<
 • Главная
Статьи

Як підібрати синоніми до слова

 1. Що таке синоніми
 2. Щоб підібрати синоніми до слова, потрібно пам'ятати, якими вони бувають
 3. Як підібрати синоніми до слова за допомогою Word
 4. Як підібрати синоніми до слова за допомогою Rhymes
 5. Як підібрати синоніми до слова самостійно

Для всіх тих, хто працює з текстом, словом, дуже важливо зробити так щоб кінцевий результат праці був не тільки цікавим, інформативним, а й читабельним. Наприклад, дуже важливо буває уникнути великої кількості повторень одних і тих же слів або фраз. І часто навіть володіє багатим словниковим запасом людина, втрачається - як підібрати синоніми до слова, щоб висловити свою думку максимально точно.

Що таке синоніми

Давайте спочатку згадаємо, що ж таке - синоніми. На жаль, у більшості з нас залишаються самі смутні спогади про те, що нам викладають в школі.

Синоніми - це слова, близькі за значенням, але різні за звучанням. Саме слово «синонім» походить від грецького «synonymos» - що в перекладі означає «однойменний, однорідний». Слова-синоніми, як правило, хоча і походи за своїм змістом, відрізняються один від одного відтінками значення, що і дає мові його красу і виразність. Наприклад, «гарний» і «прекрасний» є синонімами, однак в першому випадку ми все го лише констатуємо факт, тоді як у другому - захоплюємося якимось предметом.

Інші приклади синонімів:

Веселий - радісний, жвавий, жартівливий, святковий, завзятий, потішний.
Мисливець - звіробій, промисловик, слідопит, єгер.
Берегти - жаліти, зберігати, захищати, захищати.

Щоб підібрати синоніми до слова, потрібно пам'ятати, якими вони бувають

Все синоніми прийнято розділяти на кілька груп або різновидів.

 • Нейтральні - це синоніми максимально близькі за своїм змістом і не несуть додаткової емоційного навантаження. Такі, наприклад, як «швидкий - швидкий».
 • Стилістичні - це синоніми, від вибору яких залежить стиль і побудова фрази. Приклади: «лоб-чоло», «гордість - випендрьож».
 • Семантичні - синонім дозволяють максимально точно висловити сенс, який мовець хоче вкласти в свою фразу. «Білий-білий», «гарний-чарівний».
 • Семантико-стилістичні - це синоніми, що дозволяють додати точність визначення і вкласти в нього конкретний зміст: «рудий - вогненний», «рок-доля», «бажати-прагнути».

Як підібрати синоніми до слова за допомогою Word

Чи знаєте ви про те, що якщо ви не впевнені у виборі синоніма для будь-якого слова, на допомогу вам прийде звичайний текстовий редактор Word? Взагалі, потрібно сказати, що навіть люди, регулярно мають справу з цією програмою, мало знають про всі можливості, які вона надає. Отже, щоб підібрати синоніми до слова за допомогою Word вам потрібно тільки спочатку виділити якесь слово, а потім клацнути по цьому виділенню правою кнопкою миші. У вас відкриється меню, що випадає, де потрібно вибрати слово «синоніми». І прочитати всі ті синоніми до слова, які там позначені. Можливо, це значно полегшить ваше завдання.

Можливо, це значно полегшить ваше завдання

Якщо при цьому ви клацнете за вибраним словом, то воно з'явиться в тексті замість виділеного вихідного.

У цього способу підібрати синоніми до слова є тільки один недолік. На жаль, база синонімів в Word не надто велика. І до деяких словами підібрати потрібний синонім таким чином так і не вдається.

Як підібрати синоніми до слова за допомогою Rhymes

Rhymes - це універсальне безкоштовний додаток для Windows, що дозволяє швидко підібрати синонім риму або епітет до необхідного слова. Для того щоб підібрати синоніми за допомогою цієї програми, вам потрібно тільки завантажити і запустити її на своєму комп'ютері. Потім ввести в пошуковий рядок потрібне слово і вибрати розділ синоніми, який знаходиться в лівій частині екрана.

Потім ввести в пошуковий рядок потрібне слово і вибрати розділ синоніми, який знаходиться в лівій частині екрана

Цей інструмент буде корисний всім, хто працює з текстами.

Як підібрати синоніми до слова самостійно

Ну і, нарешті, якщо вас не влаштовують ті варіанти, які вам пропонує сучасна техніка, ви завжди можете зайнятися самостійним пошуком синонімів. Наприклад, в Повному словнику синонімів російської мови . Для пошуку вам потрібно тільки ввести в пошуковий рядок потрібне слово, і вам тут же буде запропоновано величезний список в алфавітному порядку, в якому ви зможете вибрати синонім, максимально і точно відповідний вам як за змістом, так і за стилістикою вашого тексту. Основна проблема полягає, як не дивно, саме в великій базі, яку пропонує вам цей сайт. У ній досить просто розгубитися, до того ж потрібно враховувати, що багато слів, які пропонуються вам як синоніми, можуть вже давно не використовуватися в сучасній мові саме в такому значенні.

Можливо тому вам буде зручніше працювати зі словником синонімів Sinonimus . Принцип роботи тут такий же, ви вводите слово в рядок пошуку та натиснути клавішу введення, але список синонімів, який вам пропонують, трохи більш стиснутий. Хоча і досить великий, його цілком вистачає на те, щоб задовольнити ваші потреби.Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью