<
 • Главная
Статьи

Установка Windows 7 на USB-Drive

"Справа була ввечері, робити було нічого ...". Ні, по правді кажучи, справа почалася зовсім не ввечері, а близько 11-ї години ранку вихідного дня, коли я згадав про свою давню, до теперішнього моменту нереалізованої затії про розгортання Windows 7 на флешці. Захотілося самому спробувати, перевірити на практиці як це працює. Якщо вам цікаво дізнатися, що у мене вийшло, жміть посилання "Читати далі".

Якщо вам цікаво дізнатися, що у мене вийшло, жміть посилання Читати далі

Отже, моя розповідь буде саме про встановлення повноцінної системи на USB (флешку, карту пам'яті, зовнішній USB HDD), а не про банальне створення завантажувальної флешки . Оскільки в мережі повнісінько статей про те, як встановити на USB-накопичувач операційну систему, я вибрав з усіх варіантів найпростіший і найбільш зрозумілий.

Довідково: є спосіб з використанням штатної утиліти Windows 7 DiskPart, є спосіб, в якому застосовується програма UWM W7, а є ще й ось такий , Але всі вони гамірно (IMHO).

Тому я вирішив провести свій невеликий практичний досвід з використанням програми PWBoot , Яка позбавляє від куріння довгих онуч і робить всю роботу за мене, автоматично. Вона абсолютно безкоштовна і важить мало - всього 1,28 Мб.

USB HDD у мене під рукою не виявилося, флешки на 8 Гб теж, тому я в вигляді збочення залучив до участі в операції мій багатостраждальний смартфон Samsung Wave 8500, в якому встановлена ​​карта пам'яті Kingston об'ємом 8 Гб. Перш за все треба було злити з неї всі дані на жорсткий диск ноутбука. Потім мені знадобився файл install.wim, який знаходиться в каталозі sources диска з дистрибутивом Windows 7. У цьому файлі містяться власне все файли Windows:

Файл я скопіював з оригінального способу Windows 7, з можливістю вибору будь-якої редакції в процесі установки.

1. Запускаємо утиліту PWBoot і вибираємо пункт за замовчуванням - Установка Windows:

Запускаємо утиліту PWBoot і вибираємо пункт за замовчуванням - Установка Windows:

2. Вказуємо шлях до файлу install.wim і редакцію Windows 7, яку ми хочемо встановити на USB (в моєму випадку):

wim і редакцію Windows 7, яку ми хочемо встановити на USB (в моєму випадку):

3. На наступному етапі потрібно вказати USB-диск для установки системи (G:):

На наступному етапі потрібно вказати USB-диск для установки системи (G:):

Примітка: зверніть увагу, що програма пропонує два варіанти установки: перший передбачає собою пряму інсталяцію ОС на флешку, а другий її установку в файл віртуального жорсткого диска (VHD), з якого можна буде завантажитися з будь-якого комп'ютера під керуванням Windows 7 редакцій Максимальна (Ultimate ) і Корпоративна (Enterprise), бо тільки ці версії Windows 7 підтримують завантаження з VHD. Ось такий облом, шановні користувачі Windows 7 Home Premium і Professional. При другому варіанті на диску фактично буде знаходитися тільки один файл, в якому буде відбуватися вся ваша робота. При цьому в ОС, завантаженої з VHD, фізичний диск теж буде видно.

4. Рухаємося далі. У черговому вікні раджу нічого не міняти:

5. Програма хоче відформатувати диск. Ну що ж - треба, так треба:

6. Після форматування починається власне сам процес установки ОС на флешку:

Примітка: зауважу, що верхній скріншот зроблений об 11 годині ранку. Наївний, я думав, що все це станеться швидко. Виявилося, що я жорстоко помилявся - скріншот, який демонструє шкалу прогресу установки 99% зроблений майже о 22.00!

Півдня знадобилося програмі, щоб встановити Windows 7 на карту пам'яті телефону, жах, та й годі:

Півдня знадобилося програмі, щоб встановити Windows 7 на карту пам'яті телефону, жах, та й годі:

Пояснюється це тим, що протокол передачі даних USB 2.0 працює значно повільніше, ніж передача даних по інтерфейсу SATA2, на якому працюють звичайні HDD, або, тим більше, сучасні твердотільні накопичувачі SSD (там установка Windows займає близько 10-15 хвилин). Одночасно варто відмітити, що багато сучасних ПК і ноутбуки мають апаратну підтримку USB 3.0, тому установки на таких машинах будуть відбуватися в рази швидше.

7. Проте, моє терпіння і наполегливість були винагороджені появою наступного вікна:

Тут процес пішов вже швидше:

8. Конфігурація завантажувального тому:

І, нарешті, довгоочікуваний фінал:

Як видно з наступного скріншота, розмір встановленої Windows 7 Professional на карту пам'яті Cоставить 4,75 Гб:

Примітка: після установки Windows 7 багато користувачів радять "полегшити" систему за допомогою видалення некротичних компонентів, відключення деяких сервісів, які він не буде мати, а також виключення індексування диска. Одному словом виключити по максимуму всі операції, так чи інакше пов'язані з навантаженням на USB-накопичувач. Крім того, акцентується увага на проблемі з файлом підкачки - в цілях економії дискового простору флешки його можна перенести на вбудований HDD тієї машини, на якій запускається портативна Windows 7. Якщо ж ви використовуєте зовнішній USB HDD, то зважаючи на великий обсяг дискового простору ці запобіжні заходи стають не актуальними.

Ще кілька слів про потенційні проблеми, що можуть виникнути при роботі з ОС встановленої на USB стосуються драйверів. Драйвера, як відомо, встановлюються в конкретну систему для конкретного обладнання. Добре, якщо ви будете використовувати вашу Windows 7 на USB як додаткову систему для особистого користування на одному і тому ж ПК, але як бути в тому випадку, якщо Портабельная "сімку" чекає доля використання на інших машинах? При такому розкладі кожен раз, коли ви будете підключати свій USB-Drive до чужого комп'ютера, буде виникати ризик несумісності (конфлікт) обладнання з вже наявними в системі драйверами для інших пристроїв. Ось що про це (і не тільки) пише людина , Що володіє більш великими і практичними знаннями з даного питання:

Правила безпеки при роботі з виндой на USB диску.

А) Якщо у вас є інший USB диск, то підключати (а так же, бажано, і відключати) його до комп'ютера потрібно до включення компа. Інакше - 100% BSOD 0x7b.

Б) Незнайому системі флешку в перший раз теж потрібно підключати до старту системи (інакше - BSOD 0x7b). При цьому дрова флешки встановляться нормально, після чого в подальшому флешку можна буде підключати та відключати і при працюючому комп'ютері.

В) Якщо в результаті порушення правил А) або Б) (а так само і інших причин) виникне BSOD 0x7b, що порушує можливість буту з USB, то відновити цю можливість можна наступним чином: стартувати в стару вінду (або в установче DVD Він7) і виконати команду "USBboot.bat X", де "X" - буква, під якою видно розділ зі встановленою Він7.

Під "іншими причинами" мається на увазі наступне. Іноді, хоч і рідко, дрова флешки можуть спонтанно "злетіти". І при її підключенні під час сесії, після автоматичної перевстановлення дров можливий BSOD.

А одного разу моя USB мишка була сприйнята Вистой як "Unknown USB storage device", для якого Віста, ессно, не змогла знайти драйвера. Якби це сталося на юесбешной Він7, то, ймовірно, без BSOD справа б не обійшлося теж.

Прийміть, що називається, до відома.

А я, підводячи підсумок в своєму оповіданні, хочу зауважити, що в результаті описаних в ньому процедур, моя карта пам'яті визначилася в БІОС як завантажувальний пристрій. Виставивши пріоритет завантаження з неї і зберігши зміни, я завантажився в ОС Windows 7 Professional 32 bit со-свого телефону. Процес настройки звичайний, як і в будь-якій нормальній установці, але досить повільний: на кожну дію система відгукується трохи "подумавши" (USB 2. з піковою швидкістю 64М / сек - не забувайте). Наскільки комфортно працювати в ній працювати, якщо буде запущено кілька додатків активно звертаються до диска, на практиці я не встиг перевірити. Але це вже окрема історія, я ж лише провів експеримент, метою якого було з'ясування дієвості роботи програми PWBoot.

Резюме: вона вміє робити "кишенькову Windows 7". Успішного застосування!Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью