<
 • Главная
Статьи

Майнінг: за і проти (для тих, хто ще сподівається заробити)

 1. Майнінг: що потрібно врахувати перед тим, як почати
 2. Вибір обладнання для Майнінг
 3. Ризики, з якими можуть зіткнутися Майнер
Блокчейн

Автор: Олена Іванова | 13 листопада 2017, 18:20

Бізнес-модель Майнінг зовсім нескладна: купити обладнання і в міру видобутку криптовалюта обмінювати її на звичайні гроші. При зануренні в тему початківець майнер може зіткнутися з різними труднощами. Ми розповімо, у скільки обійдеться покупка майнінговой ферми, на що звернути увагу при купівлі обладнання і з якими ризиками може зіткнутися початківець майнер.

Майнінг: що потрібно врахувати перед тим, як почати

Існує думка, що ключовим в Майнінг є наявність комп'ютера і дешевої електроенергії. На ділі, часи, коли було досить потужного комп'ютера з однією відеокартою, безповоротно минули. Щоб отримати хоч якийсь прийнятний результат потрібна майнінговая ферма, тобто каскади відеокарт, які підключені до одного або декількох комп'ютерів. Чим більше карт, тим серйозніше вимоги до блоків живлення і системи охолодження.

Зараз під Майнінг виділяються окремі нежитлові приміщення. При виборі такого приміщення потрібно враховувати, що разом експлуатацією складного обладнання зростає енергоспоживання, а ще не варто забувати про напругу в мережі. Тому важливими умовами нормальної роботи ферми є грамотно підібране приміщення, можливість підтримки правильного температурного режиму, відсутність «убитої» проводки, захист від стрибків напруги в мережі.

Далі потрібно підрахувати, скільки ж обладнання, на яке націлюється початківець майнер, буде споживати електроенергії. Безкоштовно це, наприклад, можна зробити на порталі nicehash.com.

Вибір обладнання для Майнінг

До вибору обладнання необхідно приступати, коли зрозумілі всі вихідні дані: від приміщення до можливостей провайдера. Вибір краще робити з урахуванням досвіду «бувалих» Майнер.

Сьогодні виробники обладнання для Майнінг відчувають серйозний стрибок попиту. Доходи корейського виробника відеокарт і процесорів AMD в II кварталі цього року зросли майже на 20%. Як заявили в компанії, це відбулося в значній мірі за рахунок «збільшення доходу в сегменті комп'ютерних обчислень».

Ферма в середньому складається з 6-8 відеокарт. Ціна карти, залежно від виробника, варіюється від 10-27 тис. За одиницю. В одному з популярних інтернет-магазинів карта Radeon RX 580 того ж корейського виробника коштує 27 тис. Руб. У підсумку, одна «домашня» ферма в середньому буде коштувати близько 230 тис. Руб.

Або, наприклад, одна з популярних деталей для видобутку біткоіни - це чіпи ASIC. Мікросхеми по суті «заточені» лише під виробництво обчислень. Вони виробляються в Китаї і США, і потужніше найшвидшою відеокарти. Вартість одного чіпа складає близько 70 тис. Руб. Тому більше 65% кріптоферм розташовані в Китаї.

Фахівці відзначають, що Майнінг поступово відходить від універсального обладнання до спеціалізованого. І в цьому є плюс, так як сьогодні вже не потрібно збирати софт на кухні. У мережі повно оголошень про продаж вже готових Майнінг-ферм, а також налаштування і техподдержке обладнання.

Ризики, з якими можуть зіткнутися Майнер

1. Правові ризики

Майнінг і кріптовалютний ринок в Росії не має законодавчої бази і чіткого правового статусу. І поки правоохоронні органи дивляться крізь пальці на фінансові операції з невеликими сумами.

Майні сьогодні не заборонено, а ось продаж криптовалюта може трактуватися як незаконна підприємницька діяльність. Потрібно бути готовим, що влітку 2018 року планується прийняти закони, що регулюють кріпторинок і діяльність Майнер. Настільки «дружніми» будуть ці нормативні акти до гравців ринку цифрових валют поки можна лише здогадуватися.

2. Експлуатація обладнання

Є думка, що обладнання в IT-галузі застаріває рівно в той момент, коли на ринку з'являється продукт з кращими технічними характеристиками. Поява тих же ASIC-чіпів стало справжнім технічним проривом, залишивши позаду конкурентів. Але навряд чи середньостатистичний майнер може дозволити собі оновлювати обладнання, яке поки не окупилося. Не варто й виключати ризик виникнення неполадок через внутрішні (наприклад, перегрів) і зовнішніх (скачки напруги) причин. Цього може бути достатньо, щоб, наприклад, згоріли відеокарти.

3. Конкуренція з великими гравцями кріптовалютного ринку

Однією з неоднозначних новин для майнінгового спільноти стала інформація про те, що японський провайдер GMO планує відкрити найбільшу майнінговую ферму для видобутку біткоіни в Північній Європі. Компанія з великою часткою ймовірності стане гігантом ринку і це може стати одним з факторів підвищення складності видобутку кріптомонет.

4. Ілюзія розуміння всіх нюансів ринку

Та ж ситуація, що і, наприклад, з фондовими біржами. Невірні розрахунки, відсутність цілісного уявлення про функціонування ринків, тіньові гравці, що володіють інсайдерською інформацією - все це майже зі 100% -ю часткою імовірності призведе фінансових втрат починаючого трейдера.

Аналогічний принцип можна перенести і на кріптовалютний ринок, який змінюється настільки стрімко, що навіть ті, хто «освоїв матчастину» не завжди встигають реагувати на те, що відбувається. Пузир Чи біткоіни або валюта майбутнього - цим питанням задаються досвідчені економісти , В той час, як неофіти купують «цифрове золото» по 7 тисяч доларів.

Чого точно не варто робити в наш час, так це сподіватися на надприбутки за допомогою Майнінг при мінімальних вкладеннях. Якщо є бажання спробувати себе в Майнінг, можна розглянути в перспективі альтернативні рентабельні ніші. Наприклад, Майнер могли б не тільки добувати валюту, але і займатися обробкою наукових або фінансових даних. Або як придумали підприємці з Сибіру, ​​опалювати будинки.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью