<
  • Главная
Статьи

Під Астраханню вирішили вирощувати бавовну в промислових масштабах

  1. люди коментують

Кількість переглядів: 3471

Взагалі цієї ідеї вже років тридцять Взагалі цієї ідеї вже років тридцять. Ще за часів занепаду СРСР тодішній директор Камишинського бавовняного комбінату Лідія Рибянченко їздила до астраханцам на якісь досвідчені поля і особисто визначала на дотик волокнистість достигли в волзькому краю бавовняних «нутрощів». Коробочки виглядали ніби нормально, а бавовна опинявся грудкуватим. Проект дві сусідніх області закривали і відроджували кілька разів вже пізніше, під час перебування волгоградським губернатором Миколи Максюти. Одного разу Микола Кирилович навіть спеціально зібрав редакторів міських і районних ЗМІ на брифінг по бавовняної темі, розповідав про плантаціях «білого золота» під Астраханню і висловлював впевненість, що і в наших степах можна домогтися високої якості продукту.

І ось заява про виробництво астраханського бавовни в промислових масштабах зробив вчора, 23 жовтня, віце-губернатор регіону Костянтин Маркелов для представників Міністерства сільського господарства РФ і всіх потенційних покупців волокна. В Астраханській області приймали делегацію текстильних компаній зі столиці, зацікавлену в довгостроковому співробітництві, водили гостей на експериментальне поле тонковолокнистого бавовни, переконували в ефективності нових технологій його обробітку.

Як повідомляють волгоградські ЗМІ, учасники зустрічі, серед яких було чимало не тільки високих чиновників, а й вчених, прийшли до висновку, що «в найближчі кілька років російський бавовна за підтримки федеральної влади стане конкурентоспроможним». А астраханський губернатор Олександр Жилкін зазначив: в регіоні досить вільних земель, придатних для вирощування якісного бавовни, і бавовняний клин найближчим часом буде суттєво розширено.


Автор: Ірина Маслова

Фото: З архіву infokam.su

На фото: Цех бавовняно-паперового комбінату

РЕДАКЦІЯ: Коментування даної теми закрито. Причина: За закінченням терміну давності.

люди коментують

Ірина, розпитай з пристрастю Ярмоловича. Свого часу він не тільки мріяв про Камишинському бавовні, а й робив конкретні кроки для вирощування цієї культури на полях нашого района.Дело, пам'ятається, залишалася за малим. Але, як завжди, втрутилися ті, кому треба було за це платити.

В. А. Галай [Гість] @ 24 жовтня 2013, 15:34

В. А. Галай [Гість] @ 24 жовтня 2013, 15:34 Начебто дорослий дятька, а історію експерименту з бавовною не знаєте.

КТИ [Гість] @ 24 жовтня 2013, 15:39

Марне це справа вирощувати у нас бавовна, що і було доведено в ході експерименту посадки його в нашому районі. Чи не витримав він нашої зими, вимерзнув і в Астрахані теж не витримає. марнотратство

гість [Гість] @ 24 жовтня 2013, 15:44

А чи можна вирощувати бавовну в штучних умовах? У теплицях, наприклад.

Брюс виліз [Гість] @ 24 жовтня 2013, 15:47

Брюс виліз. Легко.Себе на труси можна навіть на підвіконні виростити.

Трахшіло [Гість] @ 24 жовтня 2013, 17:40

ДЛя "КТІ [Гість] @ 24 жовтня 2013, 15:39"
Поділися інформацією, якщо їй володієш.

Цікаво [Гість] @ 24 жовтня 2013, 17:56

Еее, ну тоді треба зафігачіть тепличний комбінат і вперед)

Брюс виліз [Гість] @ 24 жовтня 2013, 18:28

До 1953 хлопок у Волгоградській області проводився в виробничих масштабах. Так би все і тривало, якби не горе вчені, то ріки їм повернути треба, то кукурудзою пшеницю замінити. Наші правителі, наслухавшись казок, що бавовна культура трудомістка і не вимагає особливої ​​механізації робіт може виростати і в Середній Азії, де багато безкоштовної робочої сили, а на Сталінградщіне, буде рости пшениця. Результат відомий, ні бавовни, ні пшениці, 13-15 центнерів з гектара - це не та врожайність, на яку розраховували. Середня Азія. нині - закордон, а Росія залишилася без бавовни. Пробні посадки бавовни в нашій області проводилися в 1999-2000 роках. Врожайність бавовни склала 15 центнерів з гектара, з сирцю виходив бавовна 4 сорти, а на нашому ХБК використовувався бавовна 5 сорти. Роботи по відновленню посадок бавовни в нашій області починалися одночасно з роботами в Астраханській області. Сьогодні Астрахань вирощує бавовну в промислових масштабах, а в нашій області віз і нині там.

Ярмолович А. B. @ 24 жовтня 2013, 19:01

не є знавцем сільського господарства і технології вирощування бавовни, однак вважаю що бавовняні поля це великі площі. вся земля в області та районі поділена на паї і в даний момент хороші ділянки знаходяться в приватній власності. як фермер маючи 30-100 гектар у власності стане вирощувати бавовну і його збирати зовсім не зрозуміло. мені здається це очередной бред.

перехожий [Гість] @ 24 жовтня 2013, 20:53

Бавовна у нас не росте. Перевірено. Бракує теплого сезону. Коробочки убогі, сам бавовна некондиция.

Еколог [Гість] @ 24 жовтня 2013, 21:55

Анатолій, я тебе благаю! Ти знову заявляєш факти, які тобі хтось якось десь сказав. З чого і коли Волгоградська область - (цит.) "До 1953 хлопок у Волгоградській області проводився в виробничих масштабах."
Це хр - нь, вибач, повна. Після війни міста будували, а не бавовняні бази. Прямо з 1945 року і почали. Ну, не смішно самому, коли Сталінград в руїнах лежав.
Ти про що? Клімат, який німці викуси під Сталінградом пам'ятаєш? Мороз. Чи не ріс бавовна толком ніколи. Гинули посадки. Так що вислухайте історію питання. Зателефонуйте старого друга Максюті.

Пупкін Квас при 25 жовтня 2013, 8:53

До 1953 року - до смерті Сталіна, а потім Хрущов прийшов і засадив все кукурудзою! Я точно це знаю, по телевізер виду!

Хлопковед [Гість] при 25 жовтня 2013, 8:58

Ось чим займалися - http://nnm.me/blogs/Dmitry68/stalingrad-vozrozhdenie/

Пупкін Квас при 25 жовтня 2013, 9:24

Пупкін Квас. Це не хтось комусь сказав, Ярмолович дав реальну інформацію. У 1999 році було здійснено обласна програма на 2000-2003годи по виробництву бавовни.

селянин [Гість] при 25 жовтня 2013, 10:44

селянин [Гість] при 25 жовтня 2013, 10:44
Ви, вибачте, в розумі? Я пишу про дані Ярмоловича про тисяча дев'ятсот п'ятьдесят три рік, до якого нібито за його даними в Сталінградської області все поля були по осені білими від бавовни. А це фігня.
До речі Максютінской посівання кампанія теж закінчилася нічим. Морози тупо коробочки побили. Бавовна некондиция. як кіт наплакав з гектара.

Пупкін Квас при 25 жовтня 2013, 10:57

Льоня, палиш нік обурюючись з краєзнавчого!))

Пупкину квасу [Гість] при 25 жовтня 2013, 11:00

Пупкину квасу [Гість] при 25 жовтня 2013, 11:00
Ай, запалили мене. Що-ж, я Льоня Смелов. Таки-бути так. Тільки я в музеї останній раз в школі був. Так на Дмитра з хрестом і німбом на площі дивлюся і не розумію, що він і хто. А так да, ви безумовно праві.

Пупкін Квас при 25 жовтня 2013, 11:13

Пупкін Квас, тільки ви один побачили в коментарі Ярмоловича "суцільні поля бавовни". Що кажуть учені? А вони кажуть: "Наукові дослідження ВНІІОЗ, Ставропольського НДІ сільського господарства і Прикаспійського НДІ арідного землеробства встановили, що на волгоградської землі бавовник при поливі здатний давати з гектара дві-три тонни сирцю високої якості. До речі, стільки ж отримують і в Таджикистані.
У дев'яностих роках минулого століття розробили цільову програму освоєння бавовнику в Нижньому Поволжі, але грошей на реалізацію у держави не знайшлося, і прекрасний проект збирає пил на полицях інституту зрошуваного землеробства.
В першу чергу бавовна підходить для вирощування на полях Ленінського, Светлоярского, Городищенського та Биковського районів. "

селянин [Гість] при 25 жовтня 2013, 11:21

селянин, нам з вами сперечатися нема про що. З тієї простої причини, що всі заяви перевірені в зазначені вами роки. Максюта посадив бавовна. І той замерз до осені. Була некондиция. Проект затухаючи. Вкладень багато млн., Віддача майже порожнє місце.
Це ж як з кавунами під Саратовим. Виростити можна, але обсяги не ті і смак.

Пупкін Квас при 25 жовтня 2013, 12:04

Це Ваша думка, що все вимерзло, ні чим не підкріплене, а моя думка - проект перспективний. До речі, ні копійки Максюта не вклав, всі роботи велися за рахунок ентузізістов, а Максюта, тільки заяленіе зробив про те, що засіяно 1500 гектарів бавовни. Поквапився Ктріловіч з засеіванія, всього 120 га. було засіяно.

селянин [Гість] при 25 жовтня 2013, 12:14

Селянин, не треба слів. Мені за великим рахунком немає справи до Максюти.
Ти скажи, скільки зібрали тон бавовни в Волгоградської області з ваших 120 га? Вони на нашому ХБК? Де вони? Де цифри. Кажуть це були дрібні убогі коробочки, в яких бавовни було як кіт наплакав. І по грошах ця затія ніколи не виправдається.

Пупкін Квас при 25 жовтня 2013, 13:00

Пупкін квас при 25 жовтня 2013, 13:00
У народі, прочитавши такі коментарі, як ваш, кажуть: "Тіпун тобі на язик!". Але я скажу інше :: "Вашими вустами да мед би пити!". Щоб не гудити огульно те, про що не хочете знати. А знати треба те, що всякі новації у нас в Росії впроваджуються не завдяки, а всупереч чиновникам і песимізму обивателям. Мені здається, до якоїсь з цих категорій ставитеся і ви.

В. А. Галай [Гість] при 25 жовтня 2013, 13:22

Ти про що?
Клімат, який німці викуси під Сталінградом пам'ятаєш?
Що кажуть учені?
Ти скажи, скільки зібрали тон бавовни в Волгоградської області з ваших 120 га?
Вони на нашому ХБК?
Де вони?


Новости
  • Виртуальный хостинг

    Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
    Читать полностью

  • Редизайн сайта

    Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
    Читать полностью

  • Консалтинг, услуги контент-менеджера

    Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
    Читать полностью

  • Трафик из соцсетей

    Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
    Читать полностью

  • Поисковая оптимизация

    Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
    Читать полностью