким терміном, як "Bad Sectors" - це і є ті самі "биті сектора" (бед-сектора, беди, бед-блоки), через які жорсткий диск відчуває неполадки в роботі або зовсім перестає функціонувати . Розглянемо, що таке биті сектора і як визначити їх наявність у вінчестера за допомогою спеціальних сервісних утиліт, супроводивши все це скриншотами.

Биті сектора і причини їх виникнення

Битими секторами називаються ті області поверхні жорсткого диска, на які не можна записати або вважати з них інформацію. У більшості випадків вони виникають в результаті фізичних впливів на вінчестер, наприклад, при його падінні. Голівки, що зчитує в подібних ситуаціях стикається з поверхнею диска, залишаючи на ньому мікроскопічні подряпини і, як наслідок, виводячи з ладу якусь його невелику частину - сектор.

Бед-сектора можуть виникати і з незалежних від дій користувача причин. Поверхня жорсткого диска складається з мільйонів намагнічених елементів. При втраті даними елементами магнітних властивостей інформація також не зможе бути ні записана, ні зчитана з розмагніченого області. А саме розмагнічування може стати наслідком логічних помилок, короткочасного перегріву пристрою і з інших причин.

А саме розмагнічування може стати наслідком логічних помилок, короткочасного перегріву пристрою і з інших причин

Наслідки виникнення бед-секторів

Тут все і так зрозуміло - биті сектора унеможливлюють читання і запис інформації на жорсткий диск. Звідси в роботі вінчестера виникають всілякі помилки, що впливають на працездатність комп'ютера в цілому:

 • Звісно операційної системи на будь-якій стадії - завантаження, виконання завдань, завершення роботи.
 • Зниження продуктивності комп'ютера при виконанні завдань, пов'язаних із записом / читанням інформації з жорсткого диска.
 • Часте виникнення " синіх екранів смерті "(Windows) при роботі з комп'ютером.
 • Виникнення помилок при запуску додатків, відкриття файлів і виконання інших завдань з розряду - "Неможливо вважати дані", "Помилки при спробі читання інформації з диска" і т.п.
 • Пропажа зберігалася на жорсткому диску інформації та багато іншого.

Про наявність битих секторів користувач може не підозрювати до того моменту, коли на пошкоджену область диска буде зроблена спроба запису даних.

Як виявити биті сектора?

Насправді, існує лише один (з числа доступних звичайним користувачам) спосіб перевірки жорсткого диска на беди - діагностика пристрою за допомогою спеціальних сервісних утиліт. Однак зробити це можна безпосередньо з операційної системи або за допомогою завантажувальних програм, що дозволяють запустити ту чи іншу утиліту тестування вінчестера.

Вибір на користь того чи іншого варіанта очевидний - якщо комп'ютер успішно включається і працює з наявним жорстким диском, то можна скористатися звичайними програмами тестування. Якщо ж ПК не може з яких-небудь причин запустити операційну систему, залишається скористатися другим способом діагностики, для чого знадобиться інший робочий комп'ютер, флешка, набір спеціальних утиліт і трохи часу.

Виявлення бедов звичайними програмами

Існує велика кількість платних і безкоштовних додатків під Windows, здатних діагностувати роботу жорсткого диска, включаючи виявлення битих секторів. Розглянемо роботу одного з таких програм - HDDScan.

програма HDDScan

Це одна з найвідоміших програм для тестування вінчестерів. Додаток має мінімальний набір сервісних функцій, в числі яких є і засіб виявлення битих секторів. Працювати з програмою дуже просто:

 • Відкрийте програму, виберіть з меню, що випадає у верхній частині вікна назва тестованого жорсткого диска.

Відкрийте програму, виберіть з меню, що випадає у верхній частині вікна назва тестованого жорсткого диска

 • Після цього клікніть по кнопці "Tests" для вибору і подальшого запуску діагностики.

Після цього клікніть по кнопці Tests для вибору і подальшого запуску діагностики

 • Програмою буде запропоновано чотири методу тестування. Можете вибрати будь-який з них, крім останнього - "Erase". Процедура "Erase" в ході своєї роботи повністю стирає з диска призначені для користувача дані, що зазвичай потрібно при відновленні роботи вінчестера - це не наш випадок.

Розглянемо, наприклад, роботу тесту "Butterfly". В ході роботи даний тест діагностує сектора диска попарно - з першого і останнього, поступово зміщуючись в центральну частину дискового простору. Для запуску тестування клікніть по кнопці "Butterfly". У наступному вікні залиште все як є. Натисніть на стрілку вправо.

 • В області завдань додаток відобразиться нове завдання. Клацніть по ньому і виберіть з меню, що випадає пункт "Show Details".

Клацніть по ньому і виберіть з меню, що випадає пункт Show Details

 • У новоствореному вікні можна буде спостерігати за ходом виконання тесту.

У новоствореному вікні можна буде спостерігати за ходом виконання тесту

 • Нас цікавить статистика, наведена в правій частині вікна тестування. Програма в ході тесту заміряє час читання даних з того чи іншого сектора. Якщо читання займає надто багато часу, ймовірно, сектор пошкоджений. Програма присвоїть битому блоку відповідний статус і занесе отриману інформацію в розділ "Bads" (темно-синій квадратик) статистики тестування.

За часом діагностика жорсткого диска може розтягнутися на кілька годин - все залежить від обсягу дискового простору і технічного стану пристрою.

Менеджери завантаження для пошуку битих секторів

Даний спосіб застосовується не тільки при неможливості комп'ютером завантажити операційну систему. Виявлення битих секторів при використанні завантажувальних програм - це ще і більш ефективний і швидкий метод діагностики. Крім того, на роботу завантажувального програми не зможуть якось вплинути системні збої, дії шкідливих програм і інші фактори.

Серед програм, які працюють з вінчестером в завантажувальному режимі, найбільш популярною є Victoria HDD. Це безкоштовний додаток з великими функціональними можливостями по роботі з будь-якими жорсткими дисками. Єдиною складністю у використанні Victoria HDD є необхідність створення завантажувального флешки. Але все насправді легше, ніж можна подумати.

Створення завантажувальної флешки з Victoria HDD

Для виконання цієї операції буде потрібно:

 • флешка;
 • Програма для створення завантажувальної флешки - WinSetupFromUSB;
 • Завантажувальна версія (ISO-образ) утиліти Victoria HDD.

Програму WinSetupFromUSB можна скачати з офіційного сайту розробника або в каталозі SoftSalad.ru . Завантажувальна версія Victoria HDD також доступна за цим посиланням .

Далі все просто:

 • Підключіть флеш-носій до комп'ютера і запустіть додаток WinSetupFromUSB.
 • У верхній частині вікна програми виберіть флешку, з якої потрібно працювати.

У верхній частині вікна програми виберіть флешку, з якої потрібно працювати

 • Нижче поставте галочку навпроти елемента "Auto format it with FBinst", ще нижче - вкажіть файлову систему NTFS. Увага! Всі дані з флешки будуть видалені при старті запису на неї завантажувальних програм.

Всі дані з флешки будуть видалені при старті запису на неї завантажувальних програм

 • Далі в блоці "Add to USB disk" встановіть галочку навпроти пункт "Linux IO ...". Клацніть по кнопці "..." Навпроти, потім виберіть ISO-образ раніше завантаженої програми Victoria HDD.

 Навпроти, потім виберіть ISO-образ раніше завантаженої програми Victoria HDD

 • Далі залишиться натиснути на кнопку "GO" в нижньому правому куті вікна програми. На екрані також з'являтимуться діалогові вікна з попередженням про стирання всіх даних - натискайте "ОК" або "Так".
 • По завершенню завантаження на екрані з'явиться повідомлення про успішне виконання роботи.

Тепер потрібно завантажитися з щойно створеної завантажувальної флешки, а потім запустити тестування жорсткого диска в програмі Victoria HDD.

Як завантажитися з флешки?

Найлегший спосіб завантаження з будь-якого носія інформації наступний:

 • Вимкніть, а потім знову ввімкніть його.
 • Натискайте на кнопку "F11" (або іншу - залежить від моделі материнської плати).

Натискайте на кнопку F11 (або іншу - залежить від моделі материнської плати)

 • На екрані відобразиться меню з варіантами завантаження.
 • Виберіть стрілками на клавіатурі назву (заводське) флешки, потім натисніть "Enter".
 • Якщо все пройшло успішно, на екрані відобразиться наступне:

Якщо все пройшло успішно, на екрані відобразиться наступне:

 • Натисніть введення. Далі на екрані відобразиться (не завжди) невелике меню з пропозицією вибрати утиліту Victoria HDD для настільних (for Desktop) комп'ютерів або ноутбуків (for Notebook). Можуть бути присутні й інші пункти меню. Виберіть підходящий варіант стрілками клавіатури, потім натисніть "Enter", програма буде запущена.

Виберіть підходящий варіант стрілками клавіатури, потім натисніть Enter, програма буде запущена

Якщо з яких-небудь причин меню з варіантами завантаження викликати не виходить, доведеться трохи змінити налаштування BIOS. Все, що потрібно - вибрати флешку в якості основного носія для завантаження:

 • Увійдіть в інтерфейс BIOS натисканням на кнопку "F1", "F2", "F12" або "Delete" (можливий і інший варіант).
 • Далі потрібно знайти розділ, в якому здійснюється настройка параметрів завантаження комп'ютера. Як приклад наведемо призначений для користувача інтерфейс BIOS сучасного виконання (т.зв. UEFI з більш простим, зручним і зрозумілим інтерфейсом).
 • У нашому прикладі параметри завантаження комп'ютера налаштовуються в розділі "Boot". Після переходу в розділ в блоці "Boot Option Priorities" потрібно виділити і відкрити параметр "Boot Option 1".

Після переходу в розділ в блоці Boot Option Priorities потрібно виділити і відкрити параметр Boot Option 1

 • На екрані відобразиться невелике меню, в якому потрібно виділити назву флешки, потім натиснути на клавішу введення. Таким чином, в якості основного завантажувального носія буде встановлена ​​флеш-карта. Навпаки параметра "Boot Option 1" відобразиться заводське назва флешки. Назва жорсткого диска переміститься в "Boot Option 2" (вторинний завантажувальний диск).

Назва жорсткого диска переміститься в Boot Option 2 (вторинний завантажувальний диск)

 • Далі залишається зберегти зміни в BIOS і перезавантажити комп'ютер. У нашому випадку потрібно перейти в розділ "Exit" і запустити звідси функцію збереження параметрів - "Save Changes and Exit".

У нашому випадку потрібно перейти в розділ Exit і запустити звідси функцію збереження параметрів - Save Changes and Exit

Комп'ютер буде перезавантажений. Якщо флешка була записана правильно, а комп'ютер не має будь-яких технічних неполадок, утиліта Victoria HDD успішно запуститься.

Робота з завантажувальним додатком Victoria HDD

Головне вікно програми Victoria HDD виглядає наступним чином:

У нижній частині вікна можна побачити повідомлення, що для вибору каналу (порту) потрібно натиснути клавішу "P" (англійська розкладка). Якщо зробити це, на екрані з'явиться список доступних портів, до яких можуть бути підключені жорсткі диски. Всі сучасні вінчестери працюють через канал "PCI Ata / Sata". Виберіть в меню відповідний пункт і натисніть клавішу введення.

На наступному кроці потрібно вибрати тестований жорсткий диск. У нашому випадку - їх два. У нижній частині вікна з'явиться повідомлення - "Введіть номер каналу". Сюди слід вписати цифру потрібного вінчестера, потім натиснути клавішу "Enter".

Після вибору вінчестера залишається запустити функцію сканування. Для цього потрібно натиснути гарячу клавішу "F4". Далі відобразиться ще одне невелике меню. У ньому потрібно вибрати метод тестування.

Щоб вибрати тест, просто натискайте на клавіатурі стрілку вліво або вправо. Для прикладу ми вибрали той же, що і минулого разу - "Butterfly". Після вибору натисніть клавішу введення. Функція виявлення битих секторів буде запущена.

Далі залишиться моніторити розділ "Дефекти", в якому будуть відображатися знайдені бед-сектора.

Як виявити биті сектора?
Як завантажитися з флешки?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью