<
 • Главная
Статьи

Як встановити Windows 10 на комп'ютер або ноутбук: інструкція

 1. Вступ
 2. Завантаження
 3. Media Creation Tools
 4. Завантаження з офіційного сайту
 5. сторонній сайт
 6. установка
 7. Установка / оновлення
 8. Через Media Creation Tools
 9. через помічник

У даній статті ми опишемо основні способи, як встановити Windows 10. Залежно від наявності та потреб користувача, способи установки можуть відрізнятися. Чистий установка, оновлення систем або ж перевстановлення зі збереженням даних - різні цілі і різні варіанти установки. Ми розповімо, про те, як встановити чисту Windows 10 на новий ноутбук або ПК, а також, як оновити систему до нової версії.

Вступ

У липні 2015 року, вийшла чергова версія операційної системи Windows 10. Був перероблений не тільки інтерфейс системи, але і велика частина додатків. Microsoft пішли від Metro-додатків в сторону UWP, які могли запускатися не тільки на ПК, але і на планшетах і мобільних пристроях.

З самого початку, користувачам попередніх версій (7 і 8.1) пропонувалося безкоштовно оновити операційну систему до нової системи зі збереженням системи. Деякі користувачі запитують, чи можна безкоштовно встановити Windows 10 на комп'ютері. Формально, навіть якщо ви поміняєте обладнання, ви можете активувати систему. Якщо щось не виходить, краще писати на підтримку Microsoft.

Зараз, все більше і більше користувачів переходять на 10 версію ОС, так як підтримка старих версій припиняється і все більше обмежень вводиться для користувачів попередніх версій (наприклад, випуск нових драйверів тільки під Win10).

У цій статті, ми розповімо, як завантажити Віндовс 10 безкоштовно і встановити на свій комп'ютер.

Завантаження

Перше, з чим ви зіткнетеся, якщо хочете самостійно встановити Віндовс 10 на ноутбук або ПК - завантажити образ системи. Зробити це можна кількома способами:

 1. Media Creation Tools - інструмент від Microsoft, який може не тільки завантажити потрібний образ, а й фактично, встановити ліцензійну Віндовс 10 з офіційного сайту.
 2. Завантажити з офіційного сайту - де ви відразу завантажити потрібний вам образ в .iso форматі, готовий до установки або записи на носій
 3. З сторонніх сайтів - цей варіант використовується, в разі, якщо вам потрібна конкретна версія ОС, так як MCT і сайт надає до завантаження тільки останні версії.

Розберемо кожен варіант докладніше.

Media Creation Tools

MCT - універсальний інструмент, який включає в себе кілька функцій - завантаження, оновлення і установка Windows 10.

Завантажити Media Creation Tools можна з офіційного сайту .

Завантажити Media Creation Tools можна з  офіційного сайту

 • Натисніть на кнопку "Завантажити засіб зараз" і запустіть утиліту після закінчення завантаження.

Натисніть на кнопку Завантажити засіб зараз і запустіть утиліту після закінчення завантаження

 • Потім, виберіть "Створити інсталяційний носій" і слідом вкажіть параметри майбутньої системи. Мова і розрядність

Мова і розрядність

 • Якщо вам потрібно записати на USB-накопичувач, виберіть відповідний пункт. Але якщо ви хочете записати образ на DVD-диск або просто його зберегти виберіть "Iso-файл".

Але якщо ви хочете записати образ на DVD-диск або просто його зберегти виберіть Iso-файл

Після цього, виберіть куди файл буде зберігатися образ і дочекайтеся закінчення завантаження.

Якщо ви вибрали завантаження на USB, спочатку образ завантажиться на диск, а потім вже він буде записуватися на накопичувач.

Завантаження з офіційного сайту

Завантаження з офіційного сайту

Є невелика хитрість, яка допоможе завантажити образ, без скачування MCT.

Якщо ви зайдете на сторінку MCT з планшета (НЕ Windows) або смартфона, вам буде запропоновано завантажити образ, так як MCT не можна запустити на операційних системах, крім Windows.

Тому, якщо ви використовуєте Google Chrome або подібні браузери (на базі Chromium), ви можете включити режим розробника (клавіша F12) і поміняти тип пристрою (поєднання Ctrl + Shift + M). Не забудьте перезавантажити сторінку і не закривати режим розробника.

сторонній сайт

Ну і останній варіант, якщо вам потрібна стара версія, але ви не знаєте, як з нуля встановити windows 10 - вам потрібно спробувати знайти потрібно образ на сторонніх сайтах.

Не варто завантажувати образи або програми для завантаження де попало. Бажано використовувати оригінальний образи від Microsoft. Про це далі ...

Одним із сайтів, який може допомогти в цьому питанні, є - heidoc.net.

На цьому сайті можна завантажити додаток Microsoft Windows and Office ISO Download Tool. З його допомогою ви можете завантажити не тільки офіційний образ для Windows 10, але і для Windows 8.1 і 7, Office та багато іншого.

Посилання на скачування - Microsoft Windows and Office ISO Download Tool

Далі, ми розглянемо докладну інструкцію по установці Windows 10.

установка

Перед установкою, слід упевнитися, що комп'ютер підходить під вимоги для установки Windows 10:

 • Процесор - 1 ГГц і швидше;
 • Оперативна пам'ять - 1 ГБ (для x32 версії) або 2 ГБ (x64 версії);
 • 20 Gb вільного простору;

Образ або інсталяційний носій готовий, залишилася справа за малим - розповімо на прикладі, як на новий комп'ютер встановити Windows 10. Відмінності від перевстановлення мінімальні - на новому пристрої немає файлів на диску, а на вже встановленій системі немає.

Покрокова установка Віндовс 10 на ноутбук або ПК:

 • Спочатку, потрібно виставити пріоритет завантаження на установчий носій (USB або DVD). Простою мовою - системі потрібно вказати, який пристрій буде завантажуватися першим - диск з встановленою системою або ж накопичувач з образом системи. Правильна установка Windows 10 - через BIOS.
 • Для зміни пріоритету завантаження, потрібно увійти в BIOS. Для цього при завантаженні комп'ютера натисніть клавішу Del (F2 або F8, залежить від виробника) і дочекайтеся появи інтерфейсу BIOS.
 • Якщо настройки англійською, потрібно шукати пункт Boot Priority або Порядок завантаження, де і потрібно поставити на перше місце накопичувач з образом.

Якщо настройки англійською, потрібно шукати пункт Boot Priority або Порядок завантаження, де і потрібно поставити на перше місце накопичувач з образом

 • Після цього натисніть F10 (Збереження та вихід) і почнеться запуск установки.

Залежно від телефону потрібне підтвердження завантаження зовнішніх пристроїв. Тому, для вірності можна натискати на пробіл протягом 5-7 секунд після перезавантаження комп'ютера.

 • Вас зустріне вікно з 2-ма кнопками - Установки і відновлення системи. Для продовження установки, натисніть відповідну кнопку.

Для продовження установки, натисніть відповідну кнопку

 • Потім, прийміть умови осіб. угоди

угоди

 • Наступний етап - вибір типу установки, де потрібно вибрати "Вибіркова установка". "Оновлення" не використовуєте при чистій установці, тільки для поновлення з під системи.

Оновлення не використовуєте при чистій установці, тільки для поновлення з під системи

 • Далі, вибір диска. Для переустановлення системи, необхідно вибрати той диск, на якому раніше була встановлена ​​система. Якщо ж пристрій або диск новий - виберіть незайняте простір і натисніть "Далі"

Якщо ж пристрій або диск новий - виберіть незайняте простір і натисніть Далі

Якщо ви хочете виділити для системи певний обсяг, натисніть кнопку "Створити" і вкажіть, якого обсягу буде новий диск ..

 • Після цього, почнеться перший інсталяції - розпакування і копіювання файлів.

Після цього, почнеться перший інсталяції - розпакування і копіювання файлів

 • Після цього, система перезавантажиться і почнеться наступний етап - установка компонентів системи. Він досить тривалий і може займати від 5 до 25 хвилин, в залежності від потужності пристрою.

Він досить тривалий і може займати від 5 до 25 хвилин, в залежності від потужності пристрою

 • Після ще одне перезавантаження, система запуститься в режимі OOBE - Out Of Box Expirience. Російською мовою це означає - початковий досвід (з коробки) при роботі з пристроєм.

На цьому етапі, вам потрібно буде налаштувати систему під свої потреби:

 • Вибирається Мова і розкладка клавіатури

Вибирається Мова і розкладка клавіатури

 • Після цього, потрібно вибрати тип використання пристрою - домашній або робочий (для організації).

Після цього, потрібно вибрати тип використання пристрою - домашній або робочий (для організації)

 • Наступним етапом буде вибір типу облікового запису - MSA (Профіль прив'язаний до облікового запису Microsoft) або локальна (стандартна обліковий запис).

-Щоб увійти в MSA введіть логін і пароль

-Щоб створити локальний профіль натисніть Автономна обліковий запис, відхиліть пропозицію створити MSA і після цього введіть логін і пароль нового профілю

-Щоб створити локальний профіль натисніть Автономна обліковий запис, відхиліть пропозицію створити MSA і після цього введіть логін і пароль нового профілю

 • Наступний етап - вибір параметрів конфіденційності. Бажано всі параметри вимкнути

Бажано всі параметри вимкнути

Дочекайтеся установки останніх компонентів і система успішно встановлена. Це найпростіший спосіб, як самому встановити Віндовс 10 на ПК.

Далі розглянемо додаткові способи установки Windows

Установка / оновлення

Бувають випадки, коли користувачам потрібно не просто встановити систему, а й зберегти свої дані або програми. Цей процес називається InPlace Upgrade - де не встановлювати заново система, а оновлюються тільки системні файли, при цьому не зачіпаються сторонні додатки і особисті файли користувача.

До слова, таким способом можна виконати і оновлення з попередніх версій системи (Windows 8.1 / 7) до 10-ї.

Розглянемо способи, якими можна виконати InPlace Upgrade:

Через Media Creation Tools

Як говорилося раніше, Media Creation Tools універсальний інструмент, який може багато чого. Навіть встановити виндовс 10 безкоштовно на комп'ютер з інтернету.

Запустіть його, прийміть умови ліц.соглашенія і на етапі вибору натисніть на "Оновити цей комп'ютер зараз". MCT автоматично завантажить потрібні файли і попередить про початок оновлення.

через помічник

Ви також можете використовувати помічник по установці (оновленню) Windows 10. На відміну від MCT, у помічника одне призначення - допомогти влаштувати встановити нову версію системи.

Завантажити можна на сторінці завантаження Windows 10.

Додаток запросить у вас підтвердження на установку нової версії системи, після чого, буде в тлі завантажувати і готувати файли для подальшого використання.

У цій статті ми розповіли, як правильно встановити Windows 10 pro / Home на комп'ютер або ноутбук, а також оновити до нової версії. Сподіваємося, що ця інформація була корисна і вам вдалося успішно встановити систему.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью