<
 • Главная
Статьи

9 золотих правил СЕО копірайтингу

 1. # 1 - Його величність Головний Ключ
 2. # 2 - Конкретне запитання - конкретну відповідь
 3. # 3 - Знайте свій хвіст
 4. # 4 - Довгий текст
 5. # 5 - Цифра в заголовку
 6. # 6 - Кикер
 7. # 7 - Зміст
 8. # 8 - Пишіть так, як говорите
 9. # 9 - Внутрішня перелінковка

Привіт, друзі. У цій статті я хочу показати свої «золоті» правила сео копірайтингу. Вони дозволяють багатьом моїм статтями виходити в ТОП-3 Яндекса за 1-2 місяці. Тому мій сайт навіть з невеликою кількістю статей має більше трафіку, ніж деякі сайти з тисячею постів.

Важливо! Обов'язково подивіться наш безкоштовний тренінг «Школа Отличного Копірайтинг» (Відкриється в новій вкладці).

Ось правила, які ми розглянемо:

 • Його величність Головний Ключ
 • Конкретне питання - конкретну відповідь
 • Знай свій хвіст
 • довгий текст
 • Цифра в заголовку
 • кікер
 • зміст
 • Пишіть так, як говорите
 • Внутрішня перелінковка

А тепер трохи докладніше і з прикладами.

# 1 - Його величність Головний Ключ

Що не кажи, а свій головний ключ треба знати. Тобто перш ніж почати щось писати, ви повинні точно вибрати ключовий запит, під який ваша стаття буде написана. Недостатньо просто поміркувати і прийти до висновку, що напевно запит «як спекти банановий пиріг дому» буде користуватися популярністю.

Ви повинні точно знати - скільки людей в місяць шукають даний запит і яка в нього конкуренція. Тому що може так виявитися, що запити «як спекти пиріг в домашніх умовах» і «як спекти пиріг дому» матимуть абсолютно різні показники.

Давайте це якраз і перевіримо. Відкриваємо Яндекс-Вордстат і вводимо наш запит так, щоб Вордстат показала точну відповідність. Тобто ставимо запит в лапки і перед кожним словом ставимо знак оклику.

Ось що у нас виходить:

Ось що у нас виходить:

Ключ «як спекти пиріг дому» дає нам 7 прямих запитів в місяць. А ось ключ "як спекти пиріг в домашніх умовах» дає нам цілих 14 прямих запитів в місяць. Хоча без перевірки я б подумав, що все навпаки. Що коротший ключовий запит більш популярний.

Що коротший ключовий запит більш популярний

Значить, швидше за все, нам треба вибрати саме другий варіант ключа для нашої статті. Просто помінявши 1-2 слова ми отримаємо в 2 рази більше трафіку. Але перш ніж зробити остаточний вибір - перевіримо наші ключі в мутагенів .

Це дуже цікавий сервіс, який дозволяє визначити конкурентність того чи іншого запиту. Тобто він показує, наскільки складно або просто нам буде пробитися в ТОП видачі, якщо напишемо статтю під цей конкретний ключ.

Вводимо вибрані ключі в Мутаген і отримуємо результат.

Вводимо вибрані ключі в Мутаген і отримуємо результат

Як ви бачите, у наших пирогів «дому» рівень конкуренції 2. А у пирогів «в домашніх умовах» рівень конкуренції 3.

А у пирогів «в домашніх умовах» рівень конкуренції 3

В даному випадку різниця незначна. І 2 і 3 - це дуже низькі рівні конкуренції. Переживати треба починати від рівня 15 і вище. А з такою конкуренцією вам ніщо не завадить вийти в ТОП швидше, ніж за місяць (навіть якщо у вас зовсім нерозкручений сайт).

До речі, я не знаю (і ніхто не знає) якими саме алгоритмами розраховується рівень конкуренції в мутагенні, але показує він все досить точно. Тому можете йому довіряти і не скупиться на ті копійки, які він запитає у вас в якості оплати за свої послуги.

Тепер, коли у нас є обраний головний ключ - вставляємо його в точній словоформи:

 1. У заголовок
 2. На початок статті
 3. Кінець статті
 4. В meta-title
 5. В meta-description
 6. В meta-keys
 7. в тег alt для зображення

Так пошукові системи зрозуміють, що ваша стаття написана саме для того, щоб дати відповідь на даний конкретний питання (самі ж роботи читати не вміють). До речі, на рахунок конкретних питань. Тут є ще один цікавий момент.

# 2 - Конкретне запитання - конкретну відповідь

Буде набагато краще, якщо ваша стаття буде відповідати на якийсь конкретний питання. Наприклад, запит «як почати бізнес в інтернеті» - поганий по всіх параметрах. По-перше, у нього просто дика конкуренція. Мутаген покаже вам максимальний рівень «25+».

По-друге, навіть якщо ви якимось дивом опинитеся в ТОП-10 за цим запитом, утриматися там швидше за все не вийде. Тому що ви насправді не знаєте, що шукає людина під цим ключем.

Який бізнес він хоче відкрити? Що він розуміє під «бізнесом»? Що він розуміє під «інтернетом» - дійсно інтернет або соціальні мережі? Тут вгадати практично неможливо. В результаті людина буде відкривати вашу статтю і швидко йти, не знайшовши відповіді на своє питання (може він і сам не знає, чого шукає).

Тому краще написати десять статей під десять конкретних вузьких запитів, ніж одну під широкий запит. У нашому випадку цілком можна покопати такі теми:

 • Як почати Інфобізнес
 • Як працювати фрілансером вконтакте
 • Як працювати фрілансером вконтакте
 • Як просувати свій блог в youtube
 • та інші

Нехай вас не бентежить, що у більш вузьких ключів невелика кількість запитів в місяць. Основний трафік нам дасть, звичайно, хвіст.

# 3 - Знайте свій хвіст

Хвостом називають шлейф мікро-запитів, який тягнеться за нашим основним ключем. За статистикою, 80% трафіку вам буде давати саме хвіст. Тобто якщо у вас 14 прямих запитів на основний ключ в місяць, то хвіст дасть ще мінімум в 4 рази більше. Разом ми отримаємо цілком непогане кількість трафіку для однієї статті.

Щоб дізнатися «серцевину» хвоста - переходимо в Яндекс і вводимо наш запит в рядок пошуку. Після цього під рядком з'явиться список запитів, які і потрібно використовувати в якості хвоста (клікніть на скріншот для збільшення).

Після цього під рядком з'явиться список запитів, які і потрібно використовувати в якості хвоста (клікніть на скріншот для збільшення)

Нам треба використовувати ці слова в тексті хоча б по одному разу (без головного ключа). Тобто якщо у вас ключ "як спекти пиріг в домашніх умовах», а хвіст «+ рецепт для новачків», то в тексті просто пишіть, наприклад - «зараз я покажу вам рецепт для новачків».

Іншими словами, не треба для кожного хвостового ключа прописувати і основний ключ. А то пошуковики візьмуть це за переоптімізацію і викинуть вашу статтю на задвірки інтернету.

Але це йшлося про основне хвості. Є ще хвіст, який вам не зможе показати жоден сервіс.

# 4 - Довгий текст

За статистикою Гугла, кожен день реєструється близько 20% абсолютно нових запитів. Тобто це запити, які ніколи і ніхто раніше не шукав. І зареєструвати ці запити ніде не можна. А саме з таких мікро-ключів (один запит в 2 місяці) можна і потрібно збирати дуже багато трафіку.

Майже єдиний спосіб це зробити - це писати дійсно довгі статті і використовувати максимум синонімів для всіх своїх ключових запитів. Наприклад, для ключа «як продавати курси в інтернеті» можна використовувати різні синоніми:

 • Продавати = просувати, поширювати, пропонувати, збувати;
 • Курси = тренінг, відеокурс, навчання, майстер-клас;
 • Інтернет = онлайн, в мережі

Напишіть статтю на 1500 - 2000 слів, нашпигуйте її синонімами, і трафік до вас потягнеться. До речі, зараз Яндекс навчився набагато краще звертатися з хвостами пошукових запитів. Він навіть ввів спеціальний алгоритм «Палех», який в теорії буде по хвостах знаходити те, що потрібно користувачеві, навіть якщо цей користувач сам не знає, що йому потрібно.

Але до цього ще треба дожити. А поки - зробіть так, щоб вашу статтю хоча б відкривали.

# 5 - Цифра в заголовку

Якщо ви працювали з Яндекс-Директом, то ви знаєте, що є такий показник як CTR (Click-To-Rate) - відношення кількості показів вашого оголошення до кількості кліків по цьому оголошенню. І чим вище CTR, тим краще для всіх.

Так ось, в пошукових системах теж є свій показник CTR, і він дуже сильно впливає на ваше становище в пошуковій видачі. Тобто якщо ваша стаття вийшла в ТОП-3, але у неї поганий CTR (показують багато, а клацають по ній мало), то дуже скоро вона з ТОПу вилетить.

І навпаки - якщо по вашій статті клікають багато і з задоволенням, то вона закріпиться в ТОПі дуже надовго або назавжди. Підняти CTR вашої статті за допомогою таких дій:

 • Скласти чіпляє заголовок
 • Скласти чіпляють опис

Якщо ви ставите на просування в Гуглі, то там з описом простіше. Він бере опис з вашого meta-description, і там можна написати що завгодно чіпляється і цікавого. З Яндексом складніше - він підставляє в опис той шматочок тексту, де зустрічається ваш головний ключ. Часто це робить опис уривчастих і негарним.

Наприклад, на цьому сріншоте видно, як Яндекс спотворив опис до мій статті «Інфобізнес з нуля».

Наприклад, на цьому сріншоте видно, як Яндекс спотворив опис до мій статті «Інфобізнес з нуля»

Слава богу, майже ніхто з користувачів інтернету опис статей не читає. Тобто вони орієнтуються в основному на заголовок. Значить саме його нам і треба зробити максимально цікавим. І найпростіший варіант - це додати в заголовок цифру.

Чомусь це завжди привертає увагу людей і підвищує CTR. Наприклад, замість «правила сео копірайтингу» можна написати «12 золотих правил сео копірайтингу», і це буде працювати краще. А після того, як вашу статтю відкрили - читача треба ще утримати.

# 6 - Кикер

Чи залишиться читач з вами або відразу закриє статтю - за це відповідає перший абзац. В журналістиці його прийнято називати «кикером» (від англ. «To kick» - «штовхати»). Тобто нам треба дати хороший стусан читачеві, щоб він пролетів через всю статтю.

Іншими словами, нам треба «продати» нашу статтю, щоб людина погодився заплатити за читання декількома дорогоцінними хвилинами свого часу. Продаж - вона всюди продаж. Вам треба пообіцяти людині вигоду, заінтригувати його якимось парадоксальним заявою, розсмішити його дотепним жартом.

Ну і головне - він повинен зрозуміти, що в цій статті є цінність. Тобто відповідь на те питання, яке він шукає. Я часто в кікер пишу, що дана стаття - це мій практичний досвід і мої реальні результати. Це відразу привертає увагу.

До речі, в статті «Як написати якісну статтю на сайт на один вечір» я радив писати швидко і не замислюючись. Так і поступите спочатку, а потім поверніться до першого абзацу і перепишіть його вже вдумливо. І так, ваш кікер можна посилити одним простим прийомом.

# 7 - Зміст

Намагайтеся для кожної своєї статті прописувати зміст, як у справжньої книги. По-перше, список розділів статті відразу привертає увагу і допомагає «затягнути» читача в читання. А по-друге, відвідувач відразу побачить, що тут є щось цікавеньке в середині статті, і значить можна починати читати. А так би він цього швидше за все ніколи не дізнався.

Я роблю зміст клікабельним для зручності читачів. Тобто вони можуть в один клік перейти до потрібного розділу статті, а не перегортати все, що їм не потрібно. Нехай краще вони витратять півгодини на вдумливе читання одного потрібного їм розділу, ніж 10 секунд на побіжний огляд всієї статті. Від цього буде користь і мені, і їм.

А щоб легше читалося -імхо, треба легше писати.

# 8 - Пишіть так, як говорите

Знаєте, хто найуспішніші блогери в Рунеті? Ті, хто взагалі не вміють писати. У них дуже великі проблеми з російською мовою як таким. Вони пишуть прямо так, як кажуть, а говорять вони теж не дуже. Але саме це дає їм перевагу. Їх статті стає легше читати.

І ви теж не соромтеся використовувати просторечья, сленгові вислови, розмовну лексику і обороти - все це зробить ваш текст більш легким. Писати статті сухою мовою доповідей і рефератів - погана ідея.

Знову-таки раджу використовувати метод вільно-асоціативного письма для того, щоб писати багато і легко. А наостанок давайте розберемо ще один прийом, який безпосередньо до правил сео копірайтингу не відноситься.

# 9 - Внутрішня перелінковка

Кожен раз, коли ви пишете нову статтю на сайт - подбайте про те, щоб у вас було багато внутрішніх посилань. Тобто ви в одній статті ставите посилання на інші статті, а в тих статтях - посилання на вашу нову статтю.

Є спеціальні правила і складні формули перелинковки, які дозволять вашому сайту вийти на перші місця в пошуку по високо-конкурентних запитах, але це вже область комерційного SEO. Нам досить просто багато посилатися, як в вікіпедії.

Пошуковики люблять, коли є посилання, за якими клацають. Це як нервові волокна для їх пошукових алгоритмів. І якщо волокна вашого сайту А.Есть, Б. Працюють, то вони будуть намагатися ставити ваші статті вище.

Нічого складного в цьому немає, просто відкрийте список ваших старих статей, виберіть ті, на які доречно послатися у вашій новій статті - і посилайтеся.

Отже, ми розглянули 9 «золотих» правил сео копірайтингу, і сподіваюся, що вони допоможуть вам швидко завоювати любов пошукових систем. Додайте статтю в закладки, щоб не втратити. Не забудьте завантажити мою книгу «Автостопом до мільйона» . Там я показую вам найшвидший шлях з нуля до першого мільйона в інтернеті (витримка з особистого досвіду за 10 років =)

До скорого!


Який бізнес він хоче відкрити?
Що він розуміє під «бізнесом»?
Що він розуміє під «інтернетом» - дійсно інтернет або соціальні мережі?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью