<
 • Главная
Статьи

PDF одним клацанням миші

 1. фірмове рішення
 2. альтернативне рішення
 3. Русифікація Adobe Distiller
 4. Русифікація Jaws PDF Creator
 5. * * *
 6. Інформаційні ресурси
 7. Захист PDF від піратського тиражування

Створення якісного PDF-файлу з документа Word з закладками російською мовою можливо.

Доведено JawsSystems,
Британія: зроблено з розумом.

Автоматично створити структурований і забезпечений перехресними посиланнями документ в форматі PDF можна не тільки в різних розвинених програмах верстки, але і в Microsoft Word. Існує два стандартних рішення: фірмове, запропоноване творцями формату PDF, і альтернативне, виконане програмістами з Кембриджа.

Спосіб організації PDF-файлу слід вибирати, виходячи з поставленого завдання, так як існує кілька способів представити якісну публікацію в цьому форматі. У найпростішому випадку, коли обсяг документа не перевищує одного-двох листів і не містить перехресних посилань, допустимо використовувати безкоштовне ПЗ для формування PDF-файлів на основі роздруківки в форматі PostScript (PS). Такий файл можна створити за допомогою драйвера PostScript від Adobe або драйвера будь-якого PS-сумісного принтера, перенаправивши висновок в файл в стандартному діалоговому вікні друку. Одержаний таким чином документ конвертується в PDF як безкоштовними програмами на кшталт GhostScript / GSView, так і однією з платних утиліт, наприклад програмою Acrobat Distiller, поширювана разом з програмами верстки фірми Adobe. Головний недолік такого способу полягає в тому, що результатом цих маніпуляцій буде цілком стерпний, але не структурований документ, свого роду віртуальний аналог паперової роздруківки.

Жодна програма автоматичного перетворення PostScript в PDF не дозволяє забезпечити документ змістом і перехресними посиланнями вихідного тексту, якщо попередньо про це не подбала утиліта, яка генерує проміжний формат - PostScript. У розвинених програмах верстки, наприклад у FrameMaker, така можливість існує. Програма Microsoft Word не має вбудованих засобів логічної розмітки друкованого в PostScript документа, проте існує як мінімум два рішення для автоматизації створення структурованого і забезпеченого перехресними посиланнями PDF-документа з Word.

фірмове рішення

Більшість програм верстки (Adobe FrameMaker, PageMaker, QuarkXpress) безпосередньо підтримують генерацію PostScript з використанням оператора pdfmark, що дозволяє зберегти логічну розмітку і перехресні посилання при конвертації PS-> PDF. Іншими словами, ці програми спочатку володіють засобами аналізу змісту, покажчика та інших перехресних посилань документа, щоб генерувати вхідний потік PostScript-даних для так званого дістіллера, який в свою чергу перетворює отриманий структурований PostScript в не менше структурований PDF.

Макрос ж, що виконує аналогічні функції в Microsoft Word, поставляється фірмою Adobe тільки в складі пакету Adobe Acrobat. Вважається, що ця компанія, як розробник обох названих вище форматів, має найбільш розвинуті засоби для генерації структурованих PDF-файлів і їх редагування, аж до створення заповнюваних і зберігаються форм у форматі PDF. Цей пакет, названий Adobe Acrobat, коштує чималих грошей (близько 250 дол.). Навіть на Заході подібні витрати зазвичай дозволяє собі лише прес-центр корпорації або видавництво, що робить бізнес на створенні публікацій в форматі PDF і на підготовці демонстраційних CD-ROM.

Для користувачів Word макрос PDF Maker фірми Adobe по суті виконує всі основні функції. Сама по собі програма Acrobat служить, скоріше, для доведення PDF-файлу: можна додати пару посилань, відредагувати той чи інший елемент змісту і т.д.

Таким чином, для того щоб з документа Word створити правильний PDF-файл за допомогою засобів фірми Adobe, доведеться придбати продукт за 250 дол. Чи не занадто це багато для макросу? Мабуть, все-таки забагато. Тим більше що існують і більш дешеві аналоги. Відкритість стандартів PS і PDF, а також документ, що описує оператор (Adobe Technical Note number 5150), призвели до того, що на ринку з'явилися непогані розробки різних фірм і навіть проекти з відкритим вихідним текстом.

альтернативне рішення

Як водиться в таких випадках, нішу, що утворилася заповнила невелика фірма з більш дешевим аналогом пакета Acrobat. Програму Jaws PDF Creator розробили фахівці з Кембріджа, вона позиціонується як альтернатива Adobe Acrobat для використання на PC- і Mac-платформах. Коштує ця програма близько 50 дол. Вона містить:

 • аналог програми Adobe Distiller під назвою Jaws to PDF;
 • макрос для Microsoft Word;
 • макрос для PowerPoint.

Так само як і Acrobat Distiller, програма PDF Creator обробляє файли друку, згенеровані драйверами PostScript фірм Microsoft, Apple або Adobe. Для платформи Windows творці програми рекомендують використовувати драйвер компанії Microsoft.

Коли встановлюється версія для Windows, то автоматично інсталюється і макрос для генерації PDF - одним клацанням миші на значку Jaws PDF Creator, яка стає доступна на основній панелі інструментів програм Word 97, Word 2000, PowerPoint 97 і PowerPoint 2000.

За ідеєю, таку можливість можна було б розширити на FrameMaker і PageMaker, але ці програми здатні самостійно подбати про розмітку PostScript оператором pdfmark при виконанні процедури створення PDF.

Таким чином, Jaws PDF Creator рекомендується в першу чергу користувачам Word. Любителі ж більш спеціалізованих пакетів комп'ютерної верстки з тих чи інших причин вважатимуть за краще Acrobat, особливо в тих випадках, коли фінансове питання вирішується за принципом: «і ми не ликом шиті - виламаємо». Однак те саме можна сказати і про Jaws PDF Creator. У будь-якому випадку, за моїми спостереженнями, в програмі Word макрос останнього працює швидше.

Створення якісного PDF-файлу з документа Word з закладками російською мовою можливо

Русифікація Adobe Distiller

Користувачі нелокалізованих продуктів фірми Adobe, можливо, помічали, що при генерації PDF зміст російськомовного документа має місце бути, але букви там не зовсім російські. На сайті підтримки російських користувачів продуктів фірми Adobe мені вдалося знайти посилання на файл prologue.ps, який вирішує проблему, будучи скопійований в папку .Data каталогу програми Adobe Distiller (щоб замінити там однойменний файл).

У разі, коли існуючий prologue.ps вже містить інші необхідні вам оператори, слід вставити в його початок вміст файлу prologue.txt. Але така ситуація зустрічається вкрай рідко.

Офіційні рекомендації щодо вирішення даної проблеми шукайте на форумі підтримки сайту «Adobe в Росії» за адресою http://www.adobe.ru/forum/f_acrobat26.html (питання № 01 - 47).

html  (питання № 01 - 47)

Русифікація Jaws PDF Creator

Аналогічним чином вирішується проблема русифікації Jaws PDF Creator. Для коректного відображення кирилиці в закладках файлів, що генеруються програмою, перепишіть файл http://www.adobe.ru/forum/bookmarkpath.zip і розпакуйте його в каталог C: Program Files JawsSystems Jaws PDF Creator Default (можна попередньо створити копію вже наявного там, але мені, наприклад, вона жодного разу не знадобилася).

* * *

Підводячи риску під сказаним, ще раз зазначу, що вибір засобів створення PDF-публікацій залежить від що стоїть перед вами завдання. Звичайна стаття з математичними викладками може бути оброблена за допомогою програми PDF Maker з Word, але чи варто стріляти з гармати по горобцях, якщо існують більш дешеві і навіть зовсім безкоштовні рішення?

Інша крайність - використання LyX і утиліти latex2pdf, але це шлях камікадзе, який годиться тільки для тих, хто вирішив перейти на Linux. Якщо у вас багато вільного часу і терпіння, ризикніть. Але тим, кому ніколи, можна сміливо рекомендувати Jaws PDF Creator з русифікованим файлом prologue.ps.

про автора
Микола Колдиркаев - інженер-програміст, співробітник ВАТ «ЮГ СИСТЕМА плюс», http://www.jugsys.ru
З автором можна зв'язатися за адресою: [email protected]

Інформаційні ресурси

Adobe Acrobat http://www.adobe.com/Acrobat/
Jaws PDF http://www.jawspdf.com
APFL GhostScript http://www.ghostscript.com

Захист PDF від піратського тиражування

Найпоширеніший спосіб захисту електронних документів у форматі PDF - використання схеми шифрування, запропонованої компанією Adobe. Метод дозволяє шифрувати деякі об'єкти документа (рядки і потоки) за допомогою алгоритму, що використовує симетричний блоковий шифр RC4 (власність RSA Data Security).

Створення та відкриття захищених документів в Adobe Acrobat передбачає застосування так званого обробника захисту (security handler). Це або частина самої програми Acrobat (standard security handler), або надається сторонніми розробниками розширення до нього (plugin). До завдань будь-якого обробника захисту входять:

 • розпізнавання (authentication) користувача, наприклад, за допомогою перевірки пароля, ключового файлу, магнітної карти і т.д .;
 • надання користувачу певних прав для доступу до документа, зокрема можливості вносити в нього зміни, друкувати і т.д .;
 • обчислення ключа для шифру RC4, який буде застосовуватися для шифровки документа, а так як RC4 - симетричний шифр, то цей же ключ буде використовуватися і для розшифровки.

Вбудований в Acrobat обробник захисту може зв'язати з документом пароль користувача і власника, який дозволяє призначати права доступу до файлу. Причому довжина ключа для шифрування документа може варіюватися від 40 до 128 біт. Обробники захисту, пропоновані сторонніми компаніями, дають можливість задіяти будь-який інший алгоритм аутентифікації користувача, але ніяких змін безпосередньо в спосіб шифровки документа не вноситься.

Обробники захисту, пропоновані сторонніми компаніями, дають можливість задіяти будь-який інший алгоритм аутентифікації користувача, але ніяких змін безпосередньо в спосіб шифровки документа не вноситься

Як з'ясувалося, описана схема захисту має свої недоліки. Так, якщо автор електронного документа застосовує вбудований обробник захисту і бажає лише якось обмежити право доступу до вмісту свого творіння (наприклад, заборонити роздруківку, копіювання, редагування тексту і т. П.), То він змушений буде змушувати користувача кожного разу при відкритті файлу вводити призначений йому пароль. У цьому випадку завдяки докладної документації, яка описує формат PDF, значення ключа для розшифровки легко обчислюється на основі вмісту самого документа. Немає ніякої необхідності знати пароль власника: існує безліч програм, що використовують цей прийом для зняття захисту (наприклад, Advanced eBook Processor, написана Д. Скляровим і скандально відома завдяки позову Adobe до компанії-розробнику ElcomSoft). Людина, яка поставила перед собою таке завдання, без зусиль знайде безліч високооптимізовані програм, що дозволяють виробляти ефективний перебір (brute-force attack) всіх можливих значень ключа шифрування або використовують замість грубого перебору заздалегідь задану послідовність (dictionary attack) осмислених слів (зокрема, це забезпечує Advanced PDF Password Recovery компанії ElcomSoft).

На сучасних комп'ютерах, за заявами розробників Advanced PDF Password Recovery, документ, зашифрований 40-бітових ключем, можна «зламати» за три-чотири дні. Перебір всіх значень 128-бітового ключа займе незрівнянно більше часу. Якщо зняттям захисту, наприклад від копіювання, зацікавився професійний зломщик, то при використанні будь-якого обробника захисту, навіть із застосуванням наідліннейшего ключа для шифрування, можна отримати незахищений документ і згодом його тиражувати при наявності хоча б однієї ліцензійної копії. До речі, володарем копії може бути і сам зломщик. При будь-якому обробнику захисту Acrobat розшифровує документ за допомогою ключа, а виконуваний код програми Acrobat слабо захищений від модифікації і від того, що він може бути досліджений хакером (методи reversing-engineering). Таким чином, зловмисник має можливість підглядати в ньому ключ для розшифровки ліцензійної копії документа і потім використати його у своїй програмі для злому. Так як алгоритм шифрування PDF-документів, який використовується Adobe, широко відомий (хоча алгоритм, який використовує 128-бітовий ключ, офіційно вважається неопублікованим через експортні обмеження законодавства США), подібну програму для розшифровки PDF-документів написати цілком реально.

Таким чином, головний недолік описаної схеми захисту - це те, що для відображення захищеного документа обробник захисту повинен передати ключ для розшифровки документа «в руки» Acrobat, де зломщик середньої кваліфікації зможе спокійно списати ключ і з його допомогою отримати незахищену копію документа. Можна навіть обійтися без самостійної розшифровки і просто зібрати розшифровані Acrobat частини документа в його незахищений еквівалент.

Але не все так погано, як здається на перший погляд.

Можна спробувати скористатися захистом PDF-документів, розробленої компанією StarForce PDF Copy Protection. Пропонована нею захист не покладається ні на яку підтримку з боку Acrobat - вона підключається до нього у вигляді розширення. Для кожного об'єкта, що захищається документа по унікальному алгоритму генерується своя власна процедура шифрування, яка використовується для засекречування всього даного документа, який потім поміщається в файл-контейнер. Топологію цього контейнера може розуміти тільки ядро ​​захисту StarForce, яке залишається непробивним для хакерських атак вже протягом декількох років. Воно містить згенеровані процедури для розшифровки документів і поставляється у вигляді бібліотеки DLL разом з набором захищених документів і програмою установки модуля захисту, автоматично запускається при першому відкритті захищеного документа.

Перехоплення читання документа відбувається ще до того, як Acrobat приступить до роботи, і програма самостійно проведе розшифровку, інтерпретацію і отрисовку на екрані запитаного фрагмента. Завдяки такій незалежності StarForce PDF Protection абсолютно вільна від недоліків схеми, запропонованої Adobe.

Відкрити засекречений документ можна тільки при його розшифровці захисним ядром, яке відмовиться працювати, якщо в комп'ютері користувача не буде виявлений ліцензійний компакт-диск. Для прив'язки набору документів до компакт-диску використовуються характеристики, унікальні для даної партії носіїв і не відтворювані в домашніх умовах. Користувачеві немає необхідності запам'ятовувати і вводити пароль при відкритті захищеного документа, достатньо лише відкривати його при наявності в комп'ютері ліцензійного диска. Тоді після швидкого звернення до CD-ROM користувач отримає доступ до вмісту вибраного файлу. Так документ виявляється надійно захищеним, наприклад від піратського тиражування.

Е. Т.

Чи не занадто це багато для макросу?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью