<
 • Главная
Статьи

Як проводити аналіз сайтів конкурентів

 1. Навіщо все це потрібно?
 2. Визначте, хто ваші конкуренти
 3. Що саме аналізувати?
 4. Шукаємо відмінності і тестуємо

Моніторинг конкурентів важливий для власника будь-якого сайту, який серйозно ставиться до розвитку свого проекту. Збір і аналіз такої інформації дозволяє отримати відповіді на ряд важливих питань:

 • що і як роблять конкуренти;
 • до яких наслідків це може призвести;
 • як зробити краще.

В контексті поліпшення власного ресурсу, в першу чергу, мова йде саме про аналіз внутрішньої складової сайтів-конкурентів: дизайну, структури, текстів, розташування елементів і т.д.

Про автоматичному аналізі за допомогою різного софта і сервісів написано більш ніж достатньо, але, є речі, адекватну оцінку яким може дати тільки людина.

Програма не може оцінити хороший на сайті дизайн чи ні. Їй не під силу провести оцінку читабельності тексту з позиції сприйняття відвідувачем, та й безліч інших речей за допомогою технічних характеристик висловити теж не можна.

Це, до речі, дає переваги перед конкурентами, які використовують тільки софт. Адже ви зможете побачити речі, які, цілком можливо, є вирішальними для успішного розвитку сайту, але, не піддаються автоматичної оцінки.

Навіщо все це потрібно?

За останні роки пошукові алгоритми сильно змінилися, але, головне завдання Google і Яндекса залишається незмінною - видати користувачеві максимально корисний і релевантний результат у відповідь на його запит.

З урахуванням постійно зростаючої конкуренції практично у всіх нішах, розраховувати на Топ можуть тільки власники тих сайтів, сторінки яких дійсно краще, в порівнянні з іншими. У плані контенту, інформативності, юзабіліті, швидкості роботи і оптимізації в цілому.

Без аналізу основних конкурентів у видачі, зрозуміти, яким чином можна поліпшити посадочні сторінки свого сайту просто неможливо. І нехай це займе час, але, в підсумку, можна визначити свої слабкі місця і знайти хороші можливості для зростання.

Ми перевіряли - посадочні сторінки, опрацьовані таким чином, показують дійсно хорошу динаміку зростання.

Визначте, хто ваші конкуренти

Щоб приступити до аналізу конкурентів, потрібно спочатку зібрати список, хто саме належить до їх числа. Зробити це далеко не так просто, як може здатися спочатку, так як на прикладі нішевого інтернет-магазину сюди можна віднести:

 • прямих конкурентів, які є лідерами вашої тематики;
 • великі сайти, розділи яких займають хороші позиції з важливих для вас ключовим словом;
 • інтернет-магазини, товарна матриця яких, частково перетинається з вашою.

Щоб не закопуватися в нетрі пошукової видачі і не збирати список з 100500 сайтів, досить буде взяти по 3-5 сайтів з Топа Яндекса по великих регіонах і містах-мільйонниках, а для Google - першу п'ятірку в Топі, з видачі по основним ВЧ / СЧ запитам.

Потім, створюємо невелику табличку в Excel або Google Docs, в яку вносимо список сайтів, і перелік критеріїв, на предмет яких буде проводитися їх аналіз. Список цих самих критеріїв буде перерахований далі в статті, але, забігаючи наперед, це буде виглядати приблизно так:

Список цих самих критеріїв буде перерахований далі в статті, але, забігаючи наперед, це буде виглядати приблизно так:

Можна проставляти оцінки на основі п'ятибальною шкали, або у вигляді тексту: відмінно, непогано, відсутня і т. П.

Що саме аналізувати?

Після складання списку основних конкурентів, наступний крок - відвідування сайтів і їх оцінка. Тут вже можна комбінувати ручні методи із застосуванням спеціалізованих інструментів (сервіси та софт). І ось на які речі варто звернути увагу в першу чергу.

Архітектура сайту. Добре спроектований сайт може істотно спростити завдання просування в пошуку для SEO-спеціаліста.

Тому, необхідно проаналізувати конкурентів на предмет таких речей як:

 • схема розбивки на категорії / підкатегорії;
 • які типи сторінок присутні (товар, стаття, новина, інформація для клієнтів);
 • чи використовуються фільтри, мітки і т.д .;
 • особливості внутрішньої перелинковки.

Звичайно, таку роботу завжди краще проводити ще на етапі запуску сайту. Але, грамотні поліпшення в плані структури, виправдані на будь-якому етапі існування проекту.

Аналіз контенту. Чи присутній оптимізований контент на посадочних сторінках в достатньому обсязі? Чи є на сайті розділ з інформаційними статтями або блог? Чи достатньо хорошим є якість матеріалів з позиції потенційних клієнтів? Якого обсягу статті публікуються і як часто? При бажанні, список можна продовжувати.

Також, можна скористатися сервісами, які дозволяють визначити сторінки з найбільшою видимістю в пошуку, і ті з них, які найчастіше расшарівать в соцмережах.

Для першого завдання добре підійдуть Spywords.ru і Serpstat.com:

com:

З другої відмінно впоратися сервіс Buzzsumo.com:

Внутрішня оптимізація. На додаток до аналізу контенту і структури, варто перевірити такі складові внутрішньої оптимізації як метатеги заголовків і описів (Title, Description), оптимізацію зображень і обсяг тексту на різних сторінках. Зверніть увагу на схему, по якій вони формуються, так можна дізнатися багато цікавого.

Швидше за все це можна зробити за допомогою спеціальних програм-краулерів (особливо, якщо на сайті багато сторінок), які найчастіше використовуються при проведенні технічного аудиту.

Наприклад, сканування в Screaming Frog SEO Spider, дозволяє отримати всю інформацію в зручному для сприйняття, структурованому вигляді:

Оцінка дизайну. Навіть якщо у всіх конкурентів дизайн залишає бажати кращого, це не причина, щоб відмовлятися від оновлення зовнішнього вигляду власного сайту. Ви ж хочете зробити краще, чи не так?

Проаналізуйте, як виглядає головна сайту, каталог товарів або послуг, і різні інші типи сторінок. Зверніть увагу на читабельність, простоту і зручність використання, розташування ключових елементів, а також, чи адаптований шаблон під використання на мобільних пристроях.

Особливо це актуально для регіонів - сайти багатьох компаній тут до сих пір не мають адаптивної верстки (під мобільні), і, що ще гірше, виглядають як привіт з 90-х.

Функціональні елементи. Такі речі як блоки з інформацією про оплату і доставку, можливість додавання відгуків, онлайн-чат, кнопка покупки в один клік або швидкого виклику майстра, калькулятори для розрахунку чого-небудь, і інші подібні елементи, входять в список комерційних факторів в Яндексі і добре позначаються на конверсії.

Зверніть увагу, які додаткові функціональні можливості присутні на кожному із сайтів, які з них повторюються у кількох конкурентів, а які є унікальними. А впровадження у себе улюбленого, можна почати з самого простого, наприклад - форми для замовлення зворотного дзвінка.

Шукаємо відмінності і тестуємо

Збір якомога більшої кількості інформації про своїх конкурентів - необхідна умова, якщо ви поставили перед собою мету їх обійти. Вам потрібно зрозуміти, як вони працюють над своїми сайтами, які зміни корисні, а які ні, і що з усього цього можна застосувати для свого проекту.

Так, напрямки для аналізу, перераховані в цій статті, можуть зажадати чималої кількості часу, і за годину-другу це зробити, явно не вийде. Але ж конкурентна боротьба теж ніколи не припиняється, і навіть якщо ви не зможете змістити лідерів в Топі, по крайней мере, можна багато чому у них навчитися, і використовувати ці знання для себе.

І, нарешті, не забувайте проводити подібну роботу, принаймні, раз на півроку. Це дозволить вам завжди залишатися в курсі того, що роблять конкуренти.

джерело

Навіщо все це потрібно?
Навіщо все це потрібно?
Що саме аналізувати?
Чи присутній оптимізований контент на посадочних сторінках в достатньому обсязі?
Чи є на сайті розділ з інформаційними статтями або блог?
Чи достатньо хорошим є якість матеріалів з позиції потенційних клієнтів?
Якого обсягу статті публікуються і як часто?
Ви ж хочете зробити краще, чи не так?


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью