<
 • Главная
Статьи

Чому не встановлюється Windows 10, 8.1 і 7? Огляд основних причин »Як встановити Windows

Привіт друзі! З моменту виходу останньої операційної системи від Майкрософт пройшло півроку і за цей час величезна армія користувачів встановила на свої комп'ютери Windows 10 без особливих проблем. І ще б пак, адже другий раз в історії, Майкрософт виклала для скачування у відкритий доступ ISO-образ своєї системи , А також запропонувала дуже простий інструмент для поновлення попередніх операційних систем до Windows 10. На додаток, буквально кожному користувачеві, у вигляді оновлення, завантажити на комп'ютер спеціальну програму Get Windows 10, здатне за пару кліків миші, оновити встановлену на вашому комп'ютері давню вінду до десятки. У зв'язку з цим, зі мною навіть стався кумедний випадок, в один прекрасний день, включивши на роботі вранці свій ноутбук, я з подивом виявив, що замість моєї Windows 8.1 на ноут чудесним чином запустилася Windows 10, коли відбулася ця оновлення, та чорт його знає! Після такого випадку, у мене склалося враження, що якщо ви і не хочете Windows 10, то вона у вас все одно буде! Привіт друзі

Але на жаль, так легко і просто отримати Windows 10 виходить не у всіх, як би не старалася Майкрософт в цьому напрямку і тому підтвердження численні коментарі користувачів на нашому сайті з питанням "Чому у мене не встановлюється Windows 10?". У сьогоднішній статті ми б хотіли поговорити на цю тему, також трохи торкнемося проблеми, що зустрічаються при установці вже знайомих вам операційних систем Windows 7, 8.1.

Установчі диски Windows, починаючи з 7-ї версії, дозволяють самостійно здійснювати процес установки операційної системи на комп'ютер навіть користувачам з невеликим досвідом. Весь процес установки системи проходить під керівництвом покрокового майстра з пояснювальними інструкціями. А операції, де участь користувача не потрібно, супроводжуються написами про те, що саме в цей момент відбувається. Але хоч би грамотно не був продуманий інтерфейс установчого процесу Windows, при установці системи можуть виникнути збої. Про причини таких, а також про способи вирішення проблем в процесі установки Windows поговоримо нижче.

1. Невідповідність комп'ютера системним вимогам Windows

Почнемо з основ - з системних вимог до операційної системи.

Чи не встановлюватися Windows може в окремих випадках невідповідності апаратних характеристик комп'ютера. Сьогодні рідкісні раритетні комп'ютери не зможуть дозволити собі на борту операційну систему від Microsoft в актуальній її версії. Для версій Windows 7, 8.1 і 10 пред'являються такі системні вимоги:

 • процесор з тактовою частотою не менш ніж 1 ГГц;
 • оперативної пам'яті не менше 1 Гб для 32-бітних редакцій системи і не менше 2 Гб для 64-бітних редакцій;
 • відеокарта з архітектурою драйверів WDDM і підтримкою DirectX 9;
 • як мінімальними обсяги для системного диска С вважаються 16 Гб у випадку з 32-бітної редакцією Windows і 20 Гб у випадку з 64-бітної. За фактом же під диск С необхідно виділяти від 70 Гб.

Якщо маємо в наявності дуже стару збірку ПК або слабенький нетбук, краще встановити Windows ХР. Для неї системні характеристики такі:

 • процесор з тактовою частотою не менш ніж 300 МГ ц;
 • оперативної пам'яті не менше 128 Мб;
 • мінімальний обсяг системного диска С - 1,5 Гб, за фактом - 10-20 Гб.

Примітка: Навіть, якщо ваш комп'ютер не відповідає системним вимогам Windows 10, то операційну систему все одно можна встановити, використовуючи цей хитрий спосіб .

2. У другу чергу, правильно виставляємо пріоритет завантаження в BIOS з завантажувальної флешки або DVD-диска

3. неліцензійного дистрибутив Windows

Причиною, чому не встановлюється Windows, може бути неліцензійний дистрибутив - піратські збірки, які зазнали невдалої модифікації. Найчастіше піратські збірки приносять проблеми вже в процесі роботи Windows через системні попередніх збирачів. Невдачі на етапі установки системи трапляються рідко, тим не менш, трапляються. Позитивні і негативні сторони піратських збірок Windows описані в статті Піратські збірки Windows: за і проти . Безумовно, встановлювати на комп'ютер краще офіційні дистрибутиви від Microsoft. Тим більше, що у випадку з Windows 10 процес установки передбачає можливість відкласти питання з активацією на невизначений час. Для цього просто необхідно на потрібних етапах розгледіти потрібні опції, що дозволяють уникнути введення ключа продукту. Процес установки Windows 10 без введення ключа продукту на етапі установки системи описаний в статті Як встановити Windows 10 .

4. BIOS UEFI і Secure Boot

Якщо у вас новий ноутбук або навіть звичайний комп'ютер з новітнім БІОС UEFI, то Windows 10 встановиться на нього без особливих проблем, незалежно від того, включений в Біосе даний інтерфейс UEFI або відключений, головне правильно створіть завантажувальний флешку з операційною системою.

Теж саме і стосується Windows 8.1, але не все так просто з Windows 7. BIOS UEFI стане перешкодою і для установки Windows 7 - хоч ліцензійної, хоч немає. Найпростіший спосіб вирішити цю проблему - відключити головну опцію БІОСа UEFI - Secure Boot . Але, відключивши її, доведеться відмовитися і від переваг BIOS UEFI. Windows 7 просто так не встановиться на жорсткий диск GPT, потрібно слідувати спеціальним інструкціям і навіть хитрощів.

Процес установки Windows на комп'ютерні пристрої з BIOS UEFI описаний в наступних статтях:

Щоб встановити Windows 7 або Windows 8.1 на GPT-диск комп'ютера з BIOS UEFI (відповідно, з використанням його переваг), необхідно створити завантажувальний флешку, але не звичайну, а UEFI. Про це читайте в статті Як створити завантажувальний UEFI флешку . Детально про всі її нюанси читайте в статті БІОС UEFI .

5. Проблемний жорсткий диск

Windows може не встановитися на проблемний жорсткий диск ПК або ноутбука. Якщо виявлення цієї проблеми відбулося до форматування системного розділу диска, і колишня операційна система ще працездатна, потрібно здійснити діагностику жорсткого диска і при необхідності вжити заходів щодо усунення проблем. Для цього на ринку софта існує маса програм. На нашому сайті детально описана робота однієї з таких - це легендарна програма Victoria.

В цієї статті детально описується, як працювати з програмою Victoria. Цю програму можна використовувати і в разі, якщо форматування системного розділу диска вже проведено або колишня операційна система не завантажується. У такому випадку для створення завантажувальної флешки з програмою Victoria доведеться вдатися до допомоги іншого комп'ютерного пристрою або Windows, встановленої на іншому розділі диска. Процес створення завантажувальної флешки і роботи з програмою Victoria в DOS-режимі описаний в цієї статті .

Інша програма для тестування жорсткого диска і рішення проблем з ним, робота з якою також розглядалася на нашому сайті - HDDScan .

Новачкам при невтішних результатах діагностики жорсткого диска краще довірити своє комп'ютерний пристрій фахівцям.

6. Проблеми з оперативною пам'яттю

Якщо Windows заново через частого появи синього екрану смерті, який викликаний проблемами з оперативною пам'яттю - виходом з ладу або невідповідністю планок, необхідно бути готовим до того, що проблема не тільки не вирішиться після переустановлення системи, але і сам процес перестановки Windows може завершитися невдачею. Як синій екран смерті з'являвся в процесі роботи системи, так він може заявити про себе на будь-який з стадій процесу установки Windows.

Як синій екран смерті з'являвся в процесі роботи системи, так він може заявити про себе на будь-який з стадій процесу установки Windows

Про те, як перевірити оперативну пам'ять, читайте в цієї статті .

7. Проблемний привід CD / DVD

Щоб поламати плани щодо установки Windows, приводу CD / DVD не обов'язково бути в неробочому стані. Деяким приводам може просто не сподобається якість болванки, на яку записаний інсталяційний диск, або наявність на ній подряпин. У цьому плані більш надійним завантажувальним носієм є флешка.

8. Проблеми з завантажувального флешкою

Флешка є більш надійним носієм інформації, ніж ті ж DVD-диски, тим не менше, і флешка може вийти з ладу. Щоб цього не сталося в відповідальний момент під час установки Windows, необхідно придбати правильну флешку. Поради з цього приводу наведені в статті Як вибрати флешку . Ну а що стосується безпосередньо самого процесу створення завантажувальної флешки, на нашому сайті можна знайти масу статей про створення такої, зокрема, за допомогою безкоштовних програм WinSetupFromUSB і Rufus . Плюс до цього, завантажувальний флешку з Windows 10 можна створити утилітою Media Creation Tool, за допомогою якої здійснюється завантаження дистрибутива цієї системи. Докладні інструкції викладені в статті Як створити завантажувальну флешку Windows 10, посилання на статтю

http://remontcompa.ru/810-kak-sozdat-zagruzochnuyu-fleshku-windows-10.html

9. Установка Windows по колу

Щоб система Windows не встановлювалася по колу, на багатьох комп'ютерах, навіть якщо і виставлений пріоритет завантаження з приводу, необхідно факт завантаження з нього додатково підтвердити натисканням клавіші при появі на екрані написи «Press any key to boot from CD».

В іншому випадку буде здійснена завантаження з жорсткого диска. На початку процесу установки Windows копіює файли, після чого перезавантажується. І вже подальша робота по установці системних компонентів, драйверів, налаштувань проводиться з жорстким диском комп'ютера. На відміну від установчого DVD-диска, завантажувальна флешка, видима комп'ютером як повноцінний накопичувач інформації нарівні з жорсткими дисками, буде, відповідно, завантажувати вікно початку установки Windows по колу. В цьому випадку необхідно після завершення копіювання файлів Windows від'єднати флешку, щоб після перезавантаження комп'ютер завантажився вже з жорсткого диска. Останній, природно, повинен стояти другим в пріоритеті завантаження BIOS відразу після флешки.

10. підключених до комп'ютера телевізор

Під час установки Windows краще відключити приєднаний до комп'ютера через HDMI-порт телевізор. Підключений через порти VGA або DVI монітор комп'ютер не зможе правильно визначити основним екраном, встановивши першочерговість виведення зображення на екран телевізора. Так часто буває в силу переваг інтерфейсу підключення HDMI. У такому випадку процес установки Windows буде відображатися на екрані телевізора, а не монітора. На останньому ж буде відображатися тільки фонова забарвлення інтерфейсу установки операційної системи. Такий підступ дуже просто визначити при включеному телевізорі. Однак якщо останній буде виключений, активне HDMI-з'єднання може зіграти злий жарт з користувачем, який або не знає, або не врахував цей момент.

Друзі, якщо ви стикалися з якими-небудь проблемами при установці Windows 10, будь ласка прошу вас поділитися з нами в коментарях.Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью