<
 • Главная
Статьи

Як підвищити ефективність роботи сайту

 1. На що потрібно звернути увагу, щоб підвищити ефективність роботи сайту в плані зручності для користувачів:
 2. У разі, якщо мета сайту - просування якогось продукту або ідеї, то підвищення ефективності роботи сайту...

Для початку розберемося, що таке ефективність роботи сайту Для початку розберемося, що таке ефективність роботи сайту. Ефективним можна назвати сайт, який виконує своє головне завдання, заради якої сайт і створювався. Якщо сайт створений «для себе», щоб був ну і так далі, то ні про яку ефективну роботу сайту не може бути й мови, так як сайт вже досяг своєї мети просто бути в мережі. Це до питання про те, навіщо ви сайт створили.

Якщо ж ви створюєте інтернет сайт для того щоб поділитися з відвідувачами цінною інформацією, хочете просунути якусь ідею або просто заробити гроші, то аналіз і оцінку ефективності роботи сайту потрібно проводити регулярно, звіряючи, чи відповідає сайт критеріям ефективності. І в даному випадку, все на сайті мав би підпорядковуватися і оцінюватися з точки зору відповідності заданої мети, а не вашим бажанням. І з цим доведеться змиритися.

Звичайно, ефективність, в результаті, визначається за результатами, але реальні результати прийдуть в кращому випадку через півроку (і, ось, як раз, щоб через півроку вони прийшли - потрібно проводити аналіз сайту на відповідність формальним ознаками ефективності)

Зміст статті

На що потрібно звернути увагу, щоб підвищити ефективність роботи сайту в плані зручності для користувачів:

 1. Наповнення сайту унікальними матеріалами. Контент (інформаційне наповнення сайту) - це те, від чого напряму залежить ефективність інтернет сайту. В інтернеті люди шукають інформацію і пробачать вам що завгодно, якщо знайдуть на сайті саме те, що їм було потрібно. Контент повинен бути такий, який потрібен користувачу, а не тільки такий, який радять фахівці з просування. Тобто, якщо для розкриття теми необхідно написати текст обсягом в 10 тисяч знаків - його і потрібно написати «як є», а не розбивати штучно на 10 статей. Оновлювати сайт потрібно регулярно.
 2. Оформлення: для ефективної роботи сайту, його дизайн повинен: а) не заважати засвоювати основну інформацію, не відволікати від вмісту б) бути унікальним, щоб все-таки сайт відрізнявся від інших і запам'ятовувався. В) текст повинен бути легко читаємо, посилання - контрастними.
 3. Структура ефективного сайту: навігація повинна бути зрозумілою і зручною. Бажано, щоб до будь-якої сторінки сайту відвідувач міг добратися не більше ніж за два кліка. (Головна - розділ - підрозділ).
 4. Відсутність агресивної реклами. Якщо у вас серйозний проект, то тизерну рекламки Ванги і кінця світу - як-то псують все враження про сайт. Спливаючі вікна, на які дуже часто клікають (в основному через те, що не можуть знайти кнопку як закрити рекламу) - фактично гарантія того, що відвідувач на ваш сайт не повернеться. Звичайно, грошей зрубаєте, але стратегічно це неефективно.

Як провести аналіз ефективності сайту в плані зручності для користувачів:

Після того, як ви самостійно провели оцінку ефективності контенту, структури і дизайну сайту, попросіть ваших друзів і родичів знайти на вашому сайті будь-яку умовно потрібну їм інформацію, побродити по сайту і т.д. Попросіть оцінити сайт на відповідність вищесказаного. Наскільки сайт зручний? Що заважає? Чи легко знайти потрібну інформацію? Наскільки інтуїтивно зрозуміла навігація сайту? Важливо запитати думку як досвідчених користувачів-інтернетчиків, так і «чайників», як скептиків-цінніков, так і добродушних кульбаб. Тексти так само, бажано давати на вичитку друзям. По-перше, вони можуть помітити якісь смислові помилки т помилки, а по-друге, оцінити цінність тексту і стиль в цілому.

У разі, якщо мета сайту - просування якогось продукту або ідеї, то підвищення ефективності роботи сайту можна здійснити через:

 1. Виконання всіх правил для забезпечення зручності відвідувачів.
 2. З елементів дизайну і навігації відвідувачеві має стати зрозуміло, яку ідею або продукт ви пропонуєте.
 3. Корисно буде створити великий обсяг корисних текстів, які відповідають пошуковим запитам, подібних тематик з просуває ідеєю тематик. Наприклад, у вас сайт на захист білих ведмедів - створіть статті по туризму, здорового способу життя тощо Таким чином, ви зможете ознайомити з вашою ідеєю величезна кількість людей, які шукали зовсім іншу інформацію (і, зауважте, вони повинні шукану ними інформацію на вашому сайті знайти! Інакше, і до сайту, і до захисту ведмедів у них буде не дуже добре ставлення ).
 4. Наявність посилань з тематичних ресурсів.

Якщо основна мета - монетизація, то попередній аналіз ефективності інтернет сайту буде полягати в наступному:

 1. Актуальні всі правила для забезпечення зручності користувачів.
 2. Сайт повинен або містити надлишкову (тобто повну) інформацію за своєю тематикою, або регулярно оновлюватися. А краще - і те, і інше. Звичайно, оновлювати сайт регулярно і постійно - складно, але і тут є свої прийоми.
 3. Якщо працюєте з сапою або іншими біржами посилань - то, різноманітна внутрішня перелінковка, багато різних текстів і вкладеність сторінок не глибше третього рівня (доступ в два кліка) - для вас не рекомендація, а жорстке правило.
 4. Якщо ваш дохід - контекстна реклама, то необхідно якісно опрацювати семантичне ядро сайту і писати тексти під потрібні запити (або попередньо підбирати запити під тексти, які ви хочете зараз написати).
 5. Посилальна маса, як у випадку з сапою, так і з контекстоной рекламою повинна бути. І чим більше на вас посилаються - тим краще (а з вашого сайту - навпаки). Але толку від неї не буде, якщо на сайті не буде великого обсягу корисного для людей контенту.

Про підвищення ефективності роботи інтернет сайту необхідно подбати завчасно. Якщо діяти відповідно до правил (як цими, так і своїми), регулярно працювати над сайтом, то вже через кілька місяців ви відчуєте суттєві результати і відчуєте ефективність вашої роботи на практиці. Власники молодих сайтів часто шукають «чарівні пігулки», коли потрібно просто працювати і працювати. Повноцінну ж оцінку ефективності роботи сайту потрібно робити не раніше ніж через чотири-п'ять місяців. А вже потім, коли вас адекватно визнають Гугл і Яндекс, щомісяця проводити аналіз роботи сайту

А тепер ви можете перейти на головну
або подивитися інші цікаві записи з рубрики Вебмастеру , Заробіток і SEO .

Наскільки сайт зручний?
Що заважає?
Чи легко знайти потрібну інформацію?
Наскільки інтуїтивно зрозуміла навігація сайту?


Новости
 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью