<
 • Главная
Статьи

Випуск №179 SEO-просування спільнот ВКонтакте. Інформаційна розсилка «Практика просування сайтів. Професійне посібник від PromoPult »- PromoPult.ru

SEO-просування спільнот ВКонтакте

Чи міг Марк Цукерберг припустити, запускаючи локальну мережу для студентів Гарварда, що одного разу вона стане однією з найпотужніших платформ для комунікацій і дасть поштовх розвитку нової інтернет-галузі? Сьогодні соціальні медіа об'єднують по самим різним інтересам сотні мільйонів чоловік і пропонують рекламодавцям багатий інвентар для вирішення маркетингових завдань. Не дивно, що багато власників малого і великого бізнесів беруть за правило мати власне представництво в соціальних мережах і використовують кошти SMM для просування брендів, товарів і послуг.

Але у соціальних сторінок є й інші маркетингові переваги, про які не так багато пишуть в мережі: вони ефективно працюють на залучення цільового трафіку з пошукових систем. Ми постараємося внести свою лепту в висвітлення даної теми і розповімо вам про те, як оптимізувати свою спільноту ВКонтакте для SEO-просування.

Переваги SEO для соціальних сторінок
З технічної точки зору ВКонтакте є багатосторінковий сайт, відкритий для індексації пошуковими машинами. Він підпорядковується тим же законам ранжирування, що і інші ресурси мережі. Але у цього майданчика є незаперечні переваги, завдяки яким її внутрішні сторінки нерідко можна спостерігати в першій десятці пошукової видачі по інформаційним і комерційним запитам. Йдеться про високий трасті домену vk.com, а також про позитивний вплив алгоритмічної технології Яндекса «Спектр». Дана технологія має справу з двозначними запитами (наприклад, акваріум) і з метою підвищення якості видачі підмішує в неї спектр можливих відповідей, в тому числі посилання на соціальні мережі.

Пошукова видача Яндекса: посилання на групу ВК на п'ятій позиції
Пошукова видача Google: посилання на групу ВК на першій позиції

Безсумнівно, ця перевага потрібно використовувати для просування вашого проекту. Що це дасть? Перше: потік додаткового непошукового трафіку на основний сайт, поліпшення поведінкових факторів і, отже, природне зростання позицій сайту в органічній видачі. Друге: збільшення числа передплатників спільноти при мінімальних фінансових витратах.

І ще один незаперечний плюс: співтовариство ВКонтакте цілком може замінити собою сайт і працювати самостійно для досягнення комерційних цілей, залучаючи клієнтів з пошуку. Такий варіант, безумовно, економить і гроші, і час власника групи, що дає можливість розкрутитися малому бізнесу з обмеженим бюджетом.

Що краще: паблік або група?
З точки зору просування в пошукових системах, і публічна сторінка, і група мають рівні шанси потрапити в індекс пошукових систем і поборотися за кращі місця у видачі. Вибір на користь того або іншого виду спільноти залежить від цілей, які ставить перед собою власник проекту. Принципова відмінність групи від паблік полягає в тому, що в першому випадку це, скоріше, співтовариство по інтересам, а в другому - офіційна сторінка для публікацій новин компанії.

Крім цього, вони мають і ряд технічних відмінностей.

Паблік ВКонтакте Група ВКонтакте завжди відкрите співтовариство, підписатися може кожен авторизований користувач може бути як відкритим, так і закритим співтовариством доступний для перегляду всім користувачам інтернету

відкрита група доступна до перегляду всім зареєстрованим користувачам ВКонтакте;


закрита група дат право доступу до інформації тільки учасникам групи

завжди відображається в блоці «Цікаві сторінки» на особистій сторінці передплатника відображається на особистій сторінці учасника в залежності від його налаштувань приватності дозволяє ділитися інформацією з друзями, але не запрошувати їх до лав учасників дозволяє ділитися інформацією з друзями і запрошувати їх до лав учасників

дає можливість передплатникам читати записи на стіні, виключає відповідний постинг;


допускає коментарі за умови, що вони відкриті адміністратором

допускає постинг і коментарі учасників на стіні досить лаконічний в оформленні, не перевантажений громіздким меню пропонує широкі налаштування оформлення, створення wiki-розмітки, меню має на меті інформувати абонентів, утримувати його увагу має на меті тісного спілкування учасників, їх об'єднання за інтересами
Приклад публічної сторінки ВК
Приклад відкритої групи ВК

Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити наступний висновок: для просування бренду, продукту переважно використовувати офіційну сторінку - паблік, для більш відкритого діалогу з користувачами, отримання зворотного зв'язку, навчання, прийому замовлень підійде відкрита група. Тут ви оцінюєте свої пріоритети і цілі. Після чого приймаєте рішення про створення найбільш підходящого вам типу спільноти.

стратегія оптимізації
Незалежно від того, на який вид спільноти припав ваш вибір, для його успішного розкручування в пошукових системах сторінку ВКонтакте слід правильно оптимізувати. Глобально стратегія підготовки спільноти до SEO-просуванню включає в себе пул робіт по підбору списку ключових слів, внутрішньої оптимізації сторінки, формування якісної зовнішньої посилальної маси.

Розглянемо все по порядку:

1. Підбір ключових слів
Спостереження показали, що доцільно включати в семантичне ядро ​​переважно низькочастотні і середньочастотні запити, причому всі вони повинні бути в одній тематичної гілці. Наприклад, якщо ви створюєте групу про товари для рукоділля, використовуйте слова, які детально описують її спрямованість і вказують на регіон: «товари для скрапбукінгу новосибірськ», «іграшки з вовни сухе валяння» і тому подібні.

Просування групи по високочастотним запитам також можливо, але потрібно дивитися на специфіку ніші і регіон. Для порівняння: запит «тамада» в регіоні Казань має всі шанси вивести паблік в першу десятку Яндекса, чого навряд чи вдасться домогтися за запитом «дизайн квартир» в московській видачу.

2. Внутрішня оптимізація сторінки
Підготувати співтовариство ВКонтакте під SEO набагато простіше, швидше і дешевше, ніж рядовий сайт. Розробники майданчики вже виконали за нас більшу частину роботи і забезпечили сторінці високий траст. Залишається лише правильно заповнити всі поля, вживши потрібні ключові слова, зробити графічне оформлення і починати писати цікаві користувачам пости.

При створенні паблік або групи вам пропонують заповнити дуже важливі поля: назва, адреса сторінки. Вони грають большýю роль в SEO-просуванні і виступають свого роду тегами, на які звертає увагу пошукова машина. Назва необхідно зробити коротким, вживши ключову фразу, що характеризує ваш напрям. Опис повинен бути лаконічним, унікальним і містити середньочастотні і низькочастотні слова, за якими ви будете просувати ваше співтовариство. І, нарешті, оптимізуйте URL сторінки, пропишіть в адресі сторінки точне входження релевантного запиту.

Важливо регулярно публікувати нові пости на сторінці. Намагайтеся робити це щодня, але не перестарайтеся з кількістю записів в день, інакше просто заспамілі новинну стрічку передплатників. Оновлення контенту на стіні дає пошуковику сигнал про активність всередині спільноти і позитивно впливає на ранжування. А ось що цікаво: кількість учасників або передплатників не має прямого впливу на позиціонування сторінки в пошуковій видачі. Але, тим не менше, для якісного розвитку групи необхідно займатися залученням нових користувачів.

3. Отримання зворотних посилань
Групі або паблік ВКонтакте для виходу в ТОП пошукових систем окрім внутрішньої оптимізації також необхідно Посилальне просування. Стратегія нарощування посилальної маси будується за такою ж схемою, як якщо б ви просували рядовий веб-ресурс - необхідно проставляти зворотні посилання на якісних майданчиках, виключаючи будь-який прояв спаму.

Посилання на групу можуть розміщуватися у вигляді оголошень з оплатою за місяць на трастових сайтах близької вам тематики. Крім передачі позитивного посилального ваги , Вони також здатні забезпечувати і цільові переходи непошукового трафіку. Для просування восококонкурентних запитів правильно буде використовувати Статейное просування. В цьому випадку зворотна посилання полягає в текст статті, яка розміщується на сторонньому сайті безстроково. Такий метод приросту посилань є максимально природним і показує високу ефективність.

Для зручності пошуку якісних донорів можна запустити SEO-кампанію в SeoPult. Кілька тисяч проектів такої специфіки вже успішно використовують можливості Системи, просуваючи свої соціальні сторінки на високі позиції органічної видачі.


Статистика зростання позицій проекту групи ВКонтакте в Системі SeoPult

Джерелами посилань також служать тематичні форуми, блоги, а саме особисті профілі, ваші повідомлення та коментарі. Далеко не останнє місце відводиться соціальним посиланнях. Перш за все, необхідно подбати про перелинковке всередині самої мережі ВКонтакте і заручитися підтримкою інших спільнот і користувачів. Це не тільки збільшить кількість посилань, але і забезпечить цільові переходи. Не варто забувати і про інших соціальних медіа - відео- і фотохостингах. Користувачі охоче переглядають відео і картинки на популярних ресурсах, наприклад, в YouTube і Instagram. Такого роду майданчики можна і потрібно використовувати в якості джерел посилань і трафіку.

Пара слів про Facebook
Facebook, безумовно, є дуже популярною платформою для просування, формування іміджу та залучення клієнтів. Але, як показує практика, посилання на спільноти Facebook в пошуковій видачі рунета з'являються вкрай рідко. Якщо ви все ж вирішили використовувати сторінку або групу в даній соціальній мережі з метою залучення пошукового трафіку, то для початку радимо ознайомитися з FAQ по її створенню та налагодженню. Чіткої інструкції по оптимізації сторінки Facebook для просування в Яндексі і російському Google знайти досить складно, матеріали по цій темі доступні в більшості своїй на зарубіжних ресурсах. Але, справедливості заради, варто сказати, що стратегія оптимізації сторінок Facebook описується аналогічним зводом правил: внутрішня оптимізація, ключові слова і контент, отримання зворотних посилань.


висновки
Багато рекламодавців успішно використовують групи і паблік ВКонтакте для просування продукту і роботи з цільовою аудиторією в рамках соціальної мережі. Можна піти набагато ширше і отримати більшу аудиторію, якщо оптимізувати сторінку спільноти під її просування в пошукових системах. Зробити це зовсім нескладно, а результат може перевершити всі ваші очікування: завдяки високому трасту домену vk.com ваша група здатна вийти в ТОП Яндекса і Google і забезпечувати додатковий цільовий трафік, конвертований в продажу.
Що це дасть?
Що краще: паблік або група?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью