<
 • Главная
Статьи

Як підібрати унікальне СЯ? Конкуренти підкажуть!

 1. Тепер семантика - наше все!
 2. Загальна схема підбору ключових слів
 3. Статистика
 4. конкуренти
 5. SpyWords
 6. Синоніми
 7. сервіси статистики
 8. висновок

Напевно все вже чули про заяву Олександра Садовського (керівника пошукових сервісів Яндекса) про скасування впливу посилань. Поки вони передають вагу в звичайному режимі, але SEO-фахівцям вже стоїть перебудовуватися і змінювати звичні схеми просування. І в першу чергу посилено працювати над внутрішньою складовою ресурсу.

Раніше завжди можна було підняти сайт до ТОП 50-30 за рахунок посилань, а потім підніматися вгору за рахунок поведінкових факторів (їх поліпшення). Але як же бути зараз?

Адже поки вашого сайту не буде на 2-3-й сторінці у видачі, на нього ніхто не перейде з пошукових систем. І стає важко поліпшити ці горезвісні поведінкові чинники. Але рішення не таке вже й складне. За рахунок окремих сторінок і зростання їх ПФ (поведінкових факторів) збільшується загальний показник ПФ для всього сайту!

Тому одна з стратегій може бути наступною: просуваємо сайт по мікро-НЧ в ТОП за рахунок внутрішніх чинників і набираємо високі показники ПФ, які відіб'ються на загальному показнику ПФ сайту. Пошукова система розуміє, що ваш сайт гідний високих позицій, і пускає в ТОП по більш конкурентним і частотним фразам.


Тепер семантика - наше все!


Підбирати 20 слів для просування - це 2008 рік, зараз необхідно працювати мінімум з 500 ключами. Всі SEO-фахівці вже більше 3 років працюють саме з такими ядрами. Ваші конкуренти теж напевно не дрімають і просувають сайт не по 100 пошуковим запитам, а по набагато більшій кількості. Як же нам відокремитися від конкурентів? Як підібрати набагато більше число запитів з низькою конкурентностью?

Для початку розглянемо стандартні методи. У них ми знайдемо популярні і всіма використовувані 100-500 ключових слів, але потім перейдемо до пошуку більш рідкісних і менш конкурентних.


Загальна схема підбору ключових слів


А тепер детальніше ...

Почнемо з найпопулярніших способів пошуку ключових слів:

1. Сервіс Яндекс.Вордстат. Дані звідси використовує кожен. Показники частотності в більшості своїй накручені різними агрегаторами і автоматикою.

2. Підказки Яндекса і Google. Багато також вже використовують ці джерела. До того ж вони часто перетинаються з даними з Яндекс.Вордстата.

3. Рекомендовані запити Rookee. Слова, які рекомендує система Rookee після додавання в неї основних, популярних ключових слів.

4. Подібні запити. Цей пункт вже з розряду не надто популярних. Далеко не кожен копається в семантиці аж до цього пункту:

Збір слів з перших 4 пунктів можна автоматизувати за допомогою програми Key Collector. Ця програма з розряду must have в арсеналі кожного SEO-фахівця.


Статистика


Своя статистика переходів. Її можна використовувати лише в тому випадку, коли ваш сайт вже має свої переходи і отримує пошуковий трафік. У статистиці найчастіше можна виявити рідкісні запити, за якими не ведеться просування, але які дають відчутний трафік на сайт.

Панель Webmaster. Самі пошукові системи вказують на запити, за якими ваш сайт показується у видачі. За статистикою переходів ви можете їх не побачити, т. К. Ресурс знаходиться за межами ТОП 20. Але по ним може бути трафік, і часто дуже відчутний. І в панелі Webmaster цей потенціал прекрасно видно:

І в панелі Webmaster цей потенціал прекрасно видно:


конкуренти


Власне, як і в будь-якій діяльності, щось ми можемо підглянути у конкурентів. Дуже багато можна побачити безпосередньо на їхньому сайті, але також багато можна і не помітити!

Відкрита статистика (наприклад, LiveInternet). Зараз це, звичайно, велика рідкість в комерційних тематиках, але ось для інформаційних ресурсів часто лічильники бувають відкриті. Не полінуйтеся, простудіюйте сайти своїх конкурентів в ТОП 20, перевірте їх лічильники. Тим більше інформаційні запити для статей в комерційній тематиці ніхто не відміняв.

Анкор конкурентів. Завдяки сервісам статистики зовнішніх посилань, наприклад, https://ahrefs.com/ і http://www.linkpad.ru/ (в минулому Solomono), ви можете подивитися посилання конкурентів і їх анкор. У них можна знайти точні входження унікальних запитів, за якими вони просуваються:

Сервіс ADVSE.RU. Він дозволяє отримати список пошукових запитів, за якими крутяться ваші конкуренти в Яндекс.Директі. До речі, відмінний сервіс для оптимізації своєї рекламної кампанії.


SpyWords


Цей сервіс я виділив в окремий пункт, т. К. Він володіє великою кількістю корисних функцій: підбір запитів, аналіз і порівняння з конкурентами і багато іншого. У деяких тематиках можна обійтися тільки SpyWords для складання великого семантичного ядра.

Причому сервіс показує частотність слів не на основі Яндекс.Вордстат, а на основі реальних показів реальним користувачам пошукових систем.

Аналіз конкурента. Ви можете проаналізувати запити конкурента, за якими він крутиться в Яндекс.Директі і Google AdWords, і навіть дізнатися, на яких позиціях у видачі Яндекса і Google він знаходиться.

Порівняння з конкурентами. Ви можете порівняти свій сайт з сайтом конкурента або порівняти сайти-конкуренти між собою. Тут ви побачите запити, за якими ви перетинаєтеся з ним у видачі, а також унікальні ключові слова.

Тут ви побачите запити, за якими ви перетинаєтеся з ним у видачі, а також унікальні ключові слова

Підбір запитів. Розширений підбір ключових слів по введеному вами пошуковому запиту. Сервіс підбирає не так, як Яндекс.Вордстат. Введений запит не обов'язково буде входити в підібраний список. SpyWords може підібрати тематичні слова і без змісту основного ключа (синоніми).


Синоніми


Навіщо потрібні? Синоніми часто складаються зовсім з інших слів, але знайти їх за допомогою варіантів, описаних вище, ніяк не вийде.

Наприклад, за запитом «агентство нерухомості» вам не вдасться так просто знайти запит «рієлторськоє агентство», якщо ви не дуже розбираєтеся в тематиці. Або, наприклад, за запитом «морозильник» - запит «льдогенератор» (який також можуть запитувати ваші потенційні клієнти).

Про синоніми не потрібно забувати - їх потрібно шукати!

Права колонка Яндекс.Вордстата. Тут можуть бути запити, які також можна застосувати до вашої тематики.

Бази синонімів російської мови. Знаходьте базу синонімів і пробиваєте наявність суміжних слів по ній. Як приклад - http://jeck.ru/tools/SynonymsDictionary/.

Після того як синоніми знайшли, обов'язково розширюйте їх за допомогою Яндекс.Вордстата!


сервіси статистики


Тут йде вже не просто прогноз або кількість показів, а реальні переходи по словам!

Покажу приклад на двох сервісах статистики:

LiveInternet. У рейтингу сайтів вибираємо країну / регіон (якщо необхідно). Таким чином ми побачимо статистику переходів для всіх сайтів рунету. Переходимо на статистику цієї групи:

Потім вибираємо «по пошуковим фразам» і вводимо в фільтр потрібне слово:

Тепер ми бачимо всі запити зі змістом потрібного нам ключового слова, за якими переходили люди на сайти рунету.

Top.Mail.Ru. Тут все по аналогії. Ми можемо бачити статистику переходів по лічильнику від Mail.Ru. Переходимо в «Глобальну статистику» та вибираємо період, пошукові запити:

Переходимо в «Глобальну статистику» та вибираємо період, пошукові запити:

Тепер вам потрібно список ключових слів очистити від нецільових, розподілити слова по групах, по цільових сторінок. Але це вже зовсім інша історія ...


висновок


У сучасних реаліях ви повинні розуміти, що, наприклад, Яндекс.Вордстат використовує кожен, і навіть самий недосвідчений SEO-фахівець знає про цей сервіс. Обмежуватися тільки їм не варто!

А ось різні платні сервіси, неочевидні синоніми, реальні переходи за запитами - це вже використовує далеко не кожен. Додайте це в свій арсенал! Ну і, звичайно, не забувайте поглядати за конкурентами.


Але як же бути зараз?
Як же нам відокремитися від конкурентів?
Як підібрати набагато більше число запитів з низькою конкурентностью?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью