<
 • Главная
Статьи

32 або 64 біт яку ставити систему: правила вибору версії

 1. У чому ж різниця?
 2. 32 або 64 розрядний - що краще?
 3. визначення розрядності
 4. Windows XP
 5. Windows 7
 6. Windows 10
 7. Сумісність старих ПК і нових ОС

Після покупки нового ноутбука або збірки стаціонарного комп'ютера, перед багатьма користувачами стає питання: 32 або 64 біт яку ставити систему? Тема дуже цікава, і в даній публікації ми будемо детально розглядати всі нюанси, що стосуються розрядності Windows.

Тема дуже цікава, і в даній публікації ми будемо детально розглядати всі нюанси, що стосуються розрядності Windows

ЗМІСТ СТАТТІ:

У чому ж різниця?

На сьогоднішній день все ПК використовуються одну з двох архітектур процесора: x64 або x86. Цей показник визначає ширину адресного діапазону, з яким може працювати ОС. Якщо говорити простою мовою, розрядність «операційки» визначає максимальний обсяг пам'яті ОЗУ, підтримуваної комп'ютером. Ось простий розрахунок, як дізнатися яку систему ставити 32 або 64?

 • Для 32-bit до 4 Гб;
 • Для 64-bit до 192 Гб.

Майже всі сучасні процесори (як Intel , Так і AMD) підтримують обидва різновиди архітектури, тому, немає різниці яку систему Ви встановите. А ось якщо справа стосується «стареньких» пристроїв, то немає сенсу ставити на нього Windows x64, оскільки він може не підтримувати відповідний набір команд (що неодмінно позначиться на працездатності).

Ось реальний приклад. У нас є лептоп Samsung R60, який назвати новим просто язик не повертається. Він використовує ЦПУ x86 Celeron 520 c набором EM 64T (х 64). Ось, що показує утиліта CPU-Z:

Ось, що показує утиліта CPU-Z:

Вищевказаний мікрочіп може працювати тільки з двома гігабайтами оперативної пам'яті (не більше!). Незважаючи на підтримку 64-бітової архітектури, ставити систему такою ж розрядності немає сенсу (для такого обсягу «оперативки»).

32 або 64 розрядний - що краще?

У свій час більшою популярністю користувалися 32-бітові системи. Це була «ера Віндовс XP». Але після виходу «сімки» вся слава дісталася їй. Навіть «десятці» не вдалося сильно похитнути позиції Windows 7 64 bit.

визначення розрядності

Мене часто запитують: «як дізнатися скільки біт 32 або 64? ». З'ясувати це можна за лічені хвилини без використання сторонніх додатків. Зараз я розповім, як це зробити для різних ОС.

Windows XP

Відкриваємо «Пуск», вибираємо властивості комп'ютера. Можна просто натиснути правою кнопкою мишки по значку «Мій комп'ютер» на робочому столі і вибрати «Властивості». Повинно відкритися таке вікно:

В даному випадку ми маємо справу з 32-бітної системою. Інакше напис містила б «x64 Edition», як на скрині нижче:

Windows 7

Як дізнатися яка система 32 або 64 bit? Спосіб визначення такої ж, як і для XP. Необхідно відкрити властивості комп'ютера. Але вікно з інформацією буде виглядати трошки по-іншому:

В поле «Тип системи» будуть вказані потрібні нам дані. Все просто, погодьтеся?

Windows 10

У меню «Пуск» слід клікнути по «Параметри» для переходу в наступне вікно.

Вибираємо «Система» і чекаємо, поки не з'явитися ще одне вікно. Тепер слід зліва в переліку налаштувань знайти вкладку «Про систему». Після кліка по ній відобразитися наступна інформація:

Сумісність старих ПК і нових ОС

Якщо на Вашому ПК встановлено «стародавній» процесор, наприклад, Pentium 4 (старий добрий «пеньок»), то встановити на нього сучасну операційну систему (Віндовс 7 8 10) у Вас навряд чи вийде. Максимум це XP. Але варто враховувати, що для даної системи вже не забезпечується підтримка (випуск виправлень і апдейтів), що вводить деякі обмеження в більшості нових додатків. Та й з безпекою при підключенні до Інтернету у «Ікс Пі» справи йдуть не дуже добре. Краще оновити «залізо» і встановити версію ОС новіше.

Пройде ще кілька років, і версії з розрядністю 32 біт перестануть існувати. Їх повністю «витіснять» 64-bit системи. Такі умови диктують нам виробники обладнання. І мова не тільки про стаціонарних ПК, але і мобільних гаджетах.

У чому ж різниця?
Або 64 розрядний - що краще?
Ось простий розрахунок, як дізнатися яку систему ставити 32 або 64?
Або 64 розрядний - що краще?
Все просто, погодьтеся?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью