<
 • Главная
Статьи

Як збільшити швидкість WiFi Інтернету на роутері

 1. 1. Старі протоколи
 2. 2. Безпека
 3. 3.Шіріна каналу
 4. 4. Wireless MultiMedia
 5. 5. Прошивка

Хто відповідає за бездротову мережу в будинку? Правильно, роутер! Відповідно, в більшості випадків він або його неправильні настройки призводять до того, що Інтернет через WiFi працює повільно, в той час, як через кабель ніяких складнощів не виникає. Як збільшити швидкість WiFi Інтернету на роутері що б не відчувати дискомфорту при роботі ?! Я постараюся найбільш повно і розгорнуто відповісти на цей нагальне питання.

Я постараюся найбільш повно і розгорнуто відповісти на цей нагальне питання

Для початку проведіть невеликий тест. На своєму ноутбуці, планшеті або телефоні, щоб розпочати пошук бездротових мереж. Якщо в результаті Ви отримаєте список точок доступу кількістю не менше 10-12 штук, то нормальну швидкість Вай-Фай не чекайте. Поясню чому. У нашому регіоні (Росія, Європа) в класичному діапазоні 2.4 ГГц використовується всього 13 радіоканалів з яких тільки 3 не перетинаються по частоті між собою. Простіше кажучи, якщо крім вашої по сусідству працює ще 10 точок доступу, то збільшити швидкість Інтернету по WiFi не вийде. Ви просто будете заважати один одному створюючи перешкоди. На багатьох сайтах я зустрічав рада, що типу треба вручну виставити вільний радіоканал і все буде відмінно. Нічого подібного! Навіть якщо диво станеться і це допоможе, то на пару днів в кращому випадку. В такому перевантаженому ефірі рішення тільки одне - перехід на розширений діапазон 5 ГГц зі зміною маршрутизатора на двохдіапазонний. Благо, більшість сучасних мобільних пристроїв вже вміють з ним працювати.

Примітка:
Власникам Вайфай-роутерів Zyxel Keenetic в плані використання радіоканалів пощастило трохи більше. У них є можливість змусити роутер шукати найменш завантажений канал і використовувати його. Робиться це в параметрах бездротової мережі:

Можна виставити період пошуку вільного каналу 6 годин або 12 годин.

Якщо ж поруч пара-трійка мереж, а користувачі при цьому починають скаржитися на повільний WiFi, то причина зазвичай криється в неправильних налаштуваннях. Дуже часто все відбувається так: людині підключили Інтернет, поставили роутер залишивши базові настройки і якийсь час він працював, поки не усвідомив, що роутер ріже швидкість і треба щось з цим все-таки робити. Ні, він не поганий і міняти його не треба. Необхідно тільки перевірити і правильно виставити деякі параметри про які я зараз розповім. Щоб в них потрапити, треба спочатку зайти в веб-інтерфейс свого модему або маршрутизатора по його IP адресою (як правило 192.168.1.1 або 192.168.0.1). Після цього знайдіть розділ, який відповідає за роботу бездротової мережі і виконайте наступні рекомендації.

1. Старі протоколи

Якщо у Вас немає дуже старих ноутбуків, планшетів або телефонів, що використовують давно застарілі стандарти 802.11b або 802.11g, то їх краще відключити в базових налаштуваннях мережі WiFi, залишивши тільки 802.11n.

Це відноситься тільки до діапазону 2.4 ГГц, тому що в діапазоні 5 ГГц стандартів b і g просто немає.

2. Безпека

Так, навіть неправильно обраний стандарт безпеки може вплинути на швидкість роботи Вай-Фай. Використовувати треба тільки стандарт WPA2-PSK з шифруванням AES.

На інших варіантах мережевий аутентифікації швидкість буде нижче. Наприклад, при WPA-PSK більше 54 мегабіт в секунду Ви ніколи не розженетеся, так як це вже програмне обмеження застарілого протоколу.

3.Шіріна каналу

Наступний крок, який може значно прискорити WiFi роутер, це зміна ширини каналу в базових параметрах мережі. Стандартно використовується 20 МГц. Зараз цього вже замало. Для збільшення швидкості Вай-Фая це значення краще змінити на 40 МГц.

Так Ви значно підвищите пропускну здатність радіоканалу.
Єдине, що треба враховувати - це те, що канали 40 МГц більшою мірою схильні до перешкод і на них сильніше впливають сусідські точки доступу. Іншими словами,
можуть заважати роботі інших пристроїв, що призведе до проблем з продуктивністю і надійністю, особливо при наявності інших мереж Wi-Fi і інших пристроїв, що працюють в діапазоні 2,4 ГГц.

4. Wireless MultiMedia

Для того, щоб значно збільшити швидкість WiFi на роутері і по максимуму використовувати переваги високошвидкісних стандартів бездротового зв'язку 802.11N і вище, необхідно активувати функцію WMM - Wireless Multi Media.

Вона дозволяє по максимуму розігнати Вай-Фай за рахунок правильного забезпечення якості сервісів та розподілу пропускної здатності каналу.

5. Прошивка

Ще один фактор, який значно впливає на швидкість роутера, а значить його теж не можна випускати з виду - це його програмне забезпечення. Мало хто з користувачів стежить за оновленнями прошивки для свого роутера і своєчасно його перепрошивати. Найчастіше це роблять при виникненні будь-яких проблем. Щоб оновити прошивку свого роутера - спочатку на статусної сторінці уточніть поточну версію використовується у Вас. Потім перевірте наявність нової версії на офіційному сайті виробника, скачайте і завантажте її на свій роутер через розділ меню «Оновлення ПЗ» (Firmware Upgrade).

До речі, на багатьох сучасних WiFi маршрутизаторах є функція перевірки поновлення прямо з веб-інтерфейсу пристрою і автоматичної установки у флеш пам'ять.

Тільки забезпечивши виконання всіх п'яти зазначених вище рекомендацій Ви зможете вичавити максимум зі своєї бездротової мережі і максимально збільшити швидкість Вай-Фай роутера.

Як збільшити швидкість WiFi Інтернету на роутері що б не відчувати дискомфорту при роботі ?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью