<
 • Главная
Статьи

Як перевстановити Windows

 1. Підготовка до перевстановлення Windows
 2. Підготовка завантажувального носія
 3. Перезавантаження в BIOS
 4. Процес установки системи

Рано чи пізно в житті кожного користувача ПК настає момент, коли доводиться перевстановити Windows. Причин для цього може бути багато, наприклад застаріла система, віруси, які не може перемогти антивірус, велика кількість системних помилок , Які найпростіше усунути перевстановлення ОС.

Сьогодні ми крок за кроком розберемося, як перевстановити операційну систему Windows і уникнути при цьому втрати даних.

Підготовка до перевстановлення Windows

Як приклад в цій статті буде виступати Windows 7. У принципі, за такою ж схемою Ви можете встановити і інші версії, як старі, так і нові. Перш ніж приступати до того, щоб перевстановити Windows, необхідно зробити кілька підготовчих кроків. Для початку Ви повинні чітко розуміти, що Ваші дії ставлять під загрозу збереження Ваших даних, так що, якщо Ви не впевнені в своїх діях, варто для цих цілей попросити допомогу у іншої людини.

Насамперед необхідно скопіювати на флешку, жорсткий диск або будь-який інший носій важливу для Вас інформацію. Це можуть бути фотографії, музика, документи, - в загальному все, що Вам дуже дорого. Обов'язково перевірте файли в папках Документи, Завантаження, на Робочому столі. Якщо у вас жорсткий диск розділений на два розділи, або в системі два диска, переконайтеся, що вся важлива інформація збережена на диску D: А при установці WIndows треба звертати увагу на розмір диска, на який встановлюється система, щоб випадково не стерти другий диск.

Якщо у вас жорсткий диск розділений на два розділи, або в системі два диска, переконайтеся, що вся важлива інформація збережена на диску D: А при установці WIndows треба звертати увагу на розмір диска, на який встановлюється система, щоб випадково не стерти другий диск

Підготовка завантажувального носія

Після цього необхідно підготувати завантажувальну флешку або диск. Не об'єднуйте свій пристрій цей пункт, якщо у Вас є системний диск або інший носій. Особисто я використовую умовно безкоштовну програму UltraISO , З інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, для створення завантажувальних флешок різних призначень.

Також важливо визначити, яку саме версію Ви хочете використовувати, і чи не буде у Вас проблем з активацією ліцензії. Windows не тільки відрізняється роком випуску, але і розрядністю своєї операційної системи. Добре, якщо у Вас є диск з системою від виробника, в іншому випадку доведеться заздалегідь визначитися з версією операційної системи. Якщо у Вас встановлено оперативна пам'ять об'ємом 4 Гб і вище, має сенс використовувати 64х бітну систему.

Якщо у Вас встановлено оперативна пам'ять об'ємом 4 Гб і вище, має сенс використовувати 64х бітну систему

Перезавантаження в BIOS

Далі необхідно перезавантажити комп'ютер і зайти в BIOS. Для цього варто використовувати як кнопки DEL, F2, так і інші, передбачені виробником Вашого ноутбука. У ньому Вам необхідно вибрати завантажувальний пристрій. Це може бути привід дисковода, USB пристрій, в залежності від того де знаходиться образ системи. Якщо на флешці, то вибираємо USB (флешка повинна бути вставлена), зберігаємо налаштування і перезавантажуємо комп'ютер.

Процес установки системи

Ваш комп'ютер почне завантажуватися і запустить програму установки системи. Тут все відносно просто. Дотримуйтесь інструкцій інсталятора. Процес установки розділений на кілька етапів, після виконання кожного навпроти буде з'являтися галочка.
Ваш комп'ютер почне завантажуватися і запустить програму установки системи

Зверніть увагу, під час установки Вам запропонують меню вибору диска для установки операційної системи. Ви можете як видалити всі існуючі розділи, так і відформатувати тільки розділ С, не видаляючи інформацію з розділу D:

Ви можете як видалити всі існуючі розділи, так і відформатувати тільки розділ С, не видаляючи інформацію з розділу D:

Коли перший етап буде виконано, комп'ютер буде перезавантажений. У цей момент необхідно запустити BIOS знову і поставити завантажувальним жорсткий диск або витягнути носій з образом. Знову зберігаємо налаштування і перезавантажуємо комп'ютер. Установка продовжиться.

По завершенню всіх етапів ви отримаєте чисту, нової судової системи. Залишиться лише виконати базову настройку системи. Зверніть увагу, що всі раніше встановлені програми будуть видалені безповоротно, і якщо в не потурбувалися про збереження важливих даних, є ризик втратити їх назавжди.

Якщо Ви встановили піратську версію, то цілком можливо, що в ній вже будуть присутні базові драйвера і мінімальний набір необхідних (а то і шкідливих) програм. Якщо немає, то доведеться шукати все це самостійно. Найкраще завантажувати драйвера з офіційних сайтів Microsoft, а також з сайтів виробників компонентів Вашого ПК.Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью