<
 • Главная
Статьи

Як писати статті для сайту: 5 основних правил у написанні статей

 1. Як писати статті для сайту: 5-ть головних правил
 2. 1. Підбір теми статті
 3. 2. Вивчення теми і збір матеріалу
 4. 3. Складання плану
 5. 4. Заголовок, вступ, тіло і висновок
 6. 5. Перевірка статті
 7. 3 способи, як перевірити унікальність тексту:
 8. 1. Advego Plagiatus
 9. 2. Etxt Антиплагіат
 10. 3. Текст.ру
 11. Як оформити статтю
 12. 8 цитат про те, як правильно писати статті
 13. Висновки про те, як правильно писати статті для сайту, щоб залучити читачів

Статті - основа сайту. Саме заради них відвідувачі прагнуть прийти на ресурс. Щоб потік читачів постійно зростав, необхідно знати, як писати статті для сайту. Я склав для вас 5-ть головних правил в написанні статей. Крім них поділюся ще корисної додатковою інформацією. Ці правила будуть корисні і початківцям копірайтерам, і власникам сайтів і блогів, і тим, хто тільки збирається зробити свій сайт.

До речі, я проводжу 4-денний повністю безкоштовний тренінг, як зробити сайт своїми руками на основі платформи WordPress. Це особлива програма, після проходження якої ви отримаєте готовий ресурс. Якщо у вас виникнуть якісь труднощі - технічна група підтримки допоможе їх вирішити. Тому, якщо ви давно хотіли зробити свій сайт або блог, але не знали як - записуйтеся на безкоштовний тренінг прямо зараз . Ну, а поки поговоримо про те, як правильно писати статті для сайту. Насправді нічого складного в цьому процесі немає. Щоб робити цікаві та корисні для читачів статті, зовсім необов'язково бути письменником або мати філологічну освіту.

Зміст цієї статті:

Як писати статті для сайту: 5-ть головних правил

Як писати статті для сайту: 5-ть головних правил

Статті повинні відповідати тематиці вашого сайту. Якщо на вашому ресурсі передбачено кілька розділів - то і тематиці конкретного розділу.

Також матеріал повинен бути актуальним і корисним. Не просто набір слів, а дійсно важлива і цінна інформація, з прочитання якої людина винесе певні уроки.

Тепер переходжу до правил, як правильно писати статті для сайту - в них тільки найкорисніше!

1. Підбір теми статті

Підбір теми статті

Повторюся, орієнтуйтеся на актуальність. Наприклад, в травні не потрібно писати, як вибрати новорічний тур - ця тема буде затребувана в жовтні або на початку листопада. Як і взимку не потрібно описувати принади літньої риболовлі.

При виборі конкретної тематики обов'язково використовуйте сервіси підбору слів - Яндекс.Wordstat або Google AdWords. Ці сервіси дозволяють отримати статистику ключових слів - тобто, скільки саме раз люди вводили певні запити в пошукових системах.

Зверніть увагу! До речі, якщо вас цікавить, як писати статті для просування сайту - обов'язково запам'ятайте ці сервіси. Адже просування сайту ведеться з використанням ключових запитів, перевіряються через вищезгадані сервіси.

Вводите в сервіси фрази і дивіться, як часто вони використовуються користувачами. На початковому етапі я рекомендую вибирати вам слова, які запитуються кілька сот разів на місяць.

Після цього пишіть статтю під обраний запит. Він повинен кілька разів зустрічатися безпосередньо в тексті статті, а також використовуватися в заголовку.

Зверніть увагу! Чим більше обсяг статті, тим частіше використовуйте пошукову фразу. Писати її потрібно в прямому входження - тобто, саме так, як її вводять користувачі. Також кілька разів використовуйте запит в розведеному вигляді - іншими словами, в іншому відмінюванні і т.д.

Якщо говорити про те, як писати статті для просування сайту, то тут слід використовувати крім основної фрази і дві-три супутніх. Вони також вказуються в сервісі поруч з тією, яку ви вводили для визначення теми.

До речі, для молодих, нових сайтів і блогів я не рекомендую використовувати ключові слова, частотність яких становить кілька тисяч. Лише після того, як сайт буде розвиватися, набирати популярність, використовуйте слова з 5000 - 10000 запитів, потім з 20000 і так далі.

2. Вивчення теми і збір матеріалу

Вивчення теми і збір матеріалу

Наступне важливе правило, як правильно писати статті для сайту має на увазі вивчення теми. Адже ви не можете бути професіоналом в усі і не можете все знати. До того ж, щоб стаття була по-справжньому гарною, експертної, потрібно спиратися не тільки на свій досвід, а й на різні джерела.

Перед написанням статті максимально щільно вивчіть тему, проведіть збір матеріалу. Для цього:

 • в пошукову систему введіть ключовий запит;
 • проаналізуйте всі статті пошуковій видачі, що знаходяться з 1 по 20-у позицію;
 • виділіть найбільш цікаві моменти, думки, тези;
 • зберіть інформацію з найбільш авторитетних, достовірних джерел.

Важливо при зборі інформації використовувати якомога більше джерел - тоді матеріал буде різноманітним і різнобічним.

Порада! Будьте уважні до фактів. Обов'язково перевіряйте їх. Публікація неточної інформації, неперевірених фактів підірве довіру до вас, а якщо воно буде втрачено, користувачі перестануть відвідувати сайт.

Зібрана інформація стане базою для вашої статті.

3. Складання плану

Складання плану

Читайте також: Як наповнити сайт хорошим контентом

Щоб не виникло проблем з тим, як писати статті для сайту - рекомендую спочатку скласти план. Зібраного матеріалу може бути багато, орієнтуватися в ньому - складно. Щоб не заплутатися, уникнути повторень і нічого не пропустити - потрібен чіткий план. Він також допоможе забезпечити логічне викладення матеріалу.

Зверніть увагу! Хороший варіант - складання тезового плану. Кожна теза - це стисла формулювання 2-4-х абзаців. На тезу потрібно виділяти близько 1000 символів статті.

Ось типовий приклад плану статті:

 • про що стаття - короткий розбір теми;
 • мети і завдання, які переслідує тема, як їх досягти;
 • які труднощі можуть виникнути і як їх вирішувати;
 • висновки.

Звичайно, він дещо грубуватий, але ж це лише загальний приклад. Якщо ви будете складати план для конкретної теми, він буде більш деталізований. І не лінуйтеся його робити - від плану залежить успіх статті, адже саме він формує її структуру.

4. Заголовок, вступ, тіло і висновок

Заголовок, вступ, тіло і висновок

Продовжуємо розбирати тему, як писати статті для сайту, і переходимо до основного - безпосередньо процесу написання.

Вся структура статті - це:

 • Заголовок;
 • вступна частина;
 • підзаголовки і тіло статті;
 • висновки чи висновок.

Заголовок повинен бути ємним, лаконічним, але цікавим. Він відображає всю суть статті, але також і мотивує читача прочитати її. Оптимальна довжина заголовка - до 7-и символів, але допускаються виключення.

Відмінно впливають на аудиторію заголовки з питаннями. Також хороший варіант - наявність призову до дії. Часто в заголовках використовують інтригу або роблять упор на унікальність матеріалу. Хочете приклад? Він є у мене - «Хочете навчитися писати статті? Секретна методика кращого копірайтера сучасності! ».

Зверніть увагу! Добре впливають на аудиторію заголовки, в яких присутні цифри чи факти. Наприклад, «5 головних правил в написанні статей». Звичайно, якщо ви вкажете «2 правила .... », Це навряд чи когось залучить. Так що працюйте з цифрами акуратно.

Якщо ваша стаття являє собою інструкцію, керівництво до дії, обов'язково вкажете це в назві. Для цього відмінно підійдуть такі слова, як:

 • чек лист;
 • інструкція;
 • покрокове керівництво;
 • і т.п.

Тепер ви знаєте з чого починати, а тому переходимо до вступу. Також дуже важлива частина статті, оскільки вступ обов'язково має зацікавити читача, привернути його увагу і не відпускати.

У вступ позначається головна думка статті або проблема, опис рішення якої наводиться в основній частині вашого матеріалу. Не варто писати тут банальні слова і думки. Наприклад, якщо мова йде про будівництво будинків, не кажіть - що будинок це сімейне вогнище і він повинен бути теплим. Краще вкажіть конкретику - в статті наводиться 10-ть головних правил будівництва, а також розповідається, як уникнути необґрунтованих витрат і знизити зміну на 30%. Таке вступ людини обов'язково зацікавить, адже йому напевно важливо знати, як запобігти збільшення бюджету і уникнути помилок.

Уникайте банальних слів, фраз, тверджень. Робіть упор на конкретику, використовуйте цифри.

Продовжуючи розповідати, як правильно писати статті для сайту, переходжу до змісту основної частини будь-якого текстового матеріалу. У ньому повинна бути представлена ​​вся зібрана вами інформація в логічній послідовності. Вище я вже говорив про те, наскільки важливий план. Можливо - навіть ймовірно - в нього під час написання доведеться вносити корективи. Це нормально.

На завершення кожної статті повинен бути висновок або заключна частина. Це один-два невеликих абзацу, в яких дублюються головні тези всієї статті. Обов'язково наводиться основний висновок.

Зверніть увагу! Під статтею слід розташувати посилання на тематичні схожі матеріали. Робити це вручну не потрібно. Є спеціальні плагіни і розширення для WordPress, які виводять подібні посилання автоматично, та ще й ілюструють їх картинками. Як їх встановлювати, я розповідаю на своєму тренінгу, як створити сайт.

5. Перевірка статті

Перевірка статті

Наступне важливе правило нашого матеріалу, як правильно писати статті для сайту стосується перевірки або вичитки написаного матеріалу. Думаю, не варто говорити про те, що при написанні можуть бути допущені помилки або помилки. Щоб позбутися від них, статтю потрібно перечитати.

Але відразу після написання я не рекомендую це робити. Ви можете втомитися або у вас «замилиться» очей. Ви просто не помітите недоліки. Кращий варіант - залишити статтю на пару днів, а потім знову повернутися до неї. Такий метод дозволяє не тільки знайти помилки, але і поліпшити матеріал - напевно ви помітите якісь огріхи або захочете перефразувати окремі думки.

Зверніть увагу! Існують спеціальні розширення для перевірки текстів на орфографічні помилки. Наприклад, для платформи WordPress є плагін Ajax Spell Checker.

Звичайно, частина помилок може підкреслювати вбудований редактор в MS Word, підкреслюючи їх червоною або зеленою хвилястою лінією. Якщо таких підкреслень немає, це ще не означає, що стаття ідеальна - на жаль, програма ще не здатна виявляти стилістичні неточності. Тому від вичитування вам не вдасться «відкрутитися».

3 способи, як перевірити унікальність тексту:

3 способи, як перевірити унікальність тексту:

Навіть якщо ви вже зрозуміли, як писати статті для просування сайту, дозволю собі дати вам ще кілька порад. Перший з них стосується унікальності статтею.

Щоб сайт швидко набирав авторитет в очах пошукових роботів, важливо не просто якомога частіше публікувати статті. Потрібно, щоб вони були обов'язково унікальними! Тобто, не скопійовані окремі пропозиції з різних джерел, а написані власноруч.

Так, ви можете використовувати чужі матеріали для своєї статті, але їх потрібно обов'язково перефразувати. Тобто, зробіть просто виклад своїми словами, але робіть це грамотно.

Для перевірки унікальності передбачені спеціальні програми і сервіси. Перші потрібно завантажувати і встановлювати на свій комп'ютер. Другі доступні для користувачів в режимі онлайн. Розповім про основні з них.

1. Advego Plagiatus

Advego Plagiatus

Ця програма одна з найбільш відомих, але її потрібно завантажувати і встановлювати на свій комп'ютер. Нічого складного, як в скачуванні, так і в процесі інсталяції немає, але не всі користувачі хочуть завантажувати свої комп'ютери додатковим софтом.

У програмі Advego Plagiatus можна перевіряти, як окремі фрагменти тексту, так і всю статтю цілком. За результатами перевірки програма не тільки показує% унікальності статті, а й вказує, які фрагменти виявилися неунікальні.

2. Etxt Антиплагіат

Etxt Антиплагіат

Ще одна програма, яку потрібно встановлювати на свій комп'ютер. Її особливість полягає в тому, що вона дозволяє перевіряти на унікальність всі матеріали вашого ресурсу.

3. Текст.ру

ру

Це онлайн сервіс. Нічого скачувати і встановлювати не потрібно. Але для того, щоб не було обмежень в перевірці, необхідно зареєструватися на сайті. В принципі, це не проблема.

Тривалість перевірки залежить від навантаження на сервери сайту. Якщо занадто багато людей в цей момент перевіряє статті, то весь процес може затягнутися на кілька хвилин. Але досить часто перевірка проходить і менш ніж за хвилину.

Сервіс вказує% унікальності, підсвічує неунікальні фрагменти. Сусідня вкладка дозволяє перевірити статтю на помилки. Загалом, все просто, швидко і зручно.

Як оформити статтю

Як оформити статтю

Моя розповідь про те, як писати статті для сайту буде не повним, якщо я не ознайомлю вас з особливостями оформлення текстів. Адже важливо не тільки написати цікавий і корисний матеріал, але і зробити його максимально красивим.

Перше, на що потрібно звернути увагу - це структура. Вона має на увазі наявність не тільки основного заголовка, але і підзаголовків, які поділяють статтю на смислові блоки.

До речі! Якщо ви пишете статтю для просування сайту з використанням ключових фраз, головну з них потрібно використовувати не тільки в основному заголовку, а й хоча б раз в одному з підзаголовків. Не кажучи вже про тіло тексту. Але не захоплюйтеся. Не варто писати ключові слова частіше, ніж раз на 1000 символів. Хоча і така частотність може бути високою.

При будь-якому перерахування не пишіть слова в рядок, а використовуйте точковий список. В окремих випадках добре виглядають номерні списки. Наприклад, якщо ви пишете покрокову інструкцію. Такі списки дозволяють підвищити читабельність тексту.

Обов'язково використовуйте картинки. Вони відмінно розбавляють статтю, роблять її більш живою, цікавою, презентабельною. Вважається, що на кожні 1000-1500 знаків слід використовувати одну картинку.

Важливі моменти, думки, тези намагайтеся виділяти. Це дозволяє не тільки увагу користувачів до них, а й, знову-таки, зробити матеріал більш читабельним. До того ж, люди спочатку просто пробігають статтю очима, щоб зрозуміти, чи є в ній щось цікаве. Такі вставки будуть служити своєрідними якорями.

І ще - не намагайтеся осягнути неосяжне в рамках однієї статті. Краще вже зробити кілька вузькотематичного, ніж писати один величезний текст, в якому буде звалено все в купу.

8 цитат про те, як правильно писати статті

8 цитат про те, як правильно писати статті

Я підібрав кілька цитат письменників, філософів. Обов'язково прочитайте їх - вони змусять вас зрозуміти, в якому напрямку потрібно рухатися, щоб досягти успіху в написанні статей.

 1. Не важливо, як ми пишемо, але дуже важливо, що ми пишемо. Г. Лессінг
 2. Писати - то ж, що сміятися чи займатися любов'ю; даєш волю почуттям, і все. Хуліо Кортасар
 3. ... писати повинно або про те, що ти знаєш дуже добре, або про те, що не знає ніхто. А. і Б. Стругацькі
 4. Щоб були задоволені твої читачі, не будь надто задоволений собою. Вольтер
 5. Треба писати залпом, щоб матеріал вийшов відразу в принципі готовим. Це єдиний метод для досягнення неподільності, безперервності твоєї думки, дотримання єдності дихання, ритміки. А. Мальсагов
 6. Біда тих, хто швидко пише, полягає в тому, що вони в той же час не можуть писати коротко. В. Скотт
 7. Може бути, я помиляюся, але я зупиняв себе завжди, коли починав писати з голови, і намагався писати тільки з серця. Л. Толстой
 8. Чудові слова! Цікаво, де ви їх вкрали? Джонатан Свіфт

Висновки про те, як правильно писати статті для сайту, щоб залучити читачів

Я детально розповів вам про те, як писати статті для сайту. Слідуючи моїх порад і рекомендацій, ви зможете готувати хороші матеріали, які обов'язково оцінять відвідувачі вашого ресурсу.

При написанні статей важливо правильно вибрати тему, зібрати матеріал по ній і викласти його простим і зрозумілим для читачів мовою. Уникайте складних оборотів і філософських висновків - вони, за рідкісним винятком, нікому не цікаві. Якщо ж ви тільки замислюєтеся про те, як зробити сайт, запрошую на свій Безкоштовний 4-денний тренінг - я навчу вас, як працювати з платформою WordPress, як публікувати статті через адміністративну панель і оптимізувати їх.

Хочете приклад?
Він є у мене - «Хочете навчитися писати статті?
Цікаво, де ви їх вкрали?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью