<
 • Главная
Статьи

Як самостійно зробити аудит сайту

 1. Внутрішній SEO-аудит
 2. Зовнішній SEO-аудит
 3. Що робити після аудиту

Кажуть, що краще - ворог хорошого. Можливо, це стосується чогось ще, але точно не просування сайтів! Навіть якщо з вашим проектом все непогано, то це не означає, що його не можна зробити ще краще. Як показує сувора реальність, навіть на великих ресурсах, в розробку яких було вкладено чимало сил і коштів, можна знайти безліч дрібних помилок. Ну а якщо на вашому сайті серйозні проблеми з відвідуваністю, то глибокий аудит навіть необхідний. Він допоможе вам знайти помилки, які потрібно усунути в першу чергу.

Ми розповімо, як провести самостійно аудит сайту і уникнути серйозних наслідків.

В першу чергу почніть зі сканування. Для цього можна використовувати краулер, наприклад Screaming Frog SEO Spider . Він аналізує контент, код, вихідні та внутрішні посилання, зображення і інші елементи, щоб ви могли мати загальне уявлення про стан ресурсу. Безліч можливостей надають стандартні сервіси Google Webmaster Tools і Яндекс.Вебмайстер .

Внутрішній SEO-аудит

технічний аудит

Robots.txt

Переконайтеся, що заборонено індексування дублів сторінок, сторінок з динамічним контентом, введенням даних, результатів фильтраций і угруповань, які ви хочете заховати від робота, зазначено головне дзеркало, дозволений доступ до просуваються сторінок. Перевірити файл допоможе Яндекс.Вебмайстер .

Sitemap

Якщо на вашому ресурсі є файл Sitemap, перевірте коректність коду за допомогою валідатора (цей інструмент є в сервісах для веб-майстрів від Google і Яндекса). Файл повинен містити не більше 50 тис. URL і важити до 10 Мб. Якщо ви перевищили ліміт, створіть кілька файлів Sitemap. Якщо карти ще немає, обов'язково її створіть і проаналізуйте в валідаторі. Потім заявіть пошуковим системам про її появу через сервіси для веб-майстрів або додавши шлях в файл robots.txt.

Оцінка якості індексування сайту

Щоб дізнатися приблизну кількість проіндексованих сторінок, введіть в пошук Google команду site: c доменним ім'ям без слів запиту. Також можна скористатися вбудованими засобами Яндекс.Вебмайстер і Google Webmaster Tools. За допомогою сервісів Screaming Frog, Xenu's Link Sleuth і інших порівняйте це кількість із загальним числом сторінок. Якщо значення приблизно збігаються, сайт добре проіндексований. Якщо при самостійному сео-аудит ви побачили, що проіндексувалися не всі обнародувано сторінки, шукайте причину - можливо, ваш ресурс потрапив під санкції або ви закрили занадто багато сторінок. А якщо кількість проіндексованих сторінок більше реального, швидше за все, на сайті багато дублів.

Коди стану HTTP

Визначте сторінки, при зверненні до яких з'являються повідомлення про помилку. Наприклад, код 200 означає, що все працює добре, 404 говорить про те, що сторінка не знайдена, а 503 свідчить про внутрішню помилку сервера. Перевірити коди стану допоможуть сервіси Monitor Backlinks, ScreaMING Frog, вбудовані засоби Яндекс.Вебмайстер і Google Webmaster Tools.

URL сторінок

URL повинен мати довжину трохи більше 100-120 символів, бути читабельним, відповідати контенту сторінки і не містити переспама по ключам. Уникайте складних адрес з параметрами і віддавайте перевагу статичним посиланнях, розділяйте окремі слова дефісами, щоб адреса краще сприймали відвідувачі сайту і пошукові роботи.

Швидкість завантаження сайту

Користувачі нетерплячі. У пошукових систем теж є ліміт часу на обробку сайту, тому сторінки з високою швидкістю завантаження краще і швидше індексуються. Для аудиту використовуйте звіти про час завантаження сторінок в Google Analytics і Яндекс.Метрика, сервіс Google PageSpeed ​​Insights або YSlow. Якщо результати вас не порадували, оптимізуйте зображення, скоротіть обсяг коду CSS і HTML, приберіть зайвий код JavaScript, використовуйте стиснення, кеш сервера і браузера тощо.

аудит структури

архітектура сайту

Напевно, не потрібно говорити, що сайт повинен мати логічну структуру сторінок, які впорядковані за категоріями і пов'язані внутрішніми посиланнями. Всі важливі сторінки повинні бути розташовані в одному кліці від головної, а інші - не далі ніж в 2-3 кліка. Це потрібно, щоб пошуковики швидше проиндексировали сайт, а користувачі не заблукали в пошуках потрібної сторінки.

внутрішні посилання

Перевірити внутрішню перелинковку, сприяє розумному розподілу ваги сторінок і краще індексування, допоможе Page Rank Decoder.

Встановіть зв'язку з урахуванням правил:

 • використовуйте в якості анкоров не тільки ключі, але і нейтральний текст;
 • ключові слова в анкорах повинні бути релевантними контенту сторінок-акцепторів;
 • зробіть більше посилань на сторінки, які хочете просунути в першу чергу, посилайтеся на них з головної;
 • Не ставте на одній занадто велика кількість внутрішніх посилань.

аудит контенту

метатеги сторінок

Перевірте кількість символів в заголовках, їх повинно бути не більше 70-90. Заголовки повинні точно описувати зміст сторінок, містити (бажано спочатку) ключові слова, бути унікальними (перевірте унікальність сервісом Google Webmaster Tools). Опис сторінки може відобразитися в сніпеті, тому теж не ігноруйте його. Складайте опису довжиною до 150-160 символів. Текст повинен бути пов'язаним, актуальним, унікальним і розповідають про конкретну сторінці.

Основний контент сторінки

Ця істина стара, як світ: пишіть тексти для людей, а не для пошукових систем. Повірте, шкоди від переоптімізірованние тексту буде набагато більше, ніж користі. Переконайтеся, що ваш контент унікальний і потрібний відвідувачеві, містить чіпляють зображення з прописаним атрибутом alt. Тексти повинні мати логічну структуру, містити заголовки і підзаголовки різних рівнів, оформлені стилями CSS і містять ключі. Якщо на вашому сайті або де-небудь ще дублюються матеріали, пошукові системи повинні розуміти, яку версію індексувати і показувати у видачі. Для цього можна просто позбутися від дублів, створити 301-й редирект, заборонити індексування в файлі robots.txt або в метатегах конкретних сторінок, використовувати директиви rel = "canonical" і ін.

Зовнішній SEO-аудит

Вихідні посилання

Переконайтеся, що на вашому сайті не розміщено посилання. Якщо вони необхідні, використовуйте атрибут rel зі значенням nofollow, щоб заборонити пошуковим машинам перехід по ним. Посилайтеся на якісний контент, який пов'язаний з тематики з вашої сторінкою, а в текст посилань включайте слова, що описують цільову сторінку.

Зворотні посилання

Щоб перевірити, хто посилається на ваш ресурс, використовуйте сервіси Majestic SEO, Open Site Explorer, Ahrefs, інструменти для веб-майстрів від Google і Яндекса. Якщо ви побачили якісні сайти з тієї ж галузі, можете радіти: ви купуєте високий авторитет. Але якщо в звітах ресурси з поганою репутацією і сумнівним змістом, то, швидше за все, пошукові системи почали вважати таким і ваш сайт.

Що робити після аудиту

 1. Звичайно, перше, що потрібно зробити після SEO-аудиту сайту, - виправити всі виявлені недоліки. Якщо ви не можете самі виконати доопрацювання, зверніться за допомогою до фахівців. Щоб зрозуміти, чи стало краще, відстежити динаміку позицій, трафіку, показників лояльності візитів (час сеансів, відсоток відмов і т. Д.), Ви можете дізнатися думку друзів, колег або скористатися спеціальними сервісами.
 2. Якщо все було дуже і дуже погано і на ваш ресурс були накладені санкції, напишіть в пошукові системи, що ви усунули всі помилки і з вашого сайту можна знімати фільтри.
 3. Візьміть собі за звичку робити аудит сайту, наприклад, кожен 3-й місяць.


Новости
  Без плагина
  На сайте WordPress имеется файл, именуемый как .htaccess. Многие пользователи не предают ему особого внимания и не используют все его возможности. На самом деле файл .htaccess – это дополнительные конфигурации

  Плагин подписки wordpress
  Очень трудно найти один плагин подписки wordpress , который объединил бы в себе все виды подписок, которые так необходимы сайту. Именно поэтому я решил сделать подборку лучших плагинов, которые смогут

  Слайд-шоу с помощью плагина для WordPress UnPointZero Slider
  Плагин для cms WordPress UnPointZero Slider – новостной слайдер. Он отражает в форме слайд-шоу изображения со ссылками на ваши статьи и краткие выдержки оттуда. Его можно установить и на новостной сайт,

  Плагины для Wordpress
  С помощью этого плагина вы легко сможете интегрировать Google диск на ваш WordPress сайт или блог . Gravity Forms — лучший плагин для создания форм на WordPress, от самых простых (например, форма

  Подписки плагином JetPack: размещение и редакция формы подписки
  Вступление Здравствуйте! В этой статье я покажу, как использовать плагин JetPack для создания пользовательской формы подписки и как эту формы подписки плагином JetPack добавлять в статьи сайта, а при

  Чистка сайта WordPress плагином WP-optimize
  От автора Со временем использования система WordPress накапливает не нужные файлы, комментарии и неиспользуемые данные в базе данных. Эти файлы и данные создаются в процессе работы и нужны для этого,

  Возможности Jetpack плагина
  Вступление Возможности Jetpack плагина это более 30 функциональных модуля плагина, делающего его универсальным плагином WordPress, заменяющего аналогичные сторонние плагины. Jetpack один заменяет десятки

  Резервное копирование WordPress сайта без плагинов
  Вступление Резервное копирование WordPress это второе, что нужно научиться делать после установки WordPress. Можно сколько угодно говорить о безопасности сайта и его защите, но лучшего варианта защиты

  Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ
  > > Плагины на приват для Майнкрафт ПЕ Порой всем нам хочется попробовать себя в роли администратора сервера и испытать эту ответственность, но, к сожалению, вы не всегда все знаете о создании

  Плагин WordPress Database Backup. Архивация базы данных блога на WordPress
  Привет друзья! Сегодня на очереди еще один простой, НО, необходимый и полезный плагин — плагин WordPress Database Backup , который с легкостью и самостоятельно произведет процесс, который научно называется:

 • Виртуальный хостинг

  Виртуальный хостинг. Возможности сервера распределяются в равной мере между всеми... 
  Читать полностью

 • Редизайн сайта

  Редизайн сайта – это полное либо частичное обновление дизайна существующего сайта.... 
  Читать полностью

 • Консалтинг, услуги контент-менеджера

  Сопровождение любых интернет ресурсов;- Знание HTML и CSS- Поиск и обновление контента;-... 
  Читать полностью

 • Трафик из соцсетей

  Сравнительно дешевый способ по сравнению с поисковым и контекстным видами раскрутки... 
  Читать полностью

 • Поисковая оптимизация

  Поисковая оптимизация (англ. search engine optimization, SEO) — поднятие позиций сайта в результатах... 
  Читать полностью