<
 • Главная
Статьи

Главная Новости


Опубликовано: 09.09.2021

Всупереч зовнішнім виглядом, правильний підбір рекуператора - завдання не з простих. Більшість користувачів, приймаючи рішення про вибір такої системи вентиляції, як рекуператор для будинку, не уявляють, як правильно вибрати пристрій, більш того, не мають уявлення, як оцінити, чи правильно обраний рекуператор виконує свою роль.

Неправильно підібраний рекуператор, недостатній ККД або просто неправильна установка - причина багатьох негативних думок про цей тип систем вентиляції. «Сер, це дурниця, мені вдома душно, мені доводиться відкривати вікна, щоб спати» - таку думку часто свідчить не про погану якість установки або рекуператора, а лише про незнання "спеціаліст", який напаскудив.

Як уникнути помилок при виборі рекуператора?

Вибираючи рекуператор для будинку, більшість користувачів шукають щодо дешевий пристрій, при цьому максимально ефективний. Виробники засипають нас пропозиціями пристроїв з ККД майже 100%, а часто і вище 90%. Фактично, лише деякі можуть підтвердити заявлену ефективність за допомогою сертифіката незалежної організації, зробленого на основі припущень випробувань, які відповідають стандартам. На практиці теоретичний розрахунок ККД найчастіше приймається для самого теплообмінника, розміщеного в рекуператор, в ідеальних лабораторних умовах ігнорується факт проходження повітря через весь пристрій, вентилятори і т. Д.

Це означає, що деякі рекуператори з ККД заявлені виробником на рівні, наприклад, на практиці, вони досягають максимальної ефективності всього 40-55%.

Як деякі виробники штучно підвищують ефективність своїх пристроїв? Наприклад, встановивши вентилятори різної потужності. Значне перевищення теплого витяжного повітря над холодним зовнішнім повітрям значно підвищить температурний ККД агрегату. Ми вимірюємо термометром і ... відмінно, у нас ККД більше 85%! На жаль, такий процес не може тривати вічно: в кінцевому підсумку в будинку буде створено негативний тиск, в результаті чого «відсутній» повітря зовні будівлі буде всмоктуватися через всі доступні отвори - від протікання дерев'яних конструкцій до ... замкових щілин.

Такий свіже повітря засмоктується ззовні, минаючи теплообмінник рекуператора, що призводить до помітного охолодження приміщень біля негерметичних елементів фасаду та ... до збільшення витрат на опалення. Деякі виробники дають так зване максимальна ефективність, часто досягається тільки в лабораторіях, з урахуванням постійної взаємодії рекуператора з активованим нагрівачем або ґрунтовим теплообмінником. Ця величина виявляється дуже завищеною, коли ми встановлюємо такий прилад в звичайну побутову систему вентиляції.

Опубликовано: 09.09.2021 | Исправлено: 09.09.2021Кулишева Анталия Вячеславовна
09.09.2021 в 17:52
Где установить рекуператор в частном доме? Этот вопрос часто возникает, когда строящийся дом имеет относительно небольшую площадь и лишен традиционных помещений - котельной или чердака. Требования к энергоэффективности домов постоянно повышаются. Система механической вентиляции с контролируемым количеством приточного и вытяжного воздуха становится стандартом. Это связано с необходимостью выполнения условий WT 2017 и WT 2021.

Все комментарии


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью

rss