<
 • Главная
Статьи

4 кроки для прискорення завантаження Windows 7,8,10 💻

 1. Крок перший, служби і процеси
 2. Крок другий, реєстр
 3. Крок третій, головний
 4. Крок четвертий, небезпечний
 5. висновок

Набридло, що Windows 7,8,10 повільно завантажується? ТАК, чим більше часу встановлена ​​операційна система, тим більше починає мучити ця тема. Комп'ютери стають все потужнішими і продуктивніше, але разом з цим зростають і запити програм, які розробляються під нове обладнання. Так, наприклад, Windows XP завантажується на порядок швидше, ніж Windows 7/10 на однаковому обладнанні.

Так що тепер, відмовитися від нових можливостей заради швидкого завантаження операційної системи? Ні, на щастя є хитрі і не дуже прийоми, які допоможуть нам у вирішенні даної проблеми. У цій статті ви дізнаєтеся як програмно скоротити час завантаження Windows до 20 секунд і менше.

Крок перший, служби і процеси

В ОС Windows частенько запускаються зайві служби, які гальмують завантаження і роботу системи. Також передбачена підтримка різноманітного обладнання, тому служби, що забезпечують його правильну роботу, запускаються разом з системою. Звичайно, якщо система порахувала, що в службі немає необхідності (оскільки, відповідного пристрою в комп'ютері просто немає), то вона відключається. Але на запуск, перевірку і зупинку служби все одно витрачається час.

Запускаємо програму «Конфігурація системи», для цього тиснемо «Win + R», пишемо в віконці: msconfig і тиснемо Enter. Щоб відключити тимчасово непотрібні служби, переходимо в однойменну вкладку:

Щоб відключити тимчасово непотрібні служби, переходимо в однойменну вкладку:

Але потрібно розуміти які служби можна вимкнути, а які необхідно залишити робочими. По більшості служб легко знайти інформацію в інтернеті, тому зупинятися докладно на цьому не буду. Скажу тільки: не треба поспішати і відключати все підряд, це може сумно позначитися на роботі операційної системи.

Користуючись тією ж логікою, відключаємо програми, що завантажуються при старті системи, на наступній вкладці «Автозавантаження». Більш детально як відключити автозапуск програм в Windows 7-10 розказано в окремій статті. Для застосування нових параметрів запуску необхідно буде перезавантажити комп'ютер.

Крок другий, реєстр

Існує в Windows слабке місце - реєстр. Так вже здавна повелося, що більшість життєво важливих параметрів Windows зберігаються в ієрархічній базі даних. Від того, з якою швидкістю ОС знаходить потрібні записи в реєстрі, безпосередньо залежить як швидкість завантаження, так і робота ОС Windows в цілому.

Не рідко деинсталлятори програм працюють неефективно, залишаючи в реєстрі запису про свою присутність і роботі (параметри, що реєструються бібліотеки, прив'язка до певних розширень файлів і т.д.). Такі записи можна вважати сміттям, захаращують БД. І від цього сміття необхідно позбавлятися, для чого варто використовувати такі утиліти як, наприклад, Reg Organizer, CCleaner, Ashampoo WinOptimizer і інші.

завантажити CCleaner

Запускаємо CCleaner, переходимо в розділ «Реєстр», натискаємо «Пошук проблем», і по закінченню - «Виправити вбрання»:

Запускаємо CCleaner, переходимо в розділ «Реєстр», натискаємо «Пошук проблем», і по закінченню - «Виправити вбрання»:

Під час такого очищення, та й просто під час роботи Windows, реєстр постійно піддається фрагментації. Значить необхідно буде виконати дефрагментацію реєстру. Це можна зробити за допомогою програми Defraggler , Того ж розробника. Однак, зроблю важливе зауваження, що в деяких випадках «чистка» реєстру може торкнутися і важливі параметри. Тому обов'язково попередньо створюйте точки відновлення системи , І в разі проблем в роботі Windows ви відразу зможете відновитися до попереднього стану.

Крок третій, головний

Тепер можна братися за глибоку оптимізацію процесу завантаження системи і програм. Під час виконання додатків може відбуватися безліч побічних дій, таких як довге завантаження додаткових бібліотек і підпрограм, передбачення умовних переходів, кеш промахи і все в такому роді. Аналіз таких даних називається профілюванням.

Оскільки розглянута ОС створена компанією Microsoft, то скористаємося профілювальником, створеним в тій же компанії - Windows Performance Toolkit. З недавніх пір цей інструмент став входити до складу Windows SDK . На сайті компанії Microsoft можна завантажити web-установник.

Windows 7 SDK

Windows 8/10 SDK

Усі вхідні компоненти ставити необов'язково, можна обійтися лише Windows Performance Toolkit

Даний інструмент дозволяє провести трасування завантаження операційної системи з самого початку. Нам потрібен виконуваний файл «xbootmgr.exe», який знаходиться в тій папці, куди ви зволили встановити Windows Perfomance Toolkit, за замовчуванням він розташовується в директорії "C: \ Program Files \ Microsoft Windows Performance Toolkit \».

Подивіться відео або продовжите читання статті:

Для виклику утиліти слід запустити xbootmgr.exe з параметром, наприклад параметр «-help» відобразить список всіх можливих функцій. Для цього натискаємо кнопки «Win + R» або йдемо в меню «Пуск -> Виконати», і в вікно вводимо команду:

xbootmgr -help

Шлях до файлу додавати не обов'язково, якщо і так запускається:

Заради інтересу, якщо хочете подивитися, як ваша система поводиться при запуску в даний момент, то виконайте команду:

xbootmgr -trace boot

Вона перезавантажить комп'ютер і збере дані під час запуску. Результат її роботи можна подивитися у файлі boot_BASE + CSWITCH_1.etl, який xbootmgr збереже в своїй папці або в папці «C: \ Users \ ваше_ім'я». У цьому файлі міститься вся інформація про поведінку програм під час запуску системи, можна побачити багато цікавого. Для цього потрібно клікнути по файлу два рази, щоб відкрився Аналізатор:

Якщо цікаво, вивчіть інформацію, тут є все в найдрібніших подробицях про процес завантаження: скільки секунд пішло на запуск кожного процесу, як використовувалися ресурси комп'ютера і ін.

Тепер перейдемо до справи - запустимо процес автоматичного аналізу та підвищити швидкість завантаження Windows. Виконайте команду:

xbootmgr -trace boot -prepsystem

В ході оптимізації, за замовчуванням, буде виконано 6 перезавантажень і в тій же директорії буде збережено 6 файлів з інформацією про поведінку програм при кожному перезавантаженні. Весь цей процес досить тривалий, але участі користувача не вимагає. З успіхом можна пообідати поки програма працює. І не забудьте спочатку перевірити, що є пару Гігабайт вільного місця на диску «C:»!

Після перезавантажень будуть з'являтися повідомлення в білому віконці, наприклад «Delaying for boot trace 1 of 6» з відліком часу:

При цьому не потрібно намагатися працювати за ноутбуком, просто чекайте. Будуть з'являтися і інші повідомлення. На другому етапі віконце «Preparing system» у мене провисіла хвилин 30, при цьому процесор нічим завантажений не був, але потім все-таки перезавантаження сталася і інші етапи пройшли швидко. Реально на весь процес може піти годину.

Що ж робить Xbootmgr? Він не відключає непотрібні служби і процеси, як могло здатися. Xbootmgr оптимізує завантаження таким чином, щоб в кожен момент часу ресурси комп'ютера використовувалися максимально. Тобто, щоб не було такого, коли процесор завантажений на 100%, а жорсткий диск відпочиває, або навпаки. також відбувається дефрагментація системних файлів . Після останньої перезавантаження нічого робити не треба, Windows буде завантажуватися, і навіть працювати, швидше.

Крок четвертий, небезпечний

Цей крок варто застосовувати, тільки якщо ви впевнені, що зможете відновити колишні параметри Windows 7, якщо че. Актуально тільки на перших (старих) багатоядерних комп'ютерах.

У сімці, як втім і в XP (хоча про це здогадуються не всі), є підтримка багатоядерних процесорів. Незрозуміло тільки чому система не завжди сама в змозі задіяти всі наявні ресурси при своєму запуску, а починає їх використовувати тільки, коли вже повністю завантажилася і користувач приступив до роботи.

Значить треба допомогти їй задіяти наявні ресурси в параметрах запуску системи. Для цього потрібно покопатися в конфігурації. Сполучення клавіш «Win +« R »відкриваємо вікно« Виконати »і пишемо команду msconfig, тиснемо« Ок ». У вікні конфігурації системи вибираємо вкладку «Завантаження»

Вибираємо «Додаткові параметри»

У вікні виставляємо на максимум параметри «Число процесорів» і «Максимум пам'яті». Тепер увага! Закриваємо і знову відкриваємо програму, дивимося що значення «Максимум пам'яті» не скинув у «0». Якщо так, то знімаємо звідси галочку, інакше система може не запуститися взагалі. Перезавантажуємося, готово.

Зауваження: Якщо ви вирішите додати оперативної пам'яті або замінити процесор на інший (з великою кількістю ядер), то вищевказані параметри необхідно буде змінити. В іншому випадку, система просто не буде використовувати додаткову пам'ять і / або додаткові ядра процесора.

висновок

Описані вище кроки дозволили скоротити час завантаження ОС Windows 7 Ultimate на нетбуці (процесор Intel Atom N570, 2 Гб DDR3 і HDD зі швидкістю обертання 5400rpm) з 62 до 28 секунд. Швидкість завантаження можна збільшувати не тільки програмно, але і апаратно. Так, наприклад, заміна вінчестера на твердотільний SSD накопичувач зменшить час завантаження ОС приблизно вдвічі. Тепер можете перейти на новий рівень і ще краще оптимізувати Windows .

Так що тепер, відмовитися від нових можливостей заради швидкого завантаження операційної системи?
Що ж робить Xbootmgr?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью