<
 • Главная
Статьи

НОУ ІНТУЇТ | лекція | Початок роботи, інтерфейс Photoshop CS5

 1. Інтерфейс (елементи головного вікна) графічного редактора
 2. Панель управління і головне меню
 3. палітра інструментів
 4. Панель атрибутів інструментів
 5. плаваючі палітри
 6. Рядок стану

Анотація: У цьому розділі ми приступимо до вивчення програми і розглянемо її інтерфейс.

Інтерфейс (елементи головного вікна) графічного редактора

При запуску Adobe Photoshop ви побачите головне вікно програми, показане на Мал. 2.1 .

Панель управління і головне меню

У верхній частині вікна Photoshop знаходиться головне меню, що містить практично всі команди для налаштування і здійснення процесу редагування зображення, а також панель управління, яка також призначена для настройки і запуску безлічі функціональних можливостей програми - Мал. 2.2 .

Розглянемо кнопки Панелі управління.

Для запуску додаткової програми для зручного перегляду фотографій у верхній частині інтерфейсу є кнопка під назвою Для запуску додаткової програми для зручного перегляду фотографій у верхній частині інтерфейсу є кнопка під назвою  Запустити Bridge "Запустити Bridge". Ця функція дозволяє безпосередньо у вікні CS5 відкрити програму-бібліотеку, за допомогою якої можна зручно переглядати і сортувати всі фото і відео файли, що знаходяться на вашому комп'ютері.

Кнопка під назвою Кнопка під назвою  Переглянути допоміжні елементи призначена для створення більш зручної роботи з графікою шляхом установки лінійки, сітки і направляють "Переглянути допоміжні елементи" призначена для створення більш зручної роботи з графікою шляхом установки лінійки, сітки і направляють.

Далі знаходиться список, що випадає Далі знаходиться список, що випадає  Масштаб, який дозволяє задавати потрібний для відображення на екрані розмір зображення "Масштаб", який дозволяє задавати потрібний для відображення на екрані розмір зображення. При натисканні на неї з'являється на вибір чотири пункти: 25%, 50%, 100% і 200%. При цьому в даному елементі можна самостійно вказати потрібний відсоток масштабування.

У разі, якщо ви відкрили кілька документів, то при роботі з ними дуже зручно використовувати меню У разі, якщо ви відкрили кілька документів, то при роботі з ними дуже зручно використовувати меню  Впорядкувати документи, тому що завдяки йому можна вибрати різні варіанти відображення вікон з відкритими зображеннями "Впорядкувати документи", тому що завдяки йому можна вибрати різні варіанти відображення вікон з відкритими зображеннями. Наприклад, є команди "Розташувати вертикально" або "Розташувати в сітці", а функція "Актуальні пікселі", яка дозволяє відображати документи по черговості відповідно до розмірів картинок, взагалі в деяких випадках просто незамінна. Також корисна команда під назвою "Показати на весь екран", яка дозволяє підігнати картинку таким чином, щоб вона повністю помістилася на робочій області програми.

Далі розглянемо інструмент Далі розглянемо інструмент  Режим відображення "Режим відображення". Їх всього три: "Стандартне вікно", "Цілий екран з головним меню" і "Цілий екран". Якщо вибрати один з останніх двох режимів, то простір робочої області програми буде збільшено за рахунок приховування деяких або всіх панелей відповідно. До речі, як ми вже писали вище, для перемикання між режимами можна використовувати гарячу клавішу Tab.

У CS5 можна вирішувати різні завдання за допомогою різноманітних інструментів, але іноді буває складно переключатися від одного набору панелей і палітр іншому. Саме для вирішення цього питання розробниками програми Adobe Photoshop CS5 та була створена панель під назвою "Основна робоче середовище", яка призначена для вибору робочого середовища. З її допомогою процес роботи в фотошопі значно спрощується. Дана панель має набори інструментів, які призначені для певного виду роботи з картинками. У кожен з наборів включені найнеобхідніші і часто використовувані параметри та панелі, які власне і дозволяють досягати необхідних результатів, як при обробці фотографій, так при створенні анімованих зображень або 3D-графіки. Розглянемо їх більш детально:

 • Робоче середовище "Дизайн". Має набір палітри кольорів, а також панель з оформленням текстових символів, які мають різноманітні настройки виду шрифту і його розташування.
 • Робоче середовище "Малювання" в основному має набори кистей та інструментів, які призначені для малювання. Також в даному середовищі включена і палітра кольорів.
 • Робоче середовище "Фотографія" має всі необхідні елементи для редагування фото, наприклад, такі як панелі: "Корекція", "Операції" і "Історія".
 • Робоче середовище "Рух" призначена для зручного створення анімованих картинок.
 • Робоче середовище "3D" стане в нагоді вам в роботі з 3D-об'єктами.

Є й інші робочі середовища, проте ми описали лише найцікавіші. Варто відзначити, що ви також можете керувати робочими середовищами, тобто створювати нові або видаляти вже наявні.

Головне меню CS5 має стандартний вид, який присутній в аналогічному виконанні не тільки у більшості графічних редакторів, а й взагалі у будь-яких програм, створених для роботи на операційних системах сімейства Windows - Мал. 2.3 .

Пункт "Файл", який містить основні команди по відкриттю, створенню, збереженню, закриття графічних документів, а також функції для імпорту, друку і т.д .. Цим пунктом меню доводиться користуватися в основному на початку і кінці роботи, так як більшість його команд пов'язані зі створенням, відкриттям і збереженням файлів.

Далі йде пункт "Редагування", який містить команди, призначені для виконання основних операцій над зображенням, наприклад, такі, як: копіювання, вирізання, вставка, заливка, масштабування, трансформування і т.д .. Тут знаходяться основні команди редагування, багато з яких є і в інших програмах, наприклад, Undo (Скасувати), Paste (Вставити), Сміттю (Копіювати) і т. д. в кінці цього списку знаходяться команди для налаштування клавіатурних скорочень, а також для зміни установок самого Adobe Photoshop CS5.

Наступним йде пункт "Зображення". У цьому підменю головного меню зосереджені команди для роботи з зображенням. Тут можна задати режим картинки, наприклад, RGB або Grayscale, відкоригувати рівні, контраст, змінити розміри фото та багато іншого.

Потім йде наступна група меню - "Шари". Команди даного пункту дозволяють робити операції з шарами, а саме створювати, видаляти змінювати параметри, упорядковувати, об'єднувати і застосовувати різні ефекти.

Команди пункту "Виділення" - підменю для створення і редагування виділень. Дозволяють інвертувати виділення, задати діапазон кольорів, уточнити край, а також зберігати і завантажувати виділені області.

Команди груп "Фільтр" призначені для накладання різних ефектів для зображень. Наприклад, вибравши один з фільтрів, картинку можна розмити, спотворити, додати їй різкості, накласти штрихи і т.д.

Інструмент "Аналіз" дозволяє зробити детальний аналіз зображення, наприклад, топографічної карти. У Photoshop Extended можна визначити і розрахувати відстань, периметр, площа та інші розміри. Можливість запису потрібних даних в обчислювальні логи і експорт цих даних, включаючи свідчення гістограми, в таблицю для подальшого аналізу. Так, використання Маркера Масштабу (Scale Marker) дозволяє легко масштабувати додається в зображення графічний об'єкт, а інструмент Лічильник (Count tool) дає можливість легко і точно розрахувати дані об'єктів або їх деталей в зображеннях наукового характеру. Інструмент Count tool усуває необхідність виконувати обчислення вручну або покладатися на візуальні оцінки змін.

Пункт "3D", щоб виконувати завдання тривимірними об'єктами. У CS5 є можливість простого створення і додавання різноманітних 3D об'єктів в 2D зображення, можливість редагування існуючих текстур на тривимірних моделях безпосередньо в Photoshop Extended, негайна візуалізація результату. Photoshop Extended підтримує загальноприйняті 3D формати, включаючи 3DS, OBJ, U3D, KMZ і COLLADA, таким чином, ви можете імпортувати, розглядати і працювати з більшістю тривимірних моделей.

Пункт "Перегляд" містить групу команд, що дозволяють змінювати спосіб відображення картинки, режиму екрану, а також таких додаткових елементів, як лінійки і напрямні.

Команди пункту "Вікно" дозволяють показувати / приховувати всі вікна, які є в програмі.

Заключним є пункт "Довідка". Команди цієї групи дозволяють відкривати документацію по роботі з Adobe Photoshop.

палітра інструментів

У палітрі (ящику) інструментів знаходяться ті інструменти, заради яких, власне, графічний редактор і створювався ( Мал. 2.4 ).


Мал.2.4.

Палітра інструментів (повернуто)

Панель інструментів можна зробити однією колонкою або двома (як завжди). Зверніть увагу на те, що на кнопках багатьох інструментів намальовані маленькі чорні трикутники. Це означає, що за ними ховається спливаюча панель з додатковими інструментами, альтернативними основного. Всі інструменти Photoshop умовно можна розділити на чотири групи:

 • інструменти малювання і зафарбовування;
 • інструменти для виділення і переміщення виділених областей;
 • інструменти редагування і ретуші зображень;
 • текстові інструменти.
Примітка

Поки ми не завантажуємо читача докладним описом всіх інструментів Photoshop, оскільки прийоми роботи з інструментами і приклади їх використання будуть показані пізніше.

Панель атрибутів інструментів

На панелі (палітрі) атрибутів (параметрів) для будь-якого активного (обраного) інструменту відображаються всі його налаштування. Інакше кажучи, дана панель змінює свій вигляд в залежності від обраного інструменту ( Мал. 2.5 ).

плаваючі палітри

Палітри являють собою розташовані в правій частині інтерфейсу програми вікна, в яких згруповані деякі з елементів управління Photoshop. Палітри можуть бути зафіксовані, мінімізовані в іконки або перенесені за межі вікна.

Примітка

Палітри називають "плаваючі", тому, що розміщення палітр не статично. Ви можете змінювати палітри місцями, додавати або прибирати їх. Але про це буде розказано пізніше.

Відображати всі палітри на екрані одночасно не завжди доцільно, тому що вони часто надмірно захаращують робочий простір екрану. Тому непотрібні вам для поточної роботи палітри ви завжди можете заховати. Відновити все палітри, представлені на екрані за замовчуванням, можна за допомогою команди Window (Вікно) | Workspace (Робоча область) | Default Workspace (Відновити розташування панелей за замовчуванням).

Отже, палітра (palette) - спосіб виведення і управління інформацією за допомогою спеціальних вікон, які можна переміщати, згортати, розгортати і прибирати. Photoshop містить кілька таких палітр. Палітри забезпечені закладками (вкладками).

На палітрі Color (Колір) відображені значення поточних кольорів переднього і заднього плану, які можна відредагувати переміщенням повзунків відповідних компонентів колірної моделі. Вкладка Swatches (Зразки) цієї палітри містить набір доступних для використання кольорів і дозволяє додавати в набір нові і видалити непотрібні кольору. Вкладка Styles (Стилі) містить варіанти заливок робочої області ( Мал. 2.6 ).


Мал.2.6.

Палітра Color (Колір)

У палітрі History (Історія) програма фіксує кожен крок редагування зображення. Тут відображаються всі операції, виконані вами за допомогою інструментів і команд графічного редактора ( Мал. 2.7 ).


Мал.2.7.

палітра Історія

У палітрі Layers (Шари) перераховані всі шари зображення, починаючи з верхнього і закінчуючи фоновим. Цю палітру використовують для визначення параметрів шарів ( Мал. 2.8 ).


Мал.2.8.

палітра Шари

Вкладка Channels (Канали) цієї палітри призначена для створення і редагування каналів. Вкладка Paths (Контури) містить список всіх створених користувачем контурів.

Рядок стану

Уздовж нижньої межі вікна програми знаходиться особлива смуга, яка називається рядком стану (status bar) ( Мал. 2.9 ). Вона призначена для відображення інформації про поточний файл, якого масштабу зображення і про активний в даний момент інструменті. У ній можуть також пропонуватися підказки користувачеві в його роботі.


Мал.2.9.

Рядок стануНовости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью