<
 • Главная
Статьи

Яка Windows краще: порівняння Windows 7, 8 і 10

 1. Особливості
 2. Системні вимоги
 3. Безпека
 4. Плюси і мінуси
 5. перспективи використання
 6. Windows 8 і 8.1
 7. Головна новинка - плитковий інтерфейс
 8. додатки
 9. вимоги до апаратного забезпечення
 10. Безпека
 11. Загальні плюси і мінуси
 12. Чи варто встановлювати?
 13. Windows 10
 14. Оновлена ​​кнопка «Пуск»
 15. центр повідомлень
 16. Системні вимоги
 17. Чи варто встановлювати?

Читайте порівняння характеристик кращих версій операційної системи Windows. Дізнайтеся, яка Windows краще саме для вашого комп'ютера.

Порівнювати все ОС будемо за трьома найважливішими критеріями:

 • Інтерфейс і зручність використання;
 • Безпека;
 • Швидкість роботи і вимоги до заліза.
Читайте порівняння характеристик кращих версій операційної системи Windows

Подивитися всі 4 фото

Відразу після релізу в 2009 році, Віндовс 7 зазнав масу критики через недоробки і постійно вилітають багів. Згодом розробникам вдалося вдосконалити роботу системи і сьогодні вона по праву називається найвдалішою реалізацією Windows.

Особливості

Незважаючи на вихід нових сучасних версій ОС, сімка все ще залишається популярною серед користувачів. Більше 45% комп'ютерів з Windows використовують саме сьоме покоління операційної системи.

Поки навіть всюдисуща реклама Windows 8, 10 не допомогла новим системам повторити успіх сьомій версії. Так чому ж Windows 7 такий популярний?

В першу чергу слід відзначити чудову сумісність з будь-якими пристроями. Ви зможете легко підключити телефон до комп'ютера або знайти версію улюбленої гри, яка підходить для сімки.

Робочий стіл. Саме він став головною фішкою ОС. Незважаючи на зовнішню схожість з попередньою версією - Windows XP, робоча область сімки краще продумана, має зручний інтерфейс і розташування елементів. Любителі класичного меню «Пуск» оцінять інтерфейс.

Підтримка віджетів. Windows 7 відрізняється наявністю величезної кількості віджетів для зручної організації роботи. Додавайте на робочий стіл календар, список справ, годинник, стікери та інші корисності.

Зручний пошук. У меню «Пуск» є зручне поле пошуку по файлах на комп'ютері. Просто введіть потрібну назву або частину вмісту, щоб ОС автоматично визначила потрібні вам елементи.

Панель завдань. За допомогою організованої панелі завдань ви можете переключатися між закріпленими програмами, меню «Пуск», відкритими паками і файлами. В треї бачимо область повідомлень і клавішу для миттєвого згортання всіх відкритих вкладок.

Організація провідника. У стандартному файловому провіднику Windows 7 користувачі можуть створювати власні бібліотеки або користуватися вже існуючими розділами. Бібліотека - це папка, яка автоматично розпізнає файли однієї тематики та формату.

Медіа-центр. Вбудована утиліта Windows 7 Media Center дозволяє легко управляти всіма мультимедіа-даними на вашому комп'ютері. Слухайте музику, дивіться фільми, картинки в одній програмі.

Системні вимоги

Технічні характеристики для установки Windows 7:

 • Процесор з мінімальною тактовою частотою в 1 ГГц і розрядністю 32х (86х) або 64х;
 • 1 ГБ оперативної пам'яті (для 32х архітектури) або 2 ГБ (для 64х архітектури);
 • Пристрій графічного модуля з підтримкою DirectX 9.
Безпека

Основу безпеки Windows 7 становить модуль контролю облікових записів користувачів. У порівнянні з більш ранніми версіями Віндовс, сімка підтримує захищений контроль користувачів, а також обмежує роботу для користувачів, які не є адміністраторами . Служба UAC вимагає підтвердження перед виконанням будь-якого важливого дії в системі (установка програми, робота з антивірусом, зміна системних налаштувань і так далі).

Такий підхід гарантує захист від поломки системи «з необережності», а також обмежує коло осіб і програм, які можуть отримати доступ до вмісту системи

Система шифрування диска BitLocker збереже всі ваші особисті дані від розкрадання і несанкціонованого копіювання.

Біометрична безпеку. В ОС Windows 7 присутня підтримка програм біометричного контролю користувачів. Наприклад, якщо на вашому комп'ютері є сканер відбитків пальців, ви без проблем зможете встановити утиліту для роботи цього пристрою.

Плюси і мінуси

Серед переваг Windows 7 можна виділити наступні:

 • Спрощена система відновлення;
 • Стійкість до помилок ;
 • Підтримка сучасних ігор і додатків;
 • Інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс;
 • Немає особливих вимог до заліза.

Мінуси ОС:

 • Відсутність основної підтримки від Майкрософт;
 • Простий провідник з обмеженим набором функцій;
 • Низька продуктивність;
 • Довгий включення ОС.

В цілому, користувачі з усього світу позитивно відгукуються про Windows 7 вже на протязі багатьох років. Особливою популярністю користується проста організація функціоналу і можливість кастомізації робочого столу. Величезна кількість сумісних і невеликі вимоги до заліза - ще одна причина популярності системи серед багатомільйонної аудиторії.

перспективи використання

У 2015 році Майкрософт заявила про припинення основної підтримки сімки. Однак, пакети оновлень все ще приходять користувачам. Служба безпеки ОС і вбудовані утиліти удосконалюються.

У найближчі роки розробник навряд чи позбавить багатомільйонне число користувачів улюбленої ОС. Швидше, перехід на більш нові версії буде виконуватися поступово і за бажанням самих користувачів.

Якщо у вас з'явилося бажання поставити на свій комп'ютер сімку, сміливо починайте установку, адже система пропрацює ще пристойна кількість часу. При необхідності, завжди можна оновити ліцензію Windows 7 на аналогічну збірку Windows 10.

Windows 8 і 8.1

Windows 8 - це інноваційний проект від Майкрософт, реліз якого відбувся в 2012 році. Нова версія полюбилася всім ОС зазнала значних змін, що викликало велику кількість критики і невдоволення серед користувачів.

Головна новинка - плитковий інтерфейс

Серед головних нововведень вісімки слід зазначити Metro-інтерфейс - це технологія представлення інформації в плитковій режимі. Розробники вирішили відійти від звичного робочого столу і меню «Пуск» і тепер користувачі зможуть працювати на «Домашньому екрані».

Кожен елемент «Домашнього екрану» - це віртуальна плитка (або «тайл»), натиснувши на яку, можна відкрити програму, документ, закріплений в робочій області файл і так далі. Оформлення нового інтерфейсу також похитнула звичне уявлення про Віндовс - яскрава кольорова гамма, анімація, відсутність звичних областей управління.

Плитки можна змінювати за розміром і колірній гамі. Якщо ви хочете додати більше елементів в робочу область, перейдіть екран вправо. Також, в головному вікні системи є меню пошуку для швидкого доступу до інших програм і файлів.

Замість меню «Пуск» користувачам доступна бічна панель задач, яка з'являється при наведенні курсору в праву частину екрану. За допомогою панелі, що з'явилася можна вимкнути ПК, подивитися дату і час, відкрити утиліту «Поділитися» для швидкого переміщення файлів між пристроями. Також, на панелі завдань присутній вкладка роботи з підключеними девайсами і значок для переходу в настройки системи.

Відсутність звичної клавіші «Пуск» стало причиною масової критики вісімки і відмови користувачів від нової системи. Люди почали масово повертатися на Windows 7. Після цього розробники Майкрософт, намагаючись згладити ситуацію, випустили оновлення Windows 8.1. По суті, апдейт став новою, вдосконаленою версією операційної системи, яку варто було б випускати замість Windows 8.

Якщо порівняти Windows 8 і 8.1, відразу можна відзначити повернення довгоочікуваної кнопки «Пуск» і робочого столу. Зауважте, звичне меню «Пуск» відсутній, а при натисканні головною клавіші з'являється / зникає метро-інтерфейс. Таким чином, користувач може зручно перемикатися між звичайним робочим столом і плитками.

В цілому, новий інтерфейс ОС орієнтований на сенсорні екрани. Так як, починаючи з 2012 року, на ринку почало з'являтися все більшу кількість планшетних ПК і ноутбуків з сенсорним пером. Система повністю готова для використання і на звичайних комп'ютерах.

додатки

З випуском вісімки Microsoft представила ще і свій офіційні магазин додатків. Тепер ви зможете завантажувати програми з його допомогою. Можливість завантаження звичайних EXE-фалів з інтернету залишилася.

вимоги до апаратного забезпечення

Технічні вимоги для установки системи наступні:

 • Процесор з тактовою частотою 1 ГГц і підтримкою PAE, SSE2, NX;
 • Оперативна пам'ять 1 ГБ або 2 ГБ (для архітектури х86 або х64 відповідно);
 • Відеокарта з підтримкою DirectX 9. Також, необхідна підтримка WDMM версій 1.0+;
 • Вільний простір на жорсткому диску - 16 ГБ (для х86) або 20 ГБ (для х 64).

Як бачите, системні вимоги практично ідентичні для Windows 7 і Windows 8, тому можна проблем встановлювати оновлену версію ОС. На продуктивність це не вплине. Навпаки, ви отримаєте більш швидке включення ОС (всього за 15-17 секунд) і миттєвий відгук всіх функцій.

Безпека

Система безпеки Windows 8 значно доопрацьована і вдосконалена, якщо порівнювати з попередніми поколіннями ОС.

Обліковий запис користувача. Тепер контроль всіх браузерів відбувається не локально в системі, а на сервері Майкрософт. Для створення облікового запису адміністратора або звичайного користувача слід прив'язати до комп'ютера адреса електронної пошти. Також, налаштована інтеграція кожної учеткі з OneDrive.

Нові методи аутентифікації. Тепер ви можете налаштувати відразу кілька способів входу в систему і використовувати тільки один з них для авторизації - пароль, цифровий пін-код, графічний ключ, відбиток пальця (якщо у вашому комп'ютері є відповідний сканер).

Оновлений диспетчер задач з поліпшеними алгоритмами шифрування. Тепер сторонні програми не зможуть впливати на запущені процеси і шкодити системі. Також, вдосконалено технологію шифрування файлів на жорсткому диску і на підключених зовнішніх накопичувачах.

Система відновлення. Тепер користувач може запустити вбудовану систему діагностики та автоматичного усунення неполадок ОС або ж скинути настройки до початкових.

Загальні плюси і мінуси

Визначаючи, яка Windows краще для вас, звертайте увагу на технічні характеристики використовуваного пристрою, свої особисті переваги і підтримку софта, з яким ви найчастіше працюєте.

Плюси Windows 8:

 • Удосконалена робоча область;
 • Швидкий пошук;
 • Система захисту;
 • Мінімальні технічні вимоги;
 • Підтримка від Майкрософт;
 • Можливість безкоштовного переходу на Windows 10 ;
 • Швидке включення ОС;
 • Сумісність з сенсорними екранами.

Мінуси Windows 8:

 • Складна адаптація. Користувачеві, який звик працювати з Windows 7 може бути нелегко звикнути до нового функціоналу ОС;
 • Відсутність звичних вікон програм;
 • Невелика кількість додатків.
Чи варто встановлювати?

Якщо ви хочете попрацювати з принципово новим інтерфейсом, але залишитися користувачем Віндовс, радимо встановити вісімку. Організація плиткового інтерфейсу і абсолютно новий концепт ОС сподобається експериментаторам і звичайним користувачам, які шукають хорошу систему під сенсорний монітор.

Windows 10

Windows 10

Windows 10 - це крайня версія Віндовс, яка стрімко набирає популярність серед користувачів по всьому світу. В системі є все краще від полюбилася всім сімки і нововведення восьмої версії. Останні оновлення системи можна скачати на офіційному сайті Мікрософт - https://www.microsoft.com

Переглянувши свої погляди, розробники Microsoft скасували свою мету повністю усунути звичний інтерфейс. Замість цього вони вдало скомпонували дві системи, додавши покращене оформлення і ще більш швидку роботу.

Оновлена ​​кнопка «Пуск»

На відміну від Windows 8, десята версія все ж отримала підтримку стандартного меню «Пуск», так що користувачі, які відмовилися від попередньої версії ОС тільки через відсутність улюбленого функціоналу, можуть без проблем встановлювати десятку.

Головна особливість меню «Пуск» - одночасна підтримка і звичайних полів, і плиткового інтерфейсу. Таким чином, ви зможете додати в меню ярлики програм або веб-сторінок.

Для любителів метро-інтерфейсу є можливість прибрати меню «Пуск» і включити режим основного екрана у вигляді плиток (з можливістю переходу на робочий стіл).

Зовнішній вигляд системи представлений в стилі мінімалізму: плавні переходи між вікнами, відсутність рамок вікон і простота в освоєнні - все це про Windows 10.

центр повідомлень

Ця функція була перейнята з мобільних пристроїв. Тепер відстежувати всі повідомлення можна в спеціальному вікні, яке розташоване в правій частині робочого столу. Відкрити його можна за допомогою натискання спеціальної клавіші в треї.

Внизу вікна центру повідомлень присутні плитки, натиснувши на які відбувається перехід в налаштування системи або ж управління доступними підключеннями і пристроями.

Також, можна відзначити доопрацьований провідник, в який користувачі можуть вручну додавати папки на панель швидкого доступу.

Системні вимоги
 • Встановлена ​​на ПК Windows 8, 8.1 або 7;
 • Процесор 1 ГГц;
 • Оперативна пам'ять 1 ГБ або 2 ГБ (для різних архітектур);
 • 20 ГБ простору на диску;
 • Мінімальна роздільна здатність екрану - 800х600 пікселів;
 • Відеокарта з підтримкою DirectX 9 або новішої версії.
Плюси і мінуси

Плюси Windows 10:

 • Вбудований захисник Windows Defender;
 • Швидке включення за 15 секунд;
 • Раціональний розподіл ресурсів ПК;
 • Сумісність з сучасними іграми і додатками;
 • Регулярне отримання пакетів оновлення та удосконалення системи безпеки;
 • інтерфейс;
 • Стабільна робота.

Мінуси Windows 10:

 • Не всі старі комп'ютери «тягнуть» десятку;
 • Залежно від телефону, можуть виникнути складності з установкою ОС вручну;
 • Проблеми з настройками регіону.
Чи варто встановлювати?

Безумовно так. З новою Windows 10 ви зможете отримувати автоматичні оновлення ОС і встановлювати їх без втрати особистих даних і файлів. Також, нова система постійно вдосконалюється, додається новий функціонал, поліпшується інтерфейс і функція підтримки підключених пристроїв.

Сподіваємося, ви отримали відповідь на своє питання про те, який Windows найкращий, і тепер будете використовувати ідеальну для вашого комп'ютера систему. Залишайте в коментарях свої думки на рахунок порівняння трьох найпопулярніших ОС сімейства Windows.


Так чому ж Windows 7 такий популярний?
Чи варто встановлювати?
Чи варто встановлювати?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью