<
 • Главная
Статьи

Як змінити (зменшити) розмір фотографії на комп'ютері в Paint

 1. умовна ситуація
 2. Зменшення розміру фото програмою Paint

Часом необхідно зменшить розмір фотографії на комп'ютері для відправки їх по електронній пошті друзям або знайомим. Це необхідно, наприклад, тоді, коли ми робимо знімки сучасними цифровими фотоапаратами, за допомогою яких виходять дуже якісні фото.

Розмір фотографій за допомогою таких фотоапаратів виходить дуже великий. І в основному такі знімки необхідні для їх подальшого редагування та якісного друку.

Але, якщо потрібно відправити будь-які фотографії по електронній пошті просто для того, щоб переглядати їх на комп'ютері, то немає необхідності надсилати великі важкі файли. Особливо це важливо враховувати, якщо у однієї зі сторін використовується не швидкий і не безлімітний Інтернет.

умовна ситуація

Припустимо, у нас безлімітний швидкий Інтернет, а у нашого друга, з яким вирішили відправити фотографії, дорогий і повільний Інтернет (наприклад, рубля по 2 за 1 мб. Отриманої інформації).

В такому випадку, при відправці навіть 5 фотографій вагою по 4 мб. відправка повідомлення з фотографіями нам не принесе ніяких особливих труднощів. А ось наш друг буде отримувати це повідомлення з фотографіями дуже довго і ще при цьому заплатить своєму оператору зв'язку близько 40 руб.

Тому, просто для перегляду фотографій на комп'ютері краще використовувати зменшення розміру фотографій перед відправкою їх по електронній пошті.

Зменшення розміру фото програмою Paint

Існує багато способів щоб зменшити у фотографії її розмір. Але в даній статті ми розглянемо, як це зробити за допомогою програми Paint, яка вже входить в операційну систему Windows. Я розгляну Paint в Windows 7 (в XP ця програма працює за таким же принципом).

Як приклад я зробив знімок зі свого фотоапарата з роздільною здатністю 9 mega pixels, і у мене вийшло фото розміром 4,35 мб. Зменшу розмір цієї фотографії. Для цього на даний файл натискаю правою кнопкою миші, і в додатковому меню вибираю: Відкрити за допомогою -> Paint.

Обраний файл відкривається програмою Paint, в якій видно початкові розміри фотографії:

Для зменшення розміру фотографії натискаємо на кнопку: Змінити розмір (як показано на знімку вище) і в випадаючому меню вибираємо зміна у відсотках або пікселях. Я вибираю в пікселях, залишаю галочку: Зберігати пропорції і зраджую розмір по горизонталі на 1024 (або 1280) пікселів. Цих розмірів цілком достатньо, щоб на будь-якому моніторі комп'ютера добре відображалася фотографія:

Для зміни розмірів фотографії в Windows XP заходимо в меню Малюнок -> Розтягнути і змінюємо розмір в процентному відношенні. Або в меню Малюнок -> Атрибути і змінюємо розмір в точках, наприклад як в нашому описаному в цій замітці випадку 1024 по горизонталі і 768 по вертикалі.

Після зміни розмірів фотографію необхідно зберегти. Для цього виконуємо всього 3 дії:

 1. В меню вгорі в лівому кутку лівої кнопкою миші відкриваємо список, що випадає вибору функцій;
 2. Наводимо курсор на: Зберегти як;
 3. У додатковому виборі натискаємо на: Зображення в форматі JPEG (один з найпоширеніших форматів):

В меню вгорі в лівому кутку лівої кнопкою миші відкриваємо список, що випадає вибору функцій;  Наводимо курсор на: Зберегти як;  У додатковому виборі натискаємо на: Зображення в форматі JPEG (один з найпоширеніших форматів):

Далі потрібно вибрати місце, куди зберегти змінене фото. Наприклад, у мене початкове фото (для цієї замітки) знаходиться на Робочому столі. Файл називається Фото. При збереженні, щоб не змінити початковий файл, називаю файл зі зміненими розмірами по-іншому (наприклад, Фото 2) і натискаю Зберегти:

При збереженні, щоб не змінити початковий файл, називаю файл зі зміненими розмірами по-іншому (наприклад, Фото 2) і натискаю Зберегти:

Готово! Тепер за властивостями файлів бачимо, що за допомогою стандартної програми Paint ми зменшили вихідний розмір фотографії в 10 разів, до того ж, що при перегляді на комп'ютері різниці в якості особливо не помітно:

Інші функції програми Paint

У програмі Paint можна не тільки змінювати розміри зображень, але також можна обрізати фото , Малювати, додавати текст, фігури, і т.д. Експериментуйте зі своїми фотографіями, при цьому, якщо не сподобається результат якої-небудь дії, можна завжди скасувати його за допомогою кнопки скасування останньої дії, яка знаходиться в лівій верхній частині вікна програми: У програмі Paint можна не тільки змінювати розміри зображень, але також можна  обрізати фото  , Малювати, додавати текст, фігури, і т

Отже, при передачі фотографій через Інтернет, рекомендую завжди перевіряти обсяг переданої фотографії. До речі, це можна зробити, натиснувши правою кнопкою миші на фотографію, і в меню вибравши: Властивості.

Якщо розмір фотографії виявиться занадто великим, можна змінити її розмір, наприклад за допомогою програми Paint. Для цього відкриваємо файл за допомогою цієї програми, змінюємо розмір в%, або по горизонталі на 1024 (можна і менше) і зберігаємо в форматі JPEG.

Якщо ж необхідно змінювати розмір відразу декількох фотографій, в такому випадку краще використовувати одну з відповідних для цього програм. Детальніше про це можна почитати в статті: « Програми для зменшення розміру фотографій «Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью