<
 • Главная
Статьи

Як вибрати планшет: визначаємося з технічними характеристиками

 1. Екран (мультитач, діагональ, дозвіл, тип матриці).
 2. Характеристики процесора і об'єм пам'яті.
 3. Платформа (операційна система).
 4. Засіб зв'язку та інтерфейси.
 5. Читайте також

Сьогодні ринок планшетних комп'ютерів настільки великий, що середньостатистичному покупцеві досить складно зробити вибір на користь тієї або іншої моделі планшета

Сьогодні ринок планшетних комп'ютерів настільки великий, що середньостатистичному покупцеві досить складно зробити вибір на користь тієї або іншої моделі планшета. Саме, широкий асортимент сучасних планшетів формує попит, але як вибрати планшет, щоб він мав збалансоване співвідношення технічних характеристик до прийнятної цінової політики? Оскільки фінансові можливості у всіх різні, то і питання ціноутворення втрачу, а ось на технічних аспектах - мабуть зупинюся.

Що повинен уміти і мати в своїй базовій комплектації хороший планшет? Відкинувши поняття бренду в сторону, потрібно сказати, що на цьому портативному пристрої насамперед має бути зручно грати в ігри, дивитися фільми і слухати музику, читати книги, малювати, працювати з електронною поштою і програмами, і при цьому він не повинен заряджатися п'ять разів в день при активному використанні. Серфінг по інтернету не повинен доставляти неприємностей у вигляді затримок і гальм, а хороший корпус не повинен прогинатися без зусиль і з ергономічної точки зору, повинен бути зручний для роботи.

Кожен потенційний покупець пред'являє свої вимоги до такого пристрою і виходячи з цього слід заздалегідь визначитися з технічними характеристиками, функціональними можливостями і операційною системою. Щоб ви менше ламали голову при виборі планшета, розглянемо нижче основні моменти.

Екран (мультитач, діагональ, дозвіл, тип матриці).

Як ви розумієте планшет має сенсорний екран, що дозволяє управляти пристроєм за допомогою дотику пальців або стилуса. У свою чергу можна відзначити два основних типи сенсора для управління екраном:

резистивний - дешевий у виробництві і зазвичай встановлюється на бюджетних моделях. Працює за принципом виміру зміни опору і реагує саме на натискання, а не дотик. Такі екрани мають погане управління, реагують тільки на натискання пальця або якогось предмета (стилус, палиця, ручка) і практично витіснені з ринку.

ємнісний - цей тип дисплея реагує на дотик пальця шляхом заміру зміни напруги на поверхні за рахунок електропровідності людини. Виробники по кутах сенсорного ємнісного екрану розмістили електроди, які утворюють сітку і подають на екран невеликий змінний струм. Таким чином при торканні порушується структура даної сітки за рахунок того, що тіло людини забирає частину струму собі, а в електричному полі утворюється витік у вигляді точки, де потенціал менше, ніж потенціал електродів.

Таким чином процесор знімає дані і обчислює координати точки дотику. Щоб реалізувати множинне дотик (multi-touch) на протилежну сторону екрану виробники завдали цілу сітку з таких електродів. Цю структуру ще називають проекційно-ємнісний. Звідси і виникає в характеристиках планшета (смартфону) дані про multi-touch на 5 або 10 торкань. Чим більше, тим краще точність обчислення. До речі, якщо на такому дисплеї знизити яскравість підсвічування, то це допоможе заощадити заряд акумуляторної батареї.

Діагональ. Вага і габарити, а також комфортну роботу з планшетом визначає його розмір екрану. Оскільки виробники пропонують досить широкий асортимент діагоналей в цьому сегменті, то і визначитися з розміром пропоную по нижчеописаній схемою.

 • 7-8 дюймів - в моєму розумінні пристрій з такими розмірами трохи обмежує комфорт, але його досить зручно носити з собою і використовувати його не тільки в якості електронної книги. Наприклад, такий пристрій в цілому підійде для прогулянок по інтернету і перегляду пошти, але обмежує в роботі з документами. Однак, якщо ви хочете компактне і функціональне пристрій, то має сенс подивитися в сторону фаблет (phablet);
 • 8-10 дюймів - найбільш затребувана діагональ, яка задовольняє всі перераховані вище потреби. Грати, працювати і відтворювати медіа-контент на такому розмірі екрану досить зручно;
 • 10-12,5 дюймів - ці моделі по праву можна віднести до планшетів-трансформерам, які комплектують клавіатурою-докстанція, що робить з нього повноцінний нетбук. Як правило, вони працюють під управлінням операційної системи Windows, що дозволяє в дорозі комфортно працювати, використовуючи всі популярні програми і звичайно ж розважатися.

Як правило, вони працюють під управлінням операційної системи Windows, що дозволяє в дорозі комфортно працювати, використовуючи всі популярні програми і звичайно ж розважатися

Дозвіл. Дуже важливий параметр не тільки для планшетних комп'ютерів і чим вище дозвіл, тим якісніше буде зображення. На деяких перших бюджетних моделях, де дозвіл було низьким і становив 800 × 480 помітно було піксельний формування зображення. Добре, що такі моделі вже в магазинах практично не зустріти. Ось величина, яка визначає кількість точок для планшетів сьогодні:

 • 1024 × 600 - як правило даний дозвіл застосовується на 7-дюймових екранах;
 • 1280 × 800 - це дозвіл щодо фізичних розмірів екрану зазвичай зустрічається в планшетах з діагональним 9-10 дюймів;
 • 1366 × 768 - використовувалося для екранів ноутбуків, але основоположниками в світі планшетів стали пристрої на базі ОС Windows;
 • 1920 × 1080 (Full HD) - зазвичай застосовується в планшетах з діагоналлю в 9-10 дюймів;
 • 2048 × 1536 - нові моделі Apple мають Retina-дисплеї (наприклад, iPad), а й останні Andriod пристрої пішли цим шляхом;
 • 2560 × 1600 - поки це максимально можливий дозвіл для планшетів під управлінням Andriod. Можна зустріти, наприклад, на пристроях Samsung Galaxy.

Тип матриці. Виробники в тех. характеристиках ніколи не вказують модель матриці, так напевно і нема чого, а ось її тип пишуть обов'язково, оскільки параметр надає не останнє вплив на якість екрану і споживача. Коротко опишу основні типи:

 • TN TFT - дешева матриця в виробництві з вузькими кутами огляду і відносної передачею кольору. Чи можна застосувати до бюджетних моделей;
 • Super LCD - якщо просто, то це модернізований тип матриці по відношенню до попередньої (TFT-екран);
 • IPS - відрізняються легкість, немає мерехтінь і дефектів фокусування. Мають хороший діапазон яскравості, широкий кут огляду і глибокий чорний колір. Щодо не дорогі по відношенню до TN-матриці, але мають більше час відгуку. Однак в планшетній індустрії цей параметр не має ваги;
 • PLS - по суті це IPS екран, анонсований в свій час компанією Samsung. На відміну від IPS мають гарне зображення на сонячному світлі і більше переваг немає;
 • IPS Retina - Відносно новий тип матриці з високою чіткістю зображення від компанії Apple. Але тут потрібно внести ясність, що самі дисплеї постачають такі компанії як Samsung, LG і Sharp. Тут поняття видимості пікселів застосовується, так як очі людини просто не сприймає високу щільність пікселів і відповідно очі не втомлюються;
 • AMOLED - цікава технологія, представлена ​​компанією Samsung. Матриця має хорошу контрастність, перенесення кольорів, діапазон яскравості і великий кут огляду.
 • Super AMOLED - поліпшена і допрацьована версія дисплея. Поліпшення полягає в тому, що тут тачскрін (Touchscreen) приклеєний до самої матриці, що виключає вміст повітря між ними. У зв'язку з цим збільшилася яскравість на 20%, енергоспоживання знизилося на 20%, а відображення сонячних променів впало на 80%.

Як ми знаємо планшет - це по суті суцільний екран і при виборі такого пристрою, я б рекомендував дивитися в бік IPS і AMOLED матриць.

Характеристики процесора і об'єм пам'яті.

Всі ми знаємо, що процесори характеризуються наявністю ядер і тактовою частотою. Разом з тим, хоч і кількість ядер має вагу, але далеко не завжди все вони беруть участь в роботі. Багатьом програмам досить одного або двох ядер і якщо ви не в силах викласти кругленьку суму за восьміядерний процесор, то для сучасних ігор і вже тим більше для роботи в дорозі цілком достатньо двох. Якщо ви один з тих, хто живе з запасом, то зверніть увагу на чотирьохядерні процесори.

Тактова частота характеризується кількістю операцій, виконуваних в одиницю часу (секунду). І ось тут якраз і працює правило, чим більше, тим краще.

І ось тут якраз і працює правило, чим більше, тим краще

Обсяг пам'яті дуже важливий параметр, але варто пам'ятати про те, що є внутрішня і оперативна пам'ять. Перша призначена для зберігання різних даних, а друга визначає швидкість роботи планшета в цілому. Ось кілька аспектів для пам'яті:

 • Рекомендував брати пристрій з об'ємом оперативної пам'яті від 2 Гбайт і вище.
 • Оптимальний обсяг внутрішньої пам'яті 16-32 Гб, але якщо ви можете дозволити собі 64 Гбайт, то зайвими вони не будуть.
 • Внутрішню пам'ять пристроїв під управлінням ОС Android і Windows можна розширити за допомогою SD-карти ( класи SD-карт пам'яті ), А ось пам'ять iPad розширити не вийти.

Однак, це загальні моменти, і щоб пред'явити свої вимоги до процесора і оперативної пам'яті виходите з операційної системи.

Платформа (операційна система).

Планшет складається з компонентів (залізо), але управляється воно за допомогою програмного забезпечення. Тому перш ніж вибрати планшет для своїх завдань, варто звернути увагу на платформу під якою працює пристрій.

Android - свого часу компанія Google інвестувала в цю платформу, що безсумнівно посприяло створенню величезної спільноти розробників. Для цієї платформи є понад мільйон додатків і під її управлінням працюють не тільки планшети, а й смартфони, електронні книги і навіть нетбуки.

Для цієї платформи є понад мільйон додатків і під її управлінням працюють не тільки планшети, а й смартфони, електронні книги і навіть нетбуки

З переваг можна відзначити зручну синхронізацію та інтеграцію з сервісами Google (Google Play, Google Maps, пошта Google, Google+ і так далі), установку різних додатків з карти пам'яті, не вдаючись до інших цифрових пристроїв (нетбук, ноутбук), а також те, що планшет під управлінням цієї ОС може працювати як простий знімний диск.

До недоліків можна віднести часте оновлення платформи, що тягне до несумісності деяких додатків, але прогрес також вносить свої позитивні корективи. На жаль, пристрої на цій базі з відносно високим енергоспоживанням, а це призводить до досить швидкої розрядки акумулятора.

iOS - дана операційна система просувається компанією Apple і призначена для айфонів (iphone), айподов (ipod) і Айпад (ipad). Екосистема постійно вдосконалюється, а ПО розробляється досить значною кількістю розробників.

Екосистема постійно вдосконалюється, а ПО розробляється досить значною кількістю розробників

До переваг можна віднести інтерфейс iOS, який один і той же для всіх пристроїв, наявність магазину додатків AppStore, де перебувати близько мільйона додатків. Відмінна швидкість і стабільність роботи системи в цілому. Примітно те що пристрої маю низьке енергоспоживання і без підзарядки вони можуть працювати 8-10 годин.

На жаль недоліки тут теж є. Наприклад, Айпад не має зовнішніх портів, крім аудіовиходу, що не дає можливості підключити зовнішній жорсткий диск або USB-флешку. З усього цього випливає, що розширити внутрішню пам'ять неможливо і підключити 3G-модем теж не можна. Щоб завантажити якісь дані з комп'ютера, потрібно наявність програми iTunes. Тобто скопіювати файли з комп'ютера безпосередньо в пам'ять пристрою на базі iOS неможливо.

Разом з тим, ці пристрої відмінно підходять для роботи з мультимедійним контентом.

Windows - тут я маю на увазі систему Windows 8 RT спеціально розроблену компанією Microsoft для планшетів. Відмінний вибір якщо ви хочете мати весь функціонал свого комп'ютера в дорозі. Всім знайомий інтерфейс для роботи з величезним вибором програм.

До переваг можна зарахувати те, що багато звичних програми входять в ОС Windows RT. Наприклад, всім відомий офісний пакет Microsoft Office. Підтримка карт пам'яті, мишки і клавіатури. Досить просто переносити дані з комп'ютера, тому що пристрій підключається як знімний диск. Для геймерів доступний сервіс Xbox Live з можливістю грати по мережі онлайн.

Недолік полягає в тому, що для даної операційної системи поки не такий широкий вибір програм, як у попередніх платформ. Разом з тим пристрій на базі Windows буде хорошим рішенням для тих, хто бажає його використовувати для роботи. Звична підтримка текстових документів, планувальників і презентацій створять для вас комфортне середовище для роботи.

Засіб зв'язку та інтерфейси.

Щоб з'єднати планшет, наприклад, з комп'ютером в пристрої передбачені засоби зв'язку і інтерфейси. Коротко про найбільш затребуваних способах розпишу нижче.

 • Wi-Fi-адаптер - це вбудований модуль, який дозволяє підключити пристрій до закритої або відкритої бездротової мережі. Всі моделі мають такий модуль.
 • Модем 3G / 4G - дає можливість постійно бути в мережі Інтернет. Дуже виручає, коли немає доступу до бездротової точки доступу Wi-Fi. Якщо ви проводите багато часу в дорозі, то наявність даної функції для вас буде дуже доречним. Існують моделі з вбудованим модемом, але якщо такої функції у пристрої немає, то можна придбати окремо зовнішній.
 • GPS-приймач - відмінна можливість за допомогою GPS супутників визначити своє місце розташування і прокласти маршрут. Незамінна функція для автомобілістів.
 • Bluetooth-адаптер - дозволяє підключити до планшета на обмеженою дистанції (10 метрів) бездротову клавіатуру, гарнітуру і миша. Крім цього дана технологія дозволяє отримати доступ в мережу Інтернет за допомогою додаткового пристрою.
 • NFC-адаптер - абревіатура перекладається як комунікація ближнього поля. Ця функція дозволяє перетворити свій планшет, наприклад, в банківську карту, використовувати його в якості пропуску в басейн мул на підприємство. Дозволяє на короткій відстані обмінюватися даними, посиланнями, а також за допомогою спеціалізованих програм дає можливість зчитувати і записувати інформацію в програмовані NFC мітки або NFC смарт карти.
 • USB-порт - найчастіше в планшети вбудовують micro-USB, що дає можливість за допомогою кабелю OTG підключити дротову мишку, клавіатуру, а також зовнішній жорсткий диск і USB-флеш-накопичувач ( тут читайте про те, як вибрати флешку).
 • HDMI-вихід - інтерфейс призначений для передачі мультимедійних даних високої чіткості. Зазвичай планшети мають mini HDMI вихід. Отже, для підключення до іншого пристрою, наприклад, до сучасного телевізора знадобитися кабель HDMI-mini HDMI (раніше мною були описані основні моменти на вибір кабелю HDMI ).

Всі перераховані вище аспекти потрібно враховувати при виборі планшета. Звертайте увагу на час автономної роботи пристрою, але при цьому пам'ятайте, що час автономної роботи на пряму залежить того, що ви робите за планшетом. Наприклад, для перегляду сторінки соціальної мережі «ВКонтакте» буде потрібно зовсім небагато енергії, а ось перегляд відео досить багато візьме накопиченої енергії у батареї.

Тому якщо вам потрібно довго і автономно працювати, то в самий раз iPad, який витримує до 10 годин без підзарядки. Деякі моделі під управлінням Android, теж здатні автономно досить довго працювати, але трохи менше - до 7 годин. А ось планшети на базі Windows протягнуть до наступної зарядки не більше 4-5 годин.

До додаткових можливостей можна віднести відеокамери і мікрофон. Камера розміщується на фронтальній панелі і на задній стінці. Перша дозволяє робити відеодзвінки, що дуже стати в нагоді в Skype, а другу дуже зручно використовувати для фото- та відео-зйомок. Оцінювати якість зйомки краще на місці покупки, але якщо такої можливості немає, наприклад, покупка через інтернет, то хорошим рішенням буде основна камера 8-12 Mpx (плюс спалах, автофокус) і фронтальна 2-5 Mpx.

На цьому все. Бажаю зробити правильний вибір планшета. Якщо вам є чим доповнити матеріал, то прошу це зробити в коментарях. Поки що!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Читайте також

Поділіться у соціальних мережах:

Саме, широкий асортимент сучасних планшетів формує попит, але як вибрати планшет, щоб він мав збалансоване співвідношення технічних характеристик до прийнятної цінової політики?
Що повинен уміти і мати в своїй базовій комплектації хороший планшет?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью